majsterkowanie

Dekoracje ogrodowe ze szklanymi butelkami: nietypowe projekty upcyklingowe

Domowa dekoracja nadaje przestrzeni na zewnątrz osobistego charakteru. Dlatego w dzisiejszym poście zebraliśmy kilka pomysłów na dekoracje ogrodowe ze szklanych butelek. Niezależnie od tego, czy są to nowoczesne posągi, czy po prostu piękna latarnia na stół ogrodowy: stare butelki można z wyobraźnią poddać recyklingowi.

Dekoracje ogrodowe ze szklanymi butelkami: sam zrób latarnię

Zrób sobie dekoracje ogrodowe z butelek wina

Masz stare szklane butelki? Następnie możesz przeciąć go na pół i przekształcić w latarnię. W tym celu potrzebne są następujące materiały i akcesoria:

  • nóż do szkła odpowiedni do grubości szkła do 10 mm. Nożyk do butelek, za pomocą którego można naprawić butelkę, jest jeszcze lepszy. Tworzy to proste cięcie
  • wiadro pełne lodowatej wody
  • dzbanek
  • Papier ścierny do szkła (różne wielkości ziarna: 80, 140, 240, 600 i 100)
  • gąbka do polerowania szkła (opcjonalnie)

Oto jak możesz wyciąć szklaną butelkę:

1. Najpierw natnij butelkę za pomocą noża do szkła. Szybciej okleisz butelkę dookoła taśmą papierową. Krawędź taśmy posłuży jako prowadnica. Jedną ręką trzymaj nóż do szkła, a drugą powoli obracaj butelkę.

2. Wlej 2 litry wody do rondla i zagotuj. Następnie można nalać gorącą wodę na nacięty brzeg. Alternatywnie możesz podgrzać krawędź zapalniczką.

3. Włóż butelkę do wiadra z lodowatą wodą.

4. Po 10 minutach sprawdź, czy butelka pęka na ciętej krawędzi. Nie ściskaj butelki, po prostu najpierw ją lekko postukaj. Jeśli się nie zepsuje, powtórz proces.

Malowanie butelek wina Samodzielnie twórz pomysły na dekoracje ogrodowe

5. Teraz musisz przeszlifować krawędzie. Najlepszym sposobem na to jest przeszlifowanie go najpierw gruboziarnistym, a następnie drobnym grysem. Więc zacznij od 80, a następnie przeszlifuj je ziarnistością 140, 240, 600 i 100. Na koniec możesz wypolerować krawędzie gąbką polerską do szkła.

Teraz możesz pokolorować szklane butelki farbami do szkła. Wlej trochę farby do butelki i odwróć ją lub rozwałkuj po powierzchni roboczej tak, aby farba była równomiernie rozprowadzona. Następnie pozwól im wyschnąć – może to potrwać kilka dni.

Dekoracja ogrodowa z butelkami wina: doniczka

Wykonaj samodzielnie dekoracje ogrodowe ze szklanymi butelkami instrukcje wazonów

Teraz możesz użyć butelki jako dekoracji w ogrodzie. Dzięki takiej szklanej butelce możesz samodzielnie wykonać różne dekoracje ogrodowe. Można ją ozdobić i obsadzić sznurkiem, kokardkami i koronką.

Dekoracje ogrodowe ze szklanymi butelkami: sam wykonuj dzwonki wietrzne

Zrób sobie upcyklingowe dekoracje ogrodowe z malowanych szklanych butelek

Dzięki metalowym kulkom i łańcuszkowi możesz również wykonać piękne dzwonki wietrzne na taras lub do ogrodu. Powieś je jednak poza zasięgiem dzieci i zwierząt.

Niezwykłe dekoracje ogrodowe ze szklanymi butelkami: zrób „drzewo ogrodowe”

Dekoracja ogrodowa z butelkami wina Drzewo wykonane z liny i drutu

Kolejny niecodzienny pomysł na dekorację DIY wkradł się do serc amerykańskich hobbystów. Istnieje teraz wiele instrukcji DIY i pomysłów na „drzewo ogrodowe” wykonane ze szklanych butelek. W przypadku metalowego drzewa po prostu owinąć kolec gruntowy lub kołek liną. Koronę drzewa zrobisz z drutu. Umieść końcówki drutu w butelkach.

Twórz samodzielnie ozdoby ogrodowe z kolorowymi szklanymi butelkami

Alternatywnie możesz zrobić „krzak” z drutu i butelek. Wytnij kilka kawałków drutu o różnych długościach, zwiń je na jednym końcu i wbij w ziemię. Teraz możesz ozdobić „gałęzie” kolorowymi szklanymi butelkami.

Zrób samemu niezwykłe dekoracje w ogrodzie szklanymi butelkami

Łatwiej i szybciej, jeśli po prostu przybijesz gwoździe do drewnianego słupka i powiesisz butelki.

niezwykłe pomysły na dekoracje ogrodowe z drzewem szklanych butelek

Jeśli masz więcej czasu, możesz zbudować „drzewo” z miedzianych rurek i zielonych szklanych butelek. Udekoruj go tak, jak lubisz, drewnianymi i szklanymi koralikami.

Zrób lampki do butelek ze starych butelek wina

nietuzinkowe dekoracje ogrodowe ze szklanych butelek tworzą pomysły samemu

Pokoloruj butelkę wina na akcentujący kolor i udekoruj ją cyrkoniami, sznurkiem lub brokatem w sprayu. Możesz również użyć już ozdobionej butelki wina. Umieść w butelce sznurek lampek na baterie i użyj taśmy dwustronnej, aby przykleić power bank z bateriami do dna korka od wina. Włóż korek od wina w szyjkę butelki. Wskazówka: jeśli zainwestujesz w pilota, możesz szybko i łatwo włączać i wyłączać łańcuch świetlny.

Pomaluj butelkę wina i użyj jej jako wazonu

Twórz dekoracje ogrodowe za pomocą butelek wina i samodzielnie pomaluj wazon

Jeśli chcesz użyć butelki wina jako wazonu, nie powinieneś jej farbować od wewnątrz, ale pomalować na zewnątrz. Ciekawe motywy można szybko stworzyć za pomocą farb akrylowych lub szklanych.

Twórz samodzielnie fontanny do butelek

Zrób samodzielnie fontannę do butelek z beczką na wino i szklanymi butelkami

Możesz także samodzielnie wykonać inne piękne dekoracje ogrodowe ze starych butelek. Kolejny pomysł rzemieślniczy można zrealizować za pomocą dwóch butelek wina, beczki na wino, drutu, plastikowych rurek, szklanej kuli i szklanego dna w kształcie okrągłego łuku. Najpierw wywierć otwór w środku każdej szklanej butelki. Umieść pompkę na dnie beczki na wino. Przymocuj plastikowe rurki do beczki z winem i zawieś na nich butelki wina. Teraz pozostaje tylko przepuścić rurki przez rury i butelki po winie. Ukryj pompę za szklaną płytą dolną. Jeśli chcesz, możesz ozdobić je szkłem morskim, jak chcesz. Następnie zamontuj szklaną kulę. Ukryj węże sztucznymi lub prawdziwymi roślinami.

Upiększ podniesione łóżko szklanymi butelkami

Zrób sobie niezwykłe dekoracje ogrodowe z butelkami wina

Podwyższone łóżko wykonane ze szklanych butelek nie tylko wygląda bardzo dekoracyjnie, ale jest również bardzo praktyczne. Podniesione łóżko możesz rozszerzyć w dowolnym momencie. Aby ściana butelek wina naprawdę się utrzymała, możesz skleić butelki ze sobą. Z sklejonych ze sobą butelek wina najlepiej jest stworzyć kilka modułów, które w razie potrzeby można łatwo rozebrać. Nawiasem mówiąc, szklane butelki mogą również służyć jako granica ścieżki.

Pomysły na dekorację butelek wina na ścieżkę ogrodową

Kreatywni ogrodnicy hobbyści ułożyli na ziemi warstwę piasku o grubości 30 cm i wykopali butelki po winie na głębokość 20 cm otworem do dołu. Efektem końcowym jest ozdobna ścieżka ogrodowa lub fajne miejsce do siedzenia w ogrodzie.

Rozpal sobie stół butelką whisky

Dekoracja ogrodowa z pomysłami na szklane butelki na stół ogrodowy

Nie tylko butelki wina świetnie nadają się do lampionów. Do następnego pomysłu na majsterkowanie na ogień stołowy możesz użyć starej butelki whisky. Potrzebne są jeszcze następujące materiały: knot do lampy naftowej, olej do lamp, głowica palnika z mosiężną nasadką gaśniczą. Do butelki wlać około 250 ml oleju do lamp, przeciągnąć knot przez głowicę palnika i wypuścić około 2,5 cm. Zaokrąglij krawędzie wystającego knota. Przymocuj głowicę palnika do szyjki butelki najpierw przyklejając podkładkę gwintowaną do szyjki butelki, a następnie wkręcając głowicę palnika.

Wykonaj samodzielnie ozdoby ogrodowe z butelkami