Kuchnia

Czyszczenie płyty ceramicznej – pomocne wskazówki ułatwiające czyszczenie

Czyszczenie płyty ceramicznej -wskazówki do czyszczenia-płyta ceramiczna-nowoczesna-kuchnia

Resztki z gotowania mogą spalić się w piecu, jeśli nie zostaną usunięte przez krótki czas. Płyta ceramiczna nie tylko pięknie lśni, ale jest również znacznie łatwiejsza do czyszczenia w porównaniu z konwencjonalną płytą elektryczną. Największą zaletą jest to, że płyty grzewcze nie są już oddzielne, ale płaska, gładka płyta unosi się nad elementami grzejnymi. W wielu domach można znaleźć teraz piec ceramiczny, który nie tylko ułatwia prace domowe, ale jest również bardziej efektywny. W zależności od wielkości doniczki talerz można wyregulować tak, aby nie nagrzewał się całkowicie, gdy nie jest to konieczne. Możesz zaoszczędzić na energii elektrycznej, ale także korzystając ze swojego Wyczyść płytę ceramiczną. Nigdy nie inwestuj w drogie środki czyszczące i specjalne produkty pielęgnacyjne. Pomożemy Ci z kilkoma wskazówkami dotyczącymi tego trudnego zadania.

Wyczyść płytę ceramiczną – natychmiast usuń wszelkie zabrudzenia

Czyszczenie płyty ceramicznej -wskazówki do czyszczenia-ocet-czyścik do szkła-ściereczka do polerowania

Aby zaoszczędzić sobie dużo energicznego szorowania i polerowania, najlepiej jest zawsze natychmiast usuwać wszelkie zabrudzenia i resztki jedzenia z płyty kuchennej. Z biegiem czasu dosłownie się wypalają i coraz trudniej jest je zdjąć. Ochłodzoną płytę ceramiczną można wytrzeć niewielką ilością zwykłego płynu do mycia naczyń i wilgotną ściereczką bez konieczności stosowania specjalnych środków do czyszczenia ceramiki szklanej.

Za pomocą skrobaka wyczyść uporczywe inkrustacje na ceramicznej płycie grzejnej

Czyszczenie płyty ceramicznej -wskazówki do czyszczenia-narzędzia-pomoce-skrobak

Co jakiś czas zdarza się, że plamy powstałe podczas gotowania uporczywie przypalają się na płycie grzewczej. Wygląda na to, że nigdy nie da się ich usunąć. Za pomocą specjalnego narzędzia – skrobaka do płyt ceramicznych, wszystkie plamy można zwykle skutecznie usunąć za pomocą ostrego ostrza. Wysuszone i przypalone rzeczy są usuwane bez drapania i pocierania.

Czyszczenie dywanów bez chemii – wskazówki i domowe sposoby jako alternatywa

Ubrania do czyszczenia — świetne sposoby na usuwanie uporczywych plam

Usuwaj plamy – z łatwością wyczyść ubrania, meble itp.

Wyczyść płytę ceramiczną za pomocą tabletki do zmywarki

Czyszczenie płyty ceramicznej -wskazówki dotyczące czyszczenia-domowy-środek-do-pieczenia-proszek-pielęgnacja

Możesz samodzielnie przygotować pastę do czyszczenia płyty ceramicznej, rozpuszczając tabletkę zmywarki w niewielkiej ilości ciepłej wody. W większości przypadków nie jest wymagane dokładne czyszczenie całej płyty grzewczej, ale w niektórych miejscach wystarczy jedna czwarta tabletki spłukującej. Delikatnie wetrzeć wilgotną gąbką do czyszczenia, pozostawić na chwilę do działania i usunąć wilgotnym ręcznikiem.

Wyczyść płytę ceramiczną domowymi środkami – sodą oczyszczoną

Czyszczenie płyty ceramicznej -wskazówki dotyczące czyszczenia-soda-proszek do pieczenia-domowe środki zaradcze

Niedrogie domowe środki, takie jak soda oczyszczona lub oczyszczona, mogą w niektórych przypadkach zastąpić drogie detergenty. Ponadto żadne szkodliwe chemikalia nie są wdychane i żadne zanieczyszczenia nie są uwalniane do środowiska. Do czyszczenia płyty ceramicznej wystarczy soda oczyszczona, woda i gąbka. Wymieszaj pastę mieszając 2 łyżki sody oczyszczonej z 3 łyżkami wody. Napisz na poplamionym miejscu i pozostaw na co najmniej godzinę lub najlepiej na noc. Usuń pozostałości sody oczyszczonej wilgotną ściereczką i w razie potrzeby krótko wypoleruj suchą ściereczką.

Do czyszczenia płyty ceramicznej używaj domowych środków – proszku do pieczenia, soku z cytryny lub octu

czyszczenie-kuchenki-ceramicznej-wskazówki-do-czyszczenia-domu-środki

Możesz wykonać ten sam proces z sodą oczyszczoną. Wymieszaj proszek do pieczenia i wodę, aby uzyskać kremową pastę, a następnie nałóż na ceramiczną płytę grzejną. Pozostaw na chwilę i ponownie zetrzyj. Sok z cytryny lub ocet można dobrze wykorzystać do czyszczenia powierzchni kuchennych, ponieważ zawarty w nich kwas hamuje rozwój drobnoustrojów i rozpuszcza tłuszcze.

Wyczyść płytę ceramiczną sprayem do piekarnika lub środkiem do czyszczenia szkła

ceramiczna-płyta-czyszcząca-wskazówki-czyszczące-spu% cc% 88-czyszczący-detergent

Jeśli nie można usunąć większych zabrudzeń, plamy na płycie witroceramicznej można usunąć bardzo prostą metodą czyszczenia. Wystarczy spryskać sprayem do piekarnika lub środkiem do czyszczenia szkła. Mianowicie pomimo swoich szczególnych właściwości jest to szklana płyta.

Wskazówki dotyczące czyszczenia płyty ceramicznej

do-czyszczenia-płyty-ceramicznej-wskazówki-do-czyszczenia-gąbki

Jeśli chcesz dodać blasku swojej ceramicznej płycie grzejnej, po prostu potraktuj ją wazeliną. Dzięki temu płyta grzewcza będzie ponownie pięknie błyszcząca i utworzy warstwę ochronną. Po prostu wetrzyj niewielką ilość na ceramiczną płytę grzejną, pozwól jej zadziałać, a następnie wypoleruj suchą szmatką.

Czyszczenie płyty ceramicznej – wniosek

ceramiczna-płyta-czyszcząca-wskazówki-czyszczące-ku% cc% 88che-płyta-czysta

Celem czyszczenia płyty ceramicznej jest usunięcie przypalonych resztek jedzenia i skórki. Składają się one głównie z białka, tłuszczu i ich produktów ubocznych. Kiedy soda oczyszczona i woda łączą się na brudnym piecu, powstaje roztwór sodowo-alkaliczny. Powoduje to rozkład białek, a także rozpuszczanie tłuszczów i przypalonych plam na ceramicznej płycie grzejnej. Wymagany jest tylko określony czas ekspozycji. Ze względu na tę reakcję chemiczną i dobrą przyjazność dla środowiska, domowe środki, takie jak soda oczyszczona, proszek do pieczenia i ocet do czyszczenia płyty ceramicznej, stały się również popularne wśród profesjonalistów.