Kuchnia

Szafki kuchenne do sufitu zapewniają więcej miejsca do przechowywania w kuchni

stylowe kuchenne wysokie szafki ścienne mosiężne uchwyty

Jeśli kuchnia jest mała, często nie ma wystarczającej ilości miejsca do przechowywania wszystkich przedmiotów i przyborów kuchennych. Potem zaczynasz chować wszystko inne na blatach iw pewnym momencie zaczyna brakować miejsca do pracy. Jeśli więc chcesz stworzyć większy porządek w kuchni, podczas planowania powinieneś pomyśleć o wystarczającej liczbie szafek kuchennych. Jednym z możliwych sposobów na zmaksymalizowanie dostępnej przestrzeni jest zastosowanie szafek kuchennych na wysokości sufitu.Jakie zalety i wady mają wysokie szafki wiszące do kuchni i jakie są ich warianty dowiesz się z artykułu.

Szafki kuchenne od podłogi do sufitu jako idealne rozwiązanie do przechowywania

praktyczne szafki kuchenne na wysoki połysk bez uchwytów

Meblościanki są typową decyzją przy urządzaniu kuchni, ponieważ są praktyczne i zapewniają dobry przegląd. Przechowywane są tam głównie naczynia, artykuły spożywcze i rzadziej używane sprzęty kuchenne. Jeśli masz tylko małą kuchnię, sensowne jest wykorzystanie pełnej wysokości pomieszczenia i zaplanowanie szafek ściennych aż do sufitu. Często jednak między szafkami ściennymi a sufitem jest odległość około 40-50 centymetrów, która zwykle pozostaje niewykorzystana.

okno kuchenne szafki kuchenne nad głową przegląd szklanych witryn

Często powodem tego jest fakt, że wysokość ta jest niepraktyczna, ponieważ jest poza zasięgiem. Jeśli jednak przestrzeń między szafą a sufitem pozostanie niewykorzystana, zbierze się tam kurz, którego nie zauważysz. Ma to negatywny wpływ na jakość powietrza w pomieszczeniu i należy je regularnie wycierać.

kuchnia z wysokimi przeszkleniami nowoczesna biała meblościanka sufitowa

To tutaj pojawiają się kuchenne szafki ścienne od podłogi do sufitu, przekształcając bezużyteczną przestrzeń w praktyczną przestrzeń do przechowywania. To rozwiązanie może być korzystne nawet w większych kuchniach, zwłaszcza jeśli jesteś zapalonym kucharzem hobby i potrzebujesz więcej miejsca w kuchni.

Szafki kuchenne w rzędach po dwa zamiast wysokich szafek ściennych

dwa rzędy szafek kuchennych, biała, jasna kuchnia

Istnieją dwa warianty szafek ściennych na wysokości sufitu: albo zamów wysokie szafki ścienne z kilkoma półkami, albo po prostu zawieś drugi rząd nad pierwszym. Meblościanki znajdują się w rzędach po dwie, bardziej przejrzyście rozmieszczone, ponieważ są łatwiejsze w użyciu i tworzą nowe poczucie przestrzeni.

praktyczna kuchnia kuchenne meblościanki sufitowe dwa rzędy

Szafki kuchenne od podłogi do sufitu, oprócz swojej praktycznej funkcji, mogą również wpływać na wygląd całego pomieszczenia. Można do tego wykorzystać różne klamki i uzyskać ciekawe akcenty kolorystyczne.

bezuchwytowe szafki kuchenne białe fronty nowoczesne

Nadal możesz osiągnąć wspaniały efekt wizualny, jeśli zdecydujesz się na dwa rzędy meblościanek, przy czym dolny jest nieco cofnięty i być może w innym kolorze. W ten sposób szafki w tym rzędzie są jeszcze łatwiej dostępne i dlatego są idealne na najczęściej używane przedmioty i żywność.

szafki kuchenne od podłogi do sufitu prezentują piękny wystrój wnętrz

Jeśli chcesz umieścić szafki kuchenne w centrum uwagi, połączenie witryn i szafek zamkniętych jest odpowiednim rozwiązaniem. Szklane drzwi gablot zapewniają perspektywę i ułatwiają znalezienie odpowiednich przyborów. Powinny one jednak być zawsze uporządkowane, w przeciwnym razie pokój będzie wydawał się przepełniony.

Zalety i wady szafek kuchennych od podłogi do sufitu

Jak wszystko, szafki kuchenne do sufitu mają swoje zalety i wady. Poniżej chcielibyśmy podsumować argumenty za i przeciw.

kuchenne rozwiązanie do przechowywania naściennych sufitów

Zalety

Największą zaletą szafek od podłogi do sufitu do kuchni może być dodatkowe miejsce do przechowywania opisać. Najbardziej korzystają na tym bardzo małe kuchnie, które zwykle mają niewiele miejsca do przechowywania. W przypadku rzędów po dwa jest zwykle podwojony, a problem z miejscem do przechowywania jest rozwiązany.

minimalistyczne szafki kuchenne w kolorze szarym

Im więcej szafek kuchennych masz dostępnych, tym więcej lepszy przegląd dostajesz, gdy czegoś szukasz. Jednak ważnym wymogiem jest to, aby szafki były dobrze zorganizowane i uporządkowane.

Szafki kuchenne ścienne do sufitu stworzyć nowe poczucie przestrzeni i zmienić cały wygląd pomieszczenia. Tak wygląda kuchnia w pełni i nadal możesz bawić się światłem i kolorami, aby tworzyć świetne akcenty.

szafki kuchenne dwa rzędy schowków praktyczny design

niekorzyść

Typowa wysokość sufitu wynosi od 2,50 do 2,60 metra, co słaba dostępność mówi górna szafka kuchenna. Zwykle potrzebujesz pomocy, takiej jak drabina lub stołek, aby zdjąć przedmioty z bardzo wysokich półek. Ten sam problem pojawia się podczas czyszczenia górnych obszarów szafki.

Bardzo mała kuchnia może mieć szafki kuchenne od podłogi do sufitu wydają się przepełnione. Dobór kolorystyki i wzornictwo szafek nadal odgrywa tu decydującą rolę i może znacząco wpłynąć na estetykę pomieszczenia. Dodatkowo powinieneś oczywiście mieć jedną na dwa rzędy meblościanek wyższa cena Oblicz.

Jak dostać się do wysokich szafek kuchennych??

szafki kuchenne od podłogi do sufitu czarny frontowy kierownik biblioteki

Jeśli zdecydujesz się na szafki kuchenne do sufitu, powinieneś jakoś poradzić sobie z problemem słabej dostępności. Zdecydowanie warto rozważyć pomoc w dotarciu do górnych szafek, w przeciwnym razie dodatkowa przestrzeń do przechowywania pozostanie niewykorzystana.

wysokie szafki kuchenne z przesuwaną drabiną praktyczne rozwiązanie

Drabinki przesuwne na szynach, które znamy z bibliotek, to fajny pomysł na umeblowanie tego przypadku. Dzięki niemu możesz sięgnąć nawet do samych górnych szafek i posprzątać je lub posprzątać. Ponadto drabinka biblioteczna wspaniale prezentuje się w kuchni i z pewnością doda świetnego akcentu. Alternatywą dla tego są zwykłe drabiny, które można znaleźć w każdym sklepie z narzędziami.

Bezuchwytowe szafki kuchenne do nowoczesnej kuchni

nowoczesna kuchnia ciemne fronty bezuchwytowe na wysokość pokoju

Szafki kuchenne bez uchwytów są uważane za nowoczesne rozwiązanie do kuchni. Są czyste, stylowe i z powodzeniem stawiają projekt kuchni w centrum uwagi. Jeśli sięgają one do sufitu, to podkreślona zostaje wysokość pomieszczenia, a całemu pomieszczeniu nadaje nowoczesny charakter. Obszar nad lodówką może również zapewnić dodatkową przestrzeń do przechowywania w kuchni, jak widać na powyższym przykładzie. W tym celu jednak szafki wiszące powinny być wykonane na wymiar, aby idealnie pasowały do ​​dostępnej przestrzeni.

szafki kuchenne w pastelowych kolorach niebieski szafki kuchenne dwurzędowe, bezuchwytowe

Jeśli chcesz zaprezentować szafki kuchenne w nowoczesny sposób aż do sufitu, możesz zdecydować się na projekt pokoju z kolorem. Kolorowe fronty kuchenne dają bardzo nastrojowy efekt i tworzą zabawne akcenty w każdej kuchni. Aby pokój nie wyglądał zbyt nudno, można zastosować kombinacje kolorystyczne różnych niuansów tego samego koloru.

bezuchwytowe szafki kuchenne sufit wysoki biały połysk

Często pojawia się pytanie, co właściwie można przechowywać w bardzo wysokich szafkach kuchennych? Najlepiej pasują do niego przedmioty rzadko potrzebne. Przykładem mogą być odświętna porcelana, obrusy i naczynia na niektóre święta, a także rzadziej używane drobne sprzęty kuchenne.