ślub

Pomysły na ślub na uroczystość w lecie i wskazówki dotyczące idealnego nastroju

pomysły na ślub na uroczystość lato-porady-lokalizacja-dekoracja-kwiaty

Wiele ciepłych i słonecznych letnich dni to doskonała okazja do niezwykłych pomysłów na ślub, dzięki którym Twój wielki dzień stanie się jeszcze lepszym przeżyciem. Zwłaszcza podczas uroczystości, kiedy ceremonia zaślubin wreszcie się kończy i zaczyna się szczególnie zabawna część, można wymyślić ciekawe dekoracje i zabawy, które również realizowane są w wyjątkowym plenerze. Wszyscy obecni na pewno będą cieszyć się dniem doskonale. Dziś chcielibyśmy przedstawić Wam, jakie pomysły ślubne można rozważyć na uroczystość w lecie. Zebraliśmy kilka ciekawych propozycji.

Pomysły na ślub na uroczystość – idealna lokalizacja

ślub-pomysły-uroczystość-lato-plaża-plaża-ślub-romantyczny-letni-kwiatowy-ołtarz

Przy ładnej pogodzie wybór ciekawych lokalizacji jest spory. Szczególnie świetne pomysły na wesela to oczywiście te w plenerze. To, że ślub na plaży to marzenie wielu nowożeńców, a przynajmniej wielu narzeczonych, nie jest niczym nowym, a biorąc pod uwagę, że często wieje tam przyjemny wiatr, to miejsce jest bez wątpienia świetnym pomysłem. Ale jeśli nie masz plaży w bezpośrednim sąsiedztwie i nie chcesz, aby wszyscy goście podróżowali daleko, powinieneś wymyślić coś innego i nawet jeśli pojawi się tutaj pytanie, jakie są opcje, wybór jest większy niż być może myślisz. Oto kilka pomysłów na ślub na uroczystość:

Łąka

pomysły na ślub na uroczystość lato-łąka-łuki-róże-ślub-kwiaty-wesele

Prosta łąka idealnie nadaje się do realizacji różnych pomysłów weselnych na uroczystość i zorganizowanie niezapomnianego przyjęcia. Jeśli jest wystarczająco duży, można tam ustawić wszystkie niezbędne stoły i krzesła lub ławki, w tym bufet, stół deserowy i wszystkie inne rzeczy. Sama decydujesz, czy wolisz bardziej elegancko i nowocześnie, czy wolisz swobodny, letni look.Ważne jest, aby było wystarczająco dużo cienia. Można do tego wykorzystać istniejące drzewa, ale także wiele dużych parasoli lub jeden lub więcej dużych namiotów o różnych kształtach. Preferowany jest kolor biały lub beżowy, ponieważ nie pochłaniają one ciepła słonecznego. Zadaszenia takie jak namioty mają również tę zaletę, że chronią przed deszczem w przypadku nagłej zmiany pogody.

Całość staje się jeszcze bardziej przytulna i oryginalna, jeśli jest też stodoła. Jednocześnie daje to doskonałe pokrycie dachowe i tworzy niepowtarzalną atmosferę. Uroczystość można zorganizować w pomieszczeniu, a mądry służy jako parkiet taneczny lub odwrotnie. Możliwości są różne. Łąka nad jeziorem lub rzeką jest czymś więcej niż tylko idealna. Pobliska woda zapewnia również bardziej przewiewne i chłodniejsze środowisko.

Pomysły na ślub na uroczystość w lesie

pomysły-ślubne-uroczystość-letni-las-odcień-romantyczna-atmosfera-rustykalne-drewno

Zalesiony teren gwarantuje mnóstwo naturalnego cienia. Oczywiście powinno być również wystarczająco dużo wolnego miejsca na siedzenia. W przeciwnym razie miejsce to doskonale nadaje się na romantyczny lub mistyczny motyw i może być odpowiednio zaprojektowane z wieloma tkaninami i odpowiednimi dekoracjami. Ta lokalizacja powinna być dokładnie przemyślana. Przez większość czasu są dość wilgotne, zwłaszcza na podłodze. Dlatego przed ślubem nie powinno być żadnych deszczowych dni, a miejsce powinno przynajmniej wyschnąć na czas uroczystości. Ponieważ nie zależy to od planowania, ale od kaprysów pogody, wielu nie odważy się iść do lasu. Niemniej jednak przedstawimy go jako pomysł na ślub na uroczystość, abyście również mogli pomyśleć o tej lokalizacji.

W domu w ogrodzie

pomysły-ślubne-uroczystość-letni-ogród-mały-ślub-goście-panna młoda-kwiaty-dziewczyna

Jeśli zaplanowałeś małe wesele, na którym nie będzie zbyt wielu gości, własne ogrody są równie kreatywnymi pomysłami na wesele na uroczystość. Atmosfera staje się bardziej przytulna, bo w końcu gdzie czujesz się najbardziej komfortowo niż we własnym domu? Nawet ceremonia ślubna może odbyć się we własnym ogrodzie i nie ma dużych odległości, aby dostać się na miejsce uroczystości weselnej. Gdy goście już się rozgoszczą, Państwo Młodzi mogą zrobić piękne pamiątkowe zdjęcia.

W ogrodzie hotelu lub restauracji

pomysły na ślub na uroczystość ślubu-lato-planowanie-róż-wieniec-różowy

Jeśli jednak oczekuje się wielu gości lub po prostu uważasz, że Twój ogród nie jest odpowiedni, możesz również poszukać ofert w hotelach i restauracjach. Niektóre z nich mają zadbany teren na zewnątrz, który doskonale nadaje się na takie okazje. Nierzadko poza menu weselnym oferowana jest również dekoracja, ale oczywiście można też zrealizować własne pomysły weselne na dekorację. W każdym razie ten wariant jest mniej kłopotliwy niż pomysły na wesele na uroczystość we własnym ogrodzie, gdzie sam zaczynasz planowanie z projektem ogrodu.

Dekoracja i design – czego potrzebujesz na wesele latem?

ślub-pomysły-uroczystość-letnia-dekoracja-inspiracja-kolory-różowy-czerwony-deser

Wiele wariantów nadaje się jako pomysły ślubne na uroczystość, które oczywiście zależą głównie od motywu ślubnego. Ogólnie można powiedzieć, że jasne i mocne kolory są bardzo odpowiednie i tworzą letni nastrój. Różowy, pomarańczowy, żółty, niebieski i zielony to tylko mały wybór i można je znaleźć w poduszkach do siedzenia, w tkaninach, dywanach, lampionach i kwiatach.

wesele-pomysły-uroczystość-letnie-owoce-udekoruj-owoce-cytryna-pomarańczowo-żółty

Ślub na plaży może oczywiście być również zaprojektowany w tych kolorach, ale zazwyczaj preferowane są typowe kolory morskie. Są to odcienie turkusu, beżu i piasku, morski błękit, ale także biel i koral. Kwiaty powinny również pasować do koloru i można je łączyć z prawdziwymi koralami lub innymi dekoracjami z morza i drewna z morza.

Pomysły na wesele-uroczystość-lato-dekoracje-pomysły-kwiaty-róże-słoneczniki-vintage-nowoczesny

W lesie i na łące jest dowolna kolorystyka, którą co najwyżej determinuje tematyka ślubu. Wesela vintage wykorzystują dużo bieli, naturalnej zieleni lub pastelowych kolorów. Nowoczesne wesela mogą być z kolei zaprojektowane w eleganckich i eleganckich lub w żywych kolorach. W zasadzie na uroczystość można zrealizować wiele różnych pomysłów na ślub. Najlepiej używać sezonowych kwiatów, aby zaoszczędzić pieniądze. Są to mianowicie tańsze niż egzotyczne okazy. Możesz sprawdzić w kwiaciarni, ponieważ kwiaty zależą również od tego, w jakim miesiącu odbywa się ślub. Można wykorzystać maki, ale także róże, stokrotki i dalie, chabry i słoneczniki i wiele innych.

Możesz także użyć świec, lampek, lampionów, kompozycji kwiatowych, owoców, kryształowych naczyń lub porcelany. Do dekoracji można wykorzystać szeroką gamę przedmiotów, w tym ramki ze zdjęciami, parasole, same desery, przysmaki, obrusy i bieżniki, moskitiery, lampiony, niektóre tkaniny i wiele innych.

Oryginalne gry ślubne

ślub-pomysły-uroczystość-letnie-gry-dorośli-goście-dzieci-puszki

Aby utrzymać nastrój na weselu, a goście byli na nogach, można również zaplanować i zorganizować zabawne gry weselne. W ten sposób w regularnych odstępach czasu tworzysz urozmaicenie i poprawiasz nastrój gości. Wykorzystaj dużą ilość miejsca na zewnątrz. Gry mogą być przeznaczone zarówno dla nowożeńców, jak i dla gości. Jednak najlepiej je łączyć. Należy jednak pamiętać, że nie każdy gość chciałby brać udział w takich grach. Niektórzy wolą milczeć lub śmiać się z obserwatorów. Dlatego z góry upewnij się, do kogo dzwonisz, aby nie prowokować w kimś czegoś przeciwnego, a mianowicie nudnego nastroju.

Oryginalne pojazdy

ślub-pomysły-uroczystość-lato-właśnie-żonaty-pojazd-retro-motocykl-oryginał

Wychodząc z przyjęcia weselnego możesz również wybrać oryginalny pojazd jako alternatywę dla klasycznego auta z puszkami. Przy ładnej pogodzie może to być motocykl, a nawet quad lub triquad. Pojazdy te można wypożyczyć i są również dostępne w wersjach retro, które mogą być szczególnie popularne na weselu w stylu vintage. Nawet koń, który potrafi ciągnąć powóz, to świetny pomysł. Jeśli pogoda jest raczej niepewna, odpowiedni będzie również kabriolet, który najlepiej sprawdzi się nawet w zabytkowym samochodzie. Nie zapominaj, że Twoja suknia ślubna powinna być dopasowana do pojazdu. Na przykład z obręczą spódnicy nie możesz siedzieć na motocyklu lub quadzie. W każdym razie robisz ciekawe wykończenie tak czy inaczej, abyś mógł również rozważyć te pomysły na wesele na uroczystość lub zakończenie uroczystości.