Kuchnia

Kuchenne trendy 2017 – więcej otwartości i płynnych przejść

Trendy kuchenne 2017 -otwarta-kuchnia-płynna-przejścia-biało-szara

Jeśli wierzyć badaczowi trendów Frankowi A. Reinhardtowi, w ciągu najbliższych kilku lat klasyczną kuchnię spotka taki sam los, jak Walkmana, VW Beetle czy dyskietka: prawie już nie będzie. Przez klasyczną kuchnię Reinhardt rozumie kuchnię w zabudowie, która jest przestrzennie oddzielona od reszty mieszkania i jest zamontowana w dość małym pomieszczeniu, aby zaoszczędzić miejsce. Obecnym trendem jest budowanie otwartej kuchni, która płynnie przechodzi w jadalnię – która z kolei nie ma ścianki działowej w kierunku salonu. W ten sposób powstaje przestrzeń o dużych rozmiarach, w której toczy się życie wspólnotowe w domu. Powstaje teraz pytanie: jak będzie wyglądać kuchnia przyszłości? Dowiedz się więcej o trendach w kuchni 2017!

Trendy w kuchni 2017 – Odważ się być bardziej otwartym

trendy kuchenne-meble-kuchenne-białe-jasne-drewno-pośrednie-led-światło

Po pierwsze: kuchnia nie straci statusu centrum życia społecznego. Raczej opiera się na nowym wystroju pokoju, ponieważ nie izolujesz się już podczas gotowania, ale przygotowujesz posiłki na środku salonu.

Jednak kuchnia straci swój tradycyjny wygląd. Nieprzezroczyste szafki z często dość chłodnymi frontami należą już do przeszłości, podobnie jak absolutny nacisk na funkcjonalność. Zamiast tego, jako część salonu, kuchnia jest dostosowana do mebli w pozostałej części pokoju. Witryny ze szklanymi frontami lub otwartymi półkami są coraz częściej używane do przechowywania talerzy, garnków i tym podobnych. Tak więc przybory kuchenne nie są wcześniej ukryte, ale raczej zintegrowane z ogólną koncepcją projektową.

Płynne przejścia pod każdym względem

nowoczesna-kuchnia-trendy-otwarta-kuchnia-wyspa-drewno-biala-kombinacja

Nie tylko przejścia między poszczególnymi obszarami są płynne, ale także te pod względem wzornictwa. Gdyby przyjrzeć się tylko użytym meblom, nie sposób byłoby już powiedzieć w różnych domach, który mebel należy do jakiego obszaru. Dostawcy lubią xxxlutz.de już zaczęli oferować idealnie dopasowane do siebie meble, dzięki którym połączona część jadalniano-dzienno-kuchnia może być kompletnie umeblowana.

Ten trend – od funkcjonalny, w stronę przytulnego – będzie się nasilał w ciągu najbliższych kilku lat, aż w końcu, zdaniem Reinhardta, „typowe pojęcia salon czy kuchnia w pewnym momencie się rozpłyną”.

Trendy kuchenne 2017 – Gotowanie odbywa się w środku

kuchnia trendy-wyspa-stołek-barowy-biały-blat

Fakt, że w wyniku tych zmian strefa gotowania staje się coraz bardziej przestronna, otwiera również zupełnie nowe możliwości dla konstelacji poszczególnych komponentów. Różnice między przeszłością a teraźniejszością najlepiej widać w pozycji kuchenki lub płyty kuchennej.

Nie są już na ścianie, ale coraz częściej jako wyspa pośrodku strefy gotowania. Zalety: do pieca można sięgnąć ze wszystkich stron, a podczas gotowania nie jesteś już plecami do rodziny, ale jesteś w pełni zintegrowany z rozmową.

Trendy w kuchni 2017 – ekwipunek jest dopracowany

nowoczesna-kuchnia-brąz-biała-zmywarka do zabudowy

W trakcie nowej otwartości w kuchni można dostrzec kolejny logiczny rozwój: sprzęt AGD lśni w nowym blasku. Ponieważ nie są już przechowywane za nieprzezroczystymi frontami, ale w otwartej przestrzeni za szkłem, design odgrywa teraz ważną rolę w decyzjach zakupowych.

O ile w przeszłości chodziło głównie o wykonanie swojej pracy z takimi urządzeniami, o tyle teraz pojawił się nowy element w postaci estetyki. Ten trend znalazł już odzwierciedlenie w asortymencie głównie salonów meblowych. Zamiast plastiku w wyglądzie gadżetów kuchennych dominuje szkło lub stal nierdzewna.

Obrazy CC0 Pixabay.com