Kuchnia

Gotowanie na świeżym powietrzu – przemyślane planowanie kuchni na świeżym powietrzu

zewnętrzna-kuchnia-jadalnia-grill-umywalka-okładzina z kamienia naturalnego

Ciepło i słońce przyciągają ludzi. Dlatego też łagodne letnie dni są często wykorzystywane na śniadanie na świeżym powietrzu lub na przytulne wieczory przy grillu w ogrodzie. Od kilku lat panuje trend w kierunku kultury gotowania na świeżym powietrzu. Możesz najpierw zebrać warzywa w ogrodzie, a następnie przygotować je w kuchni na świeżym powietrzu. Tutaj pokażemy Ci, czego potrzebujesz do sprawnej kuchni na świeżym powietrzu.

Dopasowanie kuchni zewnętrznej do własnych potrzeb

zewnętrzna-kuchnia-przechowywania-podstawy-szafki-granitowe-blaty-blat

W zasadzie kuchnie zewnętrzne mają takie samo wyposażenie jak normalne wyposażenie kuchni. Jeśli masz ogród i chcesz tam od czasu do czasu gotować, wystarczy prosty aneks kuchenny z grillem gazowym lub węglowym. Jeśli jednak chciałbyś często przebywać na świeżym powietrzu, to bardziej rozbudowana i wysokiej jakości kuchnia będzie lepiej odpowiadać Twoim potrzebom.

Podczas przygotowywania należy postępować w podobny sposób, jak planowanie tradycyjnej kuchni. Dopasuj je zgodnie z przeznaczeniem i dostosuj poszczególne elementy do swoich potrzeb. Planując, możesz przewodnik jak z kuechen-quelle.de być pomocnym. Ogólnie ważne jest, aby odpowiednio wcześniej zmierzyć powierzchnię i zwrócić uwagę na proporcje poszczególnych składników. Dopasowanie optyki zarówno kolorystycznej, jak i materiałowej do otoczenia może być korzystne, aby Twoja kuchnia lepiej wpasowała się w ogólny obraz.

Wybierz poszczególne elementy kuchni według swoich potrzeb. Zasadniczo potrzebujesz następujących modułów:

– powierzchnia robocza

– Opcje przechowywania

– przestrzeń magazynowa

– Zlew i kran

– Miejsce do gotowania

Jeśli masz już sprawny grill, dodatkowy punkt grillowy nie jest konieczny. W luksusowej wersji kuchni na świeżym powietrzu jest jednak tak samo niezbędna, jak inne urządzenia elektroniczne (np. lodówka). Należy jednak wziąć pod uwagę podczas planowania, ponieważ niekoniecznie będziesz korzystać z każdego modułu. Staranne planowanie pozwala zaoszczędzić wydatki, które później mogą okazać się niepotrzebne.

Odpowiednie środowisko

zewnętrzna-kuchnia-zadaszona-taras-grill-modułowa-mała-przestrzeń

Twoja kuchnia na świeżym powietrzu powinna znajdować się blisko domu i mieć baldachim. Zapewnia to ochronę przed różnymi warunkami atmosferycznymi. Równie ważny jest wybór odpowiedniego materiału. Solidne i wysokiej jakości materiały to np. stal nierdzewna, tek czy granit. Dodatkową zaletą jest to, że są wizualnie ponadczasowe i łatwe do łączenia z różnymi akcesoriami.

Jeśli zdecydujesz się umieścić swoją zewnętrzną kuchnię na tarasie, powinieneś mieć pewność, że jest to stabilna kamienna podłoga lub stabilny fundament. Trzeba mieć na uwadze, że moduły kuchenne są bardzo ciężkie i w najgorszym przypadku taras może zatonąć. Staraj się również unikać materiałów łatwopalnych w pobliżu kuchni, jeśli chcesz, aby cokolwiek w okolicy nie stanęło w płomieniach.

Zbuduj własną kuchnię na świeżym powietrzu

zewnętrzna-kuchnia-bez-gotowania-przyjaciół-letnia-impreza

Jeśli chcesz zbudować własną kuchnię, upewnij się, że powierzchnia jest równa. Eksperci zalecają fundament betonowy o grubości około 30 centymetrów. Jako podłoże odporne na warunki atmosferyczne zaleca się murowane podłoże. Na Heimwerkseite Selbst.de znajdziesz łatwy do zrozumienia plan budowy do kuchni zewnętrznych. Ale uważaj: te instrukcje nie są dla początkujących. Aby móc odtworzyć poszczególne moduły, wymagana jest pewna podstawowa wiedza. Nawiasem mówiąc, kuchnie na świeżym powietrzu są nie tylko dla dorosłych, ale także dla najmłodszych. Na przykład dodaj mini kuchenkę do kuchni na świeżym powietrzu, aby Twoje dzieci mogły bawić się gotować podczas przygotowywania obiadu. Jest inspiracja na tej stronie.

Alternatywa: kuchnie na kółkach

Zbuduj własne mobilne kółka do kuchni na świeżym powietrzu

Jeśli nie masz miejsca na wolnostojącą kuchnię, kuchnia zewnętrzna na kółkach może być dla Ciebie. Ten model oferuje dużą elastyczność, ponieważ urządzenie mobilne można ustawić w ogrodzie lub na tarasie według własnego uznania. Ponadto zimą nie ma problemu z przechowywaniem kuchni w pomieszczeniu magazynowym, gdzie nie jest ona narażona na żadną pogodę ani korozję. Model ten daje również osobom o ograniczonej przestrzeni możliwość urzeczywistnienia swojej pasji do gotowania na świeżym powietrzu. Zawiera tę samą gamę urządzeń, co normalna kuchnia na świeżym powietrzu, ale zapewnia mobilność. Zasada „meble na kółkach” jest obecnie bardzo modna, co również możecie zobaczyć tutaj.

Niezależnie od tego, jaki model wybierzesz, dzięki kuchni na świeżym powietrzu możesz nie tylko gotować, ale także porozmawiać z gośćmi i jednocześnie cieszyć się piękną pogodą.

Źródła obrazu:

© Ozgur Coskun

© Thomas Barrat

© Artazum

© rowerzysta londyn

© drpainmm