Kuchnia

Zlewozmywaki kuchenne — praktyczne wskazówki dotyczące montażu zlewozmywaków i zlewozmywaków

zlewozmywaki kuchenne praktyczne wskazówki dotyczące montażu zlewozmywaków kuchennych & amp; Tonąć

Nawet jeśli nie jesteś szczególnie entuzjastycznie nastawiony do gotowania lub pieczenia, zlewozmywaki kuchenne są niezbędnymi elementami wystroju, które mogą znacznie ułatwić proces gotowania. Od mycia rąk po zmywanie naczyń, zlewozmywaki kuchenne odgrywają bardzo ważną rolę w tym pożądanym obszarze mieszkalnym. Wcześniej chcielibyśmy omówić zalety i wady podstawowych typów zlewozmywaków. Z tego powodu rozważymy je w dzisiejszym poście zarówno pod kątem konfiguracji, jak i rodzaju instalacji.

Zlewozmywak do kuchni – rodzaje instalacji

zlewozmywaki kuchenne praktyczne wskazówki dotyczące montażu zlewozmywaków kuchennych & amp; umywalka nowoczesna wbudowana umywalka

Najpopularniejszą metodą montażu zlewu kuchennego jest wykonanie wyciętego wcześniej otworu w blacie, w który można włożyć urządzenie. Szerokie obrzeże wokół zlewu w tym przypadku podtrzymuje go na wierzchu płyty. Jest to zwykle uszczelnione silikonem, aby zapewnić wodoszczelność.

zlewozmywaki kuchenne praktyczne wskazówki dotyczące montażu zlewozmywaków kuchennych & amp; zlewozmywak w zabudowie zlewozmywakowej wyspa kuchenna

Zazwyczaj te zlewy są bardzo łatwe w montażu, ponieważ praktycznie zatrzaskują się na swoim miejscu przed uszczelnieniem. Ponieważ jest to najczęstszy wariant, takie umywalki do kuchni łatwo znaleźć nawet w dużych oddziałach handlowych. Ponadto są one zazwyczaj dostępne w niższej cenie niż zlewozmywaki podblatowe lub do zabudowy.

zlewozmywaki kuchenne praktyczne wskazówki dotyczące montażu zlewozmywaków kuchennych & amp; Zlewozmywak kuchenny ze stali nierdzewnej wyłożony kafelkami

Jednak ta wersja ma pewne wady funkcjonalne, a także estetyczne. Ponieważ wykończenie krawędzi jest odsłonięte, prawie niemożliwe jest wlewanie żywności lub płynów bezpośrednio do zlewu. Utrudni to czyszczenie krawędzi i ogólnie blatu kuchennego. Również w ciasnej kuchni jeden lub dwa cale ramki mogą mieć kluczowe znaczenie dla powierzchni roboczej kuchni. Inne modele mają czyste linie w swoim designie. Z tego powodu czasami uważamy, że zlewozmywaki kuchenne, o których mowa powyżej, są niepożądane i przestarzałe.

Zlew podblatowy

zlewozmywaki kuchenne praktyczne wskazówki dotyczące montażu zlewozmywaków kuchennych & amp; zlew limonka butelki wódki szklanki deska do krojenia shaker

Jak sama nazwa wskazuje, zlewozmywaki te można przymocować do spodu blatu. Specjalnie wykonane wsporniki zapewniają, że zlew pozostaje na miejscu lub jest podparty od dołu przez dolną konstrukcję szafki.

zlewozmywak do kuchni praktyczne wskazówki dotyczące montażu drewnianego sufitu na blacie kuchennym owoce

Zlewozmywaki Undermount są rozwiązaniem prawie każdego negatywnego aspektu powyższych wariantów. Bezrantowe przejście umożliwia łatwiejsze czyszczenie i nowoczesną estetykę, a takie zlewozmywaki zajmują mniej powierzchni roboczej niż inne tego samego rozmiaru.

zlewozmywak do kuchni praktyczne wskazówki dotyczące montażu marmurowego blatu z lampą nocną window

Zlewozmywaki Undermount mają jednak również swój udział w negatywnych stronach. Są one na ogół droższe i mogą wymagać starannego zaprojektowania systemu mocowania, jeśli zlew jest szczególnie ciężki. Podczas gdy jedzenie i inne zanieczyszczenia nie utkną na blacie, możesz znaleźć resztki na wewnętrznej krawędzi.

Zintegrowany zlew do kuchni

zlewozmywak do kuchni praktyczne wskazówki dotyczące montażu okna podwójna umywalka zmywarka ze stali nierdzewnej otwór widokowy

W przypadku montażu zlicowanego powierzchnia blatu kuchennego również spływa do zlewu bez żadnych krawędzi, bez żadnych krawędzi i widocznych zmian. Często osiąga się to w przypadku materiałów litych, tworząc zlewozmywak kuchenny z tych samych materiałów, co blat. Jednak oba produkty są produkowane osobno i łączone za pomocą spoiny klejowej, która jest prawie niewidoczna. Inne wersje tego wbudowanego zlewozmywaka mogą być wyposażone w blaty wyłożone kafelkami, dzięki czemu płytki mogą sięgać do krawędzi.

zlewozmywaki kuchenne praktyczne wskazówki dotyczące montażu zlewozmywaków kuchennych & amp; zlew ze stali nierdzewnej piec do zabudowy na drewno

Zintegrowane zlewozmywaki kuchenne mają te same właściwości oszczędzające miejsce i łatwe do czyszczenia, co zlewozmywaki podblatowe, ale z dodatkową zaletą trwałego materiału, takiego jak stal nierdzewna lub ceramika. Podczas gdy niektórzy ludzie lubią wygląd zlewu kuchennego ze stali nierdzewnej, inni uważają, że pożądane jest użycie innego materiału stałego.

zlewozmywak do kuchni praktyczne wskazówki dotyczące montażu okna radio dzbanek na wodę skośny dach sadzenie doniczek

Wady zintegrowanego zlewozmywaka kuchennego są w dużej mierze związane z kosztami produkcji. Ponieważ takie zlewozmywaki do kuchni są wykonywane na zamówienie wraz z blatem, nie można ich kupić jako gotowych produktów. Przede wszystkim należy je zamawiać z wyprzedzeniem i są one odpowiednio drogie i rzadko spotykane. Ponadto wymiana nieprawidłowo zainstalowanego lub uszkodzonego zlewu kuchennego do zabudowy może być skomplikowanym przedsięwzięciem.

Projekt zlewu do kuchni

zlewozmywak do kuchni praktyczne wskazówki dotyczące montażu drewno ceramiczne naczynia kuchenne talerze kubki okna

Projekt zlewu odnosi się również do szerokiego zakresu właściwości, od liczby otworów na korki po kształt i liczbę umywalek. Zlewozmywak jednokomorowy jest logicznie pojedynczą jednostką, która nie jest podzielona na oddzielne obszary. Ta wersja jest idealna, gdy potrzebujesz zaoszczędzić miejsce. Występuje w wielu rozmiarach i kształtach, dostępnych jako mniejsze okrągłe zlewy lub większe, prostokątne modele.

zlewozmywak do kuchni praktyczne wskazówki dotyczące montażu marmurowego blatu kuchennego tylna ściana deska do krojenia podstawa szafki ściennej

Ponieważ zlewozmywaki nie są podzielone na dwie lub więcej półek, można w nich zmieścić szerszą gamę przyborów kuchennych, takich jak duże garnki i patelnie. Są również zazwyczaj tańsze niż podwójne miski i dobrze sprawdzają się jako dodatkowe zlewy kuchenne lub w pralni. Jednoczęściowe zlewozmywaki kuchenne mogą zużywać więcej wody i detergentu w zależności od tego, jak przygotowujesz naczynia. Nie można indywidualnie sortować różnych przyborów, co może prowadzić do pewnego bałaganu.

Zlewozmywak do kuchni z dwoma schowkami

zlewozmywak do kuchni praktyczne wskazówki dotyczące montażu okna podwójny zlew ze stali nierdzewnej zmywarka płytki piekarnika

Podobnie podwójny zlew jest również dość oczywisty. Składa się z dużego zlewu z przegrodą lub z dwóch różnych misek umieszczonych w jednej umywalce. Standardowa konfiguracja to połączenie dwóch sąsiadujących ze sobą przegródek o różnej wielkości lub głębszej i płytszej niecki. Na rynku można jednak znaleźć również zlewozmywaki do kuchni z dwiema półkami o jednakowej wielkości. Może to być świetna odmiana dla Twojego domu, ponieważ doskonale nadaje się zarówno do przygotowywania, jak i suszenia.

zlewozmywak do kuchni praktyczne wskazówki dotyczące montażu okien podwójne zlewozmywaki lustro ze stali nierdzewnej tylna ściana kuchenna

Zlewozmywaki podwójne są więc bardziej uniwersalne niż inne wersje. Oznacza to, że zużywasz również mniej wody i możesz bez problemu korzystać z dodatkowych akcesoriów, takich jak deska do krojenia czy sitko. Takie zlewozmywaki do kuchni oczywiście kosztują więcej i dlatego są bardziej odpowiednie do większych pomieszczeń niż do mniejszych powierzchni kuchennych. Dzięki dwóm przegródkom może być trudno prać w nich większe przedmioty lub używać ich do gotowania.