majsterkowanie

Maluj obrazy z dziećmi jesienią przy użyciu różnych narzędzi i technik

Jesienne malowanie z dziećmi i różnymi technikami

Jesień słynie z jasnych kolorów, dzięki czemu doskonale nadaje się nie tylko do dekoracji, ale także jako motyw przewodni do różnych projektów rękodzielniczych i malarskich. A ponieważ ta piękna pora roku jest tuż za rogiem, dzisiaj specjalnie pokazujemy kilka świetnych propozycji, które możesz odtworzyć z dziećmi w domu, w szkole podstawowej lub w przedszkolu. Istnieją różne techniki malowania różnymi kolorami, które z pewnością sprawią wiele radości każdemu dziecku. A później gotowe zdjęcia można podarować rodzicom lub dziadkom w prezencie. Daj się zainspirować i szybko zdobądź potrzebne kolory i materiały. Potem możesz namalować piękne jesienne obrazy z dziećmi i spędzić razem wesołe popołudnie.

Malowanie jesiennych obrazów piłkami do masażu

Pomaluj oryginalne jesienne obrazy kulkami do masażu - drzewa z kolorowymi koronami

 • biały papier i brązowy papier rzemieślniczy (lub drukowane drzewo bez korony)
 • Kolory w kolorze czerwonym, pomarańczowym i żółtym i ewentualnie także zielonym
 • Piłki do masażu
 • Papierowy talerz
 • nożyce
 • Klej

Pomaluj jesienne obrazy i wytnij pień papieru i przyklej go

W zasadzie w tym przewodniku nie ma wiele do wyjaśnienia. Jeśli chcesz pomalować takie jesienne drzewo, potrzebujesz pnia drzewa, które rysujesz na brązowym papierze, a następnie wycinasz i przyklejasz na białej kartce papieru. Alternatywnie można wydrukować gotowe drzewo. Ale wtedy nie powinno być liści. Teraz na papierowym talerzu umieść trzy jesienne kolory: żółty, pomarańczowy i czerwony.Najpierw nabierz kulką trochę żółtego koloru, a następnie przeturlaj nim po obrazku, wzdłuż korony.

Maluj jesienne zdjęcia - zanurz piłkę do masażu w farbie i przeturlaj nią po liściu

Jeśli dodałeś wystarczającą ilość żółtych „liści”, weź nową kulkę i powtórz proces najpierw z pomarańczowym, a następnie również z czerwonym kolorem. Na koniec możesz też zaprojektować kilka zielonych liści tu i tam, które nie zmieniły jeszcze koloru, że tak powiem. Niech farby wyschną i obraz jest gotowy. W ten sposób możesz namalować tyle jesiennych obrazów, ile chcesz.

Malowanie jesiennych drzew za pomocą korków

Malowanie jesiennych obrazków korkami do wina - odświeżenie jesiennych kolorów na wierzchołku drzewa

 • co najmniej 3 korki do wina
 • Kolory w kolorze czerwonym, pomarańczowym i żółtym
 • brązowy i biały papier rzemieślniczy lub:

  drukowany pień drzewa z gałęziami bez liści

 • Papierowy talerz
 • nożyce
 • Klej

Podobnie jak w poprzednich instrukcjach, za pomocą których możesz malować jesienne obrazy, najpierw potrzebujesz drzewa, które albo wycinasz z brązowego papieru i przyklejasz na białej kartce, albo je drukujesz. Następnie możesz pomalować ładne drzewko jako motyw na jesień. Na talerz nałóż trochę z trzech kolorów, aby nie poplamić koloru w opakowaniu.

Na jesień maluj obrazy, rysuj, wycinaj lub wydrukuj pień drzewa

Zanurz pierwszy korek od wina w dowolnym kolorze i użyj go do nałożenia liści na koronę drzewa. To tworzy punkty. Następnie powtórz proces z nowym korkiem i kolejnym kolorem. Możesz również mieszać kolory, aby uzyskać więcej niuansów. Wtedy potrzebujesz więcej korków. Po prostu eksperymentuj!

Maluj jesienne zdjęcia wacikami

Waciki i spinacze do bielizny to świetne narzędzia do rysowania i robienia rękodzieła z dziećmi

 • Waciki
 • Spinacze
 • Kolory (np. akryl)
 • Malowany lub drukowany pień drzewa do zaprojektowania
 • Arkusz papieru lub płótna

Jeśli nie masz w domu korków, aby wypróbować powyższą technikę, możesz zamiast tego użyć wacików, które są również szybsze do znalezienia, jeśli chcesz spontanicznie rysować jesienne zdjęcia z dziećmi. Będziesz także potrzebował spinaczy do bielizny, aby utrzymać bawełnę na miejscu. Jeśli jednak używasz łatwo zmywalnych farb, możesz po prostu trzymać kulki palcami. Wata jest po prostu zanurzana w farbie, a następnie używana do drukowania kropek.

Maluj las z jesiennych drzew na jesienne zdjęcia

Sugestie, wskazówki i pomysły na techniki malowania jesiennych obrazów

Jeśli chcesz pomalować cały jesienny las, po prostu narysuj dużo pni drzew, które następnie udekorujesz liśćmi dookoła. W tym celu możesz wybrać dowolną technikę spośród wymienionych powyżej. Na końcu artykułu mamy również kilka wariantów zaprojektowania koron i liści drzew, które wszyscy powinniście wypróbować raz. A ponieważ jesień pozostaje na chwilę, masz na to wystarczająco dużo czasu!

Malowanie jesiennych liści z dziećmi

Połącz kredki i akwarele na jesiennym obrazku

 • 2 arkusze papieru dowolnego rozmiaru
 • płaskie jesienne liście
 • taśma klejąca
 • Kredki
 • Akwarele
 • szeroki pędzel

Maluj piękne jesienne zdjęcia kredkami i prawdziwymi liśćmi

Upewnij się, że używasz gładkiej i równej powierzchni, w przeciwnym razie spoiny lub inne nierówności również zostaną przeniesione na obraz. Następnie rozłóż zebrane liście na kartce papieru. Najlepiej przymocować papier taśmą samoprzylepną, aby się nie zsuwał. Możesz też wyciąć z papieru inne jesienne motywy i dodać je (np. grzybki). Następnie umieść na nim drugą kartkę papieru. Możesz go teraz również przymocować do dolnego arkusza za pomocą taśmy samoprzylepnej, aby się nie zsuwał, ale nie musisz. Ale jeśli malujesz takie jesienne obrazy z dziećmi, prawdopodobnie będzie im łatwiej.

Liście o różnych kształtach przeniesione na papier kredkami woskowymi

Za pomocą kredek, które najlepiej dobrać w jesiennych kolorach, możesz teraz pogłaskać górny arkusz. Trzymaj szpilki poziomo, aby wykorzystać ich długość. W ten sposób kształty, krawędzie i wzory arkuszy są przenoszone na górny arkusz. Nie naciskaj zbyt mocno, po prostu najpierw zastosuj mniejszy nacisk. Zawsze możesz później zintensyfikować kolory, jeśli to konieczne. Zmieniaj kolory dla każdego arkusza lub połącz kilka w jednym. To zależy od Ciebie i Twojego dziecka.

Proste instrukcje malowania dla dzieci za pomocą długopisów i pędzli

Możesz zostawić te jesienne obrazy bez zmian lub kontynuować i pomalować je akwarelami. Byłoby to oczywiście bardzo przyjemne dla dzieci. Za pomocą akwareli z łatwością zamalujesz cały obraz. Nie musisz się martwić o woskowane powierzchnie. Gwarantuje się, że się nie rozmyją. Ale są ciekawe miksy kolorów i efekty. Jako tło najlepiej użyć kontrastujących kolorów, które naprawdę eksponują liście, takich jak niebieski lub zielony.

Twórz kolorowe, jesienne obrazki do kolorowania w szkole podstawowej lub przedszkolu

Chciałbyś namalować ten pomysł jesienią w przedszkolu lub szukasz pomysłów na obrazy, które możesz namalować również jesienią w szkole podstawowej, ten wariant można przekształcić w większy projekt. Każde dziecko może stworzyć swój własny obrazek. Na koniec wszystkie są połączone na dużej kartce papieru, aby stworzyć gigantyczny plakat, który można następnie powiesić w klasie. Dzieciaki będą dumne! Możesz też poprosić dzieci, aby przeniosły arkusze na duży plakat i pomalowały je razem. Najlepiej sprawdzi się to na podłodze. Jest to możliwe przy mniejszych grupach, gdzie dzieci nie będą sobie przeszkadzać podczas malowania jesiennych obrazków.

Maluj obrazy akrylowe jesienią

Używaj szablonów i farb akrylowych do malowania liści i rysowania żyłek liści

 • Liście (prawdziwe lub wycięte z papieru)
 • Arkusz papieru A3 lub A4 i ewentualnie inny do wydrukowania szablonów arkuszy
 • Akryle
 • Gąbka lub szeroka szczotka
 • cienki pędzel
 • nożyce

To bardzo prosty pomysł, który nawet mniejsze dzieci mogą wykorzystać do namalowania jesiennych obrazków. Jeśli sam zebrałeś liście, powinieneś najpierw wcisnąć je w książkę na kilka dni. Alternatywnie można również wydrukować lub zapisać i wyciąć arkusze papieru. Niezależnie od wybranego wariantu arkusze są następnie umieszczane na kartce papieru i można rozpocząć malowanie.

Nałóż niewielką ilość farby akrylowej na jeden róg gąbki lub użyj pędzla, aby zebrać farbę. Przytrzymaj liść jedną ręką i przetrzyj krawędź liścia gąbką lub szczotką. W ten sposób kontynuujesz całą krawędź arkusza. Następnie możesz dodać więcej odcisków liści i namalować tyle pięknych jesiennych obrazów. Nie zapomnij też dodać żyłek liści cienkim pędzelkiem. Twój obraz akrylowy jest gotowy.

Pomysły na pień rąk

Stwórz pień z odciskiem jednej ręki i stwórz liście w jaskrawych jesiennych kolorach

Pień z gałęziami może być również cudownie zaprojektowany przez dzieci. W tym celu możesz użyć farb palcowych, pomalować ramię dłońmi i palcami, a następnie przycisnąć je do kawałka papieru. Możesz też narysować kontur dłoni ołówkiem na papierze, a następnie pomalować go brązową farbą. Teraz możesz zaprojektować koronę za pomocą różnych technik. Niektóre z nich już widzieliście powyżej. Ale świetne są również następujące pomysły na malowanie jesiennych zdjęć:

Z folią bąbelkową

Szybka technika jesiennego malowania obrazów folią bąbelkową

Czy wpadłeś na pomysł wykorzystania folii bąbelkowej do malowania jesiennych obrazów? Dlatego najlepiej jest zachować te praktyczne materiały opakowaniowe następnym razem, ponieważ można je wykorzystać między innymi do zaprojektowania korony na jesienne drzewa. Aby to zrobić, na gałki nakłada się farbę. Jeśli coś jest pomiędzy, to nie ma znaczenia. Następnie dociśnij folię do papieru, aby przenieść kolor i stworzyć odciski. Powtórz z dowolnymi kolorami.

Ze szczoteczką do zębów i liśćmi

Piękny pomysł na jesienne drzewo z plamami ze szczoteczki do zębów i motywami liści

Gdy masz już gotowy pień drzewa i kilka liści (prawdziwych lub wydrukowanych), możesz iść. Rozłóż liście na koronie (kilka na raz lub pojedynczo). Następnie zbierz trochę farby akwarelowej szczoteczką do zębów po namoczeniu jej w wodzie. Można również użyć farby akrylowej, którą w razie potrzeby można nieco rozcieńczyć wodą. Teraz dodaj plamy wokół liści. Następnie możesz usunąć liście. Istnieją również specjalne pisaki do dmuchania, które można wykorzystać i wyczarować drobne plamy na obrazie.

Z liśćmi jak pieczęć

Prosta inspiracja do jesiennych zdjęć z drzewami i liśćmi - użyj liści jako stempli

Arkusze są również świetne jako pieczątki i są bardzo łatwe w użyciu do tego celu. Za pomocą pędzla po prostu nakładasz farbę na arkusz. Następnie dociśnij go farbą do drzewa, a kształt liścia zostanie już przeniesiony na liść. Połącz kilka kolorów, tak jak w naturze. Kilka kolorów można również nałożyć na jeden arkusz, aby stworzyć pstrokaty arkusz. Wyobraźnia nie ma granic i nie ma reguł. Każdy może zaprojektować swoje drzewo tak, jak chce.

Malowanie jesiennego krajobrazu wymazami z uszu

Techniki malowania dla dzieci i dorosłych - Pęczek patyczków do uszu do malowania kropek

Jeśli wolisz malować drobniejsze i mniejsze liście na jesienne zdjęcia, możesz użyć prostych wacików bawełnianych zamiast korków. Są tutaj dwie możliwości: albo bierzesz patyk, zanurzasz go w wybranym kolorze, a następnie przesuwasz wzdłuż gałęzi drzewa, aby utworzyć koronę. Możesz też zrobić „bukiet” z pałeczek. Aby to zrobić, weź kilka kawałków i zwiąż je gumką. Teraz możesz zanurzyć je wszystkie razem w farbie i zaprojektować kilka arkuszy jednocześnie.