majsterkowanie

Filcowanie z dziećmi na urodziny: pomysły na majsterkowanie z filcowymi prześcieradłami i filcowymi kulkami

filcowanie dziecięcej girlandy zrób sobie instrukcje

Zbliżają się urodziny dzieci i szukasz pomysłów, jak zapewnić dzieciom zajęcie podczas uroczystości rodzinnej. Fajnym pomysłem, zwłaszcza na chłodne i deszczowe jesienno-zimowe dni, jest zorganizowanie warsztatu rękodzieła. Najmłodsi mogą uwolnić swoją kreatywność. Dotyczy to szczególnie filcowania z dziećmi w dniu ich urodzin – oferujemy kilka instrukcji, które z pewnością wywołają sensację. 2-3 projekty mogą zakończyć świąteczny program. Daj się zainspirować sugestiami!

Filcowanie z dziećmi – girlanda z kulek filcowych

filcowanie dzieci same robią girlandy

Jeśli chcesz bawić się z gośćmi w urodziny dziecka, powinieneś mieć pewną wcześniejszą wiedzę. Filcowanie to proces, w którym wełna jest mechanicznie „zgrzewana”. Chodzi o prasowanie surowej wełny, a nie tkanie. Podstawowa technika jest w rzeczywistości bardzo łatwa i może być bardzo szybko opanowana nawet przez zupełnie początkujących. Istnieją dwie możliwości: wełna może być przetwarzana na mokro (wtedy mówimy o filcowaniu na mokro) lub na sucho (filcowanie na sucho). Te dwa procesy znacznie się od siebie różnią. W artykule znajdziesz instrukcje dla dwóch wariantów, dzięki czemu możesz wybrać ten, który Ci się bardziej podoba.

filcowanie dzieci filcowa piłka instrukcje dla dzieci!

W przypadku girlandy wykonanej z wełny materiał jest obrabiany za pomocą specjalnych igieł z haczykami z zadziorami i dopasowywany do odpowiedniego kształtu. Technika rzemieślnicza jest odpowiednia dla małych trójwymiarowych przedmiotów, takich jak pompony, piłki itp. Ponieważ używana jest igła, zaleca się ostrożność podczas nakłuwania. Dlatego ta metoda jest odpowiednia dla dzieci w wieku 9-10 lat, a rękodzieło musi odbywać się pod nadzorem rodziców. Odrobina umiejętności i doświadczenia jest również kluczowa dla efektu końcowego przy filcowaniu na sucho. Każdy, kto nie jest zaznajomiony z obchodzeniem się z wełną, może zaoszczędzić czas i nerwy za pomocą kilku sztuczek. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to wybrać bardzo proste kształty – najszybszy sposób na zrobienie piłki to. To ważne, ponieważ przede wszystkim dzieci muszą zabrać ze sobą do domu gotowy produkt. Po drugie, splątanie struktur wątkowych zajmuje dużo czasu. Dlatego proponujemy Wam pomysł, który rozbudza kreatywność najmłodszych, a jednocześnie jest dość prosty.

filcowanie dzieci filcowa kula zrób sobie mydło

Potrzebne materiały to wełna, sznurek, pędzel, nożyczki, kilka igieł do filcowania, klej lub pistolet do klejenia. Nasza wskazówka: Najpierw samodzielnie stwórz wszystkie potrzebne kulki do girlandy, abyś z jednej strony sam mógł określić poziom trudności projektu rękodzieła, z drugiej jesteś przygotowany na to, że niektóre dzieci nie podołają zadaniu. Nie zapomnij zasięgnąć porady na temat wełny w warsztacie rzemieślniczym – włókna po obróbce kurczą się o 40%. Aby uzyskać maksymalny efekt, kup różne kolory, a następnie możesz je łączyć zgodnie z osobistymi życzeniami i tworzyć wielokolorowe elementy dekoracyjne.

filcowanie dzieci filcowa piłka mydło samoprzylepna girlanda

I tak powstają kulki filcowe – najpierw wełnę owczą zszorstkować pędzelkiem, a następnie zwinąć w kulkę. Przytrzymaj końce kulki jedną ręką, a drugą ręką przebij kulkę igłą. Niech każde dziecko stworzy taką sferę.

filcowanie dzieci same wykonują projekty zrób to sam

Gdy wszystkie kulki będą gotowe, po prostu zwiąż je na środku sznurkiem (patrz zdjęcie powyżej), aby ich kształt przypominał herbatniki. Następnie przymocuj poszczególne „ciasteczka” do kolorowego sznurka za pomocą kleju lub pistoletu do klejenia na gorąco.

filcowanie dzieci girlanda ciasteczka filcowe kulki urodziny

Gotowa girlanda wygląda tak atrakcyjnie – to pełen miłości prezent dla urodzinowego dziecka, dzieci mogą nawet pisać na filcowych kulkach pisakiem. Jeśli każde dziecko stworzy dwie filcowe kulki, jedną może zabrać ze sobą do domu na pamiątkę.

Filcowanie z dziećmi – wytnij kokardę z arkusza filcu

filcowanie z dziećmi wiązaniem łuku instrukcja wykonania

Jeśli masz dziewczynę, dla bezpieczeństwa możesz zdobyć materiały do ​​innego prostego projektu rzemieślniczego. Potrzebna jest farba do tkanin na bazie wody, arkusze filcu, nożyczki i sznurek, igła (łatwiej jest z pistoletem do klejenia na gorąco). Projekt jest idealny nawet dla maluchów w wieku przedszkolnym, głównie dlatego, że dzieci nie muszą wycinać skomplikowanych kształtów i mogą zamiast tego malować kokardki.

filcowanie z dziećmi łuk dziewczyna maluje się

Farbę tekstylną można podzielić na kilka mniejszych butelek. Spodziewaj się więcej brudu, ponieważ farba rozchlapuje się na tkaninie. W każdym razie farby można prać w temperaturze do 40 stopni – dzięki czemu można później łatwo usunąć plamy z obrusu. I tak powstaje pętla – najpierw poproś dzieci o wycięcie kwadratu 7 X 15 cm i kwadratu 1 cm X 6 cm. W tym celu możesz zrobić szablon (dla bardzo małych dziewczynek) lub dać dzieciom linijkę (dla dzieci w wieku szkolnym). Następnie zbierz wszystkie duże kwadraty, połóż je na stole i pozwól dzieciom spryskać je farbą. To tworzy niepowtarzalne wzory. Odczekaj 30-40 minut, aż farba wyschnie (w międzyczasie możesz na przykład podać jedzenie) i wydrukuj duży kwadrat na środku i przyklej do niego mały. kompletny!

filcowanie z dziećmi stwórz własny łuk

Filcowanie z dziećmi – tworzenie pacynki na palec

filcowanie z dziećmi urodzinowymi kukiełkami na palec pomysły majsterkowiczów

Jeśli Twoje dziecko ma ulubioną książkę lub ulubiony serial filmowy, możesz zrobić razem fajne pacynki na urodziny i zorganizować teatr lalek. Ten pomysł na rękodzieło jest idealny dla dzieci w wieku przedszkolnym. Nasza wskazówka – stwórz szablon dla drobnych szczegółów, wcześniej narysuj ołówkiem linie na arkuszach filcu.

filcowanie z dziećmi arkusze filcowe różne kolory materiałów

Do projektu rzemieślniczego potrzebne będą arkusze filcu, nożyczki, klej, pisak filcowy.

filcowanie za pomocą szablonów materiałów dla dzieci

Najpierw wytnij “ciało” pacynki – kwadrat o wysokości 6-7cm i szerokości 5cm.

filcowanie z dziećmi robiąc przedszkole lalki z filcu potwora

Następnie owiń filcowy pasek wokół palca i sklej końce klejem. Niech wyschnie na bok.

filcowanie z dziećmi pomysły na lalki instrukcje

Opcjonalnie – wytnij z filcu detal nad palcem i przyklej go do ciała.

Filcowanie z dziecięcymi detalami wyciętymi na twarzy

Wytnij twarz lalki – oczy, usta, wąsy, uszy, brwi, nos itp. z filcu.

filcowanie z dziećmi samodzielnie wykonuj figurki lalek

Następnie przymocuj detale do ciała i ponownie pozostaw do wyschnięcia na jedną do dwóch minut.

filcowanie oczami dzieci, wskazówki dotyczące malowania

Narysuj szczegóły flamastrem i rozdaj dzieciom lalki. Projekt nadaje się na małe przyjęcie urodzinowe do 10 osób.

filcowanie z dziećmi malowanie oczu potwora filcowe pióro

Czytanie i przesłuchanie są oczywiście zawarte w programie – pomysł jest odpowiedni dla dzieci w wieku przedszkolnym.

filcowanie z dziećmi książka dla dzieci z pacynkami potworów

filcowanie z dziećmi rób sobie pacynki z potworami

Filcowanie z dziećmi: wykonaj pierścienie kaboszonowe z filcowaniem na mokro

filcowanie z dziećmi pierścionek stwórz własne pomysły

W przeciwieństwie do złożonego filcowania na sucho, filcowanie na mokro jest całkiem proste – do wykonania filcowanych przedmiotów wystarczy tylko trochę mydła, wody i owczej wełny.

filcowanie z instrukcją materiałów dla dzieci

Niezbędne materiały do ​​kolejnego projektu rękodzieła – miska z wodą, mydłem, wełną owczą, linijką, klejem lub pistoletem do klejenia na gorąco, ustawienia pierścienia na kamienie kaboszonowe.

filcowanie z dziećmi urodziny filcowe kulki instrukcje filcowania na mokro

Najpierw ułóż wełnę na krzyż, zerwij ją ręcznie i zanurz w letniej wodzie. Namydlonymi rękami wmasuj wełnę w kulkę, a gdy nitki zaczną się zaczepiać, mocno wyczuj. Kontynuuj, aż utworzy się solidna kula.

Filcowanie z dziećmi mierzy kulki filcowe

Zmierz kulkę – jej średnica musi odpowiadać ustawieniu pierścienia. Wypróbuj kilka razy z różnymi ilościami wełny, aż uzyskasz odpowiedni rozmiar.

zmierz filcowanie z dziećmi

Do każdego pierścienia będziesz potrzebować pół kulki, więc będziesz musiał przeciąć ją na pół ostrym nożem. Możesz zrobić girlandę z kulek, które są za duże lub za małe.

filcowanie z dziećmi wyciąć filcowe pierścienie

Po prostu przymocuj detale filcu do ustawienia pierścienia za pomocą pistoletu do klejenia na gorąco lub kleju.

filcowanie z pomysłami urodzinowymi dla dzieci dziewczyna

Filcowanie z dziećmi – pomysłowe inscenizowanie kulek filcowych

filcowanie z bukietem dekoracji dla dzieci

Oto pomysł na to, co można zrobić z resztą kulek – proste filcowe kwiaty można łatwo zaaranżować w nowoczesnym wazonie na stoliku kawowym.

filcowanie dzieci podstawki korkowe przyklejanie diy

Wytnij z tektury pięciokątne kształty i przyklej do nich kulki filcowe – tak sam wykonałeś niepowtarzalne podkładki.

filcowe kubki dla dzieci samemu zrób podkładki

filcowanie dziecięcej girlandy zrób sobie kolorowanie złotej nici

Zrób minimalistyczną girlandę na Boże Narodzenie – wystarczy igła, złota nitka i farba do tkanin.

filcowanie dziecięcej girlandy instrukcje urodzinowe

filcowanie dziecięcej girlandy zrób sobie instrukcje

Filcowanie z dziećmi na urodziny: uszyj torebkę z filcowych prześcieradeł

filcowanie z dziećmi szyjącymi torebki z filcowych arkuszy

Oto kilka pomysłów na rzemiosło do szycia (lub klejenia).

filcowanie z akcesoriami do materiałów dziecięcych

filcowanie z dziećmi wycinamy detale sklejamy

filcowanie z dziecięcą torbą na zamek błyskawiczny urodziny

filcowanie z dziećmi instrukcje urodzinowe pomysły na rękodzieło

filcowanie z dziećmi zszywającymi razem torebkę z arbuzem

filcowanie z detalami do szycia dzieci

filcowanie z uszyciem detali torebki dziecięcej

Zrób własną filcowaną torebkę z dziećmi

filcowanie z torbą urodzinową dla dzieci do szycia filcowych arkuszy kleju;

filcowanie z dziećmi szyjemy arbuzowe arkusze filcowe

Filcowanie z dziećmi na urodziny – zrób ogródek warzywny z filcu

filcowanie porady dla dzieci pomysły na rzemiosło ogród warzywny prezent urodzinowy

Ogród warzywny to odpowiedni dodatek do kuchni dziecięcej – pokazaliśmy już, jak samemu wykonać dodatki z filcu, teraz możesz również zajrzeć do instrukcji do ogrodu.

filcowanie dzieci filcowe arkusze instrukcje materiały

filcowanie dzieci tworzą własne pudełko pomysłówfilcowanie z dziećmi szyjącymi filcowe arkusze kulek filcowych

filcowanie dzieci rzodkiewki same szyją pomysły

filcowanie dzieci marchew do szycia filcowej płyty

filcowanie dzieci pozostawia truskawki wycięte filcowe arkusze

filcowanie uszyć truskawki dla dzieci

Filcowanie truskawek z dziećmi wykonującymi własne instrukcje do ogrodu warzywnego

filcowanie z dziećmi ogród warzywny w wieku przedszkolnym

filcowanie dzieci pomysł na ogród warzywny majstrować prezent urodzinowy dla dzieci

filcowanie dzieci ogród warzywny dzieci zrób to sam

filcowanie dzieci tworzą własny ogródek warzywny

Filcowanie z dziećmi na urodziny – sam zrób Cichą Książkę

filcowanie dzieci filcowe arkusze szycie cichej książki

filcowanie dzieci same tworzą cichą książkę bez szycia

filcowanie detali dzieci podwodny świat

filcowanie dzieci Quietbook urodziny przedszkole wiek zrób to sam

filcowanie dzieci szycie detali zrób to sam quietbook

filcowanie pomysłów na prezent dla dzieci szyć Quietbook

filcowanie dzieci ryby szycie podwodny świat quietbook

filcowanie dzieci podwodny świat ryb ośmiornica małż