Kuchnia

Która płyta kuchenna do białej kuchni? 20 pomysłów i wskazówek dotyczących kolorów i materiałów

Jeśli zdecydujesz się na białe szafki kuchenne, masz całkiem spory wybór, jeśli chodzi o tylną ścianę. Powodem tego jest to, że biały jest kolorem neutralnym i wiadomo, że takie kolory wspaniale pasują do wszystkich innych i dlatego można je łatwo łączyć. Jeśli nadal nie jesteś do końca pewien, możesz zainspirować się poniższymi pomysłami na idealną białą tylną ścianę kuchni. Możesz stworzyć prawdziwe przyciągające wzrok nie tylko pod względem koloru. Masz również wolny wybór, jeśli chodzi o materiał.

Kolorowa kuchnia tylna ściana biała kuchnia

Tylna ściana kuchni biała kuchnia w kolorze czerwonym ze szkła - minimalistyczny wystrój wnętrz

Masz więc białą kuchnię – którą tylną ścianę możesz wybrać? Jeśli masz odwagę, możesz na przykład wybrać jasny kolor. Możesz to uzyskać nie tylko za pomocą płytek w dowolnym kształcie i kolorze, ale także za pomocą lustra kafelkowego do białej kuchni ze szkła. Dzięki optymistycznej kolorystyce kuchnia i tylna ściana kuchni wyróżniają się od siebie, a pomieszczenie wygląda o wiele bardziej żywo.

Otwarta kuchnia z tylną ścianą w pastelowej zieleni i minimalistycznym designem szafki

Więc jeśli szukasz dokładnie tego, nic nie stoi na przeszkodzie, a kolorowa tylna ściana kuchni biała kuchnia nada jej ostateczny szlif. Ale nie musi to być jasny kolor. Pastelowe kolory równie dobrze prezentują się między szafkami. Więc jeśli wolisz bardziej subtelny kolor, to też jest możliwe. Tak czy inaczej, szklana tylna ściana kuchni przyciągnie uwagę wszystkich.

Pomarańczowa ściana tylna kuchni i biała kuchnia ze szkła dla nowoczesnego wyglądu pomieszczenia

Żywa zieleń w białej kuchni

Biała ściana tylna kuchni w kolorze zielonym dla żywego akcentu kolorystycznego

Ciemna ściana kuchni, biała kuchnia – przyciąga wzrok kontrastami

Ciemnoszara kuchnia tylna ściana biała kuchnia - Monochromatyczny projekt kuchni z wyspą kuchenną

Niezależnie od tego, czy projektujesz lustro kafelkowe i kuchnię w czerni i bieli, czy wolisz ciemnoszary zamiast czarnego – to silny kontrast między tymi dwoma kolorami tworzy ekscytującą i nowoczesną atmosferę. Podobnie jak w przypadku pierwszego wariantu z kolorami, oba elementy wzajemnie się podkreślają. Jednak jeśli chodzi o resztę dekoracji, nie jesteś przywiązany do żadnego koloru, ale możesz używać tekstyliów i innych rzeczy w dowolnym kolorze. Jeśli zamiast tego ściana tylna kuchni ma jasny kolor, reszta wystroju pomieszczenia również musi być do niego dostosowana.

Tylna ściana kuchni biała kuchnia w kontraście z sześciokątną mozaiką

Do stworzenia kontrastu nadają się nie tylko płytki, ale także nowoczesna optyka betonu, farba tablicowa czy ciemny metal. Jeśli wybierzesz płytki, masz również do wyboru różne rozmiary tylnej ściany kuchni, takie jak mozaika lub płytki metra, a także różne kształty, takie jak klasyczny kwadrat lub prostokąt i oczywiście sześciokąt.

Projekt monochromatyczny

Zaprojektuj kuchnie całkowicie białe, aby uzyskać neutralny i ultranowoczesny wygląd

Nawet jeśli ten wariant brzmi nieco monotonnie i nudno, nie musi tak być. Ponieważ nie chodzi nam tylko o całkowicie biały projekt, który również jest zalecany. Zamiast tego baw się stawami. Jeśli na przykład do białej kuchni rozważasz również lustra kafelkowe w kolorze białym, możesz zaprojektować fugi czarne, szare lub w innym kolorze (przy okazji, jest to również łatwiejsze w pielęgnacji niż lekkie fugi).

Zygzakowaty wzór wąskich marmurowych płytek w nowoczesnej kuchni

Ponadto płytki na tylną ścianę kuchni nie muszą być wyłącznie białe. Świetnie wygląda również jasnoszary odcień o marmurkowym wyglądzie. Albo jak odnajdujesz na powyższym zdjęciu nowoczesny pomysł, w którym tylna ściana kuchni została zaprojektowana w jodełkę? Jak widać jasna tylna ściana w białej kuchni wcale nie musi być nudna!

Dyskretny projekt tylnej ściany w kolorze jasnoszarym z naturalnym kamieniem imitującym marmur

Płytki metra z ciemnymi fugami

Płytki metra i metra w kolorze białym z ciemną jodełką

Kwiatowy wzór z mozaiki

Twórz kwiatowe wzory z mozaiki w białej kuchni

Tylna ściana kuchenna do białych kuchni w kolorze metalicznym

Tylna ściana kuchni biała kuchnia z miedzią dla nowoczesnej i ciepłej atmosfery oraz jako akcent kolorystyczny

Błyszczy i błyszczy w kuchni, jeśli wybierzesz metaliczny. Jeśli szary metalik, taki jak stal, jest dla Ciebie zbyt nudny, zdecydowanie polecamy miedź jako tylną ścianę lub alternatywnie brąz. Daje to nie tylko ciekawy kontrast kolorystyczny, ale także tworzy ciepły akcent na środku neutralnych szafek kuchennych. A miedź wygląda po prostu spektakularnie zarówno w kuchniach nowoczesnych i minimalistycznych, jak i tradycyjnych i wiejskich!

Metaliczny akcent w kuchni - srebrne kafelki jako ochrona przed zachlapaniem za piecem

Ale nie tylko metal daje pożądany efekt metaliczny. Jeśli wolisz łatwe w pielęgnacji płytki do białej tylnej ściany kuchni, z tym materiałem znajdziesz również to, czego szukasz. Nie jest tajemnicą, że obecnie płytki są dostępne w szerokiej gamie kolorów i wzorów. W związku z tym nie brakuje kolorów metalicznych. A co powiesz na lustro między górną a dolną szafką, jak w poniższym przykładzie?

Lustra zamiast luster kafelkowych dla większego i bardziej otwartego poczucia przestrzeni i nowoczesnego wyglądu

Tylna ściana wykonana z drewna

Odzyskane drewno jako tylna ściana między górną i dolną szafką

Drewno tworzy niezbędne ciepło pośród chłodnej bieli szafek kuchennych i może być używane zarówno dyskretnie w jasnych kolorach, jak i jako kontrast w ciemności. Ponieważ drewno występuje w wielu różnych odcieniach, dostępny jest duży wybór, dzięki czemu nie będziesz miał problemów ze znalezieniem dokładnie tego, czego szukasz. A to, czy wybierzesz prawdziwe czy lite drewno, czy wolisz laminat, zależy od Ciebie.

Nowoczesna i rustykalna jednocześnie - ciemne drewno ze szklaną płytą jako tylna ściana

Bardzo efektowna jest również drewniana tylna ściana w kuchni, która jest wyposażona w szklaną płytę. Błyszcząca powierzchnia nadaje tylnej ścianie pewne nowoczesne wykończenie i jest idealna do współczesnych projektów kuchni.

Kamień naturalny dla czystego luksusu

Białe szafki dolne i kamień na tylną ścianę

Twoja kuchnia nabierze dodatkowego luksusu, jeśli jako tylną ścianę wybierzesz kamień naturalny. Nie ma znaczenia, czy w ciepłych kolorach, w jasnym marmurze, czy w ciemnoszarym lub czarnym wariancie, ponieważ kamień zawsze wygląda bardzo efektownie. Wyrafinowany wygląd można zrealizować na różne sposoby: wybierz kamień jako solistą tylko na tylną ścianę lub rozszerz go o blat. Ten wariant można również wykorzystać jako połączenie z wyspą kuchenną.

Małe marmurowe płytki do neutralnego wystroju kuchni

Szary kamień naturalny

Szary kamień naturalny i beton licowy jako podłoga dla monochromatycznego wzoru w białej kuchni

Ekstrawaganckie, nowoczesne i niezwykle wyrafinowane – okna zamiast tylnej ściany kuchennej, biała kuchnia

Okna zamiast tylnej ściany kuchennej, biała kuchnia z marmurem

Jeśli masz możliwość całkowitego wyciągnięcia tylnej ściany, aby stworzyć naprawdę wyjątkową alternatywę dla klasyki, możesz naprawdę przekształcić swoją kuchnię w klejnot, którego nigdy nie będziesz chciał opuścić. Dzięki temu nowoczesnemu pomysłowi otrzymujesz tylną ścianę kuchni i okno panoramiczne w jednym. Ale bardziej nadaje się do minimalistycznych projektów kuchennych, ponieważ prosty wygląd jest kontynuowany przez okno.

Sprytny pomysł na tylną ścianę z oknem panoramicznym