majsterkowanie, kuchnia

Deska do krojenia z marmuru, plastiku lub drewna dla zdrowego życia

Pomysły na czyszczenie drewna deski do krojenia

Obecnie istnieje wiele różnych opcji i wzorów wykonanych z marmuru, plastiku lub Deska do krojenia drewna oferowany. Deska do krojenia jest tak samo ważna jak odpowiedni nóż i może znacznie ułatwić życie. W każdym razie bardzo ważne jest, aby przy wyborze akcesoriów kuchennych nie tylko myśleć o trwałości i designie. Bakterie mogą żyć w małych pęknięciach na desce do krojenia i zaleca się używanie różnych desek do krojenia surowego mięsa, owoców morza, gotowanego mięsa i świeżych produktów. Przy zakupie deski do krojenia należy wziąć pod uwagę konserwację sanitarną.

Istnieje wiele argumentów przemawiających za każdym rodzajem deski do krojenia – marmurowa, plastikowa, czy Deska do krojenia drewna. Niektórzy eksperci uważają, że drewniane deski do krojenia zapewniają naturalną ochronę przed bakteriami, ponieważ nie lubią powierzchni drewnianych. Z drugiej strony plastikowych i marmurowych desek do krojenia nie można impregnować płynami.

Drewniana deska do krojenia – zalety i wady

Deska do krojenia ze stali nierdzewnej

To jedna z najstarszych desek do krojenia Deska do krojenia drewna. Deski do krojenia z drewna mają zalety i wady w porównaniu z deskami syntetycznymi. Drewno ma naturalne właściwości sterylne. Małe pęknięcia na powierzchni mogą same się zamknąć. Nigdy nie zostawiaj drewnianych desek do krojenia w zmywarce lub w wodzie przez dłuższy czas, ponieważ spowoduje to uszkodzenie kleju i materiału. Jeśli wyczyścisz deskę do krojenia solą, pozbędziesz się wszelkich zapachów. Wystarczy pozostawić sól na desce przez kilka minut, a następnie spłukać ją wodą.

Deska do krojenia z tworzywa sztucznego lub drewna?

Plastikowa deska do krojenia-higieniczne-zalety

Wiele osób uważa, że ​​plastikowe deski do krojenia są zasadniczo lepsze dla ich zdrowia. Znane również jako polietylenowe deski do krojenia, mają dość miękką powierzchnię i nie mogą się samoczynnie zamknąć. Ten materiał natomiast jest łatwy do czyszczenia i można go myć w zmywarce.

Deska do krojenia z marmuru lub drewna?

Deska do krojenia z marmuru kuchennego

Większość marmurowych desek do krojenia nie nadaje się do krojenia. Kosztują więcej niż jeden Deska do krojenia drewna na przykład, ale można je umyć mydłem i ciepłą wodą. Są bardziej odporne, a nóż nie pozostawia pęknięć na powierzchni – nie musisz się więc martwić bakteriami w pęknięciach. Niezależnie od tego, jaki rodzaj deski do krojenia wybierzesz, regularne pełne czyszczenie się opłaci.

Nowoczesna deska do krojenia do okrągłego zlewu

zalety nowoczesnych plastikowych desek do krojenia

Higieniczna pielęgnacja deski drewnianej

Deska do krojenia-drewno-higieniczna-pielęgnacjaPraktyczna drewniana deska do krojenia

Deska do krojenia drewna ciekawy design

minimalistyczna kuchnia

minimalistyczna plastikowa deska do krojenia zlewu

Marmurowa deska do krojenia w rustykalnej kuchni

Marmurowa deska do krojenia nowoczesny design

Blat kuchenny z czarnego marmuru

czarno-marmurowo-plastikowa deska do krojenia

Ciekawa i praktyczna drewniana deska do krojenia

Czyszczenie deski do krojenia drewna