Kuchnia

Zlewozmywak podblatowy – Odkryj zalety zlewozmywaka podblatowego do Twojej kuchni

Połącz ciemny podblatowy zlewozmywak kwarcowy i szafki kuchenne z białym blatem kuchennym

Współcześni producenci zintegrowali technologię zlewozmywaka podblatowego ze swoimi produktami, ponieważ jest on łatwy w instalacji. Zlewozmywak podblatowy jest również dostępny w różnych materiałach, wzorach i rozmiarach. Dzięki temu ta instalacja spełni Twoje potrzeby w wyborze idealnego zlewu. Popularną korzyścią dla konsumentów jest fakt, że produkty te są bardzo łatwe w czyszczeniu. Ponieważ na podbudowie zlewu nie ma granicy, na której mogą osadzać się takie osady, czyszczenie jest zatem dość prostym zadaniem.

Zalety zlewozmywaków podblatowych

nowoczesne wykończenie kuchni w kolorze białym z drewna wiśniowego i wyspy kuchennej z blatem z ciemnego granitu pod zlewozmywakiem

Jeśli przyjrzymy się najnowszym trendom w kuchni, które zostały zaprojektowane w ciągu ostatnich kilku lat, widać wyraźny trend w kierunku zlewozmywaków podblatowych. Łatwo zrozumieć, dlaczego są one tak popularne. Zlewozmywak przymocowany do spodu blatu zamiast do blatu zapewnia czysty, minimalistyczny wygląd. W ten sposób możesz wytrzeć lub zmieść okruchy prosto do zlewu, co jest również przydatnym dodatkiem.

Szafka podblatowa z granitu z rusztem ze stali nierdzewnej do opróżniania naczyń i garnków

Ze względu na sposób, w jaki montuje się zlewozmywak, prawie zawsze występuje krawędź, w której styka się blat i lekko zachodzi na zlew. Większość z Was zapewne wie z doświadczenia, że ​​ta granica może się szybko zabrudzić. Dobrą wiadomością dla każdego, kto ma obsesję na punkcie czystości lub po prostu chce minimalistycznego wyglądu, jest umywalka podblatowa. Możesz zainstalować to bezpośrednio pod blatem, aby nie było krawędzi.

Styl i charakterystyka zlewozmywaka Undermount

marmurowy blat z podwieszanym zlewozmywakiem ze stali nierdzewnej dla współczesnego designu w kuchni

Obwód tego typu umywalki jest montowany pod blatem o solidnej powierzchni, dzięki czemu umywalka skutecznie wisi pod blatem, a nie na nim siedzi. To tworzy ciągły przepływ od blatu do zlewu. Ponadto należy wziąć pod uwagę kompatybilność z blatem kuchennym. Idealnie nadają się do tego materiały takie jak granit, steatyt, marmur czy beton. Zlewozmywak podblatowy nie nadaje się jednak do płytek lub innych podobnych powierzchni, które mają wiele słabych punktów na połączeniach.

Brązowy zlewozmywak podblatowy biały jako nowoczesny zlewozmywak podtynkowy

Ogólnie takie zlewozmywaki kuchenne są droższe niż konwencjonalne modele do zabudowy. Ponadto działają tylko ze stabilnymi i wodoodpornymi materiałami. Niewielką wadą może być również kondensacja pod blatem, która może prowadzić do pleśni. Z reguły jednak zlewozmywak podblatowy oferuje wiele opcji. Musisz zamontować kran na blacie lub na ścianie.

biały zlewozmywak w połączeniu z drewnianym blatem i czarną tylną ścianą kuchni

Prawidłowa instalacja i uszczelnienie mają kluczowe znaczenie dla zapobiegania wyciekom. Zapewnia to również prawidłowe podparcie zlewu. Pełny zlew kuchenny staje się naprawdę ciężki i nie chcesz, aby odklejał się od spodu blatu i upadł na podłogę. Zlewozmywaki Undermount są zwykle mocowane dwuskładnikowym klejem epoksydowym i uszczelniane silikonową uszczelką. Z tego powodu upewnij się, że znajdziesz profesjonalistę lub kogoś, kto wie, co robi. Większość profesjonalistów może zainstalować zlew podblatowy w mniej niż 30 minut.

Wybierz odpowiedni rozmiar

Połącz zlew podblatowy lub zlew podblatowy wykonany z ceramiki w kolorze białym z błyszczącym czarnym blatem kuchennym

Lepiej wyjdzie Ci zlew podblatowy, który jest wystarczająco duży, aby wygodnie myć znajdujące się w nich naczynia i garnki. Musi również zmieścić się w szafce w Twojej kuchni. W rzeczywistości Twoja szafka odgrywa kluczową rolę w określaniu, jak duży lub mały będzie Twój zlew. Dobry model powinien być wystarczająco szeroki, aby pomieścić patelnie i garnki.

Połącz nowoczesną tylną ścianę kuchni w odcieniach szarości ze zlewozmywakiem pod spodem

Większość zlewozmywaków podblatowych jest wykonana ze stali nierdzewnej, a grubość mierzy się na odpowiedniej szerokości. Mówiąc prościej, im węższy zlew kuchenny, tym grubsza może być stal. Prowadzi to do dłuższego okresu trwałości. Oczywiście zyskasz większą wartość, jeśli wybierzesz mniejszą szerokość. W ten sposób zmniejszysz wgniecenia. Dlatego zalecamy trzymanie się ich na wysokości 45 cm i poniżej.

Wytrzymałość cieplna

ręcznie robiona antyczna umywalka podblatowa wykonana z miedzi w stylu retro z podwójną rustykalną baterią

Nie jest niczym niezwykłym, że trzeba stawiać gorące garnki i patelnie na zlewie. Z tego powodu warto zainwestować w model, który poradzi sobie z upałem. Wiele marek i producentów wysokiej jakości oferuje odpowiednią odporność na ciepło. Odporny zlewozmywak podwieszany nie tylko trwa długo, ale także zachowuje swój czysty wygląd przez lata. To prawda, że ​​trudno powiedzieć, czy dany model jest odporny na ciepło, czy nie. Jednak zawsze możesz przeczytać recenzje, aby zorientować się, co ma do zaoferowania zlew, który chcesz kupić.

Poziom hałasu i ochrona przed hałasem

Marmurowy blat z umywalką ze stali nierdzewnej pod spodem i kranem z poziomem hałasu płynącej wody

Najprawdopodobniej nie potrzebujesz zlewu, który wydaje dźwięk za każdym razem, gdy wkładasz do niego sztućce, prawda? Ponadto woda przepływająca przez kran może powodować niepotrzebny hałas. Stal w Twojej umywalce może wpływać na poziom hałasu, ale nie powinieneś używać modeli, które nie mają funkcji kontroli hałasu. Wybierz zlew z podkładkami dźwiękowymi i pianką izolacyjną, aby zapobiec lub przynajmniej wytłumić hałas. Niektóre, jak Kraus Standart PRO, wykorzystują specjalną technologię, aby utrzymać poziom hałasu na jak najniższym poziomie.

Wybór odpowiedniego materiału

zlewozmywak w stylu rustykalnym wykonany z betonu i stali nierdzewnej z tylną ścianą kuchenną wykonaną z drewnianych desek

Zintegrowane blaty i zlewozmywaki dostępne są ze wszystkich rodzajów materiałów: stali nierdzewnej, kamienia, solid surface itp. W przypadku marmuru lub granitu zlew podblatowy to prawie zawsze inny element, który jest „zszyty” razem z blatem. Ponieważ jednak nie ma granicy, efekt jest taki sam. Oczywiście żadna z tych opcji nie jest szczególnie tania. Jeśli jednak i tak chcesz skorzystać z jednego z tych materiałów, zdecydowanie warto rozważyć zintegrowaną poniżej umywalkę.

zlewozmywak podwójny wykonany ze stali nierdzewnej jako zlewozmywak podblatowy w kuchni o nowoczesnym designie

Dzięki mineralnym panelom kompozytowym otrzymujesz nie tylko podstawę zlewu, ale także zintegrowany system odwadniający. Wygląd jest bardzo czysty, bez widocznej krawędzi między zlewem a blatem. Jak wspomniano powyżej, umywalki lub zlewozmywaki z marmuru są często wykonane z innego materiału lub złożone z kilku kawałków marmuru. Po profesjonalnym wykonaniu efekt jest bardzo podobny do blatu i zlewu w jednym kawałku. Sam zlew może być również wykonany z kawałka marmuru, z przylegającymi do niego blatami. Twoja kuchnia może mieć również inny rodzaj wbudowanego zlewu ze stali nierdzewnej. Efekt jest nieco industrialny, ale sąsiadujący z nim blat wykonany z innego materiału może dodać odrobinę ciepła.

szlachetna optyka z blatem ze stali nierdzewnej z podwieszanym zlewozmywakiem do wykorzystania jako blat w kuchni

Wbudowany zlew ze stali nierdzewnej w kuchni może być również częścią blatu lub tylnej ściany kuchni. Na przykład blaty i zlew ze stali nierdzewnej dobrze pasują do urządzeń kuchennych wykonanych z tego samego materiału. Zlewozmywak podblatowy może być również wykonany z popularnego nowego materiału – lastryko. Możliwe jest nawet wylanie betonowego blatu z wbudowaną umywalką, choć w łazience jest to znacznie częstsze. Jest to zrozumiałe, ponieważ umywalki w łazience są płytsze, a blaty znacznie krótsze. Projekt z pewnością będzie bardzo rzucał się w oczy w każdej kuchni i będzie wyglądał zarówno minimalistycznie, jak i luksusowo.

Konstrukcja zlewu podblatowego

podwójny zlewozmywak próżności z odpływem i luksusowym blatem w kolorze czarnym

Nowoczesna kuchnia z taką instalacją powinna przede wszystkim wyglądać atrakcyjnie i stylowo. Potrzebujesz modelu, za pomocą którego możesz uzupełnić wygląd swojej kuchni. Oznacza to, że można go również doskonale wkomponować w resztę wystroju. Kupując zlewozmywak ze stali nierdzewnej, musisz spojrzeć poza błyszczące lub polerowane wykończenie. Chociaż ten blask doda blasku Twojej kuchni, jest trochę trudniejszy w utrzymaniu.

luksusowy zlewozmywak kuchenny o atrakcyjnym designie jako podbudowa, zlewozmywak ze stali nierdzewnej o nietypowym kształcie

Pamiętaj też, że smugi i odciski palców również mogą wpływać na wygląd. Z tego powodu powinieneś rozważyć satynową lub szczotkowaną powierzchnię, aby ułatwić konserwację. Mogą one lepiej ukrywać plamy i zadrapania niż ich odpowiedniki wykonane ze stali nierdzewnej. Wybierz również odporny na wycieranie zlew podwieszany, który jest łatwy do czyszczenia. Musisz również upewnić się, że możesz wlać wino lub lód do zlewu bez wpływu na siłę. Ponadto inwestujesz w model odporny na rdzę i korozję.