majsterkowanie

Inne wykorzystanie gałek i uchwytów do szafek – 16 świetnych pomysłów

uchwyty do szafek karnisz-dekoracja-biała-gałka

Przyciski i Uchwyty szafek wiadomo, że jest dostępny w szerokiej gamie kształtów i kolorów. Nie mają już tylko użytecznego przeznaczenia, ale powinny również ozdobić szafkę czy komodę. Jednak tymi przydatnymi przedmiotami dekoracyjnymi możesz ozdobić również inne rzeczy. Chcielibyśmy pokazać, do jakich jeszcze ciekawych celów można wykorzystać uchwyty do szafek. Twórz oryginalne dekoracje bez większego wysiłku i urozmaicaj w ten sposób swoje wnętrze!

Uchwyty do szafek jako przydatni pomocnicy w przedpokoju

uchwyty do szafy przedpokój-pomysł-załącz-klucz-post-rekwizyt-listy

W korytarzu zawsze przydają się haczyki na klucze. Można więc zaprojektować taką tablicę, która służy nie tylko do wieszania kluczy. Długie uchwyty szafek mogą być również używane do przechowywania poczty. W ten sposób można również tymczasowo schować gazetę. Zastosowano tu nowoczesne uchwyty ze stali nierdzewnej.

Gałki i uchwyty do szaf jako wieszaki na ubrania

uchwyty do szaf wieszaki-pomysł-ściany-dekoracje

Jeśli klasyczne wieszaki na ubrania są dla Ciebie zbyt nudne, to po prostu poszukaj oryginalnych uchwytów do szaf. Antyczne uchwyty do szuflad lub gałki będą szczególnie przyciągać wzrok. Możesz dopasować przyciski do koloru ściany, jak pokazano tutaj, aby były ledwo zauważalne lub wręcz przeciwnie, tworzyć ładne akcenty na ścianie.

Zrób własną tacę

uchwyty do szafek uchwyty do szuflad zrób to sam

Dzięki prostej drewnianej desce i dwóm uchwytom do komody możesz stworzyć oryginalną tacę, którą możesz zaimponować gościom lub wykorzystać jako prezent. Sam możesz wybrać rozmiar tacy. Możesz przymocować długie uchwyty do szafek na dwóch krótszych bokach tacy i gotowe. Jak chcesz, wybierz uchwyty do szafek, które są zabytkowe lub nowoczesne.

Uchwyty jak stopy

uchwyty-szafki-nocnej-zrób-zrób-zrób-to-sam-łazienkę-szafki-nóżki-zrób-siebie

Taka szafka nocna jest naprawdę świetna jako szafka łazienkowa, nie sądzisz? Minusem jest to, że stoi prosto na podłodze, a wilgoć w łazience może go szybko zrujnować. Możesz jednak użyć uchwytów do szafek, aby ją podnieść, tak jak to zrobiono w przypadku szafki Ikea w tym przykładzie.

Schowaj włóczkę i pokaż ją

uchwyty-szafki-przędza-stow-pomysł-oryginalna-instrukcja-dekoracja

Możesz wspaniale wykorzystać jasne kolory przędzy do stworzenia oryginalnej dekoracji. W tym samym czasie masz również sposób na schowanie włóczki. Więc jeśli masz ochotę zrobić coś samemu, możesz skorzystać z poniższych instrukcji, aby zrobić stojaki na nitki za pomocą uchwytów do szafek.

Materiały zrób to sam

uchwyty-szafy-materiały-materiały-materiały-meble-dla-początkujących

Jeśli lubisz szyć i szyć często, to z pewnością będziesz miał już w domu wystarczająco dużo szpul nici. Jeśli nie, możesz dostać kilka specjalnie dla tego projektu. Potrzebny jest również świecznik na świece stołowe, drewniany patyczek o średnicy na świecę lub coś mniejszego, a także okrągłe uchwyty do szafek lub guzików. Drewniany kij najlepiej przymocować za pomocą małych magnesów.

Dekoracja majsterkowicza

uchwyty-szafki-świeczniki-szkło-przebudowa-inspiracja

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest przyklejenie jednego magnesu do drewnianego patyczka, a drugiego do świecznika. Dzięki temu masz pewność, że drewniany kij nie spadnie na stojak. Przyklejając magnesy, upewnij się, że używasz właściwych stron, czyli tych, które się przyciągają. Po umieszczeniu drewnianego patyka w stojaku możesz na nim umieścić wrzeciono.

Używaj ozdobnie uchwytów szuflad

uchwyty-szafy-drewniany-drążek-instrukcje-podstawka-nitka

Następnie zamocuj przycisk na drewnianym patyczku. Teraz, gdy chcesz użyć włóczki, po prostu oddziel od siebie dwa magnesy. Zapraszamy do wykonania kilku takich ozdób jednocześnie i stworzenia w pokoju kolorowego kącika do szycia, który ma efekt dekoracyjny. Uchwyty do szafek również mogą się różnić od siebie.

Piękne uchwyty do szafek – stojaki na biżuterię majsterkowicza

uchwyty-szafy-zabytkowe-biżuteria-stojak-kolczyki-pomysł

Użyj klamek do drzwi szafek, aby powiesić swoją biżuterię. Do takiego stojaka na biżuterię potrzebna jest deska o dowolnym rozmiarze, którą przykrywasz tkaniną. Tkaninę można zszyć lub przykleić z tyłu. Następnie możesz przykręcić różnego rodzaju gałki i uchwyty szafek, aby powiesić kolczyki, naszyjniki i bransoletki.

Rozszerz ściany farbą tablicową

uchwyty-szafki-tablica-farba-ściana-przestrzeń-szafka-kreda-metal

Wielu maluje niektóre ściany farbą tablicową. Wygląda nowocześnie i jest bardzo praktyczny. Dzieci mogą rysować na tej ścianie, a rodzice robić notatki. Czy nie byłoby przydatne, gdybyś zawsze miał pod ręką kredę i nie musiał najpierw zaglądać do szuflady lub szafki? Użyj uchwytów do szafek, aby umieścić kredę bezpośrednio na ścianie.

Uchwyty do szafek do budowania zabawek

uchwyty-szafki-zabawki-zrób-to-sam-gałki-kredensy-figurki

Niezależnie od tego, czy jako figurki dekoracyjne, czy jako zabawki dla dzieci – te figurki wyglądają śmiesznie i wprawiają w dobry nastrój. Drewniane pierścienie, gałki i uchwyty do szaf mogą być używane do budowy niestandardowych samców. Można je pomalować, jak chcesz, a także świetnie nadają się jako prezent na specjalną okazję.

Uchwyty do pokrywek

uchwyty-szafki-pudełko-udekoruj-pokrywy-zrób-zrób-to-pomysł-proste

Pudełka na biżuterię i inne rodzaje pudełek zyskują szczególnie ciekawy wygląd, jeśli pokrywki są wyposażone w gałkę lub uchwyt. Uchwyty do szafek można dobrać według własnego gustu. Antyczne uchwyty szafek nadają się szczególnie do pudełek na biżuterię lub tych na zdjęciu, które są wykonane z kamienia półszlachetnego.

Udekoruj butelki

uchwyty-szafy-domek-barek-dekoracja-pokrywka-korek-dekoracja

Możesz również podkreślić swój mały bar w domu, zamykając butelki przeprojektowanymi korkami. Znowu do szafek używa się gałek lub uchwytów. Aby zrealizować ten pomysł, nie potrzebujesz nawet specjalnych narzędzi, takich jak wiertarki, ponieważ korek jest bardzo miękkim materiałem, przy którym łatwo się majstruje.

Kolorowy mini bar

uchwyty-szafki-butelki-korkowe-zamknięcie-dekoracyjne

Uchwyty do szafek są po prostu wciskane w korek. Jest to łatwiejsze przy ruchach obrotowych. Jeśli szukasz oryginalnego pomysłu na prezent dla przyjaciela, który od czasu do czasu zafunduje sobie drinka, możesz wspaniale wykorzystać ten pomysł. W tym celu najlepiej zaprojektować jednocześnie kilka zamknięć, które odbiorca może ze sobą łączyć.

kawa i ciasto

uchwyty-szafki-torta-dzwonki-udekoruj-dekoracje-czerwone-biale-naczynia-kawowe-ciasto

Rodzina lubi spotykać się po południu na kawę i ciastko. Udekoruj stół domowym dodatkiem! Aby ciasto było świeże, najlepiej przykryć je dzwoneczkiem do ciasta i możesz go ponownie dostosować za pomocą uchwytów do szafek. W większości przypadków oryginalną rączkę okapu można po prostu odkręcić, a następnie zastąpić nowym przyciskiem.

Aby odłożyć zdjęcia

uchwyty-szafki-zdjecia-scienne-wieszaki-knauf-zamiast-nagel

Uchwyty do szafek mogą nawet służyć do wieszania obrazów lub dzieł sztuki. Jest zdecydowanie bardziej oryginalny niż klasyczny paznokieć i wygląda znacznie bardziej dekoracyjnie. Do wieszania można zastosować różne techniki, na przykład tutaj z haczykiem lub prostym sznurkiem. Zapraszam do wymyślenia czegoś samemu.

Stoisko deserowe

uchwyty-szafki-deser-stojak-pomysł-stylu-vintage-talerze

Tutaj możesz zobaczyć fajny pomysł w stylu vintage. Jest to stojak na desery, który został złożony z dwóch talerzy, drewnianego patyka i klamki. Z tym kawałkiem możesz w wyjątkowy sposób serwować swoje ciasteczka, ciasteczka, babeczki czy babeczki. Naprawdę świetny wariant do wykorzystania uchwytów do szafek.

Wyposaż szafy

uchwyty-szafy-wieszaki-szafa-pomysł-nowoczesna-stal

Możesz nawet naprawić szafę za pomocą uchwytów meblowych ze stali nierdzewnej lub innego materiału i zapewnić więcej miejsca do przechowywania. Jeśli są przymocowane do spodu półki lub deski, ubrania można na nich powiesić za pomocą wieszaków. Jeśli nawet budujesz własną garderobę, możesz rozważyć ten pomysł i kupić uchwyty do szafy.