ślub

Wybór akcesoriów do włosów na ślub – porady i pomysły

Akcesoria do włosów na pomysły ślubne-różne-wariacje

Wybór biżuterii ślubnej może być przytłaczający nawet dla dobrze zorganizowanej panny młodej. Duże znaczenie mają nie tylko kolczyki, łańcuszki i bransoletki, ale także dodatki do włosów, takie jak tiary, spinki do włosów, grzebienie do włosów, welony i tym podobne. Z Akcesoria do włosów na ślub powinna pasować do sukni i motywu ślubu. W poniższym artykule dowiesz się, co jeszcze jest ważne i jakie są dostępne warianty.

Akcesoria do włosów na ślub – diadem, opaska lub tiara 

Akcesoria do włosów na ślub półotwarte włosy tiara

Opaski do włosów są bardzo uniwersalne, ponieważ można je nosić z włosami rozpuszczonymi, półotwartymi lub upiętymi. Poszukaj opaski na głowę, która podkreśla szczegóły sukni ślubnej, takie jak specjalny wzór, materiał lub aplikacje. Jeśli suknia ślubna jest wyszywana perłami, akcesoria do włosów mogą być takie same. Zwróć także uwagę na kolor metalu. Złoto sprawdza się dobrze w przypadku sukien ślubnych w kolorze szampana, podczas gdy srebro jest popularne w przypadku sukien ślubnych w kolorze białym i kości słoniowej.

Akcesoria do włosów na ślub – grzebienie do włosów

akcesoria do włosów-ślub-updo-kok-zasłona-grzebień-do włosów

Grzebienie do włosów różnią się rozmiarem i kształtem i są idealne do upięć i koków. Jeśli masz zamiar nosić welon, użyj dwóch grzebieni – jednego z funkcją praktyczną, a drugiego z funkcją ozdobną.

Akcesoria do włosów na ślub – spinki do włosów

akcesoria do włosów-szpilki-ślubne-bluemchen-updos

Spinki do włosów wyglądają bardzo subtelnie i mogą ładnie dopełnić kok i fryzury plecione. Możesz także wybierać między cyrkoniami, perłami i kwiatami.

Opaska z kryształkami

akcesoria do włosów-ślub-opaska-cyrkonie-fryzura-włosy quiff-perłowe naszyjniki

Bogaty dodatek do włosów to po prostu idealne uzupełnienie prostej, ale też ekstrawaganckiej sukni ślubnej, ale nie przesadzaj. Inne elementy biżuterii, takie jak kolczyki i naszyjniki, są tutaj zupełnie zbędne. Wygląda zdecydowanie stylowo, gdy istnieje połączenie dekoracyjnych akcentów na sukni ślubnej z elementami we włosach. Linia stylistyczna powinna łączyć wszystkie części i oczywiście być skoordynowana z całym projektem ślubnym.

filigranowa opaska z kryształkami

biżuteria do włosów-ślub-filigran-opaska do włosów-cyrkonie

Bogata ozdoba głowy i włosów niewątpliwie zwraca uwagę widza na ładną twarz, a zwłaszcza okolice oczu. Dlatego warto podkreślić ten obszar makijażem. Kolczyki nie mogą odwracać uwagi od głównego akcesorium. Powinny być dyskretne i niedrogie. Tutaj najlepiej nadają się ćwieki. Czy z perłami, czy kryształkami, należy je dobierać do biżuterii do włosów i po prostu ją uzupełniać, w żadnym wypadku nie dominować.

Spinki do włosów z żółtymi kwiatami

akcesoria do włosów-ślubne-spinki do włosów-updo-kwiaty

Spinki do włosów z różyczką i płatkami idealnie pasują do romantycznej panny młodej. Oczywiście spinki do włosów są używane tylko do upięć lub tych, w których włosy są częściowo upięte. To naprawi fryzurę, ale także nada akcent. Jeśli suknia ślubna jest ozdobiona haftem, perłami i kwiatami, akcesoria do włosów powinny być odpowiednio. Kolor, kształt i wielkość kwiatów należy dobierać z dużą dbałością o szczegóły, aby współgrały z pozostałymi detalami.

Ciekawie podrasowana fryzura z bogatym pałąkiem

akcesoria do włosów-ślub-pleciona fryzura-warkocz-opaska do włosów

Opaska jest jednak alternatywą dla tiary. To nieskomplikowane rozwiązanie, ale wygląda bardzo odświętnie. W zależności od sytuacji opaskę można włożyć do fryzury lub umiejętnie w nią wpleść. Wpleciony w chłopski warkocz i zawiązany z przodu jako rodzaj opaski do włosów. Ta romantyczna fryzura będzie pasować szczególnie do sukienki Empire lub każdego stylu vintage.

akcesoria do włosów-ślub-opaska do włosów-biała-tuell

Często opaski są ozdobione piórami i cyrkoniami. Bardzo dobrze komponują się z elegancką, prostą suknią ślubną, a szczególnie szykownie wyglądają ze szlachetnym kostiumem. Modele z wyszukanymi elementami nadają fryzurze szczególnego kopa i są miłym dodatkiem do krótkiego welonu. Uderzające wzory są często noszone jako element dekoracyjny na lodzie. Opaska może być idealnym rozwiązaniem zarówno dla krótkich, jak i długich włosów. Jeśli chodzi o fryzurę, możliwości noszenia są tutaj prawie nieograniczone. Opaska na głowę wygląda bardzo szykownie z węzłem lub upięciem. Proste modele można nosić również później, przy innych okazjach.

akcesoria do włosów-warkocz-ślubny-grzebień-do włosów

Szczególnie elegancko prezentuje się wysokiej jakości grzebień do włosów włożony we fryzurę ślubną. Zdobiony pięknymi, błyszczącymi kamieniami i perłami jest klasycznym nakryciem głowy. W przeszłości córki odziedziczyły taką cenną biżuterię od swoich matek. Jednak grzebień do włosów to idealne rozwiązanie, jeśli panna młoda nie nosi welonu. Można go wkomponować we fryzurę według własnego uznania. Jest zwykle noszony z tyłu topu. W przypadku fryzur otwartych z lokami można zdjąć włosy z twarzy na bok. Wygląda uroczo, szczególnie na długich fryzurach. Ale nawet półdługie włosy można pięknie ozdobić grzebieniem. Jedna to idealna opcja, szczególnie na pójście do urzędu stanu cywilnego.

Kręcone akcenty w prostej długiej fryzurze

akcesoria do włosów-ślub-półotwarta-fryzura-pigtail-bluemchen

Curlies są dostępne w wielu świetnych wzorach. Niezależnie od tego, czy chodzi o kwiaty, perły, cyrkonie, czy kombinację różnych elementów dekoracyjnych, znajdziesz zastosowanie do każdej fryzury ślubnej i każdej struktury włosów. Loki są w rzeczywistości małymi zwojami włosów, które można łatwo wkręcić we włosy. Stanowią one rozmarzone akcenty i bardzo dobrze utrzymują się przez cały dzień ślubu. Ślizgają się podczas obszernej uroczystości weselnej, podobnie jak inne spinki do włosów i inne. Małe aplikacje zapewniają bezpieczne trzymanie. Przeważnie te same wzory, na przykład wykonane z pereł i kryształów, ale dostępne w różnych rozmiarach. Oznacza to, że możliwych jest kilka wariantów konstrukcyjnych.

biżuteria-do włosów

Akcesoria do włosów na wesele to tradycja, ale i ekstrawagancja. Na specjalne okazje, zwłaszcza na wesela, panie zawsze pragną glamour i wyjątkowego wyglądu. Bogata, szczególnie piękna, szlachetna ozdoba do włosów spełnia wszystkie wymagania i jak dotychczas cieszy się dużą popularnością. Jeśli chcesz poczuć się jak prawdziwa księżniczka z bajki, nie możesz obejść się bez błyszczącego wzoru. Przyciąga uwagę wszystkich obecnych, dlatego przy doborze fryzury zalecana jest prosta elegancja. Wskazane jest oczywiście wypróbowanie różnych wariantów, w których najlepiej zakotwiczone są akcesoria do włosów. W każdym razie szkoda byłoby, gdyby grzebień do włosów lub tiara zsunęły się lub uszczypnęły podczas uroczystości. Z praktycznego punktu widzenia można go przymocować na czole lub w przedniej części.

akcesoria do włosów-ślub-warkocze-kok-grzebień-bluemchen

akcesoria do włosów ślubne updo łańcuszki

akcesoria do włosów-upięcia-ślubne-spinki-bluemchen

akcesoria do włosów-upięcia-ślubne-opaski do włosów-cyrkonie  akcesoria do włosów-ślub-opaska-cyrkonie-kwiaty

akcesoria do włosów-ślub-opaska do włosów-cyrkonie-włosy-quiff-fryzura

akcesoria do włosów-ślub-opaska do włosów-cyrkonie

akcesoria do włosów-ślub-brwi-łańcuszek-perłowy-wieniec chłopski

akcesoria do włosów-ślub-kok-fryzura-perłowe-spinki do włosów

akcesoria do włosów-ślub-boho-fryzura-niedokończona-look-grzebień

akcesoria do włosów-ślub-klatka-zasłona-koraliki

akcesoria do włosów-tkanina-ślubna-kwiaty-cyrkonie