ślub

Kartki ślubne Save the Date – Dowiedz się więcej o trendzie!

Chcemy się pobrać, proszę, zachowaj ten dzień wolny dla nas

W dzisiejszych czasach nie wyobrażasz sobie nawet ślubu bez planu. W Stanach Zjednoczonych czas przygotowań to często rok lub półtora roku, a zatem data wydarzenia wybierana jest niemal w dniu złożenia propozycji. Dlatego przed oficjalnym zaproszeniem para wysyła skromną kartkę z napisem „Uratuj datę” do przyjaciół i krewnych. „Proszę, aby ten dzień był dla nas wolny!” Jest to napisane na karcie i prosi odbiorcę, aby nie planował żadnych innych spraw na określony dzień. Trend z Ameryki dotarł teraz również do nas w Niemczech i cieszy się rosnącą popularnością. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, dlaczego warto wysyłać karty z zapisem daty na swój ślub.

Dlatego zapisywanie kart z datami ma sens

Zapisz karty daty z kwiatami wiosna ślub różowy czerwony

Choć szczegóły uroczystości weselnej nie zostały jeszcze ustalone, każda Młoda Para chce mieć pewność, że ich bliscy mogą uczcić z nimi ten wyjątkowy dzień. Bo czym byłby ślub bez gości? Dlatego ważne jest, aby goście byli wcześniej informowani o dacie ślubu. Na przykład wielu z nas wciąż planuje letnie wakacje w zimie.

Zapisywanie kart z datami to również świetny sposób na sprawdzenie dokładnej liczby gości. Odgrywa to kluczową rolę w planowaniu. W tym celu każdy, kto otrzymał kartę, musi przesłać informację zwrotną, czy może przyjść, czy nie.

Karty odpowiedzi, tak zwane karty RSVP (Répondez s’il vous warkocz, co oznacza: „Proszę o odpowiedź”) są często wysyłane razem z kartami z zapisem daty. W tych kartach gość powinien wskazać, czy może przybyć na wesele i czy przyjeżdża sam, czy z kimś.

Kolejny plus: karty StD nie są spersonalizowane, m.in. H. nazwiska zaproszonych osób nie są podawane. W przypadku wielu odwołań nadal możliwe są zmiany na liście gości.

Zapisz karty daty z eleganckimi kwiatami w różowych odcieniach romantyczny wygląd

Wybór idealnego projektu

Możesz wybrać kolorystykę i projekt kart zapisywania dat według własnych pomysłów. Aby nie zgubić się w dżungli pięknych, inspirujących światów, najlepiej zdecydować się na styl projektowania i trzymać się go! Od vintage przez rustykalny szyk do haute couture – at www.cottonbird.de istnieje duży wybór klasycznych projektów stworzonych przez zespół projektantów. Gdy już zdecydujesz się na motyw ślubny lub koncepcję kolorystyczną, możesz zaprojektować cały zestaw indywidualnej papeterii. Dzięki kartom zapisywania dat dasz gościom pierwsze wrażenie, jak zorganizujesz wesele.

Oprócz drukowanych pocztówek niektóre pary wysyłają również drobne przedmioty, takie jak biżuteria, cukierki, magnesy czy kalendarze. Celem tego małego akcesorium jest przypomnienie odbiorcy o ważnym spotkaniu.

Zapisz tekst karty daty Tropikalny wygląd Letnie kwiaty ślubne Palmy

Co napisać na karcie zapisywania daty?

Karta zapisu danych nie powinna być przeładowana informacjami, ponieważ wiele szczegółów może się w tym czasie zmienić. Nie zapomnij zauważyć, że oficjalne zaproszenie przyjdzie później. Zaproszenia są zaprojektowane znacznie obszerniej i zawierają szczegóły, takie jak lokalizacja, godzina ślubu, dress code i inne kluczowe punkty.

Najważniejsze informacje:

  • zapowiedź ślubu – bierzemy ślub! Mówimy tak!
  • Data ślubu
  • imiona młodej pary
  • Wyrażenie „Zapisz datę” lub podobne zdanie: „Proszę zarezerwować ten dzień dla nas”, „Proszę zachować ten… wolny”.
  • Miasto (opcjonalnie)
  • Prześlij nam wiadomość dla lepszego planowania
  • uwaga uzupełniająca – “Więcej szczegółów pojawi się…”, “Więcej informacji pojawi się wraz z zaproszeniem”

Zapisz karty daty vintage kwiaty różowy brązowy elegancki

Kiedy należy wysłać karty z zapisem daty??

Kartki z zapisem dat najlepiej wysłać około 6-8 miesięcy przed weselem, jeśli nie wcześniej. Daje to gościom możliwość przygotowania się do nadchodzącego wydarzenia, zaplanowania podróży, doboru odpowiednich upominków weselnych itp. Oszczędza to im niepotrzebnych zmartwień i problemów z presją czasu.

Zapisz kartki z datami z kwiatami w romantycznym wyglądzie

Wniosek

Kartki z zapisem daty nie są koniecznością, ale są ważnym pierwszym krokiem w planowaniu ślubu. Na podstawie opinii gości możesz zacząć rozwijać swój motyw weselny, wybrać lokalizację i przemyśleć program uroczystości weselnej.