ślub

Zaprojektuj księgę gości na wesele – 18 oryginalnych pomysłów i alternatyw

Księga gości weselnych spersonalizowany projekt

Ślub to wyjątkowy dzień w życiu, który Państwo Młodzi będą pamiętać na zawsze. Zdjęcia ślubne są cudowną pamiątką z tego wielkiego dnia, ale wspomnienia i gratulacje gości można przechowywać w pięknie zaprojektowanej księdze gości na wesele, do której państwo młodzi mogą wspominać po wielu latach. Jeśli chciałbyś zaprojektować na swój ślub szlachetną księgę gości weselnych, to znalazłeś ją tutaj. Zebraliśmy kilka oryginalnych pomysłów i świetnych alternatyw, które z pewnością sprawią Ci wielką przyjemność nawet po weselu.

Sam zaprojektuj tradycyjną księgę gości na wesele

księga gości-ślub-spersonalizowana-dekoracja

Typowa księga gości weselnych to duża księga z pustymi kartkami, w której goście mogą wpisywać odpowiednie słowa, gratulacje lub anegdoty z uroczystości. Ponieważ nie ma specjalnych wymagań co do księgi gości, możesz ją zaprojektować indywidualnie. Kolor i wzór można zatem dostosować do tematu ślubu. Na przykład możesz napisać swoje imiona i datę ślubu na okładce piękną czcionką i dodatkowo ozdobić książkę ładną kokardką. Twoja kreatywność nie ma granic.

księga gości-ślub-stół-projekt-dekoracja

Jako ważny element uroczystości weselnej księga gości powinna być umieszczona w widocznym miejscu, tak aby przyciągała uwagę gości. Najlepiej do tego celu służy osobny stół, ozdobiony kolorami i motywami ślubu. Możesz ustawić go na przykład przy wejściu i przymocować odpowiednią tabliczkę. W ten sposób jak najwięcej gości może opuścić swój osobisty wpis.

40 cytatów o przyjaźni i powiedzeniach przyjaźni dla najlepszych przyjaciół

Cytaty Oscara Wilde’a & cyniczne wypowiedzi o przyjaźni, miłości & kobiety

20 gratulacji i pięknych powiedzeń z okazji narodzin dziecka

księga gości-ślub-drewniany-pień-grawerowana-okładka-książki

Jeśli chcesz mieć specjalną księgę gości na wesele, możesz zamówić okładkę książki wykonaną z drewna. Drewniane księgi gości są obecnie bardzo modne i doskonale nadają się na wesela w różnych stylach. Dzięki odpowiedniemu grawerowi książka może być indywidualnie zaprojektowana i pozostanie miłym wspomnieniem tego wyjątkowego dnia na długie lata.

księga-gości-ślub-z-pytaniami-pomysłami

Jednak wielu gości weselnych jest przytłoczonych znalezieniem odpowiednich słów do wpisu do księgi gości. Dla tych, którzy nie chcą pisać powiedzeń i cytatów w księdze gości, możesz zadać kilka pytań, na które należy odpowiedzieć w księdze. Oto kilka przykładów:

  • Jaki jest przepis na dobre małżeństwo?
  • Gdzie widzisz narzeczonych za 5/10/20 lat?
  • Jakie jest Twoje ulubione wspomnienie nowożeńców?

Zaprojektuj księgę gości na wesele jako tablicę

księga gości-ślub-stół-gość-zrób-sam

Coraz częściej księgi gości na wesele nie są projektowane jako książki, ale jako piękna tablica z gratulacjami lub podpisami. W ten sposób Państwo Młodzi mogą powiesić stół gościnny na ścianie i wykorzystać go do udekorowania swojego mieszkania. Tablicę z gratulacjami i anegdotami można również indywidualnie zaprojektować tak, aby pasowała do wystroju mieszkania Pary Młodej.

księga gości-ślub-paleta-diy

Jeśli chcesz sam zrobić oryginalny stół dla gości, możesz użyć drewnianej palety. Można to pomalować kolorem i dostosować do dekoracji ślubnej. Aby zapisać gratulacje, należy również przygotować odpowiednie pisaki, które nadają się do pisania po drewnie.

księga gości ślubne drzewo odcisków palców

Inną popularną alternatywą dla księgi gości weselnych jest tzw. drzewo odcisków palców. W tym celu najpierw maluje się lub wyraża na płótnie drzewo, a następnie goście weselni proszeni są o pozostawienie odcisków palców gdzieś na gałęziach drzewa farbą palcową. Poniżej możesz wpisać imiona Pary Młodej, a także datę ślubu. Takie płótno nadaje się równie dobrze jak piękna dekoracja ścienna przypominająca o wielkim dniu.

księga gości-ślub-serduszka-znak

Jeśli chciałbyś zaprojektować księgę gości na wesele jako piękną tablicę, to na płótnie możesz nakleić papierowe serduszka. Goście powinni następnie w każdym sercu napisać pełne miłości powiedzenie lub gratulacje. Serc musi być tyle, ile gości, aby nie pozostały puste serca.

księga gości-ślub-serduszka-gablota-gość-prezent

Serca jako symbol miłości są zawsze dobrym pomysłem do księgi gości weselnych. Dzięki gablocie i małym serduszkom wykonanym z drewna można stworzyć oryginalną księgę gości na wesele, która będzie miłą ozdobą wspólnego mieszkania. Goście powinni wpisać swoje imiona i życzenie jednym słowem na sercu i umieścić je w gablocie.

Oryginalne pomysły jako alternatywa dla księgi gości weselnych

księga gości-pomysły-ślubne-szklane-butelki

Jeśli szukasz świetnej alternatywy dla ślubnej księgi gości, możesz zaprojektować ją jako wiadomość w butelce. Na zgłoszenia przeznaczono w sumie pięć butelek – po jednej na pięć pierwszych rocznic ślubu. Goście mogą sami zdecydować, w której butelce umieścić wpis do księgi gości.

księga gości-drzewo-alternatywnych-ślubów

Drzewko życzeń to kolejny świetny sposób na kreatywne przyjęcie gratulacji od gości weselnych. Do tego potrzebne są zielone gałązki, które są ułożone w piękny wazon i odpowiednio udekorowane. Obok wazonu powinno znajdować się kilka notatek z wieszakami, na których goście mogą napisać przypomnienie lub miły cytat.

księga gości-ślub-alternatywa-pudełko-gratulacje

Jeśli chcesz zostawić wystarczająco dużo miejsca na dłuższe gratulacje, powiedzenia i anegdoty w księdze gości na wesele, możesz zaprojektować to jako pudełko. Umieść obok nich kilka spersonalizowanych fiszek, które pasują do pudełka. Jeśli ozdobisz pudełko, możesz je wykorzystać jako wyjątkową dekorację po ślubie.

Zaprojektuj księgę gości na wesele w inny sposób

księga gości-ślub-alternatywa-globus-gratulacje

Alternatywy dla księgi gości weselnych są po prostu nieskończone i mogą być szczególnie indywidualne. Na przykład, jeśli państwo młodzi lubią podróżować, globus może służyć jako księga gości. Dzięki technice serwetkowej możesz zaprojektować kulę ziemską w dowolnym kolorze, tak aby pasowała do kolorystyki. Następnie goście mogą na niej pisać odpowiednimi pisakami.

księga gości ślubna płyta winylowa w stylu vintage

Dla entuzjastów muzyki różne instrumenty muzyczne można zamienić w księgę gości. Na przykład stare płyty mają świetny wygląd vintage i są również idealne jako dekoracja. Z pewnością nie umkną uwadze gości na przyjęciu weselnym i są trwałym wspomnieniem, na które można długo czekać.

księga gości-ślub-alternatywa-gitara

Kolejnym świetnym pomysłem dla fanów muzyki są te gitary jako księgi gości. Każdy gość może napisać na nim kilka miłych słów lub po prostu zostawić swoje inicjały. Kiedy państwo młodzi grają na gitarze po ślubie, przypomina się im piękna uroczystość.

księga gości-ślub-projekt-origami-żuraw

Jeśli chcesz zaprojektować naprawdę kreatywną księgę gości na wesele, możesz przygotować żurawie origami na gratulacje. W Japonii żuraw symbolizuje szczęście i długowieczność, więc idealnie nadaje się na wesele.

księga gości-ślub-alternatywa-korki do wina

Oto fajny pomysł na księgę gości weselnych, który jest idealny dla miłośników wina. W takim przypadku zamiast kartek papieru dostarczane są korki do wina na krótkie gratulacje. Z jej pomocą stworzysz piękną dekorację będącą trwałym wspomnieniem cudownych chwil spędzonych z przyjaciółmi i rodziną.