majsterkowanie

11 pomysłów na to, jak zrobić jesienią własne dekoracje ogrodowe i stworzyć jesienny nastrój

Spraw, aby dekoracje ogrodowe spadły same z dyniami i bez dyni

Jesień z pewnością ozdobi Twój ogród jasnymi kolorami, ułatwiając pożegnanie lata. Ale jeśli naturalne kolory ogrodu to dla Ciebie za mało, możesz również wspomóc się wspaniałymi dekoracjami. Jasne, najłatwiej jest udać się do najbliższego sklepu z dekoracjami i kupić gotowe dekoracje. Ale jesienne dekoracje są o wiele bardziej oryginalne i niepowtarzalne, gdy są wykonane własnoręcznie. Jeśli jesteś tego samego zdania, możesz rzucić okiem na nasze pomysły, dzięki którym samodzielnie wykonasz wspaniałą dekorację ogrodu jesienią. Nie trzeba wiele, aby stworzyć coś pięknego. A poniższe instrukcje to pestka, nawet dla osób z dwiema lewymi rękami!

Twórz samodzielnie dekoracje ogrodowe jesienią – wieniec na drzwi z różnicą

Zrób sobie dekoracje ogrodowe z jesiennych kwiatów i ozdobnych dyń na wieniec na drzwi z grabi

Do dekoracji nadaje się absolutnie wszystko, co kojarzy się z jesienią. Nie myśl tylko o kolorach i owocach. Można stosować nawet narzędzia i pomoce rolnicze, takie jak te zgrabiarki. Użyj starego z szopy lub kup nowy, a jesienią samodzielnie wykonasz piękny wianek jako ozdobę ogrodu. Jeśli ten pomysł jest dla Ciebie nowy, może wydawać Ci się trudny. Jest nawet łatwiejszy niż klasyczny wieniec na drzwi z gałęzi.

Zrób samemu wspaniałe jesienne dekoracje ogrodowe jako alternatywę dla wieńca z grabiami

Grabie stanowią idealną podstawę do mocowania pięknych jesiennych materiałów i ozdób, takich jak liście, jagody, kwiaty lub kokardki, wstążki i inne. Są one po prostu wkładane między poszczególne zęby. To zwykle wystarcza do naprawy. Ale możesz również użyć wstążek, aby zawiązać go na miejscu lub przymocować ozdoby gorącym klejem. Puść wodze fantazji, gdy jesienią samodzielnie wykonasz tę dekorację ogrodową i użyjesz tego, co chcesz.

Jesienna dekoracja ogrodu z drewnem opałowym

Spraw, aby dekoracje ogrodowe same jesienne z drewnem opałowym w wannie cynkowej, aby udekorować ścianę

Drewno opałowe otrzymasz również najpóźniej na początku jesieni, jeśli ogrzewasz swój dom drewnem. Zamiast sprzątać całe drewno, można odłożyć kilka kłód i jesienią samodzielnie wykonać taką dekorację ogrodu. Dodatkowo potrzebujesz małej cynkowej wanny lub umywalki, którą możesz powiesić na dowolnej ścianie. Może to być ściana w domu, na tarasie lub w szopie w ogrodzie. Ułóż w nim drewno i dodaj inne ozdoby według własnego uznania.

Udekoruj dyniami

Stwórz własne jesienne dekoracje ogrodowe z dyni i kwiatów - pomysł na fontannę i drabinę

Masz fontannę w ogrodzie? Być może już go zahibernowałeś, ale uważasz, że jest nudny? Następnie dopraw go nawet bez wody, używając go do różnych jesiennych aranżacji. Jesienią możesz samodzielnie wykonać piękną dekorację ogrodu, rozdając w niej doniczki z jesiennymi kwiatami i dyniami. Można również użyć innych warzyw lub owoców i połączyć je z dyniami.

Stwórz własne dekoracje ogrodowe na werandę i wejście w jesiennych barwach

Rozłóż je przed drzewem w ogrodzie lub na drabinie, na której możesz również postawić doniczki z ulubionymi kwiatami. Użyj drewnianych skrzynek, aby ustawić je na werandzie, tarasie lub przed drzwiami wejściowymi, użyj dyni do zaprojektowania parapetów lub innego miejsca w ogrodzie, które potrzebuje trochę energii.

Sztuczna dynia jako doniczka

Proste instrukcje rękodzieła na ozdobną donicę ze sztucznej dyni

A skoro już jesteśmy przy temacie dyń: A co powiesz na dynię jako donicę, którą możesz szybko i łatwo zrobić na jesienną dekorację ogrodu? Jasne, można do tego celu użyć prawdziwej dyni, ale jej wydrążenie trwa znacznie dłużej i nie potrwa tak długo. Zamiast tego użyj sztucznego, który również można bez problemu ciąć. Za pomocą noża do skrzynek lub innego ostrego noża ostrożnie wyciąć otwór w górnej części. Powinna być na tyle duża, aby włożyć do niej wybraną doniczkę z kwiatami.

Zrób samemu dekoracje ogrodowe w stylu vintage

Crafting Idea for Beginners - Druciane serce do wypełnienia owocami i zawieszenia

Nie zawsze potrzebujesz dużo skomplikowanych lub drogich materiałów, jeśli chcesz samodzielnie wykonać piękną i niezwykłą dekorację ogrodu. Świadczy o tym również ten niezwykle prosty pomysł, do którego wystarczy siatkowy kosz tego typu w dowolnym kształcie, a także kilka wybranych przez siebie owoców. Najlepiej wybierać owoce typowe dla jesieni i długo utrzymujące się. Są to na przykład:

 • Jabłka
 • Granaty
 • Gruszki
 • Kasztany
 • Szyszka
 • Dynie Ozdobne
 • Jagoda
 • lub: mech, kamienie, kawałki kory i sukulenty itp. Wymyśl coś kreatywnego, gdy sam wykonasz tę dekorację ogrodu jesienią.

Dynie jako świeczniki

Proste domowe lampiony z prawdziwych lub sztucznych dyń do ogrodu

Fakt, że w Halloween dynie są zaopatrzone w świece i używane jako latarnie, nie jest niczym nowym. Ale jeśli rzeźbienie jest dla Ciebie zbyt dobre lub po prostu nie masz na to czasu, możesz również wybrać ten rodzaj świecznika. Wystarczy wyciąć w dyni otwór wielkości wybranej świecy (szkło ochronne), włożyć świecę i umieścić tę piękną aranżację gdzieś w ogrodzie. Użyj dyń dowolnej wielkości i połącz je ze sobą. Możesz również użyć do tego sztucznych dyń.

Zrób sam jesienne dekoracje ogrodowe – instrukcje dotyczące samonawadniającego się pudełka na kwiaty

Vintage drewniane pudełko z kwiatami w aranżacji samonawadniającej

Chcesz samodzielnie wykonać dekorację ogrodową z drewna, ponieważ jest tak pięknie rustykalna, ta samonawadniająca skrzynka jest właśnie dla Ciebie! Potrzebujesz:

 • Drewniane poduszki w dowolnym rozmiarze
 • Plastikowe pudełko z pokrywką pasującą do wnętrza pudełka
 • rury PCV
 • Wiertarka (alternatywnie wiertarka ręczna i nóż)
 • Resztki materiału (np. stara koszulka pocięta na paski)
 • Kwiaty i rośliny z doniczkami i innymi dekoracjami
 • opcjonalnie: szablon i farba w sprayu do etykietowania
 • Płyty kamienne do podnoszenia skrzyni

Zapewnij plastikowe pudełko z otworami i rurą PVC

Jeśli chcesz oznaczyć pudełko, zacznij od tego kroku. Gdy farba wysycha, możesz użyć plastikowego pudełka, które jest częścią systemu samonawadniania. Weź rurę PCV i przenieś jej obwód na jeden róg wieczka pudełka. Wytnij otwór. Nie musi być idealna i prosta, bo nie będzie widoczna. Ponadto wywierć wiele małych otworów w pokrywie, aby umożliwić cyrkulację powietrza. W obu krokach pokrywka powinna znajdować się na pudełku, aby ułatwić dodawanie otworów.

Oznacz drewniane pudełko i umieść je w ogrodzie jako dekorację ogrodową jesienią

Potrzebujesz kolejnej dziurki z boku pudełka, jeśli jesienią samodzielnie wykonasz tę dekorację ogrodową. Pozwala to na wyczerpanie wody w przypadku przepełnienia pudełka. Teraz odetnij jeden z końców rury pod kątem i umieść go w pudełku. Teraz wywierć kilka większych otworów w pokrywce. Weź tkaninę i przełóż ją przez kilka otworów (w zależności od tego, ile otworów będzie miała późniejsza doniczka). Te kawałki materiału powinny być na tyle długie, aby zawisły w wodzie i dotarły do ​​doniczki.

Doniczka samonawadniająca z drewnianej skrzynki z dowolnymi roślinami

Umieść pudełko na kamiennych płytach tam, gdzie chcesz (dzięki temu nie stanie w kałuży, gdy skończy się woda). Wyjmij rośliny z doniczek, wsuń drugie końce materiału przez otwory drenażowe i posadź je z powrotem. Ściereczki są teraz używane do transportu wody z pudełka do kwiatów oraz do nawilżania gleby. Na koniec ustaw garnki według uznania i dodaj inne elementy dekoracyjne (dynie, lampiony, świece, jabłka itp.).

Zrób samemu grzyby jako dekoracje ogrodowe jesienią

Rozłóż zabawne grzyby z doniczek i spodków w ogrodzie

 • Doniczki gliniane w dwóch rozmiarach
 • znacznie większe spodki
 • nożyce
 • Farba w sprayu w kolorze beżowym
 • Farba w sprayu w kolorze brązowym
 • taśma dwustronna nadająca się do użytku na zewnątrz
 • Taśma papierowa
 • Folia lub gazeta jako podstawa
 • rękawiczki

Pomaluj doniczkę beżową farbą w sprayu na powierzchni

Wykonuj ten projekt na zewnątrz, aby nie wdychać szkodliwych gazów w farbie. Jeśli chcesz samodzielnie wykonać jesienną dekorację ogrodu, najpierw rozłóż matę, załóż rękawice ochronne i spryskaj doniczki beżową farbą na matę. Odłóż je na bok do wyschnięcia. Następnie weź spodek i przykryj brzegi taśmą papierową. Teraz spryskaj wolną powierzchnię brązową farbą. Gdy farba wyschnie, możesz ponownie usunąć taśmę.

Zamaskuj spodek, pomaluj go na brązowo i przyklej do garnka taśmą samoprzylepną

Teraz ponownie zamaskuj już brązową, spryskaną powierzchnię. Następnie możesz pomalować krawędź, którą wcześniej zamaskowałeś na beż. Po prostu pozwól pokrywkom wyschnąć na powierzchni. Gdy wszystkie elementy wyschną, dno doniczek można przykryć jednym lub kilkoma kawałkami taśmy dwustronnej. Następnie mocno dociśnij spodek przez kilka sekund i możesz ustawić domowe grzyby jako jesienną dekorację ogrodu w dowolnym miejscu w ogrodzie.

Zrób sobie fajne dekoracje ogrodowe za pomocą drutu

Majstrować i malować wtyczki ogrodowe z drutu - dekoracja przypomina Allium

Powoli, ale systematycznie, kolorowych kwiatów w ogrodzie jest coraz mniej. Zamiast tego jesienią samodzielnie wykonasz kolorową dekorację ogrodu i po prostu rozdajesz sztuczne kwiaty. Nie mamy na myśli sztucznych kwiatów z tkaniny, ale takie oryginalne druciane kwiaty i korki ogrodowe, które mają imitować piękne czosnku. Po prostu uformuj pustą kulkę z drutu i pomaluj ją na fioletowo (lub na dowolny jesienny kolor). Dodaj metalowy pręt, który możesz przymocować do piłki za pomocą drutu. Najlepiej zrobić kilka i ustawić je w grupach w ogrodzie.

Dekoracja kwiatowa w wannie

Ładna aranżacja w kadzi z petuniami, trawami i dyniami

Możesz samodzielnie wykonać kolejną dekorację ogrodową z drewna, używając wanny i zamieniając ją w wiadro. Nawet jeśli projekt na pierwszy rzut oka wydaje się skomplikowany, zobaczysz, że wcale nim nie jest. Potrzebujesz:

 • faktura VAT
 • Dynie w czterech różnych rozmiarach i kolorach
 • cienkie drewniane patyczki
 • Przędza lub sucha trawa
 • Trawy i kwiaty w jesiennych barwach (na przykład petunie, calilbrachoa i czerwona trawa fontannowa)

Napełnij wannę ziemią doniczkową i rozłóż kwiaty wzdłuż krawędzi, a trawy tuż za (lub pomiędzy, jeśli chcesz). Pośrodku zostaw miejsce na najniższą i największą z czterech dyń. Następnie stopniowo układaj pozostałe dynie na dużych. Następnie podpierasz je drewnianymi kijami, które rozprowadzasz wokół dyń i wbijasz w ziemię, a które powinny przecinać się u góry. Zwiąż pręty sznurkiem lub suszoną trawą. Twoja piramida wraz z dekoracją kwiatową jest gotowa. Możesz użyć dowolnych jesiennych kwiatów, jeśli sam wykonasz tę dekorację ogrodową jesienią.

Zrób sobie dekoracje ogrodowe jesienią – fajna doniczka

Ta jesienna doniczka z sukulentami i złotym kolorem przyciąga uwagę wszystkich

 • sztuczna dynia (prawdziwa dynia nadaje się również po wydrążeniu, jeśli chcesz samodzielnie wykonać ozdobę ogrodu jesienią)
 • ostry nóż (np. nóż skrzynkowy lub nóż rzemieślniczy) lub jeszcze lepiej gorący nóż (akcesoria do lutownicy)
 • Papier ścierny
 • złota farba akrylowa
 • Taśma papierowa
 • Szczotka do gąbki
 • Ziemia, sukulenty i kamyki
 • wiertarka

Najpierw naszkicuj obszary, które chcesz rozciąć. Trzy strony to dobry wybór, ponieważ wtedy rośliny dostaną wystarczającą ilość światła. Pozostaw wystarczająco dużo miejsca między otworem a podstawą dyni, aby było wystarczająco dużo miejsca na glebę. Wywierć kilka otworów ociekacza w dnie dyni. Wytnij otwory. Jeśli spowoduje to ostre krawędzie, możesz je wygładzić papierem ściernym.

Instrukcje rękodzieła dla hobbystów i początkujących do dekoracji ogrodu

Na koniec pokoloruj dynię złotą farbą, po przyklejeniu jej według własnego uznania, tworząc w ten sposób wzory. Teraz możesz posadzić rośliny w gotowej doniczce. Na koniec możesz pokryć widoczną ziemię kamykami. Zaprezentuj swoją doniczkę z dynią na werandzie, przed drzwiami wejściowymi, na tarasie, wzdłuż ogrodowej ścieżki lub na środku ogrodu.