Kuchnia

Blat do kuchni: jakie materiały są modne w tym roku?

Pysznie gotując i ciesząc się wieczorem z rodziną lub przyjaciółmi – kuchnia jest centralną przestrzenią w każdym domu lub mieszkaniu. Trendy w kuchni na 2021 rok są bardziej zróżnicowane niż kiedykolwiek, a wybór mebli, frontów kuchennych i kolorów jest naprawdę szeroki. Nie kupuje się nowego sprzętu kuchennego co kilka lat, a większość kuchni wyposażonych jest tak wysokiej jakości, że bez problemu może wytrzymać kilkadziesiąt lat. Od ostrych noży kuchennych po gorące garnki i rozpryskiwanie wody – blat w kuchni często musi stawiać czoła wielu wyzwaniom. To musi być nie tylko solidne, odporne na ciepło i łatwe w pielęgnacji, ale także dopełniać cały wygląd naszej kuchni. Poniżej wyjaśnimy, jak wybrać idealny blat kuchenny i jakie materiały są popularne!

Blat do kuchni wykonany z kamienia naturalnego

Zalety i wady kuchni z blatem kwarcowym Trendy kuchenne 2021

Na blacie kuchennym codziennie dużo się dzieje: służy do gotowania, siekania, a wszystkie sprzęty kuchenne są nieustannie przesuwane do przodu i do tyłu. Ale nie tylko materiał, ale także wygląd odgrywa decydującą rolę przy zakupie. Blat może mieć duży wpływ na atmosferę w pomieszczeniu i dlatego powinien harmonijnie współgrać z kolorem ściany, podłogi i fronty kuchenne pasować. Blaty kuchenne wykonane z kamienia naturalnego są odporne na ciepło i przecięcie, wyglądają bardzo szlachetnie, a także oferują duży wybór kolorów. Do wyboru marmur, granit i łupek. Jednak największą popularnością cieszą się blaty kuchenne wykonane z granitu, ponieważ są nie tylko bardzo wytrzymałe i łatwe w pielęgnacji, ale również świetnie wyglądają. Niezależnie od tego, czy jest to nowoczesna kuchnia, czy styl wiejskiego domu – granit jest wyjątkowy i sprawia, że ​​pomieszczenie przyciąga wzrok. Dzięki wyjątkowej trwałości kamienia naturalnego będziesz się tym materiałem długo cieszyć.

Blaty kuchenne z kamienia kwarcowego

Blaty granitowe Korzyści kuchenne Porównanie blatów kuchennych

Jeśli kochasz wygląd kamienia i nie chcesz rezygnować z nowoczesnych elementów wyposażenia kuchni, to blat kuchenny wykonany z kamienia kwarcowego jest właśnie dla Ciebie! Kwarc jest jednym z najtwardszych, naturalnie występujących materiałów, dzięki czemu wyróżnia się łatwą w pielęgnacji i niezwykle wytrzymałą powierzchnią. Kolejną zaletą blatów kuchennych wykonanych z kamienia kwarcowego jest brak porów, dzięki czemu są one szczególnie higieniczne. Niezależnie od tego, czy są to naturalne kolory, takie jak czerń, brąz i biel, czy też wzory i drobne detale – materiał jest niezwykle wszechstronny i wnosi do Twojej kuchni wyjątkową dynamikę!

Ceramiczne blaty kuchenne

Ceramiczne blaty kuchenne Korzyści Trendy kuchenne 2021

Estetyczne, trwałe i solidne – ceramiczne blaty kuchenne cieszą się coraz większą popularnością. Materiał wygląda podobnie do granitu, ale jest wytwarzany sztucznie. Płyty składają się z różnych, bardzo drobno zmielonych materiałów glinianych, które są wypalane w bardzo wysokich temperaturach. Rezultatem jest niezwykle gładki, twardy i wytrzymały blat kuchenny, który spełnia najwyższe wymagania. Ponadto ceramika nie pochłania zapachów, nie wchłania płynów i jest bardzo łatwa w pielęgnacji – do usunięcia śladów po przypaleniu wystarczy wilgotna ściereczka. W przeciwieństwie do innych materiałów, takich jak beton czy granit, blat ceramiczny nie wymaga impregnacji. Niezależnie od tego, czy metaliczny połysk, czy klasyczny mat – materiał jest bardzo wszechstronny i można go wspaniale dopasować do każdego stylu życia.

Czysta natura: blat do kuchni wykonany z drewna

nowoczesne wyposażenie kuchni kuchnia blat drewniany zalety

Czy jesteś miłośnikiem przyrody? W takim razie drewniany blat kuchenny będzie dla Ciebie najlepszym wyborem! Przyjemnie i ciepło, ekologicznie i wyjątkowo przytulnie – drewno zachwyca naturalnością i nadaje pomieszczeniu niepowtarzalny i przytulny klimat. Klasyczny dąb, ciepła czereśnia czy tradycyjny klon – blaty kuchenne wykonane z drewna są dostępne we wszystkich możliwych wzorach i pasują do każdego pomieszczenia kuchennego dzięki dużemu wyborowi różnych odcieni brązu.

Blat kuchenny drewno rustykalne meble kuchenne trendy 2021

Ponieważ blaty kuchenne wykonane z drewna są produktem naturalnym, należy jednak zadbać o ich odpowiednią pielęgnację. Ważne jest, aby wiedzieć, że nie tolerują ciepła. Aby zachować naturalne ziarno i uczynić materiał bardziej odpornym na działanie płynów, wyczyść płytę specjalnymi olejami. Niezbędna jest regularna konserwacja, aby blat nie wypaczał się, a drewno nie puchło. Uwielbiasz ciepły wygląd drewna, ale konserwacja jest dla Ciebie zbyt czasochłonna? W takim razie dobrze byłoby z blatami kuchennymi wykonanymi z laminatu lub laminatu – wyglądają niesamowicie podobnie do paneli z prawdziwego drewna, ale są znacznie solidniejsze i łatwiejsze w pielęgnacji.

Pomysły na blaty kuchenne blaty kuchenne z granitu korzyści