Kuchnia

Instalowanie baterii kuchennych przed oknem – Jak wybrać odpowiednią baterię miksującą i zlewozmywakową

kran kuchenny przed oknem projekt zlewu czarna rama okienna dziedziniec

Jako jeden z najczęściej używanych obszarów w Twoim domu, Twoja kuchnia potrzebuje odpowiedniej baterii kuchennej przed oknem, abyś mógł optymalnie wykorzystać przestrzeń. Bateria do przedniej szyby określa również główną funkcję blatu kuchennego i często jest ważnym elementem wizualnym. Dlatego umieszczenie otworu odpływowego, samego zlewu kuchennego i kranów ma kluczowe znaczenie. W ten sposób nie tylko spełniasz niezbędną funkcjonalność swojej strefy gotowania, ale także zapewniasz spełnienie wymagań estetycznych. Często nie jest to łatwa decyzja, a ten przewodnik jest naszym przewodnikiem, który może Ci pomóc. Staramy się udzielić przydatnych wskazówek dotyczących doboru baterii i określenia jej odpowiedniej lokalizacji, stylu i funkcji.

Więcej światła dzięki armaturze kuchennej przed oknem

bateria kuchenna stary mosiądz metal materiał do produkcji vintage rustykalny błyszczący strumień wody stal nierdzewna widok na wielkie miasto

Dzięki kranu kuchennemu przed oknem możesz stworzyć miejsce do gotowania, które oferuje również wspaniały widok. Pozwala to w pełni wykorzystać dostępną przestrzeń i bezproblemowo przewietrzyć obszar gotowania. Możesz wybierać spośród wielu modeli i np. zdecydować się na baterię niskociśnieniową, baterię ścienną ze stali nierdzewnej, baterię jednouchwytową lub wysuwaną baterię zlewozmywakową z głowicą prysznicową.

bateria kuchenna przed oknem bateria jednouchwytowa prysznic łukowy zlew kuchenny blat kuchenny

Ważne jest również, aby sprawdzić każdy aspekt rozmiaru baterii okiennej przed złożeniem zamówienia lub zamontowaniem. Przede wszystkim musisz zająć się wymiarami pod względem funkcjonalności. Wielu producentów oferuje duży wybór okuć ze stali nierdzewnej, dzięki którym nic nie stanie na przeszkodzie w otwarciu lub zamknięciu okna.

Bateria kuchenna przed oknem bateria jednouchwytowa prysznic łukowy zlew drewniany blat kuchenny ze stali nierdzewnej konstrukcja urządzeń kuchennych

Projekty i techniki budowlane również nie pozostawiają wiele do życzenia. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na baterię kuchenną pod oknem z podłączeniem do urządzenia, czy rozwiązanie wyjmowane, możesz użyć tych gadżetów kuchennych, aby mieć pewność, że nic nie stanie na przeszkodzie baterii..

Zasięg i wysokość baterii kuchennej przed oknem

kran kuchenny przed oknem jednouchwytowy wąż miksera elastyczny widok zmywania szparagów

Następnie upewnij się, że bateria jest ustawiona w stosunku do zlewu, tak aby odstępy i proporcje były dobrze wyważone. Duży kran kuchenny przed oknem wyglądałby lepiej niż mały zlew, podczas gdy mały kran w wielkim zlewie kuchennym mógłby być dziwny i niewygodny. Z tego powodu wysokość i zasięg są często pomijanymi wymiarami, ale są bardzo ważne.

wzrost

Bateria kuchenna przed oknem bateria jednouchwytowa zlewozmywak kuchenny dwufunkcyjny wazon z kwiatami

Możesz znaleźć wysokość baterii kuchennej przed oknem w różnych wzorach lub możesz ją dostosować samodzielnie. Przede wszystkim upewnij się, że wybierzesz zlicowaną armaturę, która jest wystarczająco wysoka, aby pomieścić naczynia kuchenne. Im wyższa wylewka, tym łatwiej jest umieścić pod nią duże garnki lub inne naczynia do napełniania lub czyszczenia. Na przykład, jeśli masz szeroki parapet, duży, niskociśnieniowy kran może nie pasować.

Zasięg

bateria kuchenna przed oknem ciemny kolor materiał jakość kuchnia tylna ściana beżowe kafelki biały zlew

Ten równie ważny i często niedoceniany pomiar dotyczy odległości w poziomie od wylewki baterii do jej połączenia ze zlewem lub blatem. Innymi słowy, chodzi o to, jak daleko bateria kuchenna sięga do zlewu przed oknem. Ten zakres określa, jak duży może być łuk baterii w zlewie. Musisz również skoordynować ten aspekt z rozmiarem umywalki, aby strumień wody nie spadał zbyt daleko do zlewu kuchennego.

Bateria kuchenna przed oknem bateria jednouchwytowa zlew łukowy kafelki kuchnia tylna ściana jabłka

Kran kuchenny przed oknem, który można wyciągnąć, lub kran z wężem pomogą uniknąć niedopasowania. Jednak prawdopodobnie będziesz chciał, aby Twój kran był odpowiednio zorientowany, gdy wylewka znajduje się w odpowiednim miejscu. Nawet jeśli masz umywalkę dwufunkcyjną, powinieneś wcześniej upewnić się, że bateria kuchenna do montażu przed oknem zapewnia rozsądny zasięg. Z reguły strumień wody powinien trafiać do odpływu, a nie do zlewu, gdy kran jest odkręcony. Najlepiej zmierzyć odległość od otworów na baterie do środka odpływu, aby uzyskać prawidłowe pomiary.

Odległość do okna lub tylnej ściany kuchni

Bateria kuchenna przed oknem bateria jednouchwytowa prysznic łukowy zlew blat roboczy podwójny zlew ze stali nierdzewnej zlew kuchenny ręcznik

Jeśli nie masz pewności, czy odległość baterii kuchennej przed oknem jest wystarczająca, możesz wybrać odpowiednią baterię jednouchwytową obracającą się do przodu. Załóżmy, że kupujesz kran, który ma jeden uchwyt, który kontroluje temperaturę, obracając go. Następnie zabierasz to do domu i instalujesz. Jednak po włączeniu wody musisz zauważyć, że klamka uderza w okno lub znajdującą się pod nią tylną ścianę, zanim całkowicie ją odkręcisz.

bateria kuchenna stary mosiądz metal materiał do produkcji vintage rustykalny błyszczący strumień wody stal nierdzewna czarna umywalka

Jeśli tak, sprawdź specyfikacje produktu, aby zobaczyć, czy są jakieś zalecenia dotyczące tylnego rozbryzgu. Upewnij się również, że między oknem lub tylną ścianą kuchni a baterią jest wystarczająco dużo miejsca na zalecany wymiar. W przeciwnym razie możesz również wybrać jednouchwytową baterię zlewozmywakową, której uchwyt można przesunąć tylko do przodu.

bateria kuchenna wyjmowana przed oknem bateria zlewozmywakowa bateria ścienna łuk elektryczny podstawa zlewozmywaka piekarnik

Instalując baterię kuchenną przed oknem, możesz natknąć się na terminy, które odnoszą się do odległości od środka jednego otworu do najdalszego po drugiej stronie. Niektóre szeroko rozpowszechnione i nowoczesne zlewozmywaki z armaturą ze stali nierdzewnej są wyposażone w elastyczne rury wodne. Pozwalają one na dodatkową kontrolę.

Liczy się jakość i materiał

bateria kuchenna stary mosiądz metal materiał do produkcji vintage kaktusy i sukulenty marmurowy parapet

W przeszłości do produkcji baterii używano prostego metalu. Główną ideą w tym zakresie było zagwarantowanie długowieczności i niedopuszczalności przecieków. Mosiądz tradycyjnie uważany jest za najlepszy metal do tego celu. Jednak większość materiałów wprowadza do wody minimalne ilości ołowiu, a obecne przepisy ograniczają te składniki.

bateria kuchenna przed oknem jasny kolor drewna materiał bez kuchennej tylnej ściany metalowy zlew;

Niektóre firmy używają plastiku, co jest postrzegane jako oznaka złej jakości. Aby wyprodukować prawdziwie bezołowiową baterię, inni producenci znajdują różne sposoby na spełnienie tych standardów. Najlepiej jest być na bieżąco z tym tematem i przeprowadzić badania przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu. Gorszy produkt może na dłuższą metę kosztować dużo pieniędzy, czasu i nerwów.

bateria kuchenna przed oknem bateria zlewozmywakowa bateria ścienna łuk zlew kwiat

Większość projektantów sugeruje skoordynowanie baterii kuchennej przy oknie z resztą urządzeń i wyposażenia. Jeśli wszystkie Twoje urządzenia kuchenne są wykonane ze stali nierdzewnej, ten typ baterii umywalkowej będzie dla nich właściwym wyborem. Niektórzy wolą dokładnie to samo wykończenie w każdej łazience i kuchni, podczas gdy inni preferują kolorowe i soczyste kombinacje. Najlepiej zaufać własnemu gustowi, aby móc zainstalować wygodną i ładnie wyglądającą baterię kuchenną przed oknem.