Kuchnia

Trendy kuchenne 2021: materiały, kolory i rozwiązania pokojowe dla nowoczesnego projektu kuchni

Czy remont kuchni jest na szczycie Twojej listy na nadchodzący rok? Nawet jeśli masz już na myśli swoją wymarzoną kuchnię, warto przyjrzeć się trendom w kuchni na 2021 rok. Jakie kolory do kuchni rozważasz w przyszłym roku? Czy wygląd na wysoki połysk jest nadal aktualny? Jakie fronty i meble kuchenne są popularne? W artykule podsumowaliśmy dla Ciebie najnowsze trendy w projektowaniu kuchni.

Trendy w kuchni 2021: co działa, co zostaje, co przychodzi?

Trendy kuchenne 2021 łączą ciemne fronty z drewnem

Pomimo wybuchu globalnej pandemii w 2020 roku, producenci kuchni mają do zaoferowania kilka innowacji na nadchodzący rok. W przyszłym roku nowoczesna kuchnia będzie jednocześnie estetyczna i funkcjonalna. Naturalne materiały i wygląd są nadal w centrum uwagi i są uzupełniane ciemnymi tonami. Wysoki połysk, który od dawna charakteryzuje nowoczesne kuchnie, jest zastępowany matowymi powierzchniami frontów, szafek i urządzeń. Akcenty kolorystyczne również pozostają, ale stają się mocniejsze, ale zabarwione. Metaliczne akcenty w postaci wyposażenia kuchennego nadają kuchni wyjątkowo elegancki wygląd. Urządzenia AGD i małe pomoce kuchenne, które pracują samodzielnie, cieszą się niesłabnącą popularnością. Meble kuchenne staną się również bardziej funkcjonalne w przyszłym roku – dzięki sprytnym rozwiązaniom przestrzeni do przechowywania i „pływającym” szafkom kuchennym nawet najmniejszą kuchnię można urządzić w praktyczny i nowoczesny sposób jednocześnie.

Najnowsze trendy kuchenne na rok 2021 w skrócie

ciemne fronty kuchenne połączone z blatem ze stali nierdzewnej i drewnianymi szafkami

Teraz chcielibyśmy przyjrzeć się bliżej trendom w wyposażeniu kuchni. Wybór na nadchodzący rok jest naprawdę szeroki, dzięki czemu zawsze można znaleźć odpowiednie rozwiązanie dla własnej kuchni.

W kuchni dominują ciemne kolory

Trendy kuchenne 2021 matowe czarne fronty i blat z drewnianym blatem

Czerń, antracyt i szarość to kolory, bez których nowoczesne kuchnie nie mogą już sobie wyobrazić w 2021 roku. Czarne blaty w połączeniu z białymi frontami były już w zeszłym roku bardzo popularne, ale w przyszłym biały zejdzie na drugi plan. Ciemne fronty kuchenne prezentują się wyjątkowo elegancko i pozostawiają dużo miejsca na akcenty – na przykład meble i dodatki wykonane z drewna lub w jasnych odcieniach. Jeśli nie przeszkadza Ci dramatyczny wygląd, możesz również umeblować kuchnię całkowicie w ciemnych tonacjach.

Akcenty kolorystyczne w przyciemnionych kolorach

Podbarwione kolory jako akcent w nowoczesnych kuchniach z czarnymi frontami

Trendy kuchenne 2021 oferują delikatnie przyciemnione, ale mocne kolory jako towarzysz dla ciemnych tonów w kuchni. Szczególnie popularne są odcienie ziemi, które symbolizują naturalność. Od terakoty przez kolory przypraw po ciepłe odcienie brązu – mocne kolory w delikatnych niuansach wspaniale współgrają z ciemną kuchnią. Pastelowe niuanse, takie jak róż, można również wspaniale łączyć z czarnymi frontami. Niezależnie od tego, czy jako farba ścienna, czy w formie mebli kuchennych lub akcesoriów – te kolory wprowadzą Cię w dobry nastrój, a jednocześnie tworzą ciepłą, przytulną atmosferę.

Marmur powraca

Trendy w kuchni 2021 marmurowe okucia do tylnej ściany kuchni w kolorze złotym

Wszyscy miłośnicy marmurowych kuchni mogą się na niego spodziewać. Ponieważ w nadchodzącym roku marmur znów będzie rósł. Czy to na tylną ścianę kuchni, na blat, czy jako całościowy wygląd – szlachetny materiał będzie królował w wyposażeniu kuchni w 2021 roku. Popularny marmurowy wygląd można łączyć zarówno z ciemnymi meblami kuchennymi, jak i naturalnym efektem drewna. Szczególnie popularny jest marmur z usłojeniem w kolorze antracytu. Jeśli jednak chcesz, aby kuchnia była nieco bardziej domowa, możesz postawić na kamień naturalny z brązowymi lub beżowymi słojami.

Marmur jest symbolem niewątpliwego luksusu i może nadać każdemu pomieszczeniu szlachetnego charakteru. Jeśli kamień naturalny w kuchni sięga zbyt głęboko do kieszeni, możliwą alternatywą są blaty robocze lub tylne ściany kuchni o wyglądzie marmuru.

Powrót do natury: postaw na naturalne materiały

nowoczesny projekt kuchni 2021 połączenie matowego czarnego prawdziwego drewna

Nie tylko kamień naturalny, ale także inne naturalne materiały będą brane pod uwagę w nowoczesnej kuchni w 2021 roku. Naturalność łączy się z ponadczasową elegancją, wykorzystując widoczne usłojone fronty drewniane w połączeniu z elementami ze stali nierdzewnej lub szkła. Meble kuchenne o wyglądzie betonu wyglądają szczególnie atrakcyjnie w połączeniu z prawdziwym drewnem i nadają pomieszczeniu popularnego industrialnego uroku.

Drewno w kuchni nie jest nowym trendem, ale w przyszłym roku pojawi się jeszcze więcej odcieni drewna w projektowaniu frontów kuchennych. Na przykład fornirem z prawdziwego drewna z dębu lub orzecha można pokryć całe ściany kuchni, co tworzy przytulną atmosferę z naturalnym akcentem.

zielona kuchnia z blatem z naturalnego kamienia i stołem z prawdziwego drewna

Jeśli chcesz po prostu nadać kuchni kilka nowych akcentów, dobrze jest na przykład rustykalny stół jadalny z litego drewna. Na przykład stół wspaniale komponuje się z prostymi białymi frontami kuchennymi i może szybko nadać starej kuchni nowy blask.

Zastosowanie naturalnych materiałów, które są trwałe i odporne, przemawia za większą trwałością w kuchni. Oprócz marmuru stosuje się również granit, łupek i beton. Przyjemny, kamienny wygląd nadaje kuchni wyjątkowo elegancki wygląd, który można podziwiać przez lata.

Matowe powierzchnie i wzory bez uchwytów

Połącz ziarniste drewniane fronty z czarnymi szafkami kuchennymi

Wygląd na wysoki połysk już się skończył. Podobnie jak w ostatnich latach coraz częściej stosuje się powierzchnie matowe – zarówno w przypadku frontów kuchennych, jak i blatów. Nie tylko wyglądają nowocześnie, ale są też łatwiejsze w pielęgnacji. Tylko sprzęty kuchenne mogą błyszczeć, chociaż w przypadku urządzeń coraz częściej możliwy jest również matowy wygląd.

Trendy kuchenne 2021 szafki bezuchwytowe z czarnego marmuru

Linearny wygląd mebli kuchennych to wciąż trend, który pozostanie. Bezuchwytowe, purystyczne fronty prezentują się wyjątkowo nowocześnie i wynikają z postępu technologicznego. Dzięki najnowszym projektom kuchni nawet listwy uchwytów i zagłębione uchwyty zostały pominięte i zastąpione technologią tip-on lub push-to-open.

Baterie kuchenne jako przyciągające wzrok

Trendy kuchenne 2021 metaliczne akcenty umywalka i bateria w złotym wyglądzie

W nadchodzącym roku armatura ze stali nierdzewnej zostanie zastąpiona armaturą w kolorze złotym i miedzianym. Ten trend znamy już z łazienki, ale będzie to też jedna z innowacji w kuchni w 2021 roku. Aby armatura jeszcze lepiej funkcjonowała, stosuje się je w prostych projektach kuchennych. Bateria powinna przyciągać wzrok, dlatego wzorzyste panele kuchenne lub inne akcenty nie są zalecane. Spójny ogólny obraz tworzy jednak połączenie armatury, zlewu i ewentualnie również oprawek w metalicznym wyglądzie. W tym celu jednak blat, fronty i obszary wyłożone płytkami powinny być monochromatyczne.

czarne baterie kuchenne są modne w 2021 roku

Dla wielu jednak ten trend jest nieco pompatyczny. Jeśli lubisz bardziej subtelne, możesz zamiast tego zdecydować się na matowe czarne wykończenie. To również stanowi oświadczenie, nie przyciągając zbyt dużej uwagi. Ponadto baterie kuchenne w kolorze czarnym wyglądają bardzo stylowo i pasują do prawie każdej kuchni.

Trendy w oświetleniu kuchni: oprawy plecione

Trendy kuchenne 2021 Oświetlenie plecione lampy wiszące nad wyspą kuchenną

Jeśli chcesz, aby kuchnia była przestronna i zrelaksowana, plecione oprawy oświetleniowe są właściwym wyborem na przyszły rok. Wykonane z materiałów takich jak bambus i rattan, jasne, plecione lampy wiszące tworzą w pomieszczeniu nowoczesną, naturalną atmosferę. Takie światła nadają się szczególnie do obszaru nad wyspą kuchenną lub nad stołem jadalnym.

Trendy w kuchni 2021: urządzenia kuchenne i inteligentne technologie

Kuchnia bez uchwytów z szafkami od podłogi do sufitu, ściana kuchenna, wygląd drewna

Nowe rozwiązania dla inteligentnego domu to od kilku lat jeden z największych życiowych trendów. I to z pewnością nie zmieni się w najbliższym czasie. Ponieważ nasze mieszkania są coraz bardziej połączone w sieć. Jeśli chodzi o projektowanie kuchni, urządzenia kuchenne, które pracują samodzielnie, są ważną częścią nowoczesnej kuchni. Możesz ułatwić nam codzienne życie, oszczędzając nam czas i wysiłek związany z codziennymi czynnościami.

Inteligentna technologia w kuchni Trendy 2021

Inteligentne urządzenia kuchenne istnieją od kilku lat, ale w przeszłości nie były tak powszechne, jak dzisiaj. Z każdym rokiem stają się one coraz bardziej przystępne cenowo i można je znaleźć w coraz większej liczbie niemieckich mieszkań. W nowoczesnej kuchni nie powinno zabraknąć inteligentnej technologii.

Trendy w sprzęcie kuchennym opierają się nie tylko na technologii, ale także na domowym wyglądzie. Obecnie dużą popularnością cieszą się urządzenia o prostych wzorach, które można bezproblemowo wkomponować w meble kuchenne. Podobnie jak fronty kuchenne, sprzęt AGD w kolorze czarnym i ciemnoszarym będzie modny w nadchodzącym roku.

Sprytne rozwiązania dla większej funkcjonalności

Sprytne rozwiązania przestrzenne do kuchni Półka na tylnej ścianie kuchni

W kuchennych trendach na 2021 rok wciąż znajdują się funkcjonalne rozwiązania pokojowe, które czynią kuchnię jeszcze bardziej praktyczną. Na przykład dodatkowe funkcje są przypisane do tylnej ściany kuchni za pomocą systemów wtykowych i paneli funkcjonalnych. Służą one głównie do przechowywania różnych przyborów kuchennych w elegancki sposób lub do eksponowania przydatnych dekoracji, takich jak doniczki na zioła.

Trendy kuchenne 2021 Meble kuchenne Spiżarnia z wysuwanymi szufladami

W wyniku zwiększonego przechowywania, który był dużym tematem w 2020 roku ze względu na blokady koronowe, na pierwszy plan wysuwają się spiżarnie od podłogi do sufitu z kilkoma wysuwanymi szufladami i półkami. Nowoczesna spiżarnia znajduje się w kuchni i oferuje miejsce nie tylko na przybory kuchenne, ale także na drobny sprzęt kuchenny, książki kucharskie i inne przydatne pomoce kuchenne.

Trendy kuchenne 2021 dla przestronnej kuchni

Trendy kuchenne 2021: duża kuchnia jadalna z podwójną wyspą kuchenną

Duże kuchnie jadalne stają się coraz bardziej popularne wśród właścicieli domów. Stanowią holistyczną koncepcję mieszkania, która zapewnia płynne przejście między kuchnią a salonem lub jadalnią. Obejmuje to różne meble, takie jak kredensy lub otwarte półki na książki, które są skoordynowane z wyposażeniem kuchni. Inną dobrą opcją dla przestronnej kuchni jadalnej jest podwójna wyspa kuchenna. W tym projekcie kuchni dwie wyspy kuchenne są połączone ze sobą dodatkowym blatem. Połączenie może być wyposażone w hokery, dzięki czemu działa jak barek.Takie rozwiązanie pokojowe wygląda wyjątkowo luksusowo, ale nadaje się tylko do pomieszczeń, w których jest dużo miejsca.

Trendy w projektowaniu małej kuchni

Rozwiązania pokojowe dla małych kuchni, szafek od podłogi do sufitu, składanego stołu

Przestronna kuchnia z wyspą kuchenną, długim stołem z litego drewna i eleganckimi gablotkami może wyglądać pięknie, ale wcale nie odpowiada miejskiej rzeczywistości. Trendy kuchenne 2021 mają również do zaoferowania rozwiązanie dla małych mieszkań w mieście: więcej miejsca do przechowywania dzięki pionowym szafkom od podłogi do sufitu. W nadchodzącym roku coraz więcej producentów kuchni będzie zajmować się problemem małych przestrzeni i dostarczać sprytniejsze rozwiązania w zakresie przestrzeni do przechowywania. Na przykład moduły narożne mają przegródki o regulowanej wysokości, a ściany są optymalnie wykorzystywane – z pływającymi szafkami i półkami.