ślub

Przemówienie weselne jako drużba – wskazówki, które gwarantują sukces

przemówienie weselne jako drużba wesele-zabawa-świętuje-jeść

Jeśli chodzi o wygłoszenie przemówienia w najważniejszym dniu twojego życia, ślubie twojej najlepszej przyjaciółki, nic dziwnego, że jesteś podekscytowany i nie wiesz, jak przygotować przemówienie. Jeśli czujesz to samo, zawsze jest jedna rzecz, o której powinieneś pamiętać i która zostanie ustalona dla Ciebie podczas składania razem Przemówienie weselne jako drużba pomoc: nie traktuj mowy jako obowiązku. Wręcz przeciwnie, to właściwie zaszczyt. Powinien i zostanie zapamiętany na całe życie. Chcielibyśmy dać Ci kilka pomocnych wskazówek, które możesz wykorzystać do przemówienia najlepszego mężczyzny.

Nie kopiuj mowy ślubnej jako drużba!

Napisz przemówienie ślubne jako najlepszy człowiek-gratulacje-przypomnienie-wskazówki

Być może już myślałeś o szukaniu gotowych przemówień w Internecie. Jednak wcale tego nie zalecamy. Twoja przemowa powinna wyrażać szacunek dla pana młodego i panny młodej i być dostosowana do pary. Oczywiście możesz poszukać inspiracji i wstawić tu i tam znaleziony pomysł. Innym wariantem jest napisanie mowy weselnej jako drużba. Są do tego specjalne agencje. Wystarczy podać agencji wystarczająco dużo informacji o parze, a profesjonalny skryba zajmie się resztą, ale znowu istnieje ryzyko, że przemówienie nie będzie wystarczająco osobiste.

Przemówienie weselne jako drużba – humorystyczne lub sentymentalne?

ślub przemówienie-najlepszy mężczyzna-szary-garnitur-muszka-w stylu vintage

Jeśli sam postanowiłeś napisać przemówienie jako drużba, najpierw zastanów się, dlaczego pan młody wybrał cię na drużbę. Cóż, bo wiele dla niego znaczysz, tak jak ty. Ta wiedza zwiększy Twoją samoocenę i pozwoli na bardziej zrelaksowane podejście do pisania przemówienia. Oczywiście dotyczy to również mowy jako drużba. Bądź taki, jaki jesteś ze swoją mową drużbów. Nie próbuj udawać. To tylko zrujnowałoby twoją przemowę ślubną jako drużba. Humor jest często używany, ponieważ lepiej zwraca się do gości, a najlepszy człowiek może ich z łatwością porwać. Ale nie każdy może odpowiednio zapakować przemówienia i przygotować zabawną przemowę ślubną jako drużba. Jeśli nie jesteś zabawnym facetem, nie próbuj tego na siłę. Zamiast tego spróbuj z uczuciem. Ponieważ jest to również przemowa o przyjaźni, możesz również ułożyć emocjonalną przemowę ślubną jako drużba. A dzięki temu rzucisz czar nie tylko na gości, ale także na samą Parę Młodą. Co lepiej pasuje do wesela poza mnóstwem śmiechu niż łzy radości i wzruszenia?.

Wprowadzenie do przemówienia

przemowa ślubna-najlepszy człowiek-śmieszny-humor-dekoracja stołu-kwiat-przyjęcie

Ale jeśli nie chcesz całkowicie obejść się bez odrobiny humoru, możesz uwzględnić go we wstępie przemówienia weselnego jako drużba. Jak na ironię wspomnij, jak bardzo lubisz rozmawiać, zgadnij, za co pan młody próbuje się na tobie zemścić, lub wymyśl coś zabawnego. Podczas pisania przemowy ślubnej możesz znaleźć inne zabawne historie do wykorzystania w przemówieniu. W zasadzie zwykle jest tak, że początek jest najtrudniejszy. Po znalezieniu wątku szybko przekonasz się, że właściwe słowa wpadną Ci na kolana.

Nie w ostatniej chwili

przemowa weselna jako wskazówki dla drużbów-poślubić-panny młodej

W większości przypadków planowanie ślubu rozpoczyna się na długo przed samym ślubem. W tym okresie z pewnością otrzymasz „stanowisko” drużby. Oznacza to, że z pewnością będziesz miał mnóstwo czasu na napisanie kreatywnego przemówienia ślubnego jako drużba. I zdecydowanie zalecamy rozpoczęcie wcześnie. W żadnym wypadku nie powinieneś odkładać przemówienia. To tylko doda niepotrzebnego stresu, który będzie Ci przeszkadzał podczas pisania. Za każdym razem, gdy zabierasz się do pisania przemówienia ślubnego, powinieneś również znaleźć ciche miejsce, w którym nic nie może Ci przeszkadzać ani przeszkodzić.

Krótka przemowa świadka

ślub-mowa-best-man-best-friend-boutonniere-krawat

Właściwa długość jest ważnym punktem w przemowie weselnej i nie powinna nudzić obecnych. Nawet najśmieszniejsze przemówienie stałoby się w pewnym momencie zbyt trudne dla wszystkich, jeśli byłoby zbyt długie. Jest to szczególnie ważne, jeśli inne osoby również przygotowały przemówienie, co zwykle ma miejsce. Ale nawet krótka przemowa ślubna jako drużba nie jest najlepszą opcją. W przemówieniu zamieść tylko najważniejsze rzeczy. Aby to zrobić, najpierw pomyśl o tym. Rób notatki z ciekawymi pomysłami, które możesz później podsumować w tekście. Pomysły powinny oczywiście pochodzić z życia Młodej Pary. Preferowane są zabawne i wzruszające chwile. Ale tutaj też bądź ostrożny. W końcu nie chcesz zawstydzać młodej pary przed ich bliskimi. Wstydliwe chwile należy zatem po prostu pominąć. Oświadczenia o byłych chłopakach pary są jeszcze bardziej tabu!

Ponieważ jesteś po to, aby wspierać pana młodego, nie zapomnij pochwalić go swoją przemową i przedstawić go w pozytywnym świetle (z kilkoma śmiesznymi wyjątkami). Wspomnij o jego lojalności wobec ciebie oraz wielkiej miłości i lojalności, jaką czuje wobec panny młodej. Świetnym pomysłem na kreatywne przemówienie weselne jako drużba jest również wstawienie wiersza, ale powinien on być krótki (ok. 4 do 5 linijek). Ale to zależy od tego, czy masz do tego talent i czy pasuje do reszty wypowiedzi i stylu wypowiedzi. Oczywiście możesz wymyślić oryginalne przejście do mowy ślubnej jako drużba z wierszem. Oryginalne jest również połączenie przemówienia z pokazem slajdów. Na czas krótkiej przemowy weselnej wybierz okres od 2 do 4 minut. W końcu chcesz móc jak najswobodniej wygłosić przemówienie weselne, co przy dłuższym wariancie jest trudniejsze. Zapraszamy również do uzgodnienia czasu trwania z Parą Młodą.

Ćwicz mowę

przemówienie weselne-najlepszy człowiek-taniec-wesele-przyjęcie-krewni-obszar taneczny

Abyś mógł swobodnie wygłosić mowę ślubną jako drużba, ważne jest, abyś ją ćwiczył. To kolejny powód, aby odpowiednio wcześnie zacząć przygotowywać przemówienie. W ten sposób wzmocnisz również swoją pewność siebie przed gośćmi i Parą Młodych. Najlepszym sposobem na ćwiczenie jest przed lustrem. Tutaj możesz sprawdzić i udoskonalić swoją mimikę i gestykulację. W końcu nastąpią spontaniczne zmiany w prawdziwej mowie, ale przynajmniej da ci to podstawy. Możesz także zaprezentować swoją pracę przyjacielowi (ale nie panu młodemu lub pannie młodej) i uzyskać uczciwą opinię. Oczywiście możesz również zapisać przemówienie na kartce papieru, aby uzyskać lepsze poczucie bezpieczeństwa. W żadnym wypadku nie jest to postrzegane negatywnie, jeśli spojrzysz na to od czasu do czasu. W żadnym wypadku nie powinieneś pić swojej odwagi. Może to mieć złe konsekwencje, ponieważ szybko tracisz kontrolę, możesz wszystko zepsuć, a nawet spontanicznie wspomnieć na przemowie weselnej jako drużba, której para w ogóle nie lubi. Spokojnie.

Przekaż przemówienie weselne

ślub-przemowa-najlepszy mężczyzna-śmieszne-kreatywne-zrób-sam-notatki

Moment przemówienia odbywa się zwykle nieco później, o określonej porze podczas kolacji. Powodem tego jest to, że wszyscy goście mogą wtedy usiąść na swoich miejscach i poświęcić całą swoją uwagę mówcy. Do tego momentu, jak wspomniano wcześniej, nie należy przesadzać z alkoholem. Znacie się najlepiej i powinniście wiedzieć i umieć ocenić, ile możecie wziąć. Jeśli masz za sobą ważne przemówienie weselne jako drużba, możesz pozwolić, by uroczystość potoczyła się w spokoju. Ale najpierw udowodnij sobie i na cześć młodej pary samodyscyplina! Nie zapominaj też, że w dzisiejszych czasach często nagrywa się wesele. Para będzie mogła zachować i patrzeć na twoją wyobraźnię przez całe życie. Więc zrób sobie, a zwłaszcza młodej parze, przysługę i nie zepsuj tej chwili wstydliwym pomysłem.

Poproś o uwagę

przemowa ślubna-best man-zdjęcie-pomysł-parasol-druhny

To, że wszyscy goście są na swoich miejscach, nie oznacza, że ​​przez cały czas twoja uwaga jest skupiona na scenie lub stole nowożeńców. Każdy rozmawia z innymi gośćmi, jest mniej lub bardziej poruszony i cieszy się chwilą spokoju. Abyś mógł wygłosić przemówienie weselne jako drużba w pokoju, musisz najpierw zwrócić na siebie uwagę. Ponownie, jest kilka zasad, których powinieneś przestrzegać. Z pewnością znasz już wariant, w którym widelec zabrzmi o kieliszek do szampana. W zależności od liczby gości i hałasu może to potrwać kilka razy, zanim wszyscy to zauważy. Używaj również słów, aby grzecznie poprosić gości o uwagę. Obserwuj gości i oceń, czy jesteś gotowy do wyjścia.

Mów tak swobodnie, jak to możliwe, na przemówienie weselne jako drużba

przemowa ślubna-najlepszy mężczyzna-mikrofon-pomysł-ślub-para-stół-przyjaciele

Nie zaczynaj jednak przemówienia sam od razu, nawet jeśli wszyscy goście już wiedzą, że jesteś drużbą, powinieneś się przedstawić. Wspomnij, że jesteś drużbą. Możesz również dodać, jak długo znasz nowożeńców, jak i kiedy się poznali i tak dalej. Stanowi to również świetne wprowadzenie do przemówienia weselnego jako drużba. W każdym razie powinieneś być w stanie swobodnie zaprezentować tę część przemówienia, aby to, co zostało powiedziane, było realistyczne i nie wyglądało na złożone. Jest to więc ważny wymóg, jeśli chcesz wcześniej przeczytać na głos resztę historii. To nie jest idealne, ale jest możliwe.

Mowa akceptacji i toast

przemowa ślubna-best man-inspiracja-kieliszek do szampana-toast-wymowa-honor

Wyrażasz również dobre wrażenie, kiedy wyrażasz swoje podziękowania. Oznacza to nie tylko gości, ale także rodziców, dzięki którym ta wymarzona uroczystość stała się możliwa. Ponieważ kobiety, jak wiesz, lubią komplementy, możesz wspomnieć, jak uroczo wyglądają. Oczywiście dotyczy to również panny młodej, ale możesz również wspomnieć o niej w późniejszym czasie w swoim wystąpieniu, aby nie tylko komplementować ją z boku, ale ją podkreślić. Przy wszystkich słowach uznania o oblubieńcu jest to również konieczne. Nie chcesz, żeby przemówienie weselne jako drużba brzmiało, jakby pan młody był zbyt dobry dla damy dnia. Więc nie tylko wspomnij o jej wspaniałym wyglądzie, ale także o tym, jak bardzo przyczynia się do szczęścia twojej przyszłej ukochanej. Ponownie, nie przesadzaj. Dziękuję krótko, ale grzecznie i przejdź do swojego wystąpienia.

Koniec przemówienia

ślub-mowa-najlepszy mężczyzna-ślub-obrączka-ślub-para-trzymaj za rękę

Możesz zaprojektować zakończenie przemówienia ślubnego jako drużba z kilku elementów. Po pierwsze, skoro już wspomniałeś o młodej parze indywidualnie, możesz pochwalić ich jako parę i ich wzajemne relacje. Wspomnij tylko o rzeczach, które naprawdę masz na myśli i których nie wyciągnąłeś z nosa, żeby całość nie brzmiała narzucana. Rozważ także odpowiedni cytat lub, jak już wspomniano, wiersz, którym możesz zakończyć przemówienie drużba i poprowadzić go w toast. W zasadzie toast może składać się jednocześnie z ostatnich słów przemówienia. Zdecydowanie powinieneś życzyć parze szczęśliwego małżeństwa, szczęśliwego życia razem lub czegoś innego pozytywnego w związku z ich nowym etapem życia. A potem nie musisz się martwić o ten wielki dzień. Ponieważ masz gwarancję, że swoją mową ślubną zrobisz wspaniałe wrażenie jako drużba i sprawisz wielką radość Pary Młodej.