Kuchnia

Czarna kuchnia – 19 designerskich pomysłów na nowoczesne mieszkanie

Czarna kuchnia parkiet podłoga-białe płytki-ściana-czarna-szafka-fronty-stoły-krzesła-lampy

Czerń jest zawsze na czasie, ale jeśli chodzi o wyposażenie kuchni, masz mieszane uczucia. Jeden czarna kuchnia jednak może wyglądać bardzo szykownie. W połączeniu z bielą lub drewnem powstaje nowoczesna, stylowa kuchnia. Ciemne kolory są połączone z efektem optycznym dla wąskich przestrzeni. Jeśli dobrze połączysz czerń z innymi kolorami, kuchnia wygląda na jeszcze większą. Sprawdź te designerskie kuchnie i zainspiruj się, jak włączyć czarny kolor do wystroju kuchni.

Stylowa czarna kuchnia z akcentami drewna

Czarny wygląd drewna w kuchni-blat-parkiet-podłoga-czarna-szafka-podstawa

Dzięki czarnym frontom i drewnianym akcentom ta kuchnia ma nieco agresywny design. Musisz także pomyśleć o źródłach światła, gdy w twoim obiekcie jest tak dużo czerni. W takich przypadkach oświetlenie pośrednie może nadać pomieszczeniu przyjemną grę światła i cienia.

Romantyczna czarna kuchnia jak z epoki wiktoriańskiej

Czarny marmur kuchenny-blat-kuchnia wyspa-biała-ściana-czarna-szafka-szafka-podstawa-wysoki połysk

To elegancka kuchnia, która jest urządzona w całości na czarno. Wiktoriańskie akcenty bieli – naczynia, zestawy do herbaty i patery ciast odświeżają ich wygląd. Kryształowy żyrandol i blat z czarnego marmuru są również bardzo efektowne i luksusowe.

Przytulna kuchnia w stylu rustykalnym

Czarna kuchnia biała-zlewozmywak-drewno-blat-czarna-szafka-podstawa-szafka-półka-cegła ściana

Czerń dobrze komponuje się nawet z meblami w stylu rustykalnym. W tej nowoczesnej kuchni łączy się wiele materiałów i tekstur. Ciepłe drewno, płytki z wzorami vintage, rustykalne ceglane ściany i gładka biała porcelanowa umywalka współgrają z czarnymi frontami.

Przestronna kuchnia w kontrastowych kolorach

Czarna wyspa kuchenna-biały-blat-drewniany stół-czarna-meblościanka-podstawa-krzesła

 Czerń dobrze komponuje się z pomieszczeniami o prostokątnych kształtach i dużą ilością naturalnego światła. Czarnymi meblami możesz nadać swojej kuchni dramatyczny kontrast i poczucie przestronności.

Kuchnia w stylu vintage z meblami w kolorze czarnym i drewnem

czarna-kuchnia-drewno-półka-blatowa-biała-małe-formatowe-płytki-parkiet-podłoga-czarna-szafka-ścienna-szafka-podstawa

Kolejna kuchnia w stylu wiejskim. Czarne szafki górna i dolna sąsiadują z urządzeniami kuchennymi. To elegancki projekt, który łączy w sobie również różnorodne materiały.

Nowoczesna jasna kuchnia z czarnymi akcentami

czarna-kuchnia-biała-płytki-ściana-czarna-półka-podstawa-szafka-krzesło-drewniany stół-parkiet podłoga

Jeśli chcesz mieć kuchnię w kolorze czarnym, nie musisz planować wszystkich mebli w kolorze czarnym. Możesz użyć koloru jako akcentu i wybrać czerń tylko dla niektórych mebli. Ta kuchnia jest tego doskonałym przykładem. Masz więc jednocześnie jasny pokój i szyk czarnego koloru.

Kuchnia z szafkami dolnymi i drewnianą podłogą w kolorze czarnym

czarna-kuchnia-biała-ściana-szara-zabezpieczenie-zachlapanie-płytki-drewno-półka-stół-czarna-szafka-podłogowa-deska podłogowa

Jako główny kolor możesz wybrać czerń, malując element, który na pierwszy rzut oka nie jest tak oczywisty. Tak jak na przykład ziemia. Pomaluj drewnianą podłogę na czarno, aby uzyskać zapierający dech w piersiach efekt.

Biało-czarna kuchnia z ceglaną ścianą

czarna-kuchnia-biala-blat-maly-format-kafelki-ceglana-sciana-parkiet-podloga-czarna-szafka- pólka

Zamiast meblościanek wybierz półki w kolorze czarnym. Pozostawia to wizualnie więcej miejsca. W kąciku kuchennym białe płytki małoformatowe są ułożone razem z czarną fugą dla silnego kontrastu. Metalowe lampy i cylindryczne okapy bardziej nawiązują do stylu industrialnego.

Cudowna designerska kuchnia w kontrastowych kolorach

czarna-kuchnia-biała-ściana-marmur-blat-kuchnia wyspa-czarne-fronty-lodówka

Uderza tu silny kontrast między czernią a bielą. Materiały i tekstury również kontrastują ze sobą. Możesz z nim poeksperymentować i stworzyć własną kombinację.

Minimalistyczna kuchnia z długą wyspą kuchenną

czarna-kuchnia-biala-szafka-górna-wysok-polysk-czarna-kuchnia-wyspa-dolna-szafka-stołek barowy-stelaż metalowy

Meble w monochromatycznej kolorystyce to świetne uzupełnienie minimalistycznego wyglądu. Błyszczące powierzchnie i proste prostokątne kształty wyglądają czysto i luksusowo.

Futurystyczna nowoczesna kuchnia w kolorze czarnym

czarna-kuchnia-biała-blat-kuchnia-wyspa-czarny-stołek-barowy-fronty-wiszące

Metaliczny połysk i industrialne akcenty nadają kuchni futurystyczny wygląd. Powierzchnie matowe wydają się cieplejsze niż te o wysokim połysku. Uczucie ciepła potęguje miękkie światło i beżowy blat.

Przytulna kuchnia z czarnymi meblami i szklaną ścianą

czarna-kuchnia-parkiet-podłoga-drewniany stół-drewniane krzesła-szklany-stół-czarne-fronty

Nie wahaj się wybrać dużo czerni, nawet do małych pomieszczeń. Wystarczy mieć wystarczającą ilość naturalnego światła, które może zneutralizować ciemny kolor.

Drewniane akcenty dla większego ciepła w kuchni z meblami w czerni i bieli

czarna-kuchnia-blat-marmur-ochrona przed rozbryzgami-wyspa kuchenna-biały-stołek barowy-parkiet podłoga

Czerń w połączeniu z bielą i drewnem prezentuje się bardzo szykownie. Biały marmurowy blat z czarnymi niuansami optycznie łączy kontrastujące czarne fronty z białą wyspą kuchenną i hokerami.

Czarna kuchnia w stylu industrialnym

czarna-kuchnia-biała-płytki-ochrona przed zachlapaniem-okap-odciągowy-czarny-szafka-podstawa-drewno

Wspaniały design – czarne drewniane powierzchnie, białe płytki metra i industrialne lampy wiszące. Ciesz się pięknymi kontrastami każdego dnia.

Kuchnia z kolorową dekoracją i meblami w czerni, bieli i drewnie

czarna-kuchnia-kuchnia-wyspa-wysoki połysk-czarne-krzeslo-meblościanka-fronty-biały-stołek barowy-drewniany stół

Zastanów się, jakie dekoracje możesz umieścić na półkach. Elementy dekoracyjne mogą zmieniać i determinować styl pomieszczenia. Ta kuchnia wygląda o wiele bardziej kolorowo ze względu na akcenty w kolorze fioletowym, czerwonym i pomarańczowym.

Narożnik kuchenny z drewnianymi frontami i czarną mozaiką

czarna-kuchnia-scienna-szafka-podstawa-szafka-drewno-look-czarny-blat-mozaika-parkiet podloga

Projekt kuchni może nawet łączyć niektóre style. Ta kuchnia wygląda jednocześnie nowocześnie, klasycznie i rustykalnie. Przy tak dużej ilości drewna narożnik kuchenny pomimo czarnego koloru wygląda bardzo ciepło i przytulnie.

Żółte akcenty w czarnej kuchni

czarna-kuchnia-kuchnia-wyspa-wysoki połysk-czarna-meblościanka-szafka-stół-żółty-stołek barowy

Ta designerska kuchnia jest przykładem tego, dlaczego czarne kuchnie zawsze będą obecne. Żółte stołki barowe wyglądają niesamowicie szykownie i dramatycznie w połączeniu z meblami w kolorze czarnym.

Kontrast między metalem a czernią w kuchni

czarna-kuchnia-marmur-blat-kuchnia-wyspa-metalowa-lampki-wiszące-stołek-barowy-biały-zabezpieczenie przed rozbryzgami

Błyszczące metalowe akcenty, skóra i czerń tworzą w tej kuchni męską atmosferę. Blat z czarnego błyszczącego marmuru nadaje pomieszczeniu poczucie luksusu i elegancji.