Kuchnia

Otwarta kuchnia w salonie dla przestronnej aranżacji wnętrz

otwarta kuchnia w salonie

Dużym problemem w małym mieszkaniu jest oszczędność miejsca. Zgodnie ze standardem „Chruszczowa” dla małych przestrzeni mieszkalnych, przestrzeń kuchenna jest naprawdę tak mała, że ​​z pewnością nie raz zadawałeś sobie pytanie, jak najefektywniej połączyć istniejącą przestrzeń, aby móc swobodnie „oddychać” i nie przeszkadzać ściany czuje. Pomysł na otwartą kuchnię w salonie nie jest nowy i od dawna ma fanów. Czy jesteś zainteresowany tą opcją? Dzięki otwartemu projektowi kuchni optycznie powiększasz pomieszczenie dwa, a nawet trzy razy i podnosisz sufit w kuchni.

zintegrowana otwarta kuchnia w salonie

zintegrowana otwarta kuchnia w salonie

Nie musisz już izolować tych stref socjalnych w mieszkaniu, dlatego otwarte kuchnie są teraz połączone z salonami i innymi strefami wypoczynkowymi, które aktywnie łączą ludzi. Oglądaj telewizję, zmywając naczynia lub przygotowując obiad, rozmawiając z dziećmi, odrabiając lekcje w kuchni-salonie.

otwarta kuchnia połączona z salonem

kuchnia-pokój dzienny-jednolity

Oto kilka szczególnie ważnych wskazówek dotyczących projektowania otwartej kuchni. Jeśli to możliwe, połóż tę samą podłogę w otwartej kuchni i salonie. Ostrożnie dopasuj kolory, aby oba pokoje się połączyły. Otwartą kuchnię należy zaprojektować z uwzględnieniem projektu salonu, ponieważ oba wyglądają teraz jak kompletny pokój. Wybierz kolor lub motyw, który jest rozwijany we wnętrzu salonu. Wybierz hokery lub hokery, które służą jako przejście we wnętrzu między tymi dwoma obszarami.

Salon z białymi szafkami kuchennymi

salon-otwarta-kuchnia

I coś innego! Zaprojektuj salon tak, aby miejsca wypoczynkowe miały wizualny widok na otwartą kuchnię, aby zjednoczyć wszystkich ludzi w pokoju. Umieść telewizor na tej ścianie, aby widzieć z obu pomieszczeń.

    Połączenie kuchni i salonu – jasny schemat projektowy

połączenie kuchni z salonem

Kuchnia wiejska z projektem salonu

kuchnia salon projekt

przytulny salon z otwartą kuchnią

przytulny-salon-otwarta-kuchnia

Salon połączony z otwartą kuchnią

salon-połączony-z-otwartą-kuchnią

100 więcej pomysłów