Lifestyle, męski świat

Top 15 luksusowych jachtów – Odkryj listę najdroższych i największych luksusowych jachtów!

luksusowe jachty najdroższe top 15 na świecie łodzie sportowe dilbar widok z lotu ptaka lądowisko dla helikopterów

Jakie są najdroższe luksusowe jachty na świecie? To jest nasz temat na dziś, który przeniesie Cię w świat nowych technologii i bogactwa. Pokażemy Ci 15 najbardziej spektakularnych i luksusowych jachtów, których super zamożni właściciele to członkowie rodzin królewskich, amerykańscy biznesmeni, rosyjscy miliarderzy i światowej klasy politycy. Najdroższe luksusowe jachty na świecie są budowane i aranżowane zgodnie z życzeniem ich właścicieli. Przeważnie jest to lądowisko dla helikopterów, duży basen na górnym pokładzie lub ekskluzywne materiały do ​​wnętrza.

Imponująca lista najlepszych luksusowych jachtów

Górny pokład jachtu z okrągłym basenem i leżenie w wodzie

Posiadanie luksusowych jachtów to przede wszystkim niezrównane bogactwo i ekstrawagancja, na które stać tylko niektórych ludzi na świecie. Łodzie wycieczkowe po raz pierwszy pojawiły się na początku XX wieku, kiedy zamożni ludzie zaczęli zamawiać budowę dużych prywatnych łodzi dla swojej przyjemności. Więc nie czekaj dłużej i zanurz się w wyrafinowanej atmosferze, w której panuje nieporównywalny luksus.

15. Siedem mórz – 200 milionów dolarów

najdroższe jachty na świecie siedem mórz wyrafinowany design ciemna powierzchnia

Seven Seas to jacht zbudowany na zamówienie o wartości 200 milionów dolarów. Został zbudowany w 2010 roku przez Oceanco w Holandii. Wnętrze tego klejnotu zaprojektował Nuvolari & Lenard zaprojektował i wyprodukował. Z prędkością 20 węzłów jest superjachtem o długości 86 metrów. To również waży 2750 ton i może pomieścić do 14 gości w 7 kabinach oraz 23 członków załogi jednocześnie.

14. Ośmiornica o wartości 200 milionów dolarów

luksusowy jacht w porcie ośmiornicy ciemny wygląd zewnętrzny z akcentami

Ten jacht motorowy to wyjątkowy model, który również kosztuje 200 milionów. Octopus to rzeczywiście prywatny statek, który często wykonuje świetną robotę przy wynalazkach naukowych, misjach ratunkowych, a także projektach eksploracyjnych. Elegancki wygląd zewnętrzny należy do pracowni Espen Oino Naval Architects, a za wnętrze odpowiada projektant wnętrz Jonathan Quinn Barnettder.

luksusowy jacht w porcie ośmiornicy ciemne wnętrze z podłogą wyłożoną królewskim fortepianem i meblami poslterowymi

Niesamowity jacht zawiera boisko do koszykówki, studio nagrań, bar na świeżym powietrzu z jacuzzi, 4 kabiny z luksusowymi garderobami, chatkę dla dzieci i dwie kabiny lekarskie. Ten luksusowy jacht może pomieścić do 26 gości i 56 członków załogi. Na głównym moście znajdują się dwa lądowiska dla helikopterów, a na górnym znajduje się basen. Octopus ma również dwie łodzie podwodne, z których jedna może zanurzyć się głęboko.

13. Lady Moura – 210 milionów dolarów

lady moura na morzu biały statek na trzech piętrach ze szklanymi oknami

Jednym z najdroższych luksusowych jachtów na świecie jest również „Lady Moura”, który został zbudowany na miarę dla saudyjskiego biznesmena Nassera Al-Rashida. Chyba najbardziej spektakularnym elementem jest nazwa jachtu, która na zewnątrz jest wygrawerowana w 24 karatowym złocie. Ale ekstrawagancja na tym się nie kończy. Na skraju 105-metrowego jachtu znajduje się basen z rozsuwanym dachem, helikopter i designerski stół mierzący imponujące 20 metrów.

lady moura w morzu biały statek wylądował z powrotem wejście dwa zaparkowane samochody

Ta pływająca oaza jest nie tylko wykonana z prawdziwego piasku, ale także z palmami, co zapewnia bardziej autentyczne wrażenia. Lady Moura oferuje również miejsce dla maksymalnie 30 gości i 60 członków załogi.

12. Al Mirqab wart 250 milionów dolarów

spokojny rejs jachtem z luksusowymi udogodnieniami bary ankietowe strefy relaksu

Jak już wspomniano, najdroższe luksusowe jachty na świecie są elementem dobrego samopoczucia. A „Al Mirqab” nie jest wyjątkiem. Zbudowany dla byłego premiera Kataru Hamada Bin Jassima bin Jaber Al Thani, został również uznany za drugi najpiękniejszy jacht na świecie.

główna sypialnia w al mirqab z luksusową pościelą i wyposażeniem wnętrza

Ponadto wystrój wnętrza jest tak samo luksusowy jak wygląd zewnętrzny. Al Mirqab posiada również dziesięć apartamentów dla maksymalnie 24 osób, każdy z własną łazienką i salonem. Inne punkty centralne superjachtu to kino, basen i lądowisko dla helikopterów, a także bary na świeżym powietrzu, jacuzzi i różne sporty wodne.

11. Dilbar – 256 milionów dolarów

największe jachty świata dilbar opuszczając ląd małe żaglówki

Super jacht o nazwie „Dilbar” został zbudowany przez Lürssen Yachts w 2008 roku i należy do rosyjskiego oligarchy Aliszera Usmanowa. Luksusowa łódź nosi imię matki Usmanowa i o łącznej długości 110 metrów jest jednym z największych luksusowych jachtów na świecie. “Dilbar” oferuje miejsce dla 20 gości i 48-osobową załogę.

10. Pelorus: 300 milionów dolarów

przód jachtu perolus o nietuzinkowym designie

Lista najdroższych luksusowych jachtów na świecie nie może być kompletna bez „Pelorusa”. Nazwa łodzi pochodzi od greckiego słowa „pelorious”, co oznacza „szeroki”. I to również z tego powodu, że 115-metrowy superjacht jest wyposażony w łódź desantową, dwa heliporty, skutery wodne i dwa silniki. Pozwala to statkom rekreacyjnym przyspieszać do prędkości 19 węzłów. Ta luksusowa łódź została zaprojektowana przez znanego projektanta jachtów Tima Heywooda i zbudowana przez stocznię Lurssen w Niemczech.

nowoczesny design na pokładzie pelorusa z łóżkami i strefami relaksu

„Pelorus” początkowo należał do saudyjskiego biznesmena, który w następnym roku sprzedał go rosyjskiemu miliarderowi Romanowi Abramowiczowi. Dla Twojej informacji, przez cały rok na brzegu jachtu stoi 46-osobowa załoga.

9. Al Said – 300 milionów dolarów

luksusowy jacht al powiedział 3 pokłady i wiele pokoi gościnnych z perspektywy

Kontynuuje z najdroższymi luksusowymi jachtami na świecie. Odkryj Al Said: morski „potwór” dla maksymalnie 70 gości i 154 członków załogi. Ten spektakularny luksusowy jacht należy do sułtana Omanu i nosi jego imię: Qaboos bin Said al Said. Nie wiemy prawie nic o Al Saidzie, poza tym, że mieści się w nim sala koncertowa wystarczająco duża, by pomieścić 50-osobową orkiestrę.

8. Promieniowanie: 320 milionów dolarów

najdroższe jachty świata promieniujące na jeziorze przed widokiem od strony lądu

Zgadzamy się, że najdroższe luksusowe jachty na świecie należą do najbogatszych ludzi, takich jak biznesmeni, rosyjscy oligarchowie, politycy, królewskie postacie i tak dalej. Radiant to jacht motorowy zbudowany przez Lurssen w 2009 roku, którego właścicielem jest milioner z Emiratów Abdulla Al Futtaim.

tył promiennika w kolorze zielonym z białymi pokładami w wodzie

Radiant jest wyposażony w stabilizatory prędkości zerowej, baseny, lądowisko dla helikopterów, gabinet masażu, kino, salę do ćwiczeń i jacuzzi. Według niektórych źródeł statek posiada armatki wodne do obrony przed atakami piratów. Luksusowa łódź może również osiągnąć do 21 węzłów.

7. Superjacht A – 323 miliony dolarów

superjacht a w porcie z motorówkami na wodzie na morzu

Wśród najdroższych luksusowych jachtów na świecie Superyacht A z pewnością łączy w sobie najczystszy minimalistyczny design z licznymi futurystycznymi akcentami. Luksusowy jacht ma prawie 122 metry długości i został zaprojektowany przez Blohm + Voss dla Andreya i Aleksandry Melnichenko, rosyjskiego miliardera i jego żony.

wnętrze superjachtu z luksusowym wnętrzem wykonanym z lekkich skórzanych mebli

Motorówka posiada dużą sypialnię główną oraz sześć mieszkań, które dzięki ruchomym ścianom można przekształcić w cztery kabiny. Powierzchnie lustrzane zajmują dużą część wnętrza i zwiększają poczucie przestrzeni, a meble, szkło i zastawa stołowa z francuskiego kryształu tworzą efekt glamour.

6. Spokojny: 330 milionów dolarów

jacht al mirqab widziany z góry unosi się na wodzie świetny design

Obecnie należący do miliardera Mohammeda bin Salmana Serene jest jednym z największych luksusowych jachtów na świecie. Ten superjacht został wykonany na miarę w sierpniu 2011 roku i zaprojektowany przez włoską stocznię Fincantieri dla rosyjskiego magnata wódki Jurija Schefflera.

sala konferencyjna sala konferencyjna seren z okrągłym stołem i krzesłami ozdoby schodów

Co dziwne, Bill Gates wynajmował Serene za 5 milionów dolarów tygodniowo. To właśnie podczas wakacji we Francji Mohammed bin Salman z Arabii Saudyjskiej po raz pierwszy zobaczył ten wspaniały jacht. Więc od razu kupił go za około 500 milionów euro.

5. Dubaj – 350 milionów dolarów

najdroższe luksusowe jachty świata dubai żeglujące po wodzie

Kolejny potwór pływający wśród najdroższych luksusowych jachtów świata, Dubaj był dowodzony przez księcia Jefri Bolkiah z Brunei ponad dziesięć lat przed jego zwodowaniem w 2006 roku. Jednak to przede wszystkim władca Dubaju, szejk Mohammed Rashid al-Maktoum, który jest obecnie jedynym właścicielem tej wspaniałej łodzi. Najbardziej zauważalne cechy tego eleganckiego jachtu to mnogość miejsc do opalania, wiele wanien z hydromasażem i spektakularny basen.

wnętrze z mozaiką na pokładzie dubajskiego jachtu w jasnych kolorach ścian i kolorów

Dekoracja wnętrz jest wykonana ręcznie z mozaiki i korzysta ze złożonego projektu. Jednak kluczowe elementy na tym się nie kończą. Odkrywamy również piękne spiralne schody, których szklane schody zmieniają kolor, gdy światło pada z górnego pokładu.

spiralne schody ze szkła z oświetleniem zmieniające się światła dubaj jacht

Jasne kolory dominują w spektakularnie urządzonym wnętrzu, podczas gdy na przestronnym tarasie Dubaju znajduje się duża część wspólna, wiele apartamentów VIP i wiele innych. Lądowisko dla helikopterów o masie do 9,5 tony dopełnia ekstrawagancką i luksusową atmosferę tego spektakularnego jachtu.

Topaz – 527 milionów dolarów

topaz jacht z niemiecką flagą 2 lądowiska dla helikopterów jasnobrązowy biały

Jeden z najdroższych luksusowych jachtów na świecie zawiera również pływający klejnot o wyrafinowanym designie, który sprawia, że ​​marzymy. Mowa o Topazie, zbudowanym przez Lurssena w maju 2012 roku, którego właścicielem jest Shaikh Mansour, członek rodziny królewskiej Abu Dhabi. Nadwozie zostało zaprojektowane przez Tima Heywooda, a wnętrze zaprojektował Terrance Disdale Design.

tył topazowego jachtu z własną załogą i łodzią przy armatki wodnej w porcie

To niepowtarzalne piękno zawiera aluminiową mega-konstrukcję z 8 pięknymi mostami. Ekstrawaganckie wnętrze superjachtu oferuje również duże jacuzzi, zintegrowany basen, kino i dużą salę konferencyjną. Ponadto Topaz jest w pełni klimatyzowany i korzysta z wyrafinowanych podwodnych świateł.

3. Azzam – 650 milionów dolarów

najdroższe jachty na świecie azzam 650 milionów dolarów oświetlone w ciemności

Również w tym przypadku Lurssen Yachts zaprojektowało kolejny super luksusowy jacht, którego właścicielem był szejk Khalifa Bin Zayed al-Nayan, prezydent Zjednoczonych Emiratów Arabskich i emir Abu Zabi Azzam. Projektanci twierdzą, że wśród najdroższych jachtów na świecie jest to najbardziej złożony i najtrudniejszy, jaki kiedykolwiek zbudowano.

Najdroższe jachty na świecie azzam 650 milionów dolarów widok z góry w porcie kontenerowym

Prawie 200-metrowa pływająca ekstrawagancja jest największym prywatnym jachtem na świecie i przewyższa zaćmienie rosyjskiego miliardera Romana Abramowicza. Luksusowe wnętrze zaprojektował francuski dekorator Christophe Leoni.

2. Zaćmienie – 1,5 miliarda dolarów

łódź zaćmienia rzymskiego Abramowicza o wartości 1,5 biliona dolarów

A oto słynny rzymski jacht Abramowicz: Eclipse zajmuje drugie miejsce wśród najdroższych luksusowych jachtów na świecie. A jak już wspomniano, mając 163 metry długości, Eclipse jest drugim co do wielkości prywatnym jachtem na świecie. Posiada również 24 kabiny dla gości, dwa baseny, wiele wanien z hydromasażem i klub nocny, a także dwie platformy helikopterowe i mini łódź podwodną.

wnętrze zaćmienia z blatem barowym stół marmurowy fotel kanapa

Dla maksymalnego bezpieczeństwa, ten luksusowy jacht jest również wyposażony w systemy alarmowe i system obrony przeciwrakietowej, podczas gdy główna sypialnia i pokład korzystają z opancerzonych okien. Niesamowite, prawda??

1. History Supreme – 4,5 miliarda dolarów

najdroższa jachtowa motorówka na świecie wykonana ze złota i platyny królowej w historii

Kto powiedział, że najdroższe jachty na świecie muszą być wyjątkowo duże i imponujące? Ten wspaniały jacht o długości 30 metrów i wyrafinowanym designie został zaprojektowany przez słynnego brytyjskiego projektanta luksusowego Stuarta Hughesa. Budowa tej łodzi rekreacyjnej zajęła ponad 3 lata i została kupiona przez anonimowego malezyjskiego biznesmena.

sypialnia z częścią meteorytową łóżko do spania brązowa boazeria z drewna

Być może zastanawiasz się, dlaczego History Supreme kosztuje 4,5 biliona dolarów. Wtedy odpowiemy tak szybko, jak to możliwe. Wynika to z litego złota i platyny użytej do budowy tego luksusowego jachtu. Te metale szlachetne zdobią całą łódź, jednocześnie przyczyniając się do wyrafinowanego wyglądu. Prawdopodobnie jedną z najbardziej godnych uwagi funkcji jest główna sypialnia z panelem ściennym wykonanym z meteorytu.