majsterkowanie

Drukowanie własnej tkaniny olejkiem lawendowym – instrukcje i pomysły w stylu prowansalskim

Wydrukuj sam materiał czysta-lawenda-lawenda-lawenda-kwiat-szklany-korek

Latem krajobraz Prowansji zamienia się w kolorowy dywan fioletowych kwiatów, a to oznacza tylko jedno – to pora kwitnienia lawendy. Oprócz wspaniałego zapachu i wyglądu ma kilka zastosowań w codziennym użytku domowym. W tym artykule pokażemy Ci, jak stosować czysty olejek lawendowy Wydrukuj tkaninę samodzielnie Móc. Daj się zainspirować naszymi instrukcjami i pięknymi pomysłami i udekoruj swoje mieszkanie w stylu francuskiego wiejskiego domu!

Wydrukuj własną tkaninę – torby z tkaniny DIY

Wydrukuj tkaninę sam worek na chleb-torba na płatki-lavender print-diy

Torebki i worki płócienne służą do robienia zakupów, w życiu codziennym oraz do przechowywania żywności, takiej jak zboże i mąka w gospodarstwie domowym. Są łatwe do samodzielnego uszycia i mogą być indywidualnie drukowane różnymi technikami. Za pomocą olejku lawendowego łatwo i szybko zadrukujesz i urozmaicisz tkaninę dowolnym obrazem.

Samodzielne drukowanie tkaniny olejkiem lawendowym – niezbędne materiały

Wydrukuj tkaninę samodzielnie materiały-czysta-lawenda-taśma-olej-szablon-łyżka

Jeśli chcesz samodzielnie wypróbować tę prostą technikę drukowania na tkaninach, będziesz potrzebować następujących materiałów i narzędzi:

– 100% czysty olejek lawendowy

– tkanina (ewentualnie bawełniana i w jasnym kolorze)

– łyżka stołowa lub drewniana łyżka

– Taśma klejąca lub taśma malarska

– Żelazo

– Kopia żądanego obrazu lub motywu, całkowicie wydrukowana przez drukarkę laserową.

Wskazówka: jeśli chcesz wydrukować motyw z napisem na samej tkaninie, nie zapomnij, że kopia powinna być wydrukowana w odbiciu lustrzanym.

Druk na tkaninie – Instrukcja

Samodzielne drukowanie tkaniny instrukcje-lawenda-szablon-tkanina-taśma klejąca

Najpierw należy przygotować tkaninę i kopię papierową. Upewnij się, że pracujesz na płaskiej powierzchni, takiej jak stół. Następnie tkaninę należy wyprasować na płasko żelazkiem i podłożyć kilka kartek papieru. Następnie umieść kopię stroną zadrukowaną w dół na tkaninie i zabezpiecz ją taśmą malarską. Dopiero wtedy tył kopii pokrywany jest olejkiem lawendowym. Do równomiernego rozprowadzenia olejku można użyć pędzla.

Wydrukuj tkaninę samodzielnie olejkiem lawendowym

Wydrukuj materiał samodzielnie olejek lawendowy-czysty-szablon-instrukcje-procedura-łyżka-wynik

Za dwie lub trzy minuty możesz zacząć przenosić temat. W tym celu należy mocno przetrzeć cały motyw łyżką. Czasami możesz delikatnie podnieść papier, aby sprawdzić wynik. Po całkowitym przeniesieniu obrazu usuń kopię i pozwól tkaninie dobrze wyschnąć. Gdy projekt jest całkowicie suchy, możesz go wyprasować, aby uszczelnić obraz i sprawić, by tkanina mogła być prana w pralce.

Gotowe torby płócienne i ich możliwe zastosowania

tkanina-samodrukarka-torby-lawenda-tkanina-pomysly-na-druk-ziarno

Woreczki z dowolnym wzorem mogą być wykorzystywane do wielu różnych celów. Jeśli Twoja torba ma uchwyty, jest idealna na zakupy. Z kolei chlebak z tkaniny jest zarówno przydatny, jak i może służyć jako elegancka dekoracja stołu w stylu prowansalskim na lunch lub kolację.

Wydrukuj własne torby z lawendy z tkaniny

tkanina-samodrukująca-lawenda-worek-francuski-wiejski-kwiaty

Wysuszona lawenda jest często zbierana w małych lawendowych torebkach i umieszczana w szafach i szatniach, aby odpędzić mole. Jeśli chcesz zaprojektować lawendową torbę w stylu prowansalskim, możesz samodzielnie zadrukować tkaninę odpowiednim motywem i wykorzystać ją do tego.

Samodzielnie udekoruj tapicerkę mebli

tkanina-drukuj-własny-fotel-tapicerowany-lawendowy-nadruk-zrób-własny-pomysł-meble

Za pomocą przedstawionej powyżej techniki można drukować nie tylko drobne tkaniny na torby i worki, ale także całe obicia mebli do siedzenia. Możesz więc urozmaicić wyposażenie domu i udekorować mieszkanie według własnego gustu.

Wydrukuj własne meble i poduszki czystym olejkiem lawendowym

Tkanina-samodrukująca-lawendowa-olej-poduszki-podusze-pokrycie-udekoruj-fotel-tapicerkę-dopraw to

Jeśli chcesz przenieść francuski styl wiejskiego domu do własnego mieszkania, możesz wydrukować kilka poszewek na poduszki na sofę lub na łóżko z olejkiem lawendowym. Na przykład odpowiednie są motywy z literami w języku francuskim połączone z kwiatami i wieńcami kwiatowymi.

Samodzielnie stwórz dekoracje stołu w stylu prowansalskim

tkanina-samodrukująca-kuchenna-ręcznik-mata-stołowa-francuska-wiejska

Do dekoracji stołu w stylu Prowansji można wydrukować tkaniny i wykorzystać je jako podstawę stołu. Pięknie prezentują się w połączeniu z dekoracją wykonaną z suszonych bukietów lawendy i mogą być wykorzystywane na specjalne okazje jak i w życiu codziennym.

Wydrukuj własne ręczniki kuchenne z tkaniny z olejkiem lawendowym

tkanina-samodruk-lawendowy-olej-tkanina-druk-kuchnia-recznik-motyw-francuski

Tkaninowe ręczniki kuchenne można zadrukować czystym olejem lawendowym i indywidualnie zaprojektować. Kolorowe motywy można również dobrze przenieść na tkaninę, ale kolory zmieniają się mniej lub bardziej. Rzekomą alternatywą dla olejku lawendowego jest aceton do drukowania na tkaninie.

Szablon do lawendowego nadruku na tkaninie

tkanina-samodrukowanie-drukarka-laserowa-szablon-odbicie-obrazu-ziarno-motyw

Jeśli chcesz samodzielnie drukować na tkaninie, powinieneś najpierw wybrać odpowiedni motyw lub zdjęcie. Jeśli gotowy materiał służy docelowo tylko do przechowywania specjalnej żywności, możesz wybrać obrazek z odpowiednim napisem i motywem.

Pomysły na motywy do nadruku w odbiciu lustrzanym

tkanina-samodrukowanie-szablony-odbicie-odbicie-deco-styl-wiejski-shabby-chic

Jeśli jednak tkanina z lawendowym nadrukiem służy jedynie jako dekoracja do domu, możesz wybrać motyw tak, aby pasował do stylu wyposażenia domu. Francuskie motywy z motylami i kwiatami są bardzo popularne i są dobrym pomysłem na meble w stylu vintage lub wiejskim.

Wydrukuj własną tkaninę – szablony i refleksy w stylu shabby chic

tkanina-samodrukowanie-szablony-shabby-chic-prowansja-styl-dekoracja

Jeśli chcesz nadać swojemu wnętrzu styl shabby chic, możesz wybrać jeden z przedstawionych powyżej szablonów. Znajdź odpowiedni motyw i wypróbuj ze swoimi dziećmi technikę lawendowego nadruku. Mamy nadzieję, że spodoba Ci się samodzielne drukowanie materiału olejkiem lawendowym!