Kuchnia

Kuchnia retro – porady i pomysły na umeblowanie

biała kuchnia w stylu retro

ten kuchnia retro jest całkowicie w środku! Świetna kolorystyka, urocze szafki kuchenne z rzeźbieniem w drewnie czy elegancka kuchnia z lat sześćdziesiątych i czasów prostej elegancji. Ciekawe motywy i zdobienia kształtują ogólny wygląd projektu. Zebraliśmy dla Ciebie kolekcję projektów retro, które z pewnością mogą dać Ci proste, ale bardzo skuteczne pomysły na aranżację wnętrz.

Kuchnia retro wnosi romantyczną atmosferę

kuchnia duża-biało-niebiesko-retro

ten kuchnia retro można podzielić na dwa główne motywy – romantyczną kuchnię z drewnianymi szafkami z dekoracjami, zasłony kuchenne z kwiatowymi wzorami oraz kamienne podłogi. Mur z cegły lub kominek dodają dodatkowego komfortu. Kolory są pastelowe, jasnoniebieskie, jasnozielone, białe i delikatnie różowe. Czerwień może być wkomponowana w projekt jako kontrast. Miękkie owalne kształty mebli kuchennych, dużo kwiatów wyznaczają przestrzeń. Cechą szczególną tego projektu są szafki kuchenne – wiele naczyń stoi na blacie. Kolorowe duże łyżki, patelnie i wszelkiego rodzaju rzeczy są w rzeczywistości częścią dekoracji i przypominają nam o naszej babci.

Kuchnia retro z prostą elegancją

ciekawa-kuchenna-szafki-retro-design

Drugi wariant dla kuchnia retro zawiera proste szafki z ciemnego lub jasnego drewna. Typowy dla tego obiektu jest dywan z ciekawymi motywami, eleganckie oświetlenie oraz – obrazy na ścianach, które tworzą stylowy klimat. Przede wszystkim kolorystyka jest naturalna, a podłoga lekka, ale błyszcząca. Obficie używa się marmuru i drewna. Czerń, biel i czerwień definiują wnętrze. Ciekawe akcenty można zestawić z żółtymi szafkami.

Przygotowanie kuchni retro – wskazówki

retro akcenty drewniane kuchnia

Jeśli szukasz kuchnia retro nie musisz wydawać na to ogromnych pieniędzy. Kup proste, proste drewniane szafki i dodaj do pokoju dywan w stylu retro jako akcent. Zawieś rysunki na ścianie. Zasłony w pasujących kolorach to również dobry dodatek do wnętrza. Jeśli masz stare szafki, możesz urozmaicić je różowym lub zielonym kolorem i użyć ponownie. Kup sprzęt AGD w kolorze różowym lub niebieskim. Przyklej retro tapetę na ścianie. Przy odrobinie wyobraźni bez większego wysiłku ustawisz wymarzoną kuchnię!

Neutralne kolory w kuchni

elegancka-kuchnia-neutralna-kolorystyka

Elegancka drewniana kuchnia

elegancka-żółta-kuchnia-w stylu retro

Czarno-biała kuchnia

czarno-biała-duża-kuchnia-w stylu retro

Kuchnia w stylu retro

Wyspa kuchenna w stylu retro

Kuchnia w stylu vintage z czerwonymi akcentami

kuchnia narożna w stylu vintage w stylu retro

Czerwone akcenty w kuchni

czerwony blat kuchenny projekt kuchni retro

Zielone projekty kuchni retro

zielona kuchnia w stylu retro

zielone szafki kuchenne w stylu retro

Kolejne 100 pomysłów na kuchnię