Kuchnia

Sprzęt AGD do zabudowy w kuchni

biały-drewniany sprzęt-kuchenka gazowa-płyty grzejne

Zdecydowałeś się nadać swojej kuchni zupełnie nowy wygląd! Włączać wbudowane urządzenia. Pasują do każdego projektu kuchni ze względu na swój nowoczesny wygląd. Piekarnik do zabudowy i płyta grzejna nie muszą już koniecznie być razem, jak to było wcześniej. Teraz płytę można zabudować niemal wszędzie – obok zlewu, na wyspie kuchennej czy gdziekolwiek indziej… a na pewno znajdziesz kolejne zalety podczas pracy z urządzeniami kuchennymi do zabudowy i to, jak najlepiej sprawdza się dla Ciebie, gdy są one leżą w linii prostej lub są w trójkącie. Ale najpierw musisz wybrać model. A to nie takie proste. Rynek oferuje wiele marek, z których wszystkie mają na celu zaoferowanie klientowi tego, co najlepsze. Jakie powinno być najważniejsze kryterium wyboru? Parametry techniczne, dodatki…? Zadaliśmy doradcom detalicznym kilka podstawowych pytań, a oto ich odpowiedzi.

Sprzęt do zabudowy – który jest najlepszym materiałem na płytę grzewczą?

duża-kuchnia-z-widokiem-na-ogród

Jest wbudowane urządzenia płyty z płytą elektryczną lub gazową oraz z ceramiki szklanej. Coraz rzadziej kupowane są modele z wbudowanymi elektrycznymi płytami grzewczymi, ponieważ nagrzewają się one dość wolno. Najpopularniejsze z nich to blaty z ceramiki szklanej. Bardzo szybko się nagrzewają. Maksymalna prędkość nagrzewania w modelach indukcyjnych to 2 sekundy, naprawdę oszczędzają energię i czas. Czy nie mogą się łatwo złamać? Wcale nie, twierdzą eksperci. Materiał na ceramiczną płytę grzejną jest trwały i bardzo niezawodny oraz najłatwiejszy sposób na utrzymanie jej w czystości. Ale nie spłukuj go zimną wodą, wielu ekspertów wciąż doradza.

Urządzenia do zabudowy – jak obsługiwać płytę grzejną?

cegła-dekoracja-kuchnia-sprzęt do zabudowy

Istnieją dwa rodzaje działania – mechaniczne i czujnikowe. Modele z wbudowaną elektroniką są znacznie wygodniejsze niż te z mechanicznymi elementami sterującymi. Urządzenia do zabudowy są kontrolowane po prostu przez dotyk. Istnieje elektroniczny timer, który można ustawić na różne czasy na każdej ze stref gotowania. Marki takie jak AEG, Candy, Ariston, Bosch, Siemens mają wbudowane systemy zabezpieczające, jeśli coś się wykipi lub spali, płyta jest natychmiast wyłączana. Płyta sterowana dotykiem jest również łatwiejsza do czyszczenia i konserwacji.

klasyczna-kuchnia-drewno-design-nowoczesna

Klasyczna drewniana kuchnia z nowoczesnym sprzętem

meble-kuchenne-ze-stalowej-białej i-nowoczesnej-kuchni

Blaty kuchenne z laminatu, płyty grzewcze z gazem

Laminatowy blat kuchenny o wyglądzie drewna

Sprzęt AGD do zabudowy

Szuflady-szuflady-urządzenia-sprzęt-kuchnia-drewno wygląd

luksusowa-kuchnia-z-nowoczesnym-wyposażeniem-wygląd-ciemnego drewna

Kuchnia w kolorze różowym-urządzenia do zabudowy-wygląd stali nierdzewnej

Nowoczesna-kuchnia-sprzęt-kuchnia-podloga-drewno

Projekt kuchni drewnopodobny-srebrny-wisiorek światła-urządzenia kuchenne do zabudowy

sprzęt AGD do zabudowy domek letniskowy