majsterkowanie

Malowanie i zdobienie krokodyli: jakie kolory są najlepsze?

Czy uważasz, że twoje Crocs są zbyt nudne i chcesz je upiększyć? Ponieważ wygodne chodaki są zazwyczaj monochromatyczne, są idealnym płótnem do kreatywnych projektów. A może pomalujesz i spersonalizujesz swoje Crocsy? Wyjaśnimy teraz, na co należy zwrócić uwagę i jakie kolory są najbardziej odpowiednie.

Z czego wykonane są krokodyle?

Ręcznie malowane Crocs Summer DIY

Na pierwszy rzut oka możesz pomyśleć, że Crocs są wykonane z twardego plastiku lub ciężkiej gumy. W rzeczywistości są jednak wykonane z materiału zwanego „croslite”, który nie jest ani plastikiem, ani gumą. Jest to mieszanka żywic syntetycznych o zamkniętych komórkach, która nie emituje żadnych szkodliwych substancji i jest naprawdę łatwa w czyszczeniu. Wykonanie Crocs z Croslite ma sens, ponieważ materiał zapobiega poceniu się i nieprzyjemnemu zapachowi stóp. Umożliwia nam również noszenie butów na lądzie i w wodzie. Z drugiej strony imitacje Crocs są często wykonane z octanu etylenowo-winylowego (EVA). Niezależnie od tego, czy nosisz prawdziwą czy podrabianą parę Crocsów, możesz je ozdobić kolorem.

Malowanie Crocs: jakie kolory są odpowiednie??

Dziecięce chodaki malują śmieszne postacie z filmów

Jeśli chcesz urozmaicić nudne buty, możesz użyć różnych kolorów. Wybór odpowiedniego koloru zależy od tego, jakie rezultaty chcesz osiągnąć. Możesz nie chcieć zatrzymywać na stałe wzorów, które malujesz na Crocsach. W takim przypadku, w zależności od potrzeb, należy wybrać kolor łatwy do usunięcia. Poniżej podsumowujemy wszystkie opcje.

Ważne: jeśli chcesz pomalować lub farbować swoje Crocsy na stałe, musisz pamiętać, że nie każdy kolor będzie przylegał do materiału. Często więc zdarza się, że malujesz chodaki i farba później schodzi.

Malowanie Crocs akrylami

Sam pomaluj Crocs wzorem słonecznika

Farba akrylowa to jeden z najbardziej elastycznych kolorów, których możesz użyć do pomalowania Crocsów. Farby akrylowe są świetne dla Crocsów, ponieważ w przeciwieństwie do innych farb nie pękają, nie łuszczą się ani nie blakną. Farbą akrylową z łatwością zmienisz cały kolor butów lub namalujesz na nich dowolny wzór, aby nadać wygodnym butom własny charakter.

Tak to działa krok po kroku

Pomaluj Crocs pisakami i stwórz fajny projekt

Malowanie krokodyli to zabawna czynność, która jest dość łatwa. Najpierw musisz zebrać wszystkie niezbędne materiały. Więc farby akrylowe, pędzle i coś do pokrycia obszaru roboczego muszą już być dostępne.

Przed malowaniem dobrze jest naszkicować projekt na Crocsach kawałkiem kredy. W ten sposób upewnisz się, że robisz dokładnie to, czego chcesz i nie popełnisz błędu. Po naszkicowaniu projektu nadszedł czas, aby rozpocząć malowanie. Zaleca się malowanie cienkimi warstwami.

Po zakończeniu malowania jednej warstwy pozostaw do wyschnięcia przed nałożeniem kolejnej warstwy. Farba akrylowa schnie dość szybko, więc do malowania można wrócić w około dwadzieścia minut.

Kiedy twój projekt jest gotowy i nałożyłeś wszystkie pożądane warstwy, nadszedł czas, aby zapieczętować Crocs. Dzięki temu projekt pozostaje nienaruszony i zapobiega złuszczaniu się farby z powierzchni buta. Najlepszym sposobem na to jest użycie bezbarwnego lakieru akrylowego.

Po nałożeniu uszczelniacza odczekaj co najmniej 24 godziny przed założeniem pomalowanych Crocs. Jeśli nie masz pewności, czy farba jest całkowicie sucha, nie zaszkodzi pozostawić buty do wyschnięcia trochę dłużej przed ich założeniem.

Krokodyle upiększają farbą w sprayu

Natryskuj krokodyle farbą metodą zanurzania w wodzie

Bez względu na to, czy chcesz całkowicie zmienić kolor swoich Crocsów, czy ozdobić je kilkoma motywami, farby w sprayu również są odpowiednim wyborem. Istnieje jednak ryzyko, że farba z czasem pęknie lub pęknie. Aby temu zapobiec, możesz użyć metody znanej jako zanurzanie w wodzie. Aby to zrobić, napełnij duży pojemnik wodą, spryskaj powierzchnię farbą akrylową lub lateksową i zanurz w farbie czyste Crocsy. Możesz powtarzać ten proces, aż uzyskasz pożądany rezultat.

Czy można malować krokodyle farbami do tekstyliów??

Kolorowe krokodyle, które kolorują!

Farby do tkanin są również świetne dla Crocsów. Marka „Crocs” oferuje nawet specjalne flamastry przeznaczone do użytku z Crocsami. W przeciwieństwie do farb akrylowych, farby do tkanin są zmywalne. Ponieważ można je prać, możesz malować swoje Crocsy tyle razy, ile chcesz. Jest to przydatna opcja, jeśli chcesz regularnie zmieniać projekt. Jeśli jednak nagle zacznie padać, farba może szybko się rozpuścić.

Do zabawy z dziećmi: maluj krokodyle akwarelami

Malowanie krokodyli z dziećmi

Akwarele świetnie nadają się do rękodzieła i malowania z dziećmi. Szukasz kreatywnego projektu DIY na weekend? Następnie przykryj stół i wyjmij akwarele, aby razem z dziećmi zrobić kolorowe krokodyle. Podobnie jak kredki materiałowe, również możesz szybko pozbyć się akwareli. Po prostu umyj buty wodą z mydłem i gotowe.

Pomaluj Crocs pisakiem

Maluj krokodyle pisakiem i rysuj kwiaty

Prawie wszystkie buty można łatwo pomalować pisakiem. Kolor wspaniale utrzymuje się również na Crocsach. Użyj różnych kolorów, aby stworzyć kolorowe wzory lub narysuj zabawne motywy. Ten wariant jest również najlepszy, jeśli chcesz oznaczyć Crocs. Jeśli nie jesteś zadowolony z projektu, marker jest dość łatwy do usunięcia zmywaczem do paznokci.

Maluj Crocs i samodzielnie twórz fajne projekty

Pomaluj gładkie białe krokodyle z motylami

Teraz, kiedy już wiesz, jak malować swoje krokodyle, przejdźmy do zabawnej części – wzorów! Zebraliśmy tutaj kilka fajnych pomysłów na inspirację, ale oczywiście możesz również stworzyć własny projekt z wybranymi motywami, kolorami i wzorami. Mamy nadzieję, że Ci się spodoba!

Letnie Crocs DIY: projekt arbuza

Farba Crocs z farbami w sprayu z wzorem arbuza

Instrukcje: pomaluj Crocsa jak arbuz farbami w sprayu

Instrukcje malowania krokodyli farbą w sprayu

Udekoruj żółte krokodyle stokrotkami

Pomaluj buty typu crocs stokrotkami Edding

Maluj fale i góry na Crocs

Farba krokodyle z motywami fal

Krokodyle ze wzorem krowy – łatwe do podrobienia za pomocą pisaka

Białe krokodyle malują miejsca z motywem krowy

Zabawny wzór krokodyli z kolorowymi rozpryskami farby

Chodaki upiększają kolorowymi końcówkami

Kolor nie trwa? Udekoruj Crocs szpilkami

Przypinka Crocs do upiększenia

Możesz też samodzielnie zrobić odznaki!

Krokodyle ozdabiają własnoręcznie wykonanymi odznakami