Kuchnia

Jak wybrać najlepszą pojedynczą kuchnię do swoich potrzeb?

Jednoosobowa kuchnia w kolorze czarno-białym z piekarnikiem i płytą gazową oraz okapem kuchennym

W małych mieszkaniach liczy się każdy metr kwadratowy… a kuchnia często cierpi z powodu ograniczonej przestrzeni. Ale kuchnia pojedyncza lub kompaktowa pasuje do każdego małego aneksu kuchennego i oferuje wszystkie pożądane funkcje dużego aneksu kuchennego, tylko w małym formacie. Te małe kuchnie doskonale sprawdzają się w biurach, jednopokojowych mieszkaniach, mieszkaniach wakacyjnych i zyskują wiele możliwości pod względem funkcjonalności, stylu i wielkości. Oto niektóre z najważniejszych rzeczy, które musisz wiedzieć, aby podjąć świadomą decyzję o zakupie.

Pojedyncza kuchnia 190 cm biała ze zlewem i podwójną płytą grzejną

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę dostępną przestrzeń, aby ograniczyć poszukiwania tylko do modeli, które się do niej zmieszczą. W zależności od potrzeb i wielkości pomieszczenia możesz wybierać spośród różnych modeli wybierz na Möbel-Vorteilig.de. Minikuchnie dostępne są od szerokości 90 cm. W jednej kuchni o wymiarach 120 – 150 cm jest wystarczająco dużo miejsca na podwójną płytę grzejną, zlewozmywak, lodówkę i schowek. Oczywiście więcej miejsca powinno być dostępne dla większych pojedynczych kuchni od 150 cm. Im bardziej rośnie lista życzeń dotyczących komponentów, tym naturalnie szersza staje się pojedyncza kuchnia. Skoncentruj się na tym, co najważniejsze, i dostosuj szczegóły wyposażenia dokładnie do swoich potrzeb i nawyków kulinarnych. Bez czego byś nie zrobił? Co jest dla Ciebie szczególnie ważne? Każdy element kuchni wymaga starannego rozważenia. Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie przegląd tego, na co musisz zwrócić uwagę.

Mały zlew w jednej kuchni nie nadaje się do dużych garnków

zlew kuchenny

Prawie wszystkie mini kuchnie mają zlew. W większości są one wykonane ze stali nierdzewnej i zaprojektowane w taki sposób, aby spełniały swoją podstawową funkcję, nie zajmując dużo miejsca. Małe zlewy często obywają się bez zwykłej ociekacza. Jeśli masz większe naczynia, umycie ich w typowych rozmiarach zlewozmywaków może być trudne. Jeśli zależy Ci na odpowiednio głębokim lub nieco większym zlewie, powinieneś wziąć to pod uwagę w swoich poszukiwaniach. Kompaktowe zmywarki często znajdują się również w pojedynczych kuchniach.

Gorący talerz

Mała dwupalnikowa lub szklano-ceramiczna płyta grzewcza jest również standardem w większości pojedynczych kuchni i ma maksymalną szerokość 30 cm. Tylko upewnij się, że rysy w polu ceramiki szklanej nie są rzadkością przy intensywnym użytkowaniu. Dlatego pomimo braku miejsca nie umieszczaj na płycie żadnych przedmiotów.

Zaplanuj pojedynczą kuchnię z piekarnikiem, podwójną płytą grzejną, frontami zlewu i blatem w kolorze białym

lodówka

Niewielka lodówka z zamrażalnikiem to kolejna standardowa cecha kuchni spiżarni. Zastanów się, czy oferuje wystarczająco dużo miejsca na Twoje potrzeby. Zintegrowana lodówka powinna być wystarczająco duża, aby pomieścić niezbędne jedzenie i napoje, ale zwykle jest zbyt ciasna, aby pomieścić garnki i patelnie. W przypadku wbudowanej lodówki należy zwrócić uwagę, czy można ją wyjąć, czy nie. Wyjmowaną lodówkę łatwiej wymienić, jeśli się zepsuje. Nie musisz więc kupować nowej szafki kuchennej. Sprawia również, że wariant kuchenny jest bardziej elastyczny. Na przykład, jeśli kiedykolwiek zdecydujesz się dodać półki do szafy i wykorzystać je jako dodatkowe miejsce do przechowywania.

Aneks kuchenny z frontami na wysoki połysk, wbudowaną mikrofalą, wbudowanym piekarnikiem i wysokimi szafkami

szafki

Brak miejsca to oczywiście największy problem w przypadku pojedynczych szafek kuchennych. Jednak większość aneksów kuchennych zwykle oferuje miejsce do przechowywania naczyń, przypraw lub innych przyborów kuchennych. Wykorzystaj wysokość ścian i pracuj z półkami lub szafkami do sufitu. Półki narożne to również praktyczne rozwiązanie dla małych przestrzeni. Możesz także zawiesić półki bezpośrednio pod sufitem lub przykręcić małe haczyki na zewnątrz szafki.

piekarnik

Piekarnik jest zintegrowany tylko w kilku modelach, ponieważ wymaga więcej miejsca. Jeśli piekarnik jest dla Ciebie ważny, będziesz musiał zrezygnować z blatu lub miejsca do przechowywania.

Kuchenka mikrofalowa wbudowana w meblościankę Rozwiązanie oszczędzające miejsce w jednej kuchni

kuchenka mikrofalowa

Kuchenka mikrofalowa to kolejne urządzenie, które nie jest standardowe, ale może zwiększyć wartość niektórych modeli. Zwykle jest to wbudowana kuchenka mikrofalowa, która jest instalowana bezpośrednio pod szafką ścienną.

Przestrzeń magazynowa

W wielu pojedynczych meblach kuchennych wokół zlewu i płyty kuchennej prawie nie ma miejsca na półki. Jeśli chcesz gotować na najmniejszej przestrzeni, zastanów się, jak stworzyć dodatkową przestrzeń do pracy w kuchni. Składane stoły naścienne, wysuwane panele, wózki do serwowania itp. to prawdziwa oszczędność miejsca w małych pomieszczeniach.

Kominek szklany 2-pierścieniowy, osłona końcówki szklanej, antracyt, blat, czarna armatura

Osłona przeciwbryzgowa

Ważnym elementem, którego nie można pominąć planując kuchnię, jest osłona przeciwbryzgowa. Chroni ścianę za szafką kuchenną. Należy jednak pamiętać, że taka osłona przeciwbryzgowa zwykle nie jest zawarta w zakresie dostawy kompaktowej kuchni. Zalecane są tutaj tak zwane folie chroniące przed zachlapaniem, które można łatwo przymocować do ściany za płytą grzejną. Wspaniałą rzeczą jest to, że folie te można usunąć bez pozostawiania śladów podczas ruchu.

A jak powinna wyglądać idealna pojedyncza kuchnia? Kuchnie pojedyncze są dostępne w szerokiej gamie stylów i kolorów, więc z pewnością znajdziesz odpowiedni model dla Ciebie. Powodzenia w wyszukiwaniu!