Kuchnia

Odłóż patelnie i utrzymuj porządek w kuchni

patelnie powiesić na suficie nowoczesne perforowane ścienne miedziane patelnie

Planując kuchnię, należy wziąć pod uwagę wiele rzeczy. Ale nie tylko odpowiedni dobór szafek, sprzętów i materiałów powierzchniowych odgrywa ważną rolę w projektowaniu kuchni. Należy wziąć pod uwagę wiele drobnych szczegółów, w tym sposób i miejsce przechowywania przyborów kuchennych. Na przykład garnki i patelnie są szczególnym wyzwaniem ze względu na swoje rozmiary: zwykle muszą być pod ręką podczas gotowania, ale niekoniecznie chcesz, aby były w pełni wyeksponowane. A układanie trzech lub czterech patelni jeden na drugim w szafce nie jest idealne, zwłaszcza jeśli dużo gotujesz. Aby odciążyć szafki, możesz powiesić patelnie!

Zawieś patelnie czy nie?

patelnie wiszące na suficie nad blatem kuchennym bar śniadaniowy

Pierwszą decyzją, którą należy podjąć, jest to, czy pokazać, czy ukryć swoje naczynia kuchenne. To osobista preferencja. Niektórzy lubią estetykę wiszących garnków i patelni, a inni wolą czysty, schludny wygląd w kuchni. Jeśli nie gotujesz często, dobrze jest trzymać garnki i patelnie w szafkach, aby nie gromadziły tłuszczu i kurzu. Dla wszystkich innych przygotowaliśmy kilka świetnych pomysłów na powieszenie patelni.

Zawieś patelnie na suficie

patelnie wiszące sufitowe urządzenie ze stali nierdzewnej nad wyspą kuchenną;

Oczywistą opcją jest zamontowanie wieszaka sufitowego zawieszonego nad wyspą lub półwyspem w kuchni. Tylko upewnij się, że stojak na patelnie jest na odpowiedniej wysokości. Wysokość głowy powinna być wystarczająca, ale nie za wysoka, aby sięgnąć.

patelnie wiszące sufitowe stalowe łańcuchy kuchnia dwurzędowa

Jeśli w Twojej kuchni nie ma wyspy kuchennej, możesz zawiesić drążek gdzieś w kącie. Możesz z łatwością samodzielnie zbudować uchwyt na patelnię z różnych materiałów ze sklepu z narzędziami. Pływający drążek (wykonany z metalu lub drewna) jest przymocowany do stalowego łańcucha. Dobrze sprawdzają się tu również rury stalowe i miedziane.

Zawieś pręt na patelnię

patelnie wiszące ścienne długi pręt ze stali nierdzewnej

Jeśli sufit w Twojej kuchni jest zbyt niski, możesz powiesić patelnie na ścianie. Aby uzyskać praktyczną prezentację, ustaw garnki i patelnie wzdłuż wolnej ściany. W ten sposób Twoje garnki i patelnie są zawsze pod ręką, ale niekoniecznie w centrum uwagi.

patelnie wiszące kuchnia pręty ze stali nierdzewnej mur z cegły

Na trzech słupkach jeden nad drugim jest wystarczająco dużo miejsca na wiele patelni na małej przestrzeni. To lepszy wariant do małej kuchni, ponieważ zajmuje znacznie mniej miejsca. Tylko upewnij się, że naczynia do gotowania nie pozostawiają żadnych widocznych zadrapań podczas ich zakładania lub zdejmowania. Alternatywnie możesz również wytapetować tylną ścianę.

Zawieś patelnie w pobliżu kuchenki

Patelnie ze stali nierdzewnej wiszące za piecem

Jeśli używasz swoich naczyń na co dzień, najlepiej umieścić je na półce tuż nad kuchenką. W tym przypadku jednak powinieneś mieć kaptur, który wiąże tłuszcz z oparów kuchennych, aby garnki i patelnie pozostały czyste.

Praktycznym rozwiązaniem jest umieszczenie wiszącego urządzenia w pobliżu kuchenki. Jedynym problemem jest to, że prawdopodobnie nie będzie tam wystarczająco dużo miejsca na wszystkie twoje patelnie i garnki.

Przed oknem

wiszące patelnie przed oknem w kuchni

W małej kuchni każdy dostępny centymetr jest kluczowy. Zwykle powiedziałbyś, że nie jest dobrym pomysłem wieszanie czegoś przed oknem, które zasłania widok lub światło. Ale ten przykład przekonuje nas, że jest odwrotnie. Dla wielu okno kuchenne może być jedynym miejscem do zawieszenia garnków, a także może pomóc ukryć niezbyt ładny widok.

Patelnie z haczykami z oczkami do powieszenia w kuchni

Jak widać na powyższym przykładzie, do okna powyżej przymocowane są cztery metalowe oczka. Następnie patelnie można zawiesić za pomocą haczyków S.

Inną opcją jest zamontowanie karniszy do zawieszenia patelni. Karnisz powinien być o około 30 do 50 centymetrów dłuższy niż okno. Tylko upewnij się, że możesz później bez problemu otworzyć okno.

Zawieś perforowaną ścianę na patelnie

Wiszące patelnie w kuchni, biała perforowana ściana

Kup prostą perforowaną płytę ze sklepu z narzędziami i zbuduj swój unikalny system przechowywania garnków, patelni i przyborów kuchennych. To świetny projekt DIY na weekend! Możesz również dostosować rozmiar, kolor i konfigurację haczyków panelu perforowanego. Ściana z siatki jest również dobrą alternatywą dla płyty perforowanej.

Kratka kuchenna do przechowywania przyborów kuchennych S-hak

Zawieś patelnie na wiszącej półce

Patelnie wiszące mała kuchnia S-haki półka na kapelusze ze stali nierdzewnej

A gdzie powinny iść pokrywki patelni? Zarówno garnki, jak i patelnie znajdują swoje miejsce na półce kuchennej. Alternatywnie możesz też skorzystać z szatni z półką na kapelusze. Półki ścienne ze stali nierdzewnej mają ponadczasowy elegancki wygląd i idealnie nadają się również do nowoczesnych kuchni.

Kuchnia w stylu wiejskim drewniane półki ścienne haki do zawieszania patelni

Zawieś patelnie pod wyspą

powiesić patelnie pod wyspą kuchenną haczyki S

Nie masz pewności, czy garnki i patelnie wiszą wyraźnie, ale niekoniecznie powinny być trzymane w szafce? Oto fajny wariant kombinacji – zostaw naczynia wiszące pod wyspą kuchenną. W ten sposób możesz łatwo dotrzeć do garnków i patelni, ale pozostają one ukryte, aby uzyskać czysty, nowoczesny wygląd.

Drabina, na której można się oprzeć

patelnie wieszające drabinę kuchenną, aby oprzeć się na haczyku

Czy masz pustą ścianę w swojej kuchni? Oprzyj się o drabinę, a otrzymasz praktyczny i piękny pionowy system przechowywania. Wszystko czego potrzebujesz to kilka dużych haczyków. Byłoby to również świetne miejsce do wieszania ziół do suszenia.

patelnie wiszące kuchnia drewniana drabina do oparcia się na s-hakach

Z boku szafy

Drążek na ręcznik w szafce kuchennej z boku

Nie musisz koniecznie patrzeć w górę, aby znaleźć miejsce na powieszenie garnków i patelni. Uwielbiamy ten pomysł zawieszenia patelni na bocznej ścianie szafki. Wszystko czego potrzebujesz to wieszak na ręczniki (drążek) i kilka haczyków S. Tylko upewnij się, że haczyki utrzymają ciężar patelni.

Urozmaicić pustą ścianę

Urozmaicić miedziane patelnie jako dekoracyjną miętową ścianę

Brak sztuki w Twojej kuchni? Nie ma problemu! Zmień swoje naczynia kuchenne w nowoczesne dzieło sztuki, umiejętnie układając je na pustej ścianie.

Rzuć okiem na wszystkie przykłady w naszej galerii zdjęć i daj się zainspirować!

patelnie wiszące pręt sufitowy stalowa wyspa łańcuchowa,

patelnie wiszące sufitowe urządzenie ze stali nierdzewnej bar śniadaniowy

Kuchnia w stylu industrialnym ściany z ciemnego drewna ceglane wiszące patelnie

Drewniana półka ścienna wisząca na białych mosiężnych patelniach prętowych

L kuchenne otwarte półki wiszące białe stalowe patelnie na blacie

patelnie wiszący sufit wiejska kuchnia żeliwna

patelnie wiszący sufit nowoczesna kuchnia fronty z ciemnego drewna

patelnie wisząca ścienna metalowa półka ścienna S-hak

patelnie wiszące półka ścienna metalowa S-hak

patelnie w kuchni zawieszanie ściana perforowana biała wąska kuchnia

Patelnie z węzłem łańcuchowym ze stali wiszącej przed oknem