majsterkowanie

27 pomysłów na taśmy washi i kreatywne zastosowania

Pomysły na taśmę Washi-projekt-zrób-to-sam-dekoracja

Co to jest taśma washi? Słyszałeś kiedyś Taśma Washi niczym nie różni się od taśmy samoprzylepnej z pięknymi wzorami, która jest całkiem dobra do ozdabiania rzeczy. Oryginalnie pochodzi z Japonii, potem można było zamówić go tylko przez Internet z Chin i wreszcie otrzymać po długim okresie konserwacji. To, co możesz z tym zrobić, to tylko kwestia twojej wyobraźni, nie ma ograniczeń. Kilka zaradnych Pomysły na taśmy Washi przedstawiamy w poniższych.

Pomysłowe pomysły na taśmy washi do dekoracji i ozdób

Pomysły na taśmę Washi-diy-projekt-dekoracja-ulepszenie

Być może nigdy nie myślałeś, że w taśmach washi jest tak wielka różnorodność kolorów, wzorów i ozdób. Ale teraz istnieje niezliczona ilość odmian, a także w różnych szerokościach. Kolorowe rolki służą głównie do ozdabiania i upiększania rzeczy, ale mogą pełnić bardzo praktyczne funkcje – np. do personalizacji akcesoriów. Przede wszystkim wprawiają w dobry nastrój.

Pomysły na taśmę Washi – 27 inspirujących projektów DIY

Pomysły na taśmy washi -diy-projekt-wanddeko-skandynawski-różowy

Gdzie znajdę taśmę washi? W przeszłości kolorowe rolki kleju można było zamawiać tylko za pośrednictwem serwisu Ebay. Teraz można je znaleźć w każdym dobrze zaopatrzonym sklepie papierniczym, w sklepach hobbystycznych i oczywiście w Internecie. Wybór jest naprawdę duży, a możliwości zastosowania różnorodne, dlatego warto mieć w głowie kilka pomysłów, zanim wydasz na to całą fortunę. Podsumowaliśmy tutaj kilka przykładów.

Pomysły na taśmę Washi – dekoracja ścienna nr 1 zamiast naklejek ściennych

Pomysły na taśmę washi -diy-projekt-wanddeko-origami-ogel

Z taśmą Washi obchodzi się podobnie jak taśma samoprzylepna. Główna różnica polega na różnorodności kolorów taśm washi. Zazwyczaj występują w zestawach składających się z trzech lub więcej części, których projekty są doskonale ze sobą skoordynowane.

Pomysły na taśmy Washi – # 2 wzory na ścianę zamiast tapety

Pomysły na taśmę Washi -diy-projekt-wanddeko-wandmuster-plaster miodu

Dzięki taśmie washi możesz stworzyć piękne geometryczne motywy na ścianie. Możesz dołączyć element dekoracyjny, np. naklejkę na ścianę, lub udekorować nią całą ścianę zamiast tapety.

Pomysły na taśmy Washi – # 3 ramki do zdjęć na ścianie

washi-tape-ideas-diy-projekt-rama-zdjęcie-dekoracja-ściana

Oczywiście czasy przezroczystej taśmy samoprzylepnej minęły i nie musisz już używać jej do mocowania plakatów i małych obrazków na ścianie. Jeśli masz taśmę washi, nie potrzebujesz już nawet ramek do zdjęć. Które kolorowe można z łatwością zaprojektować bezpośrednio na ścianie?.

Pomysły na taśmę Washi – nr 4 upiększają drzwi do pokoju

washi-tape-pomysly-diy-projekt-drzwi-drewno-dekoracja

Zasadniczo wszystkie płaskie, wolne od kurzu powierzchnie można oryginalnie zaprojektować i urozmaicić za pomocą kolorowej rolki kleju. Drzwi do gabinetu lub pokoju kreatywnego, do pokoju dziecięcego lub po prostu do każdego pokoju, który potrzebuje więcej szyku.

Pomysły na taśmę Washi – nr 5 urozmaicić małe meble

Washi-tape-pomysly-projekt-zrób-zrób-to-sam-meble-stołek-urozmaicić

Małe meble wykonane z drewna lub płyty wiórowej można pięknie ozdobić taśmą washi. Powierzchnię należy wcześniej oczyścić, następnie nałożyć taśmę klejącą i w razie potrzeby pokryć kreatynę odpowiednią glazurą.

Pomysły na taśmę Washi – # 6 Dekorowanie mebli

washi-tape-pomysly-diy-projekt-meble-przypraw-komoda

Wzorzystą taśmą samoprzylepną można w bardzo pomysłowy sposób przykleić małe meble. Działa to bardzo prosto, na przykład po prostu przyklejając paski blisko siebie lub pomijając dokładnie jeden lub odległość między paskami, a tym samym pozostawiając widoczny kolor mebla.

Pomysły na taśmę Washi – # 7 dodając kolorowe akcenty

washi-tape-ideas-diy-projekt - meble-nogi-stolik-boczny

Możesz twórczo i bez przesady udekorować meble, jeśli po prostu owiniesz taśmą samoprzylepną nogi mebla. Najlepsze w tym jest to, że paski samoprzylepne można usunąć w dowolnym momencie bez pozostawiania śladów.

Pomysły na taśmę Washi – # 8 upiększających przełączników światła

washi-tape-pomysly-diy-projekt-wlacznik-lampka-kolorowa

Taśma Washi jest zatem idealna do upiększania mieszkań na wynajem. Starannie usunięty, gips nie odpada, nie trzeba wiercić, aby umieścić obrazy na ścianie itp. Nawet nudnym włącznikom światła można nadać nową twarz za pomocą taśmy washi.

Pomysły na taśmę Washi – # 9 Przyprawione ramki do luster

urozmaicić-taśmy-washi-pomysły-projekt-zrób-to-lustro-ramki

Prosta rama lustra ma odpowiedni gwizdek za pomocą małej taśmy washi. Najpierw powinieneś kupić małą kolekcję, aby rama lustra była naprawdę bujna. Wszystkie taśmy muszą być tak dobrane, aby dobrze do siebie pasowały. Mogą być ułożone w różnej gęstości lub inaczej. Ważne jest, aby trzymać się określonej kolejności.

Pomysły na taśmę Washi – # 10 Dekorowanie szklanego wazonu w kolorze złotym

washi-tape-pomysly-diy-projekt-zlota-dekoracja-wazow

Żaden inny przedmiot nie nadaje się bardziej do ozdabiania taśmą washi niż prostokątny szklany wazon. Ich powierzchnia jest idealnie gładka, a taśmę łatwo się do niej przyczepia. Prawdziwą biżuterię tworzy się ze złotej taśmy i innych z brokatem.

Pomysły na taśmy Washi – # 11 udekoruj podgrzewacze

washi-tape-pomysly-diy-projekt-dekoracja-podgrzewacze

Podgrzewacze zwykle wyglądają zbyt nudno, a umieszczone w przezroczystych szklankach nie są niczym specjalnym. Z odrobiną ładnie wzorzystej taśmy washi uzyskują odpowiedni gwizdek i wyglądają bardzo wyjątkowo.

Pomysły na taśmę Washi – pamiętnik nr 12 

washi-tape-pomysly-diy-projekt-kalendarz-scienny-kolorowa

Taśma Washi pełni również funkcję czysto praktyczną, a mianowicie utrzymuje porządek w miejscu pracy lub biurku w kreatywny i zabawny sposób. Oto pomysł na pomysłowy kalendarz spotkań, który możesz stworzyć samodzielnie na dowolnej płaskiej powierzchni.

Pomysły na taśmy Washi – # 13 Personalizuj akcesoria i kable do ładowania

washi-tape-pomysly-diy-projekt-komórka-do-ladowania-kable-organizuj

Taśmy Washi można znaleźć w szerokiej gamie kolorów i wzorów i możesz skorzystać z tej różnorodności z czysto praktycznego punktu widzenia. Czy często trudno jest odróżnić kable ładujące do różnych urządzeń? Rozwiązaniem jest personalizacja ich za pomocą taśm washi.

Pomysły na taśmę Washi – # 14 Sam zaprojektuj obudowę telefonu

washi-tape-ideas-diy-projekt-obudowa-komórka-urozmaicić

Podobnie jak w przypadku akcesoriów, zawsze chcesz czegoś nowego i nigdy nie możesz mieć tego dość. Etui na telefon komórkowy można łatwo przeprojektować – za pomocą taśmy washi. Paski w dwóch lub więcej kolorach można łatwo przymocować do niego, a gdy nie masz już więcej przebiegłości w tym projekcie, po prostu go zdejmij i stwórz coś innego.

Pomysły na taśmę Washi – # 15 Personalizuj klawiaturę

washi-tape-idee-diy-projekt-klawiatura-przebudowa-kolorowa

Klawiaturę komputera można pięknie przeprojektować za pomocą kawałków taśmy washi. Powinien zmierzyć guziki, które zostaną przyklejone i wyciąć kawałki tego rozmiaru. W zależności od zastosowania, taśma z czasem odpadnie. Jeśli już go nie chcesz, ostrożnie go usuń i ostrożnie usuń pozostałości kleju wacikiem nasączonym alkoholem.

Pomysły na taśmę Washi – Spice Up # 16 Pens

urozmaicić-taśma-washi-pomysły-diy-projekt-ołówek

Długopisów jest mnóstwo, ale większość z nich wygląda nudno. Każdego można upiększyć małą taśmą washi. Wystarczy kawałek kolorowej taśmy. Najpierw mierzysz wymaganą długość lub długość samego długopisu, a następnie wycinasz tyle taśmy i ostrożnie przyklejasz ją wzdłuż długopisu.

Pomysły na taśmę Washi – # 17 Personalizuj długopisy

washi-tape-ideas-diy-project-ikea-pencil-spice up.jpg

To genialny sposób na personalizację długopisów. W ten sposób żaden uczeń nie może pomylić swoich ołówków z cudzymi i jednocześnie rozpoznać własne.

Pomysły na taśmę Washi – nr 18 Spice Up Notebooks

washi-tape-pomysly-diy-projekt-notebooki-przyprawianie-dekoracja

W podobny sposób możesz spersonalizować wszystkie akcesoria i jednocześnie je spersonalizować. Najczęściej na początku roku szkolnego kupujesz całe opakowanie zeszytów zamiast wybierać pojedyncze. Oszczędza to czas, ale i pieniądze. Ale te wyglądają zbyt nudno i dziecko może łatwo pomylić jeden zeszyt z drugim. Tutaj pojawia się taśma washi.

Pomysły na taśmę Washi – # 19 Spraw, aby kartonowe domki dla lalek wyglądały ładniej

washi-tape-pomysly-diy-projekt-domek-lalka-dekoracja-tektury

Każda mała dziewczynka marzy o domku dla lalek, może mieć co najmniej dwa piętra i wiele pokoi. Ale często zdarza się, że dzieci szybko tracą zainteresowanie zabawkami. Dlaczego warto wybrać tani wariant, który można później bez problemu zutylizować, a mianowicie – domowy domek dla lalek wykonany z tektury. Ozdobiona odrobiną kolorowej taśmy washi, papierem do pakowania i kreatywnością wygląda cudownie.

Pomysły na taśmę Washi – # 20 Makeover Small Storage Boxes

washi-tape-pomysly-projekt-zrób-zrób-to-skrzynki-pudełka-dekoruj

Taśmę najlepiej przymocować do papieru lub kartonu, każdy o tym wie. Być może nigdy nie pomyślałeś o przyklejeniu kolorowych pudełek do prostych kartonowych pudełek i przerobieniu ich na prawdziwe pudełka na biżuterię.

Washi Tape Ideas – # 21 Jednorazowa zastawa stołowa i akcesoria imprezowe z różnicą

washi-tape-pomysly-diy-projekt-impreza-akcesoria-dekoracja

Za pomocą taśmy washi można bardzo szybko stworzyć kreatywne dekoracje imprezowe. W związku z poprzednim pomysłem na majsterkowanie wiele akcesoriów imprezowych i jednorazowych zastaw stołowych wykonanych jest z prasowanego papieru. Drukowane kolorowo zazwyczaj kosztują dużo więcej niż monochromatyczne. Następnie po prostu weź drugi i udekoruj go kolorowym klejem w rolce. Tak to jest!

Pomysły na taśmę Washi – # 22 prosta girlanda

washi-tape-pomysly-projekt-zrób-zrób-to-sam-wianek-impreza

Inne pomysły na imprezę można szybko zrealizować za pomocą taśmy washi. Prostą girlandę tworzy się, gdy zawiążesz kilka samoprzylepnych pasków wokół sznurka i przetniesz końce w taki sposób, aby stały się wachlarzami. Jeśli będziesz kontynuować w ten sposób, girlanda jest gotowa.

Pomysły na taśmy Washi – # 23 samodzielnie produkuj naklejki

washi-tape-pomysly-diy-projekt-naklejka-dziurkacz

Małe, kolorowe naklejki możesz samodzielnie stworzyć z taśmy Washi, przyklejając paski samoprzylepne do błyszczącej folii, a następnie wycinając je stemplem motywowym. Jeśli naklejki mają gdzieś przykleić, po prostu usuń folię z dolnej strony.

Pomysły na taśmę Washi – # 24 zaprojektuj własną kartkę z życzeniami

washi-tape-pomysly-projekt-zrób-zrób-to-zrób-z-pozdrowieniami-zrób-siebie

Do zdobienia najlepiej nadaje się taśma washi. Z jakich pięknie wzorzystych taśm samoprzylepnych każdy może stworzyć bardzo indywidualną kartkę z życzeniami bez konieczności bycia artystą? Wystarczy ładnie ułożyć paski samoprzylepne na złożonym na pół kartoniku, do którego wklejamy samoprzylepne naklejki, tu też stosuje się stemple i to wszystko.

Pomysły na taśmę Washi – # 25 niestandardowe opakowanie na prezent

washi-tape-pomysly-projekt-zrób-zrób-to-prezent-pakowanie-zrób-to-sam

Taśma washi staje się wyjątkową wstążką prezentową. Wystarczy przykleić paski samoprzylepne dokładnie jeden na drugim, aby żadna strona nie była lepka, a następnie ładnie zawiązać prezent. To takie proste!

Pomysły na taśmę Washi – # 26 torba śniadaniowa z charakterem

washi-tape-pomysly-projekt-zrób-zrób-to-sam-śniadanie-torba-dżem-przekąska

Dzieci często tracą zainteresowanie przekąskami lub kanapkami, które z miłością przygotowała ich matka. A ponieważ oko też je, warto poświęcić trochę więcej uwagi podczas pakowania. Bodziec wzrokowy zwykle działa całkiem dobrze u dzieci. Dlaczego warto wypróbować taśmę washi – naklej kilka pasków na torebkę śniadaniową i nie zapomnij codziennie wypróbowywać innej kombinacji.

Pomysły na taśmę Washi – # 27 Urozmaicić swój rower

washi-tape-ideas-diy-project-urozmaicić swój rower

Jak już wspomniano, dobrą rzeczą w taśmie washi jest to, że można ją łatwo usunąć bez pozostawiania śladów. Być może dlatego jest tak wszechstronny.