majsterkowanie

Malowanie drewnianych szafek kuchennych i tworzenie efektów antycznych

szafki-kuchenne-rustykalne-drewniane

Zabytkowe szafki kuchenne wzbudzają w pomieszczeniu zainteresowanie i atrakcyjność. Ze swojej strony drewno nadaje mu również ciepłą, przytulną i zachęcającą atmosferę. Ale prawdopodobnie nie masz już mebla, który został wyprodukowany kilkadziesiąt lat temu. Mając jednak w ręku odpowiednie instrumenty, możesz mieć na sobie efekty antycznego drewna Szafki kuchenne tworzyć bez względu na to, jak nowe są.

Szafki kuchenne o antycznym wyglądzie

Szafki-kuchenne-z-ciemnego drewna-wygląd-antyczny

Krok 1: zdejmij drzwi szafki

Ostrożnie zdejmij drzwi szafki wraz z artykułami ręcznymi. Możesz chcieć narysować szkic na papierze, aby po złożeniu go wiedzieć, gdzie znajdował się sprzęt. Trzymaj sprzęt bezpiecznie w misce lub torbie.

Wyjmij drzwi na zewnątrz w celu szlifowania i malowania lub otwórz wszystkie drzwi i okna, aby uzyskać dobrą cyrkulację powietrza do pracy wewnątrz. Połóż gazety na podłodze i na pobliskich meblach, aby zapobiec poplamieniu.

Szafki kuchenne z drewna

Szafki-kuchenne-drewniane-nowoczesne-rustykalne

Krok 2: umyj drzwi szafki

Wymieszaj niewielką ilość płynnego detergentu do prania z ciepłą wodą w misce i za pomocą gąbki umyj powierzchnię drzwiczek szafki, usuwając tłuszcz, brud i kurz. Farba nie przylegałaby prawidłowo, gdyby powierzchnia nie była czysta. Wysuszyć drzwi niestrzępiącą się ściereczką, aby zapobiec przywieraniu mikrofibry do powierzchni drzwi.

Szafki-kuchenne-z-ciemnego drewna-iluzja-antyczne

Krok 3: zszorstkować drzwi drobnym papierem ściernym

Za pomocą papieru ściernego dokładnie przeszlifuj całą powierzchnię drzwi, w tym boki i krawędzie, aby całkowicie usunąć istniejącą farbę lub lakier. Wyszczotkuj powierzchnię, aby usunąć pozostałości.

Krok 4: pomaluj drzwi

Pomaluj drzwi na biały lub dowolny neutralny kolor. Pracuj wałkiem gąbkowym w jednym kierunku równomiernymi pociągnięciami. Pozostaw resztę farby do wyschnięcia przed nałożeniem kolejnej warstwy.

Renowacja kuchni-szafków-drewnianych-kuchni

Krok 5: przeszlifuj drzwi szafki średniej wielkości papierem ściernym

Gdy drzwi szafki kuchennej wyschną całkowicie, użyj papieru ściernego o średniej ziarnistości (90-120), aby wypolerować farbę w miejscach, które normalnie wykazują oznaki starzenia i zużycia. Natychmiast sprawiłoby to, że wyglądałbyś, jakbyś miał je od lat. Obejmuje to narożniki, krawędzie, powierzchnie wokół uchwytów i zawiasów lub innego sprzętu oraz wszelkie części, które chcesz szlifować. Gdy drewno jest widoczne pod farbą, przestań szlifować i szczotkuj lub wytrzyj powierzchnię, aby usunąć wszelkie pozostałości.

Szafki-kuchenne-drewno-wygląd-rustykalny

Krok 6: pomaluj drzwi szafki

Użyj barwnika, który jest o cień ciemniejszy niż szafki kuchenne. Nakładaj go za pomocą pędzla, aby utworzyć obszary na drzwiach, aby dodać rustykalnego uroku, w którym może wystąpić naturalne zużycie. Natychmiast przetrzyj farbę szmatką, zanim całkowicie wsiąknie w drewno. Plama staje się jaśniejsza, nadając jej antyczny wygląd.

Załóż drzwi z powrotem na szafki kuchenne.

   Szafki-kuchenne-z-drewna-antyczne-efekty

ciemne-i-jasne-drewno-kontrasty-kuchnia

ciemne-drewno-kontrasty-kuchenne-szafki-beżowe