Kuchnia

Jak sprawić, by Twoja kuchnia była zabezpieczona przed dziećmi – wskazówki dotyczące łatwego zabezpieczenia przed dziećmi

Płyty kuchenne z zabezpieczeniem przed dziećmi

Masz małe dziecko, które powoli, ale pewnie osiąga wiek, w którym chce wszystko odkryć samodzielnie? Czy czołga się i podciąga na wszelkiego rodzaju meblach? A może twoja ukochana już podejmuje pierwsze próby chodzenia? Wtedy musisz od teraz pilnować swojego dziecka, aby nic mu się nie stało. Od tego momentu wymagana jest ostrożność, zwłaszcza na schodach, urządzeniach elektrycznych, a zwłaszcza w kuchni. Ponieważ w przypadku kuchenki, przyborów kuchennych i gniazdek, istnieje niebezpieczeństwo dla Twojego dziecka, jeśli odkryje swoje otoczenie bez opieki. Dlatego najlepiej zadbać o to, aby Twoja kuchnia była zabezpieczona na czas przed dziećmi. Podsumowaliśmy dla Ciebie najważniejsze wskazówki.

Zabezpieczanie kuchni przed dziećmi – małe dzieci na wycieczce odkrywczej

Spraw, aby kuchnia była zabezpieczona przed dziećmi-kuchenka-patelnia-bezpieczna dla dzieci

W szczególności kuchnia niesie ze sobą szereg zagrożeń dla mniejszych dzieci, których oczywiście należy unikać. Z tego powodu powinieneś pomyśleć o następujących punktach:

Kuchenka:

Najgorszym miejscem zagrożenia jest zwykle piec. Wyburzenie garnków lub samego gorącego pieca może spowodować poważne obrażenia. Z tego powodu korzystne są nakładki na okno piekarnika.

Klapy i szuflady drzwiowe:

Możesz również wyposażyć swoje drzwi i szuflady w zamki bezpieczeństwa. Oznacza to, że Twoje dziecko nie ma możliwości zdobycia trujących środków czyszczących lub ostrych noży.

Gniazda:

Zwróć także uwagę na wszystkie gniazdka w całym salonie i zapewnij im zabezpieczenie przed dziećmi.

Uczyń kuchnię przed dziećmi – zminimalizuj źródła zagrożeń

Spraw, aby kuchnia była zabezpieczona przed dziećmi-szuflada-przybory kuchenne

Urządzenia kuchenne:

Upewnij się, że miksery, ekspresy do kawy lub czajniki trzymasz poza zasięgiem dziecka. Kable urządzeń również nie powinny zwisać. Zaleca się, aby zawsze wyciągnąć wtyczkę z gniazdka po użyciu i bezpiecznie schować odpowiednie urządzenie.

Podczas gotowania:

Jeśli to możliwe, podczas gotowania umieść patelnie i patelnie z tyłu płyty kuchennej. Więc Twoje dziecko nawet nie ma pokusy, by po nie sięgnąć. Zawsze trzymaj zmywarkę i piekarnik zamknięte.

Zabezpieczanie kuchni przed dziećmi-gniazda-zabezpieczenie przed dziećmi

Jeśli chcesz zmodernizować swoją kuchnię, dobrze jest również zainstalować piekarnik powyżej. Jest to nie tylko zabezpieczone przed dziećmi, ale także przyjazne dla pleców. Jeśli prace remontowe w Twojej kuchni mają być bardziej rozległe i potrzebujesz profesjonalnego wsparcia, powinieneś Eksperci z elha-service.de konsultować. Niezależnie od tego, czy jest to remont kuchni, czy nowa wyposażona kuchnia: od doradztwa, przez planowanie, po ostateczną realizację, eksperci ds. kuchni z elha service są Twoim kontaktem i chętnie pomogą Ci zabezpieczyć kuchnię przed dziećmi.

Kuchnia bezpieczna dla dzieci jest tego warta

Spraw, aby kuchnia była zabezpieczona przed dziećmi-klapy-szuflady-maluch

Bezpieczny dla dzieci przeprojektowanie kuchni często niesie ze sobą nowe funkcje pod względem wyglądu. Zabiłeś dwie pieczenie na jednym ogniu: Masz bezpieczną dla dzieci kuchnię, która zazwyczaj wygląda nieco nowocześniej. Teraz możesz spokojnie odkryć swoje dziecko i pozwolić mu biegać, bez obawy, że cokolwiek się wydarzy. A jeśli chcesz mieć dziecko na oku podczas gotowania, po prostu umieść kojec w kuchni. Ciesz się życiem codziennym w pełni dzięki kuchni bezpiecznej dla dzieci.

Spraw, aby kuchnia była zabezpieczona przed dziećmi, szuflada, zabezpieczona przed dziećmi