majsterkowanie

Figurki Tinker z plasteliny – instrukcje i pomysły

Figurki druciarskie z plasteliny -family-tinker-fimo-idea-pueppchen

Ugniatanie, garncarstwo i modelowanie nie są przeznaczone tylko dla dzieci. Dorośli również lubią robić dekoracje i wyobraźnię Figurki z plasteliny tworzyć. Do wypieku produktów nie potrzeba żadnych specjalnych narzędzi ani wielkich pieców, a przy rękodziełach nie ma chaosu. W sklepach dostępna jest glina schnąca na wolnym powietrzu oraz polimeryczna masa modelarska, którą można wypiekać w domu w piekarniku elektrycznym.

Figurki Tinker z plasteliny – odpowiednie narzędzie

Twórz figurki z plasteliny-instrukcje-narzędzia-majstruj-sam

Możesz kupić odpowiednie narzędzia od wyspecjalizowanych sprzedawców, ale nie musisz. Dużo z gospodarstwa domowego dobrze się nadaje – różnej wielkości noże lub foremki do ciastek, kubków i szklanek do wycięcia, butelka lub wałek do rozwałkowania i przedmioty o ciekawych strukturach do tworzenia motywów na powierzchni plasteliny.

Zapoznaj się z instrukcją i spróbuj z nami krok po kroku wykonać artystyczne figury z gliny utwardzanej powietrzem lub ciasta polimerowego lub Fimo, jak chcesz.

Figurki Tinker z plasteliny – Instrukcje – małe lalki z polimerowej plasteliny

Figurki z plasteliny - instrukcje-modelowanie-gliny-formowanie-fimo-polimeru-pierwszy-krok

W zależności od wielkości lalki, którą chcesz, weź do ręki odpowiednią ilość plasteliny. W sumie potrzebujesz trzech kulek różnej wielkości – małej do bułki, średniej do głowy i trzeciej, którą następnie kształtujesz w wydłużony kształt, do tułowia. Zaprojektuj fryzurę według własnego uznania – splecioną, upiętą lub podzieloną na dwie części. Odpowiednio dostosowujesz również liczbę piłek. Po skończeniu wszystkich figurek należy je upiec w piekarniku. Piekarnik nastawić na 130 stopni i po osiągnięciu temperatury przygotowane figurki układamy na papierze do pieczenia i wstawiamy do piekarnika na 30 minut. Pożądana temperatura i czas pieczenia różnią się w zależności od różnych rodzajów modeliny. Najlepiej postępować zgodnie z instrukcjami producenta. Pozwól lalkom ostygnąć, zanim ich dotkniesz. Jeśli użyłeś tylko zwykłej białej plasteliny, możesz pomalować figurki kolorami według własnego uznania i dowolnie projektować swoje ubrania. baw się dobrze!

Figurki z plasteliny - lalki-majstruje-głowa-ciało-białe-kształty-zrób-zrób to sam

Do instrukcji zostały wykonane lalki, które mają stożkowy korpus i kulistą głowę. Możesz jednak oczywiście eksperymentować z kształtami i próbować innych odmian, aż znajdziesz coś, co Ci odpowiada.

Figurki majsterkowicza z plasteliny - Instrukcje i pomysły - różne-lalki-fimo-majtki-białe-ciało-cztery

Istnieją różne narzędzia ułatwiające pracę z plasteliną. Dzięki nim można np. w określony sposób wciąć masę, co może być przydatne przy tworzeniu oczodołów. Modelinę można również zarysować. Ponownie masz możliwość eksperymentowania. Można więc powiedzieć, że praca jest bardzo przyjemna i różnorodna.

Figurki z plasteliny - instrukcje-elektryczne-figury-otwarte-pieczenie-ósma-majstrowanie-fimo

Kiedy już to opanujesz, nie będziesz w stanie się nim nacieszyć. Pomaluj gotowe lalki według własnego gustu i projektuj blond, brunetkę lub rude włosy, wesołe, smutne lub abstrakcyjne twarze i wszelkiego rodzaju ubrania. Ciała, które zamieniasz w ubrania, mogą mieć piękne wzory lub po prostu jednolite kolory.

Figurki z plasteliny - lalki-malowanie włosów-majstrowanie-pomysły-zrób-zrób-to-biały-biały

A kiedy lalki będą gotowe, następnym razem wypróbuj inne figurki! Co powiesz na sowy lub inne zwierzęta, babeczki, a nawet kaktusy i inne rośliny? Puść wodze fantazji. Za pomocą plasteliny możesz stworzyć piękne dekoracje do swojego domu.

Pomysły na rękodzieło - lalki-modelowanie-kolorowanie-zrób to sam-malowanie-majstrowanie-różne

Rękodzieło-lalki-słodkie-małe-zrób-to-majsterkowanie-pomysły-malowanie

Pomysły na pomysłowe figurki z plasteliny

modelarstwo-gliniane-figurki-słodkie-sowy-różowe-niebieskie-wielkie-oczy

Poniżej znajdziesz wiele pomysłów i sugestii na wspaniałe figurki z plasteliny, które są łatwe do naśladowania i nadają się również do rękodzieła z dziećmi. Przede wszystkim chcielibyśmy zwrócić Waszą uwagę na te urocze sowy w zabawnych kolorach. Można je albo majsterkować białą glinką polimerową i malować po stwardnieniu, albo wykonać bezpośrednio z kolorowej plasteliny. Sam określasz rozmiar. Tylko upewnij się, że im większe są figury, tym więcej czasu zajmie im wyleczenie.

modelowanie-gliniane-figurki-pinuine-majstrowanie-pomysly-czarna-trzy

Jeśli szukasz pomysłów, które będą odpowiednie również dla dzieci, najlepiej wybrać małe figurki i zwierzęta, które są łatwe do naśladowania. Te urocze pingwiny to świetny pomysł, do którego potrzebujesz tylko czarnej, białej i pomarańczowej plasteliny. Najpierw utwórz trzy kule każdego koloru, przy czym czarna będzie największa, a biała najmniejsza. Następnie najpierw ukształtuj ciało i ramiona, a następnie brzuch i nogi. Nie zapomnij też o dziobie i oczach.

gliniane-figurki-herbatniki-babeczki-majstrowanie-słodkie-formy

Jednak figurki z plasteliny nie zawsze powinny być zwierzętami lub małymi ludźmi. Zamiast tego możesz zrobić apetyczne przysmaki z glinki polimerowej, które wyglądają naprawdę realistycznie. Małe owoce i warzywa, słodkie babeczki, makaroniki, pączki i rogaliki można zaprojektować przy odrobinie umiejętności i kreatywności. Następnie możesz pozwolić im stwardnieć w piekarniku i przekształcić je w piękną biżuterię. Córce lub najlepszej przyjaciółce na pewno spodobają się domowe śliczne kolczyki z pączkami lub naszyjnik ze słodką babeczką w prezencie.

modelowanie-gliniane-figurki-kot-fimo-pomaranczowy-pomysl-majsterkowanie

Koty i psy są uważane za najpopularniejsze zwierzęta domowe na świecie i często są wykonane przez dzieci z różnych materiałów. Jednym z nich jest zdecydowanie plastelina. Kota można szybko i łatwo majsterkować z plasteliny i jest idealny jako pierwszy projekt DIY dla początkujących. Możesz wybrać do tego dowolny kolor, ponieważ karty występują w wielu różnych kolorach. Najpierw utwórz owal na tułów używając wybranego koloru, uformuj dwa płaskie owale na łapy i przymocuj je do dolnej części tułowia. Postać powinna być w stanie stać prosto. Następnie uformuj dwa małe trójkąty i przymocuj je do góry jako kocie uszy. Pozostaje tylko zaprojektować twarz, pomajstrować kocie ogon i figura jest gotowa.

gliniane-figurki-kaktusy-rośliny-majstrowanie-pomysły-fimo

Możesz również wykonać klimatyczną dekorację mieszkania z gliny polimerowej. Piękne rośliny doniczkowe i sukulenty to idealne figurki z plasteliny, które upiększą każdy parapet. Małe kaktusy różnego rodzaju można majstrować prostymi figurkami, a następnie układać w mini doniczkach. Na zdjęciu znajdziesz inspirujące pomysły na mini rośliny domowe z glinki polimerowej, które możesz szybko i łatwo odtworzyć w domu. Spróbuj!

Instrukcja wyrabiania z glinką schnącą na powietrzu

modelowanie-gliniane-figury-gliniano-białe-pierwszy-krok-kształty

Za pomocą tego rodzaju plasteliny powstałe figurki schną na powietrzu od jednego do trzech dni, w zależności od ich grubości i wielkości. Od czasu do czasu zwilż palce i modelarkę niewielką ilością wody, aby można było dłużej pracować. Do wałkowania użyj butelki lub wałka do ciasta. Okrągłe kształty można wycinać szklanką, filiżanką lub nożem. Powierzchnia jest dość miękka i może być zadrukowana różnymi strukturami. Po wyschnięciu pomaluj i gustownie udekoruj farbami. Baw się dobrze, robiąc rękodzieło!

glina-walcowanie-majstrowanie-zrób-zrób-to-białe-modelowanie

Jeśli chcesz wykonać płaskie figury z plasteliny, takie jak podstawki pod filiżanki lub wiszące ozdoby choinkowe, potrzebujesz wałka do ciasta, aby rozwałkować ciasto. Jeśli nie masz wałka do ciasta, możesz użyć dowolnej okrągłej butelki wykonanej ze szkła lub innego solidnego materiału jako alternatywy.

gliniany-biały-wycinany-zrób-to-sam-koło-nóż-kubek

Foremki do ciastek doskonale nadają się do wycinania różnych kształtów z gliny i plasteliny. Doskonałą alternatywą dla okrągłych kształtów są różnego rodzaju szklanki i filiżanki.Z drugiej strony szyjką butelki można wyciąć szczególnie małe kółka, które prawie nigdy nie będą idealne nożem.

modelarstwo-figurki-majstrowanie-glina-tłoczenie-biała-końcówka

Jeśli chcesz ozdobić figurki z plasteliny pięknym wzorem, możesz wytłoczyć glinę zanim stwardnieje. Można do tego wykorzystać różne przedmioty o wzorzystej powierzchni, takie jak eleganckie serwetki i koronki. Najłatwiejszym sposobem przeniesienia wzoru na modelarkę jest nałożenie na nią serwetki i dociśnięcie wałkiem do ciasta. Po utwardzeniu powstałe wzory można pomalować na jasne kolory, aby uzyskać ładny efekt.

glina-biała-wycinana-farba-pozwól-wyschnąć-farba

gliniana-biała-czarna-kubek do herbaty-diy-podstawki-majsterk

Pomysły na kreatywne postacie – glina schnąca na powietrzu

białe-gliniane-koraliki-diy-kształty-piłka-majstruje

modelarstwo-gliniane-figurki-suszenie-powietrze-macierzy-gwiazdy-wiszą

modelowanie-gliniane-figurki-drukowanie-stopek-glina-biała-stempel

plastelina modelarska-figurki-świeczniki-tealight-biała-pieczętowana

modelowanie-gliniane-figurki-glina-białe-formy-herbatniki-zrób to sam

figurki-modelowanie-gliniane-potwory-zakochane

figury-modelarstwo-gliniane-książki-pastelowe kolory

figurki-modelarstwo-glina-wieloryby-niebiesko-białe

figura-modelująca-glina-pączki-różowa-żółta-glazura

figura-modelowanie-gliniana-ręcznie malowana