majsterkowanie

10 świetnych pomysłów na domowe instrumenty muzyczne do majsterkowania

robienie instrumentów muzycznych z przedmiotów codziennego użytku dzieci gitara tekturowa grzechotka bębna

Kiedy dni stają się krótsze, a pogoda nie pozwala na długie spacery i godziny zabawy na placu zabaw, często desperacko poszukuje się urozmaiconych i ekscytujących zajęć w pomieszczeniach dla młodzieży. A co z własną orkiestrą? Jeśli nie przeszkadza ci hałas, dzieciaki od razu przyzwyczają się do tego pomysłu. Dzieci uwielbiają tworzyć muzykę. A jeśli możesz to zrobić z samodzielnie wykonanymi instrumentami muzycznymi, radość jest dwa razy większa. W poniższych artykułach znajdziesz świetne pomysły i proste instrukcje, jak zrobić wspaniałe instrumenty muzyczne dla swoich dzieci lub razem z nimi.

Zrób instrumenty muzyczne z papieru – gitarę z pustego kartonu

instrumenty muzyczne majstrować gitara karton puste gumki kreatywne dziecko

Możesz tworzyć kreatywne i zabawne instrumenty muzyczne z szerokiej gamy materiałów. Ale zanim wydasz na to jakiekolwiek pieniądze, poszukaj informacji w swoim domu. Magazyn często okazuje się prawdziwą skrzynią skarbów. Jeśli znajdziesz puste pudełko po butach lub jego wieko, możesz w mgnieniu oka zamienić je w gitarę dla ukochanej osoby. Pozwól dziecku udekorować pudełko do woli i owiń je kilkoma gumkami. Zostaw jedną gumkę w niektórych miejscach, a użyj dwóch lub więcej w innych.

Tinker instrumenty muzyczne z rolkami papieru toaletowego

instrumenty muzyczne majstrować puste rolki papieru toaletowego papier do rękodzieła naprasowywane koraliki spinacz do papieru

Zamiast wyrzucać puste rolki papieru toaletowego i butelki PET, możesz dać im nowe życie jako grzechot instrumentów muzycznych. W tym niesamowitym projekcie recyklingu DIY musisz wypełnić małą plastikową butelkę drobnymi przedmiotami, które utworzą grzechotkę. Mogą to być guziki w różnych kolorach i rozmiarach, kolorowe spinacze do papieru lub koraliki do naprasowania.

instrumenty muzyczne majstrować grzechotka marakasy przyciski dla zwierząt domowych

Zakręć zakrętkę butelki. Weź pustą rolkę papieru toaletowego i przetnij ją wzdłuż. Umieść je na szyjce butelki i przyklej do niej. Najmłodsi mogą ozdobić uchwyt grzechotki papierem rzemieślniczym, taśmą washi lub kolorowymi pisakami.

marakasy diy puste rolki papieru toaletowego instrumenty muzyczne majstrować grzechotka przyciski taśma washi

Zrób sam recykling instrumentów muzycznych – Kazoo z rolki papieru toaletowego

dzieci robią proste instrumenty muzyczne papier toaletowy kazoo

Jeśli Ty i Twoje dziecko zdecydowaliście się powiększyć rosnącą kolekcję instrumentów muzycznych w domu, możecie zrobić świetne kazoo przy niewielkiej ilości materiału i czasu. Wszystko, czego potrzebujesz do tego niezawodnego projektu rzemieślniczego, to pusta rolka papieru toaletowego, mały kawałek papieru woskowanego i gumka. Weź kawałek papieru woskowanego i naciągnij go na otwór tekturowej tuby. Zabezpiecz go gumką i zrób kilka otworów w papierze ostrym ołówkiem lub drewnianym szpikulcem. Teraz Twoje dziecko może położyć usta na drugim końcu rolki i zaśpiewać swoją ulubioną melodię do kazoo.

Indianie robią instrumenty muzyczne – kolorowy deszczowiec

majstrować instrumenty muzyczne rainmaker taśma washi rolka papieru

Zaklinacz deszczu, znany również jako kij deszczowy, został wynaleziony przez Azteków. Wierzyli, że dźwięk kija deszczowego może wywołać deszcz. Do deszczownicy w kolorach tęczy potrzebne są następujące materiały: pusta rolka kuchenna lub tekturowa tuba pocztowa z pokrywką, fasola, soczewica lub ryż, a także kolorowy papier wzorzysty lub taśma washi i taśma samoprzylepna lub dwustronna taśma klejąca.

robienie instrumentów muzycznych robienie fasoli deszczowej rolka papieru washi pomysły na majsterkowanie

Jeśli używasz rolki papieru wykonanej z ręczników papierowych, zamknij jeden otwór taśmą i napełnij rolkę ziarnami. Teraz zamknij również drugą stronę i owiń tekturową tubę taśmą. Następnie owiń cały deszczownicę taśmą Wahi. Twój fajny zasycacz deszczu jest już gotowy.

majsterkowanie z dziećmi wykonującymi instrukcje dotyczące instrumentów muzycznych folia z fasoli deszczowej

Jeśli powoli kołyszesz nim w przód iw tył, deszczownica wydaje wspaniały dźwięk. Wygenerowana melodia różni się w zależności od materiału wypełniającego. Jeśli chcesz, możesz wbić gwoździe w kartonową okładkę. Gdy materiał wypełniający wpada przez gwoździe, generowany jest dźwięk przypominający krople deszczu. Dzieci po prostu uwielbiają hałasować, a kij przeciwdeszczowy jest do tego idealny.

Wykonywanie instrumentów muzycznych z dziećmi – ponowne wykorzystanie pustych puszek aluminiowych

diy dzieci robiące instrumenty muzyczne z bębnów na śmieci z aluminiowych puszek balony

Muzyka to nie tylko świetna zabawa dla dzieci, ale także rozwijanie motoryki dużej. Młodzież bardzo szybko uczy się również, czym jest rytm. Kiedy maluchy tworzą muzykę, tańczą lub śpiewają, promuje się ich percepcję, kreatywność i inteligencję. Z pustych puszek można stworzyć świetny zestaw perkusyjny. Do tego projektu DIY potrzebne będą następujące materiały:

Puszki na żywność w różnych rozmiarach

Balony

nożyce

Opaski elastyczne

Przetnij balony przez środek i umieść dolną część balonu nad otworem. Przymocuj membranę gumką i pozwól dziecku bębnić po niej palcami, rękoma, długopisem lub pałeczkami w zależności od wieku.

Zrób prosty bęben

dzieci same robią instrumenty muzyczne bęben puste puszki balon

Bębenek wykonany z pustego pudełka po popcornu i skóry

bęben instrumenty muzyczne majstrować puste pudełko ze skóry

instrumenty muzyczne majstrować dzieci bęben puste opakowanie popcornu skóra

Zrób panpipe ze słomek

słomki do harmonijki kolorowe śmieszne instrumenty muzyczne instrukcje majsterkowania

Możesz użyć słomek do zrobienia kolorowej fajki dla swojego dziecka.

Potrzebne materiały:

Słomki w różnych kolorach

Karton

taśma dwustronna

linijka

nożyce

Kolorowe kredki do zdobienia

instrumenty muzyczne majstrować słoma harmonijka diy

Pierwszą słomkę pokrój na długość około 7 cm. Każda dodatkowa część słomy powinna być o pół centymetra dłuższa. Długość łodygi wpływa na dźwięk. Z kartonu wyciąć dwa prostokąty i na każdy z nich przykleić kawałek dwustronnej taśmy klejącej. Ułóż słomki według rozmiaru na jednym prostokącie, a drugi kawałek tektury ułóż na wierzchu. Możesz umieścić łodygi blisko siebie na taśmie lub z niewielkim odstępem między nimi.

Zrób harmonijkę z patyczkami do lodów i słomkami

instrumenty muzyczne majstrować przy dzieciach słoma gumowa drewniana szpatułka do mieszania

W przypadku tego typu harmonijki, przesuwanie słomianych części również zmienia wysokość tonu. Prosty, niedrogi i kreatywny domowy instrument muzyczny! Oto materiały, których potrzebujesz:

dwa patyczki do lodów / drewniane szpatułki

szeroka gumka

dwie cienkie gumki

dwa kawałki 2,5 – 3,5 cm ze słomki

nożyce

harmonijka instrumenty muzyczne majstrować drewno słoma guma diy dzieci

drewniana szpatułka do mieszania gumowa słomka do samodzielnego tworzenia instrumentów muzycznych

Tinker instrumenty muzyczne z kapslami – kastaniety z tektury i kapsle lub kapsle śrubowe

recykling diy instrumenty muzyczne majstrować łatwo tekturę do butelek

diy kastaniety recykling instrumentów muzycznych majstrować łatwe dla dzieci tekturowe pokrywki

Wykonywanie instrumentów muzycznych z naturalnych materiałów – muzyczna butelka sensoryczna z drewnianymi patyczkami i ryżem

sensoryczna butelka do robienia instrumentów muzycznych z naturalnych materiałów wbija ryż

Tinker instrumenty muzyczne z Afryki – dzwonki dla dzieci

afrykańskie instrumenty muzyczne majstrować dziewiarskich wstążka dzwonki dziecko