Kuchnia

Mała kuchnia – świeże i ekscytujące pomysły projektowe

zielony blat kuchenny nowoczesny design

Jeśli masz mała kuchnia wtedy nie musisz się martwić o projekt. Wielu producentów mebli oferuje obecnie dodatkowe rozwiązania projektowe dla małych przestrzeni. Mamy nadzieję, że nasze sugestie zainspirują Cię do stworzenia przytulnego i praktycznego wystroju wnętrza.

Mała kuchnia – mądrze wykorzystuj przestrzeń

praktyczna-mała-kuchnia-nowoczesny-design

Jeden mała kuchnia Jest to dość trudne do skonfigurowania, zwłaszcza, że ​​musisz znaleźć odpowiednie miejsce na wszystkie urządzenia kuchenne. Rozwiązanie jest proste – zainstaluj kuchnię modułową. Zbuduj wiele szafek na maksymalnie dwóch ścianach, a najmniejszą zostaw otwartą, aby później móc ją ozdobić. Wybierz jasny kolor ściany. Zachowaj prosty schemat kolorów. Jasne kolory i błyszczące powierzchnie sprawiają, że pomieszczenie wydaje się większe. Dobra organizacja półek i schowków pozwala uniknąć konieczności ciągłego otwierania kilku szafek. Dobre oświetlenie optymalizuje przestrzeń – wbudowane światła nad strefą gotowania są koniecznością, zwłaszcza że małe kuchnie są w zasadzie ciemniejsze. Jako akcent może służyć lampa wisząca na środku pomieszczenia. Przezroczyste zasłony w jasnych kolorach, lub w najlepszym przypadku – żadne zasłony nie wprowadzą do kuchni więcej światła słonecznego.

Mała kuchnia – duże wyzwanie

mała-czerwona-kuchnia-nowoczesny-design

Sprytnym pomysłem jest zamontowanie małego blatu nad szafkami, aby zabezpieczyć jak największą powierzchnię gotowania. Najlepszą opcją są blaty ze stali nierdzewnej lub marmuru – wytrzymają długo i są łatwe w pielęgnacji. W każdym razie musisz zastanowić się, czy szafki bazowe wytrzymają ciężar. ten mała kuchnia Przede wszystkim powinna wyglądać przytulnie i zachęcająco – nowoczesne materiały również mogą osiągnąć ten efekt, jeśli odpowiednio dobierzemy kolorystykę. Na przykład bardzo odpowiednie jest połączenie zieleni i bieli. W kuchni możesz dodać lustra wyłożone kafelkami, aby kuchnia wyglądała na większą. Drewno to także dobry materiał na blat kuchenny – przynajmniej powinno być polakierowane.

Nowoczesny zielony kolor w kuchni

nowoczesna-kuchnia-elegancka-oswietlenie

Mała czarno-biała kuchnia

mała kuchnia w kształcie litery U

Nowoczesne praktyczne moduły kuchenne

piękna-czarna-błyszcząca-kuchnia-nowoczesny-design

Rustykalne szafki kuchenne

mała-czarno-biała-kuchnia-rustykalna

Mała rodzinna kuchnia o ciekawym designie

mała-rodzinna-kuchnia-czarna-taffel

Jasne kolory w małej kuchni

mała-żółta-kuchnia

100 więcej pomysłów na kuchnię