majsterkowanie

Jednopokojowe mieszkanie jako tymczasowe zakwaterowanie

niebieskie krzesła stół z litego drewna

Ten apartament z jedną sypialnią został zbudowany w Tokio jako tymczasowe zakwaterowanie przez architekta Yuichi Yoshida & Zaprojektowani współpracownicy. Motywy tynku w kropki pokrywają podłogę i kontrastują z betonowymi bloczkami na ścianach i suficie. Mieszkanie ma powierzchnię 47,55 m2 i jest do wynajęcia lub sprzedaży.

Przebuduj jednopokojowe mieszkanie?

ukryte-łóżko-pomysły-salon

Jednopokojowe mieszkanie zostało zaprojektowane przez architektów Yuichi Yoshida & Współpracownicy przeprojektowany poprzez obliczenie przestrzeni i zintegrowanie planowanej sypialni jako komory z przestrzenią życiową, zachowując jednocześnie część dzienną i otrzymując nazwę Tsukiji Room H. Właściciel chciał miejsca do pracy i spania i miał nadzieję, że uzyska wyższą cenę na sprzedaży. Zespół przearanżował więc mieszkanie, wyremontował i upiększył łazienkę, kuchnię i sypialnię, pozostawiając pozostałą przestrzeń do funkcjonalnego wykorzystania. Zdjęcia dzięki uprzejmości Katsumi Hirabayashi.

Jednopokojowe mieszkanie z wnęką ścienną na wejście i kuchnię

Kuchnia-z-drewno-betonem

Drewniana skrzynka na środku salonu prezentuje sypialnię i tworzy wnękę ścienną na kambuz z jednej strony i drugą z boku wejścia.

Aneks kuchenny-pokój dzienny-sypialnia

Drewniane drzwi przesuwne odsłaniają łóżko typu king-size na platformie ze schowkami jako szufladami. Panele z jasnego drewna ukrywają tę część sypialną w ciągu dnia.

Mieszkanie-przemienne-toaleta-wejście

Dodatkowa płyta w górnej części drzwi przesuwnych daje możliwość schowania innych przedmiotów. Z tyłu sypialni, w tylnej części, jest łazienka. Białe ściany współgrają z betonowymi podłogami i białymi oprawami. Naprzemienność elementów drewnianych na podłodze w pionie i poziomie wzdłuż podłogi w części dziennej oraz przejście między drewnem a betonem przemawia za duchem nowoczesności i ma zabawny, modny charakter.

Drewniana podłoga parkiet sypialnia łóżko

Ściany w części dziennej pokrywają tynkowane panele, a pomiędzy sufitem a ścianami wzdłuż mieszkania pozostawiono betonową ramkę z motywami. Odsłonięty beton jest stale pokrywany jaśniejszym tynkiem, a metalowa rura ze światłem rozciąga się na całym suficie.

Hamak-drewniane krzesło-podłoga-parkiet

Hamak został przymocowany do sufitu na metalowych hakach i skierowany w stronę balkonu. Po drugiej stronie mieszkania jest podłużna kuchnia z drewnianymi szafkami, nierdzewnymi powierzchniami i wyższymi półkami zwisającymi z sufitu na metalowych prętach.

Jedno z wejść znajduje się za pomieszczeniem gospodarczym na końcu kuchni, a drugie obok łazienki

Oświetlenie wejścia-lampy-beton-dwa-wejścia