Kuchnia

Ekscytujące pomysły na projekt kuchni dla własnych czterech ścian

Zwłaszcza entuzjaści gotowania zawsze wypatrują najnowszych trendów w swojej kuchni. Najpóźniej, gdy nadejdzie czas przeprowadzki lub remontu, ważne jest, aby wdrożyć nowoczesne projekty kuchni i sprawić, by Twój dom był szczególnie wygodny. Różnorodność oferowanych wzorów może przytłoczyć wielu kupujących. Ten artykuł pokazuje, jakie są ekscytujące pomysły na projektowanie kuchni i jak szczególnie łatwo można wdrożyć poszczególne style.

Pomysły na projekt kuchni: W klasycznej kuchni wyposażonej na pierwszym planie jest funkcjonalność

Zaplanuj i zaprojektuj ekscytujące pomysły na projekt kuchni

Zwłaszcza najemcy mają w swojej kuchni tzw. zabudowaną kuchnię. Czasami te kuchnie są nawet udostępniane i wynajmowane przez właściciela. Wtedy ważne jest, aby nie zmieniać żadnych istotnych części, ponieważ kuchnia jest częścią wynajmowanej nieruchomości. Potencjalni najemcy widzą w umowie najmu, czy wynajmowana jest również wyposażona kuchnia.

Jeśli nie możesz znaleźć w swojej kuchni wyposażonej kuchni, powinieneś zwrócić się do dobrego studia kuchennego. Projektanci na miejscu mogą zaprojektować idealną kuchnię w oparciu o warunki przestrzenne i życzenia klienta. Wykonujesz pomiary, dostarczasz wszystkie potrzebne części i konfigurujesz kuchnię. W cenę wliczone jest również podłączenie wody i prądu. Zalety takiego Kuchnie: Są szczególnie funkcjonalne, a mimo to wyglądają szykownie i nowocześnie.

Jeśli chodzi o design, jasne linie są centralnym elementem klasycznej kuchni na wymiar. To sprawia, że ​​każda kuchnia jest ponadczasowa i elegancka. Klienci mogą wybierać spośród różnych kolorów i materiałów. Co powiesz na przykład na eleganckie fronty w matowej bieli? Typowa kuchnia na wymiar jest wszechstronna i łatwo dopasowuje się do jej właściciela. Niezależnie od tego, czy pokój jest mały, czy duży – wyposażona kuchnia jest zawsze możliwa. Może być indywidualnie dostosowywany, dzięki czemu spełnia wszystkie potrzeby użytkowników. Niezależnie od tego, jakich urządzeń, specjalnych dodatków czy uchwytów życzy sobie klient, w klasycznie wyposażonej kuchni wiele jest możliwe. Z reguły jest to nawet łatwe dla portfela.

Pomysły na projekt kuchni: projekty w stylu wiejskim wyglądają świetnie, szczególnie w dużych pomieszczeniach

Pomysły na projekt kuchni w stylu wiejskim tworzą otwarte i duże pokoje

Duże, otwarte kuchnie z wyspą kuchenną – o tym marzy wielu kucharzy amatorów. Ci, którzy mogą spełnić swoje marzenie o posiadaniu domu, polegają na tym stylu. Ale która kuchnia najlepiej pasuje tutaj? W przeciwieństwie do klasycznej kuchni na wymiar, fronty są często ozdobne lub posiadają specjalne detale. Również tutaj kupujący mają oczywiście wiele możliwości dostosowania kuchni do własnych potrzeb. Jasne fronty to standard w wielu kuchniach wiejskich. Jeśli nie chcesz polegać na prostych, białych płytkach, masz teraz wiele możliwości projektowania tylnej ściany kuchni. Typowe elementy stylu kuchni w stylu wiejskim to:

Nowoczesna kuchnia w stylu skandynawskim z otwartymi półkami ściennymi i drewnianym blatem

• szczegółowe fronty szafek

• otwarte półki

• Witryny ze szklanymi drzwiami

• duże okapy wyciągowe

• Elementy dekoracyjne, takie jak rośliny

• Zlewozmywaki ceramiczne

Duża wyspa kuchenna na środku kuchni tworzy przytulną atmosferę. Co powiesz na drewniane stołki, z których rodzina i goście mogą usiąść razem, gdy ludzie są zajęci gotowaniem? To sprawia, że ​​każdy wieczór jest bardziej towarzyski.

Styl skandynawski można kontynuować również w kuchni

Pomysły na projekt kuchni w nowoczesnej narożnej kuchni w stylu skandynawskim z drewnianym blatem

Kuchnie skandynawskie to specjalna podkategoria kuchni wiejskiej. Każdy, kto kiedykolwiek był na wakacjach w Szwecji lub Danii, zna styl skandynawski. Pomysły na projekty kuchni w stylu skandynawskim są szczególnie rustykalne i zachwycają koncepcją kolorystyczną: zimne kolory, takie jak niebieski i biały, spotykają się z bogatymi dekoracjami i otwartymi koncepcjami.

Nowoczesna kuchnia z bezuchwytowymi drzwiami szafki i wyspą

Dzięki odpowiednim elementom dekoracyjnym właściciele skandynawskiej kuchni wiejskiej mogą cieszyć się modą na życie”Hygge– Aby kontynuować również w jej kuchni. Wybrany styl umeblowania przebiega przez wszystkie pomieszczenia całego mieszkania i zapewnia jednolity wygląd. Ręczniki kuchenne w niebiesko-białą kratkę dobrze komponują się z chłodniejszymi kolorami wystroju kuchni. Są też kosze do przechowywania wszelkiego rodzaju rzeczy. Wiklinowe krzesła zapraszają gości do odpoczynku – najlepiej z kocem lub przytulną poduszką. Dla Skandynawów kuchnia to nie tylko miejsce pracy, w którym przygotowuje się jedzenie. Jednocześnie kuchnia powinna być miejscem spotkań towarzyskich i stwarzać okazje do kameralnych spotkań.

Ci, którzy lubią szczególnie ekstrawagancję, mogą urozmaicić kuchnię w skandynawskim stylu wiejskim dywanem, na przykład przed piekarnikiem. Uwaga: nie powinien to być dywan z długim włosiem, ponieważ czyszczenie jest tutaj stosunkowo trudne.

Nowoczesne wzornictwo zapewniają designerskie kuchnie z ekstrawaganckimi detalami

Nowoczesne pomysły na projekt kuchni w neutralnych kolorach z witrynami i wyspą kuchenną

Ekstrawagancja spotyka kosztowną elegancję. To chyba najlepszy sposób na opisanie designerskich kuchni. Przebijają się wyjątkowymi materiałami, wysokiej jakości sprzętem i eleganckim wyglądem. Każdy, kto ma trochę więcej pieniędzy i szuka kuchni, która emanuje wyjątkowym stylem, powinien wybrać kuchnię designerską.

Szczególnie elegancko prezentują się fronty szafek bez uchwytów. Tutaj zwykle instalowana jest technologia, która zapewnia, że ​​drzwi szafy otwierają się po przyłożeniu nacisku. Ale bądź ostrożny: istnieje ryzyko plam na błyszczących frontach! W każdym razie fronty szafek tworzą jednolity obraz. Ten obraz jest podkreślony przez wpuszczane płyty kuchenne i blaty robocze o czystym designie.

nowoczesne pomysły na projekt kuchni z bezuchwytowymi frontami szafek

Jeśli chodzi o kolor, kupujący mają różne opcje dla designerskich kuchni. Szczególnie elegancko prezentują się wyraziste odcienie, takie jak biel, czerń czy antracyt. Ale ciemny brąz, benzyna lub morski błękit mogą również nadać designerskiej kuchni to coś. Ważne jest, aby blaty robocze były wykonane z wysokiej jakości materiałów, takich jak marmur i kontrastowały z kolorem frontów szafek.

Wiele designerskich kuchni obraca się wokół technologii. Nowoczesne okapy wbudowane w płytę sprawiają, że kuchnia wydaje się swobodniejsza i bardziej otwarta. Piekarnik na wysokości oczu jest tak samo niezbędny jak wysokiej jakości lodówka side-by-side z kostkarką do lodu. W ten sposób można wygodnie i łatwo pracować w designerskiej kuchni.

Otwarte i przewiewne: ciekawe nie tylko dla wspólnych kuchni

Zaprojektuj półki ścienne w kuchni w nowoczesnym stylu wiejskim

Wiele osób wciąż zna pomysły na projektowanie otwartej kuchni z czasów studenckich. Półki zamiast szafek, prosta kuchenka i mała lodówka – wspólna kuchnia gotowa. Podstawowe zasady można łatwo przenieść do chłodnej, nowoczesnej kuchni, ale bez typowego uczucia mieszkania. Otwarte półki i opcje wieszania naczyń, garnków i patelni sprawiają, że małe kuchnie są naprawdę duże. Szafki stojące można również zaprojektować tak, aby były otwarte, dzięki czemu wszystko można znaleźć na pierwszy rzut oka. Ważne tutaj: utrzymuj porządek! W otwartej kuchni chaos jest oczywiście od razu zauważalny.

Konstrukcje z otwartymi półkami można kupić w formie zabudowanych kuchni lub prostych półek lub mogą być zbudowane przez majsterkowiczów. Wspaniałą rzeczą jest to, że daje możliwość efektywnego wykorzystania nawet niekonwencjonalnych koncepcji i układów pomieszczeń, a tym samym wykorzystania każdego milimetra przestrzeni w kuchni.