majsterkowanie

Huśtawka dziecięca do ogrodu – świetne pomysły z instrukcjami do samodzielnego wykonania

huśtawka dziecięca na pomysły ogrodowe wskazówki instrukcje przewodnik projekt diy stwórz własne dzieci na świeżym powietrzu!

Posiadanie strefy rozrywki na świeżym powietrzu to chyba marzenie każdego dziecka, a jeśli chcesz uszczęśliwić swojego malucha huśtawką do ogrodu, to dobrze trafiłeś. Abyś nie musiał codziennie jeździć z potomstwem do parku, dzięki naszemu przewodnikowi możesz zabrać ze sobą zabawę do swojego domu. Dzięki tym praktycznym projektom DIY pełnym inspiracji i zabawnych pomysłów pokażemy Ci, jak samodzielnie wykonać dziecięcą huśtawkę do ogrodu.

W dzisiejszych czasach dzieci są bardzo zajęte tymi wszystkimi elektronicznymi gadżetami, jeśli chodzi o zabawę, a to niestety zaniedbuje zajęcia na świeżym powietrzu. Ponadto piękna dziecięca huśtawka do ogrodu może nie tylko dodać odrobinę zabawy na świeżym powietrzu, ale również zapewnić dobry rozwój psychiczny i fizyczny dzieci, zapewniając im zdrowy wypoczynek na świeżym powietrzu. Więc co może być lepszego niż zbudowanie dziecięcej huśtawki do ogrodu i przystosowanie jej tak, aby maluchy dostały dokładnie to, co kochają. Niech poniższe przykłady zainspirują Cię do wniesienia dużo radości do Twojego ogrodu.

Stwórz zabawną atmosferę z huśtawką dla dzieci do ogrodu

huśtawka dziecięca na pomysły na ogród wskazówki instrukcje przewodnik projekt diy spraw, aby dziewczyny cieszyły się na zewnątrz!

Wszyscy pamiętamy przyjemność huśtania się w ogródku naszych dziadków, kiedy byliśmy mali. Więc co może być ładniejszego niż samodzielne wykonanie dziecięcej huśtawki do ogrodu, aby przeżyć te nostalgiczne chwile? Po zadomowieniu się w Twoim domu maluchy z pewnością będą chciały spędzać większość czasu w strefie rozrywki. Wbrew powszechnemu przekonaniu huśtawka dziecięca do ogrodu nadaje się nie tylko dla właścicieli domów, którzy mają duży teren na zewnątrz. Nawet jeśli nie masz wystarczająco dużo miejsca w swoim ogrodzie, możesz skorzystać z naszych wskazówek i wskazówek, aby zapewnić zabawę, której potrzebujesz w ogrodzie.

huśtawka dla dzieci na pomysły na ogród wskazówki instrukcje przewodnik projekt diy zrób to sam na zewnątrz dziewczyna żółta

Jak już wspomnieliśmy, ogólną ideą naszego artykułu jest pokazanie podstawowych kroków niezbędnych do skonstruowania dziecięcej huśtawki ogrodowej. Następnie możesz zainstalować je tam, gdzie chcesz i dostosować je według własnego uznania. Huśtawka ogrodowa wykonana z drewna będzie również odpowiednim elementem dekoracyjnym dla Twojej zieleni, nowocześnie i szykownie. Jako prawdziwy trend i jednocześnie klasyk w świecie DIY, dziecięca huśtawka ogrodowa wykonana z drewna jest rzeczywiście bardzo łatwa w budowie i tutaj mamy praktyczny przewodnik z niezbędnymi narzędziami.

Huśtawka dziecięca do ogrodu wykonana z drewna

huśtawka dla dzieci na pomysły na ogród wskazówki instrukcje przewodnik projekt diy zrób to sam na zewnątrz dzieci radość zabawa zabawa

Materiały wymagane dla tego wariantu są następujące:

 • 1 deska drewniana o wymiarach ok. 20 x 60 x 3 cm (długość, szerokość, grubość), najlepiej dębowa
 • Wiertarka akumulatorowa lub wkrętarka elektryczna
 • 1 wiertło do drewna 16 cm
 • Układanka
 • Papier ścierny
 • 2 liny po 10 metrów wykonane z polipropylenu
 • 1 miarka składana i 1 ołówek
 • 2 haki sufitowe (opcjonalnie)
 • Kolor drewna (opcjonalnie)
 • Taśma (opcjonalnie)

huśtawka dziecięca na pomysły ogrodowe wskazówki instrukcje przewodnik projekt diy zrób to sam wiertarka do drewna na zewnątrz

Jeśli wybrana deska jest dłuższa niż to konieczne, wytnij ją wyrzynarką, a następnie przeszlifuj nacięcia. Na 4 końcach kawałka drewna (3 cm od krawędzi) najpierw wywierć 4 otwory wiertarką elektryczną i wiertarką do drewna.

huśtawka dziecięca na pomysły ogrodowe wskazówki instrukcje przewodnik projekt diy zrób to sam drewno na zewnątrz

Jak zapewne już rozumiesz, huśtawka ogrodowa dla dzieci jest konfigurowalnym elementem dekoracyjnym. Nie wahaj się więc wzmocnić go, malując go jasnym kolorem. W związku z tym jeszcze lepiej, jeśli użyjesz małej taśmy maskującej do odgraniczenia obszarów do pomalowania.

huśtawka dziecięca na pomysły ogrodowe wskazówki instrukcje przewodnik projekt diy zrób to sam na zewnątrz powiesić drewno

Jeśli chodzi o zawieszenie huśtawki ogrodowej dla dzieci, zależy to w dużej mierze od wybranej lokalizacji. Jeśli chcesz udekorować swój ogród ładnym drewnianym siedziskiem, musisz kupić kilka haczyków sufitowych do hamaków.

huśtawka dziecięca na pomysły ogrodowe wskazówki instrukcje przewodnik projekt diy zrób to sam pomaluj na zewnątrz drewna

Aby móc łatwiej włożyć liny w 4 otwory deski, najlepiej umieścić je z powrotem na taśmie maskującej. Następnie wyreguluj długość liny tak, aby huśtawka znajdowała się 50/60 cm nad ziemią. Następnie wykonaj 4 proste węzły, jak pokazano w powyższym przykładzie. W razie potrzeby odetnij nadmiar liny. Węzeł dusiciel jest najlepszy do huśtawek na świeżym powietrzu. Teraz jedyne co musisz zrobić, to cieszyć się dziecięcą huśtawką do ogrodu z maluchami.

Zbuduj samodzielnie huśtawkę z opon

huśtawka dla dzieci na pomysły na ogród wskazówki instrukcje przewodnik projekt diy zrób to sam na zewnątrz huśtawka dla dzieci opona pozioma biała!

Ta słynna i bardzo popularna wersja huśtawki ogrodowej dla dzieci ma esencję przemysłową, która jest bardzo odpowiednia do takiego projektu. Zabawna huśtawka z opon zapewnia niezapomnianą zabawę w ogrodzie dzięki możliwości poruszania się w wielu kierunkach. Ten ponadczasowy klasyk charakteryzuje się oponą, która jest podparta poziomo przez 3 punkty mocowania i punkt obrotu na szczycie metalowego łańcucha.

huśtawka dla dzieci na pomysły na ogród wskazówki instrukcje przewodnik projekt diy zrób to sam teren na zewnątrz huśtawka dla dzieci poziomy chrząszcz!

Nic bardziej nie przypomina nam leniwych letnich dni niż staromodna huśtawka z opony zwisająca z drzewa. Spędź popołudnie układając dziecięcą huśtawkę do ogrodu i bawiąc się nią przez lata. Aby to zrobić, będziesz potrzebować następujących materiałów:

 • Podkład
 • 1 pędzel
 • przenośna wiertarka z wiertłami
 • kreda
 • 1 opona samochodowa
 • 3 śruby oczkowe z gwintem
 • 6 podkładek
 • 3 nakrętki samozabezpieczające
 • Trzy podkładki zabezpieczające i nakrętki
 • klucz
 • 6 szybkozłączy
 • Łańcuchy 3 ogniwowe ze spawanej stali o długości 1,2 metra
 • 1 pierścień obrotowy
 • Drabina składana

Uwaga: Wszystkie elementy sprzętowe, w tym łańcuchy, powinny wytrzymać co najmniej 230 kg. Elementy metalowe muszą mieć średnicę co najmniej 2 cm.

Pomaluj oponę

huśtawka dla dzieci na pomysły na ogród wskazówki instrukcje przewodnik projekt diy zrób to sam teren na zewnątrz huśtawka dla dzieci w pionie!

Stara opona może ulec zniszczeniu i zrzucić małe kawałki gumy podczas kołysania. Z tego powodu konieczne jest nałożenie warstwy farby podkładowej na powierzchnię, aby zabezpieczyć przyszłą huśtawkę przed żywiołami. Dobra lateksowa farba zewnętrzna zapewnia ładną, błyszczącą powłokę, chociaż można do tego również użyć farby w sprayu. Po umyciu pozostaw oponę do całkowitego wyschnięcia, a następnie nałóż podkład.

wiercić dziury

huśtawka dla dzieci na pomysły na ogród wskazówki instrukcje przewodnik projekt diy huśtawka dla dzieci huśtawka z oponami poziome otwory wiertnicze

Wybierz najbardziej atrakcyjną stronę i obróć oponę tak, aby była skierowana w dół. Wywierć otwory po mniej atrakcyjnej stronie w odległości około 15 centymetrów. Dzięki temu opona sama odprowadza wodę deszczową.

Zaprojektuj i wywierć otwory na śruby oczkowe

huśtawka dla dzieci na pomysły na ogród wskazówki instrukcje przewodnik diy projekt planowanie dzieci huśtawka opona pozioma

Zmierz obwód zewnętrzny i podziel liczbę przez trzy. Wykorzystasz ten pomiar do równomiernego rozmieszczenia otworów śrub oczkowych. Obróć oponę do góry i narysuj kredą po bokach iw trzech punktach ściany opony zgodnie z obliczoną liczbą. Na środku ściany wywierć w tych miejscach otwory o grubości 1 cm.

Zainstaluj śruby oczkowe

huśtawka dla dzieci na pomysły na ogród wskazówki instrukcje przewodnik projekt diy huśtawka dla dzieci huśtawka pozioma śruba oczkowa

Przekręć nakrętkę na śrubie oczkowej do góry. Nałóż na nią podkładkę i przełóż śrubę przez jeden z otworów w ścianie opony. Umieść kolejną podkładkę od wewnątrz, następnie podkładkę zabezpieczającą i na końcu nakrętkę zabezpieczającą. Użyj klucza, aby dokręcić nakrętki tak mocno, jak to możliwe. Powtórz ten proces dla pozostałych dwóch otworów.

Podłącz łańcuch i zamontuj pierścień obrotowy

huśtawka dla dzieci na pomysły na ogród wskazówki instrukcje przewodnik projekt diy huśtawka dla dzieci opona dla dzieci pozioma śruba oczkowa szybkie złącze

Przymocuj każdy łańcuch ogniwowy do śruby oczkowej za pomocą szybkozłącza. Aby to zrobić, całkowicie otwórz szybkozłącza, aby ustawić je na swoim miejscu. Najpierw połącz przeciwległe końce trzech metalowych łańcuchów za pomocą szybkozłączki, a następnie przymocuj go do przeciwległego końca pierścienia obrotowego i do długości łańcucha. Upewnij się, że wszystkie połączenia są szczelne.

Zawieszenie huśtawki dziecięcej do ogrodu

huśtawka dla dzieci na pomysły na ogród wskazówki instrukcje przewodnik projekt diy huśtawka dla dzieci szybkozłączka przymocuj łańcuch połącz połącz

W idealnym przypadku huśtawka opony powinna wisieć około 3 metrów od bagażnika. Spód opony powinien znajdować się co najmniej 30 cm nad ziemią, w zależności od wzrostu dziecka. Jego stopy nie mogą dotykać ziemi podczas bujania. Obszar wokół wiszącej ściany powinien pozostać wolny. Użyj drabiny lub drabiny, aby dotrzeć do wybranej gałęzi. Owinąć długi łańcuszek nad gałęzią i ponownie zapiąć go za pomocą szybkozłączki, aby zabezpieczyć pożądaną wysokość. W przypadku instalacji na stałe, chroń gałąź drzewa, umieszczając stary dywan pod łańcuchem, aby uniknąć uszkodzenia gałęzi. Tę dziecięcą huśtawkę do ogrodu można również zawiesić pod tarasem lub pergolą.

Zbuduj huśtawkę dziecięcą DIY do ogrodu ze starego krzesła

huśtawka dziecięca na pomysły ogrodowe wskazówki instrukcje przewodnik projekt diy zrób to sam na zewnątrz drewno stare krzesło kolor

Nałóż świeżą warstwę farby na stare krzesło, które w innym przypadku chciałeś wyrzucić i użyj go do zrobienia dziecięcej huśtawki do ogrodu. Możesz zdjąć nogi i włożyć liny w kontrastowym kolorze do otworów w krześle. W ten sposób tworzysz bujany fotel wyposażony w wygodne oparcie.

huśtawka dziecięca na pomysły ogrodowe wskazówki instrukcje przewodnik projekt diy zrób to sam drewno na zewnątrz stare krzesło wywiercić otwory

Jeśli masz w domu krzesło, które nie nadaje się do użytku i chcesz przywrócić je do życia, to jest to pomysł dla Ciebie. Wystarczy przymocować kilka lin i zawiesić huśtawkę na drzewie za pomocą śrub mocujących. Dzieci na pewno uznają ten wariant za świetny.

materiały

huśtawka dziecięca na pomysły ogrodowe wskazówki instrukcje przewodnik projekt diy zrób to sam drewno na zewnątrz stare lina do krzeseł polipropylenowa

 • Stare krzesło
 • Lina polipropylenowa
 • 2 sztuki śrub oczkowych
 • Dyski o wysokiej wydajności
 • 2 podkładki zabezpieczające
 • Farba w sprayu
 • lakier
 • Drabina składana

narzędzie

huśtawka dziecięca na pomysły ogrodowe wskazówki instrukcje przewodnik projekt diy zrób sobie poza drewnem stare krzesło wywiercić otwory

 • wiertarka
 • pędzel

Wystarczy przejrzeć zdjęcia, aby zapoznać się z procesem budowy krok po kroku.

huśtawka dziecięca na pomysły ogrodowe wskazówki instrukcje przewodnik projekt diy stwórz własny teren na zewnątrz śruby mocujące przymocuj śruby oczkowe drzewo