ślub

Oto jak sprawić, by Wasz wielki dzień na weselu był niezapomniany dla dzieci

dzieci ślub dziecko zatrudnienie panna młoda para świąteczna odzież dziecięca

Dzień ślubu powinien być jednym z najpiękniejszych dni w nowym życiu pary. W tym wyjątkowym dniu w centrum uwagi znajdą się nowożeńcy. Aby uroczystość weselna była wspaniałym i niezapomnianym przeżyciem dla rodziny pieczonej ryby i jej honorowych gości, potrzeba dużej organizacji. Dobre planowanie jest szczególnie ważne w obecności dzieci. W dzisiejszym poście chcielibyśmy dać Wam kilka pomocnych wskazówek, a także dobrych wskazówek na temat dzieci na weselu, aby Wasze osobiste świętowanie miłości przebiegało zgodnie z Waszymi wyobrażeniami.

Decyzja, czy na weselu będą obecne dzieci

świąteczne sukienki dziecięce bukiet panny młodej dzieci ślub!

Podczas gdy dla młodej pary nie ma nic lepszego niż mieć dziecko na rękach i widzieć wokół siebie szalejących małych gości, inni nie mają odwagi zaprosić dzieci, bo boją się, że z dziećmi zawsze będą niespodzianki. Jeśli chodzi o dzieci na weselu, opinie są właściwie różne. Żaden z tych poglądów nie jest błędny, ponieważ nastolatki są przecież częścią twojej celebracji. Z tego powodu powinieneś zawczasu zastanowić się, czy chcesz zaprosić dzieci, czy nie. Poniżej odpowiemy na niektóre z najważniejszych i najczęstszych pytań, które pomogą Ci podjąć tę decyzję.

Czy wypada nie zapraszać dzieci na wesele??

urząd stanu cywilnego kościół dzieci planowanie etykiet ślubnych

Zgodnie z etykietą ślubną odpowiedź na to pytanie brzmi „tak”. Zwłaszcza jeśli ślub odbywa się wieczorem lub jest bardzo uroczysty. Jeśli większość gości weselnych to rodziny z dziećmi i pochodzą z miejsca, w którym odbywa się wesele, łatwiej byłoby im również zostawić na czas ceremonii swoich bliskich z podejrzaną opiekunką.

Do kogo skierowane jest zaproszenie?

wesele z dziećmi wysyłam zaproszenia na wesele

Według ekspertów ślubnych, tradycyjnym sposobem zaznaczenia, czy dzieci będą na weselu, jest wpisanie ich imion na zaproszeniu. Jeśli zaproszenia są wysyłane pocztą i umieszczane w kopercie, wystarczy, że widnieją na niej tylko imiona rodziców. Na samym zaproszeniu zapisz imiona dzieci pod nazwiskami ich rodziców. Nastolatki powyżej 18 roku życia powinny otrzymać osobne zaproszenie, nawet jeśli mieszkają w domu rodziców.

Poinformuj gości z dziećmi telefonicznie

goście rodzina dzieci ślubna etykieta świąteczna odzież

Kiedy znajdziesz czas, dobrze byłoby zadzwonić do znajomych i rodziny z dziećmi, aby powiadomić ich o swojej decyzji. W ten sposób Twoi goście będą mogli odpowiednio wcześnie zorganizować opiekę nad dziećmi lub dać im znać, że ich pociechy będą pod dobrą opieką i rozrywką na weselu.

Jasna zasada za lub przeciw obecności dzieci na weselu

wesele dla dzieci gry weselne dla dzieci

Aby radość z tego szczęśliwego dnia nie została zepsuta, ważne jest podjęcie decyzji, jasne oświadczenie i oczywiście trzymanie się jej. Na przykład możesz zaprosić tylko dzieci z najbliższej rodziny, takie jak siostrzenice i siostrzeńcy. Należałoby również ustalić granicę wieku. Jeśli jednak chcesz świętować z wielkim rozmachem i zaprosiłeś ponad 100 gości, z których 20 ma 10 lat lub więcej, być może powinieneś przemyśleć tę zasadę. W końcu nowo zakochani w dniu ślubu powinni znaleźć się w centrum uwagi.

Dziewczyna z kwiatów i okaziciel pierścionka na weselu

Kwiat dziewczyna na okaziciela pierścionka planuje ślub z dziećmi

Chociaż dzieci twojego rodzeństwa powinny mieć pierwszeństwo przed dziećmi przyjaciela, najlepiej jest wziąć pod uwagę następujące przywieszki ślubne: Twój wybór rozproszenia aniołów i nosicieli pierścionka powinien być ograniczony do dzieci w wieku od 3 do 7 lat. Zapis ten wynika z faktu, że młodsze dzieci nie mogą dokończyć ceremonii bez pomocy dorosłych.

Jak zaangażować dzieci w wesele?

Obowiązki weselne dzieci wiążą się z organizacją

Jeśli włączysz do wesela małych gości honorowych, na pewno nie będzie nudy. Istnieje mnóstwo zadań, które nastolatki mogą podjąć. W zależności od wieku dzieci mogą m.in. wcielić się w rolę woźnego, rozprowadzać księgę gratulacyjną, zarządzać księgą gości czy rozdawać prezenty ślubne. Dzieci mogą również pomóc w recepcji. Ważnym warunkiem dobrego samopoczucia małych gości byłoby to, aby dane zadanie odpowiadało osobowości dziecka. Introwertyczne dziecko, bez względu na to, jak bardzo jest utalentowane, najprawdopodobniej nie będzie chciało czytać przy wszystkich.

Jedzenie dla dzieci na weselu

stół dziecięcy bufet weselny finger food owoce warzywa

Jeśli wśród Waszych szanownych gości weselnych są dzieci, nasuwa się pytanie, czy nie będzie im potrzebne specjalne menu. Potrawy dla dzieci, nawet te najprostsze, sprawiają dzieciom radość. Bez względu na to, czy jedzą z rodzicami, czy przy dziecięcym stole, warto proponować im jedzenie przyjazne dzieciom. Możesz także pomyśleć o zabawnych nazwach potraw. Najmłodsi poczują się wyjątkowo, jeśli zorganizujesz dla nich osobny bufet lub umieścisz posiłek na środku dziecięcego stolika. W międzyczasie nastolatki często stają się głodne. Paluszki owocowe i warzywne oraz inne pyszne przekąski to popularne przekąski przy stole.

Stolik dziecięcy na weselu

kolorowanki dla dzieci wesele kredki woskowe

Osobny stół dla młodszych gości ma kilka zalet. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na kilka ministolików, czy zaprosisz wszystkie dzieci do dużego stołu, dzieci mogą tam swobodnie rozmawiać, bawić się ze sobą, a jeśli zapewnisz kolorowanki i kredki, mogą też twórczo wyszaleć. W ten sposób maluchy będą się dobrze bawić, podczas gdy reszta wesela będzie jadła i podziwiała nowożeńców. Jeśli pozwala na to budżet i lokalizacja, dzieci w wieku od 7 do 14 lat mogą być również zakwaterowane w innym pokoju z opieką nad dziećmi.

Zatrudnienie dzieci na weselu

Zatrudnienie dzieci wesele gry weselne

Nawet jeśli nie zorganizowałeś osobnego pokoju dla młodszych gości, powinieneś wcześniej pomyśleć o zajęciach dla dzieci na weselu. Konieczne byłyby pewne przygotowania, aby cierpliwość nastolatków nie została wystawiona na próbę w Twoim wielkim dniu. Oprócz kolorowania książeczek i małych zabawek, inne zajęcia, takie jak malowanie twarzy lub wizyta u maga, z pewnością sprawią dzieciom frajdę. Różnorodne zabawy dla dzieci na weselu z pewnością zostaną dobrze przyjęte, a mali goście będą dobrze bawić. Na weselu z dziećmi takie zabawy jak „Podróż do Jerozolimy”, „Babcia, Łowca, Lew”, „Poszukiwanie” i różne zabawy taneczne to świetne zajęcia. Nawiasem mówiąc, dzieci uwielbiające tańczyć mogą przełamać lody i przyciągnąć gości weselnych na parkiet.