Kuchnia

Wykorzystaj martwy kącik w kuchni: zaplanuj sukces, korzystając z tych wskazówek!

Wysuwana szuflada Le Mans na fronty garnków i patelni w kolorze szaro-niebieskim

Kiedyś kuchnia była miejscem pracy, które było ukryte na tyłach domu, z dala od przyjaciół, rodziny i codziennego życia. Od lat 90. kuchnia jest nieodłączną częścią naszego codziennego życia: może nawet zajmować eksponowane miejsce w salonie. Ten trend sprawia, że ​​kuchnia z jedzeniem na miejscu staje się miejscem spotkań towarzyskich i sercem domu, w którym spotykamy się każdego dnia, aby świętować i wszystko pomiędzy. Oprócz kuchni jednorzędowej z wyspą, kuchnia w kształcie litery L doskonale nadaje się do otwartej części dziennej. Dzięki takiemu projektowi kuchni powstają jednak narożniki, które nadal często są martwą przestrzenią. Dziś przedstawiamy kilka pomysłów, jak najlepiej wykorzystać ten kuchenny kącik. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz więcej miejsca do przechowywania, czy miejsca na blacie w kuchni, te wskazówki mogą być pomocne.

Zrób dobry użytek z otwartego przedziału kuchennego z wbudowanymi półkami do kuchenki mikrofalowej

Szafki narożne mogą stanowić wyzwanie podczas planowania kuchni. Zazwyczaj oferują dużo miejsca, ale nie są łatwo dostępne, ponieważ otwór jest wąski, a szafka głęboka. Na szczęście istnieje sporo rozwiązań, dzięki którym szafka narożna jest łatwo dostępna i schludna. Oto cztery z naszych ulubionych.

Dobrze wykorzystaj szuflady narożne w martwym rogu w kuchni

Szuflady narożne maksymalizują przestrzeń użytkową w głąb normalnie niedostępnego narożnika. Potrzebują jednak co najmniej 40-45 cm przestrzeni z każdej strony. Takie szuflady narożne są dobre do przechowywania małych przedmiotów, które mieszczą się pod nietypowymi kątami, dzięki czemu są dobrym miejscem do przechowywania przyborów kuchennych, słoików z przyprawami i innych drobnych przedmiotów.

Obrotowe karuzele wykorzystują martwe rogi w 90-stopniowej kuchni

Narożnik kuchenny może być również rozsądnie wykorzystany z obrotową karuzelą. Okrągłe półki są przymocowane do ruchomej osi. Karuzela może być dobrze używana do szafek narożnych z drzwiami 90 ° i jest dostępna z półką obrotową 1/2 lub półką obrotową 3/4.

Kącik kuchenny wykorzystuje karuzelę do recyklingu kosza na śmieci

Wysuwany system na śmieci i recykling, taki jak ten, byłby również dobrym rozwiązaniem dla martwego zakątka w kuchni. Ten model posiada trzy kosze na śmieci, które idealnie do siebie pasują jak puzzle. Podobnie jak w przypadku karuzeli, są one montowane na osi i obracają się do przodu po otwarciu drzwi szafy.

Wysuwana szafka narożna Le Mans z wykorzystaniem martwego narożnika

Istnieją również sprytne rozwiązania dla tych, którzy mają wydłużoną szafkę narożną. Dzięki rozwiązaniu narożnemu Le Mans półki można prawie całkowicie wysunąć z szafki. Daje to pełny przegląd i zapewnia nieograniczony dostęp do wszystkich urządzeń kuchennych. Ta obrotowa szuflada ma dwa poziomy półek, które wyglądają jak zdeformowana fasola i poruszają się niezależnie od siebie.

Użyj szuflady narożnej Magic Corner

Szuflada narożna Magic Corner jest alternatywą dla szuflady obrotowej Le Mans. Podczas otwierania szafki narożnej przednia szuflada jest odchylana na bok, a tylne szuflady przesuwają się do przodu. Kupując szuflady Le Mans i Magic Corner, zwróć uwagę na kierunek obrotu: w lewo lub w prawo.

Spiżarnia w rogu

Zbuduj w rogu spiżarnię z ciekawym układem półek

Zamiast używać wielu małych szuflad lub wysuwanych szuflad, czasami najlepszym rozwiązaniem jest zaplanowanie pełnej wysokości szafki narożnej. Zabiera to cenną przestrzeń roboczą, ale daje dużo miejsca na przechowywanie materiałów eksploatacyjnych.

Im głębsza i większa szafka, tym łatwiej dostać się do wnętrza, ale tym więcej zajmuje ona podłogi i miejsca do przechowywania. Jeśli masz wyspę kuchenną, ta utrata miejsca może wcale nie mieć negatywnego wpływu na Twój przepływ pracy.

Witryny narożne na naczynia

Kuchnia w stylu wiejskim nowoczesna ciemnozielona i biała gablota obok okna

Jeśli wolisz trzymać w szafce przedmioty takie jak talerze i naczynia do serwowania, powinieneś zdecydować się na taką witrynę. Witryny narożne są nie tylko praktyczne, ale również sprawiają, że zestawy zastawy stołowej wyglądają jak atrakcyjne przedmioty dekoracyjne. Przez szklane wstawki w drzwiach ze wszystkich stron można zobaczyć przedmioty wewnątrz. Rozwiązanie to zajmuje jednak cenną przestrzeń na blacie.

Szafki kuchenne z roletami wykorzystują martwy narożnik

Szafki kuchenne z roletami wyglądają jak małe garaże, w których można przechowywać sprzęty kuchenne takie jak blendery, tostery, czajniki, ekspresy do kawy i tym podobne. Są to często nieprzyjemny widok na blacie i zajmują cenną przestrzeń. Jednocześnie urządzenia te mogą być cięższe niż inne rodzaje naczyń, więc przechowywanie ich w szafce może być obciążeniem dla pleców. Ten pomysł rozwiązuje oba te problemy. Możesz schować urządzenia za eleganckimi drzwiami żaluzjowymi i wydobyć je w razie potrzeby.

Szafki kuchenne z roletami narożnymi wykorzystują nowoczesną kuchnię z półwyspem i blatem

Szafka narożna z frontami klapowymi w betonowym martwym narożniku

Drzwi harmonijkowe, nadal nazywane drzwiami harmonijkowymi, są również dobrą alternatywą dla drzwi żaluzjowych. Ponieważ drzwi harmonijkowe są otwierane lub zamykane z jednej strony, należy również zaplanować wolną przestrzeń w pobliskim obszarze roboczym.

Zlew narożny to oszczędność miejsca

Użyj zlewu narożnego w kuchni pod martwym kącikiem

Jeśli możesz poprowadzić instalację wodno-kanalizacyjną w tym obszarze, zlew narożny może być praktycznym i pięknym rozwiązaniem do kącika kuchennego. Zlewozmywaki narożne najlepiej sprawdzają się w małych kuchniach, które pilnie potrzebują miejsca na blacie. Zmodyfikowany kształt szafki pod zlewozmywakiem narożnym zapewnia wystarczająco dużo miejsca na przechowywanie środków czystości, przyborów kuchennych i innych drobiazgów, a także oferuje więcej miejsca na rury instalacyjne.

Kuchnia w kształcie litery L ze zlewem narożnym przed oknami

Dzięki zlewom narożnym masz dłuższą przestrzeń roboczą. Taka aranżacja daje zlewozmywakowi nieco więcej miejsca, a tylny narożnik pełni rolę idealnego miejsca na podstawowe rzeczy, takie jak naczynia lub atrakcyjną atrakcję, taką jak doniczka. Połącz to z dwoma oknami, które oferują piękny widok i masz wymarzone rozwiązanie na martwy kąt.

Jeśli twój narożnik jest wystarczająco głęboki, może być trudno dotrzeć do całego obszaru za zlewem, aby wytrzeć rozlane płyny i kurz, zwłaszcza jeśli jesteś nisko. Pomocne może być odciągnięcie szafki narożnej o kilka cali – lub po prostu trzymanie pod ręką stołka schodkowego.

Zbuduj okap w rogu

Martwy kącik w kuchni użyj okapu kuchennego z płytą grzejną Küce w kolorze brązowym i kremowym

Jeśli umieścisz w tym narożniku płytę grzewczą w połączeniu z wolnostojącym okapem, stworzy to ciekawą atrakcję przyciągającą wzrok. Jednak to rozwiązanie nie jest odpowiednie dla każdej kuchni, bo trzeba się obejść bez kilku meblościanek.

Kilka punktów do rozważenia:

• Optymalna wentylacja i dopasowanie okapu do narożnika.

• Układ narożny najlepiej sprawdza się z wolnymi blatami po obu stronach.

Półki narożne

Kuchnia narożna w kolorze beżowo-białym, otwarte półki narożne, wysuwana szafka narożna

Otwarte półki sprawiają, że małe kuchnie wyglądają na większe i doskonale nadają się do kuchni nowoczesnych, wiejskich i przemysłowych. Dzięki temu masz w zasięgu ręki filiżanki do kawy, miski śniadaniowe, książki kucharskie i inne ważne przedmioty codziennego użytku. Stosując półki zamiast szafki narożnej, unikasz ciemnych narożników i oprawisz naczynia w taki sposób, aby stworzyć atrakcyjną ekspozycję o atrakcyjnym wyglądzie. Największym minusem jest dodatkowy wysiłek, jaki wkładasz w utrzymywanie półek w czystości i porządku przez cały czas.

Rozsądnie wykorzystuj martwy kącik w kuchni Używaj fragmentów książek do siedzenia jako biurka

Jeśli kuchnia ma stać pomiędzy dwiema poprzecznymi ścianami, to ten pomysł będzie właśnie dla Ciebie. Na przykład z jednej strony możesz stworzyć dodatkowe siedzisko i tym samym zaprojektować kuchnię w kształcie litery U.

Martwy kącik w kuchni korzysta z baru śniadaniowego wzdłuż okna

Kuchnia narożna mądrze używa stylu industrialnego z otwartą półką

Kącik kuchenny mądrze korzysta z białej kuchni w kształcie litery U z otwartymi półkami na półwyspie

Narożnik kuchenny wykorzystuje szare szuflady narożne w stylu skandynawskim

Szuflady narożne w stylu wiejskim kuchnia nowoczesne niebieskie fronty biały granitowy blat

martwa kuchnia narożna szafka w kształcie litery L z żaluzjowymi drzwiczkami do miksera

duża kuchnia w kształcie litery L z wyspowym blatem barowym otwarte drewniane półki z punktami

Narożnik kuchenny używa karuzeli 90 stopni do garnków i patelni

Martwy kącik w kuchni używa blatu do ekspresu do kawy

martwy narożnik w kuchni wykorzystaj dużą kuchnię z wyspą otwarte półki narożna wysuwana szafka

duża kuchnia z półwyspowym blatem kuchennym w czarno-białym zlewie narożnym

duża kuchnia w stylu rustykalnym nowoczesna witryna narożna okno w formie bufetu

nowoczesna kuchnia w kształcie litery L w szarobrązowych sześciokątnych płytkach podłogowych do sufitu

Kuchnia narożna w czarno-białej, niebieskiej szklanej osłonie przeciwbryzgowej, wysuwana szuflada narożna

biała kuchnia skandynawska LForm okładzina ścienna narożne szafki lamelowe

biała skandynawska kuchnia z szafką narożną w stylu vintage

martwy narożnik w kuchni otwarte półki drewno białe połączenie

Użyj wysuwanego narożnika Le Mans Patelnie i garnki

nowoczesna kuchnia w czarno-białej szafce narożnej wysuwana

nowoczesna kuchnia białe fronty drewniany blat tylna ściana w martwym rogu

Narożniki kuchenne wykorzystują drewniany blat biały bezuchwytowy fronty jasnozielony kolor ściany

Narożne szafki kuchenne, półki, jasnoszare fronty, tylna ściana, wygląd betonu

Kuchnia w stylu retro Smeg lodówka apteczna półka

Kuchnia w stylu z połowy wieku z otwartymi półkami marmurowymi blatami

Kuchnia w stylu rustykalnym, płytki metra, tylna ściana, półki narożne, drewno

Nowoczesna biała kuchnia w stylu wiejskim z narożnymi półkami okiennymi wykonanymi z drewna

Kuchnia narożna, fronty białe, blat czarny, ściana tylna, tynki dekoracyjne, wbudowana taśma LED

Zainstalować piekarnik w kącie kuchennym, okap wolnowiszący

Piekarnik w kuchni w stylu rustykalnym nowoczesne skandynawskie lustro kafelkowe

Montaż piekarnika w narożnej kuchni skandynawskiej