Kuchnia

Wąskie okna do kuchni: dużo światła i idealna prywatność

wąskie okna wnętrza-kuchnie-design-beton-drewno

Okna w kuchni są ważne, aby zapewnić wystarczającą ilość światła dziennego i przyjemną pracę. Jeśli to jest w obszarze roboczym, projekt jest tym lepszy. Jednak okna często zabierają cenną przestrzeń, co oznacza utratę miejsca do przechowywania. Aby tego uniknąć, istnieje świetny wariant, którym jest wąskie okna, które znajdują się między blatem a szafkami ściennymi. Oznacza to, że większy obszar otrzymuje więcej światła. Długie, poziome okna zapewniają również odpowiednią prywatność wnętrzu. Oto kilka inspirujących pomysłów na coraz popularniejszy design z oknami:

Wąskie okna dla idealnego widoku autorstwa Duilio Damilano

wąskie okno kuchnia-nowoczesny-stół do jadalni-biały-blat

To wąskie okienko znajduje się bezpośrednio nad blatem i pozwala na wspaniały widok na góry na tle miasta podczas przygotowywania posiłków. Dzięki temu praca w kuchni jest o wiele przyjemniejsza. Drewniana rama okienna stanowi ładny kontrast z białą kuchnią.

Wąskie okna w białej kuchni SAOTA

wąskie okna minimalistyczny-biały-kuchnia-kontr-pnia

Wspaniały widok otwiera się, gdy wyglądasz przez okno. To wąskie okno jest otoczone górną i dolną szafką kuchni. Korzystając z blatu masz widok na morze. Światło, które może w ten sposób wpłynąć do pomieszczenia, sprawia, że ​​biała kuchnia wydaje się jeszcze jaśniejsza i bardziej przyjazna.

Pomysł na okno od Stephenson Design Collective

wąskie przeszklenia biały wysoki połysk-kuchnia-szafki drewniane

Wąskie okno w tej kuchni znajduje się na nieco wyższym poziomie. Blat i okno są oddzielone od siebie ścianą. Ponieważ mieszkanie znajduje się bezpośrednio pod dachem, ten rodzaj okna gwarantuje niezbędną prywatność, którą w przeciwnym razie zapewniłaby tylko odpowiednia parawan.

Okna jako tylna ściana kuchni od Bijl Architecture

wąskie okno-kuchnia-wyspa-szara-blatowa-lampki-wiszące-miedziane

Wąskie okna, takie jak warianty, które pokazujemy, również wspaniale zastępują klasyczne lustro kafelkowe lub tylną ścianę kuchni. Tutaj okna te uzupełniają kolejne szafki nadścienne, które wpuszczają dodatkowe światło do otwartego salonu. Do tego dochodzi biały kolor kuchni. Wiele elementów wykonanych z drewna zapewnia wygodę.

Kuchnia z marmurem od LSA Architects

wąskie okna-czarne-lampy-nowoczesna-kuchnia

Białe szafki, blaty z białego marmuru i czarne akcenty są połączone z różnymi atrakcyjnymi oknami. Wąskie okno doskonale wpisuje się w projekt i wraz z frontami okiennymi tworzy przyjazną atmosferę. Równowagę w jasnych meblach tworzy ciemna drewniana podłoga.

Wąskie i z drewnianymi ramami okiennymi od Moloney Architects

wąsko-okienno-stropowo-drewniano-betonowych

To wąskie okno nad szafkami dolnymi jest praktycznym oknem przesuwnym i dlatego po otwarciu nie zajmuje miejsca. Ładny kontrast między ramą a białą kuchnią dostosowuje się również do reszty wystroju pomieszczenia z drewnem i łączy nowoczesny styl z rustykalnymi akcentami.

Czarno-biała kuchnia autorstwa Davida Watsona Architect i AGUSHI Builders

wąskie okna-czarno-białe-wnętrza-kuchnia-projekt

Głównym kolorem w tej kuchni jest biel. Jednak eleganckie akcenty stawia czerń, w tym wąskie okno z jego ramą. Rezultatem jest lżejsza alternatywa dla klasycznego lustra kafelkowego w kuchni, co sprawia, że ​​to wyposażenie domu w Melbourne wygląda wyjątkowo.

Pomysł od Mim Design

stołek-otwarta-kuchnia-metal-lodówka wąska

To wąskie okno, które znajduje się we wnęce ściennej oraz pomiędzy górną i dolną szafką, daje wgląd we własny ogród. W ten sposób płyta jest oświetlona, ​​a zlewozmywak jest zintegrowany z wyspą kuchenną. Biała kuchnia kontrastuje z czarną jadalnią i salonem.

Ciemna kuchnia z wąskim oknem autorstwa Luciano Kruk

wąskie okna-czarne-szafki-design-monochromatyczne-ściany-beton

W takiej ciemniejszej kuchni dodatkowe światło jest zawsze mile widziane. Pomieszczenie składa się ze ścian, sufitu i podłogi z szarego betonu, natomiast szafki kuchenne wybrano w kolorze czarnym. Wąskie okno rekompensuje ciemną atmosferę za pomocą światła dziennego i jest uzupełnione kolejnym oknem w ścianie bocznej.

Okna jako akcent dekoracyjny w willi Kya

wąskie-okno-duże-do-kuchni-okno-frontowe-płytki-wielkoformatowe

Ponieważ ta kuchnia ma już wiele i dużych okien, dodatkowe, wąskie okna właściwie nie są potrzebne. Ale w tym przypadku podczas pracy masz wspaniały widok na błękitne niebo i egzotyczne palmy. Niebieski kolor nadaje wnętrzu szlif.

Zlew przy oknie Feldman Architecture

wąskie-okienne-beżowe-lekkie-meble-wpuszczane-oswietlenie

Wielu lubi ustawiać zlew przy oknie. Tak też jest w tej kuchni, w której zastosowano do tego celu wąskie okna. Jeśli nie lubisz zmywać, z takim projektem szybko zmienisz zdanie. Miejsce pracy wygląda o wiele przyjemniej niż z lustrem kafelkowym lub innym rodzajem płyty kuchennej.

Okna i lustra kafelkowe od MM++ Architects

wąskie-okna-jadalnia-drewniana-ławka-ciemno-szara-podłoga-kuchnia-projekt-dekoruj

Jeśli nadal nie możesz i nie możesz obejść się bez kafelkowego lustra, możesz również połączyć wąskie okno z tylną ścianą kuchenną. Turkusowy wzór idealnie dopasowuje się do wnętrza ogrodu i bambusa, który można oglądać przez okno, jednocześnie podkreślając białą kuchnię czarną podłogą.

Zaprojektowane przez SAOTA

Stephenson kolektyw projektowy

Architektura Bijl

Architekci LSA

Moloney Architekci.

David Watson Architekt

Budowniczowie AGUSHI

Mim Projekt

Luciano Kruk

Architektura Feldmana