Kuchnia

10 trendów w sprzęcie AGD dla maksymalnej wygody i oszczędności czasu

AGD trendy kuchnia-przyszłość-kontrola-aplikacja

Na tegorocznych targach IFA, jednych z najstarszych targów przemysłowych w Niemczech, stało się jasne, że sprzęt AGD został rozwinięty na masową skalę. Podczas gdy lodówki stają się menedżerami stref klimatycznych, inteligentne piece konwekcyjno-parowe i mobilne opcje sterowania zapewniają maksymalną wygodę. Przyjrzeliśmy się bliżej aktualnym trendom w sprzęcie AGD.

AGD trendy nowoczesne-kuchnia-sprzęt do zabudowy-wyspa kuchenna

Producenci małych i dużych urządzeń elektrycznych mogli zaprezentować swoje konie robocze na targach IFA w Berlinie w dniach 4-9 września. Niezależnie od tego, czy są to lodówki, ekspresy do kawy czy tostery – we wszystkich działach stało się jasne, ile zrobili Wartości zużycia zyskują na znaczeniu. Tematy takie jak zrównoważony rozwój, oszczędzanie zasobów i efektywność energetyczna są na pierwszym miejscu i mają pozytywny wpływ na urządzenia gospodarstwa domowego. Bardziej szczegółowo wyjaśnimy następujące punkty:

– Zautomatyzowane gotowanie

– Urządzenia wielofunkcyjne

– Sterowanie mobilne

– Możliwość pracy w sieci

– trendy optyczne

 Trendy AGD w świecie gotowania

AGD trendy płyta-IQcook-Gorenje

Ekskluzywne maszyny kuchenne o szerokiej gamie funkcji od dawna są częścią nowoczesnych kuchni. Niezależnie od tego, czy jest to Thermomix, czy KitchenAid – dzisiejsze maszyny kuchenne potrafią znacznie więcej niż tylko mieszać składniki. Raczej odciążają dużą część pracy i zapewniają znaczną oszczędność czasu. Ale XXI wiek ma znacznie więcej obietnic w świecie gotowania. Procesory do gotowania to jedna z innowacji, które wywołują poruszenie na rynku. Są to garnki elektroniczne, które automatycznie określają optymalną temperaturę żywności, a następnie gotują z najwyższą precyzją. Są niezwykle energooszczędne i zapobiegają rozgotowaniu i niepotrzebnej utracie składników odżywczych. Kolejnym małym uczuciem, które zapewnia większe bezpieczeństwo i komfort na kuchence są Czujniki na płytach indukcyjnych. Automatycznie mierzą temperaturę w garnku i zapobiegają wykipieniu.

 Trendy AGD – piekarniki stają się uniwersalne

AGD trendy sprzęt do zabudowy-piekarniki-nowoczesne-funkcje

Obecne modele producentów nie są już podobne do konwencjonalnych piekarników, ale reprezentują inteligentne urządzenia z wartością dodaną, które samodzielnie rozpoznają temperaturę wewnątrz i automatycznie decydują o czasie pieczenia i pieczenia. Oprócz większego komfortu skupiono się na oszczędzaniu energii. Inteligentne rozwiązania sprawiają, że podgrzewanie nie jest konieczne, a jedzenie jest przygotowywane szybciej i przy mniejszym zużyciu energii. Najnowszy trend jest taki Piekarnik z mikrofalówką i parowarem połączyć w urządzenie wielofunkcyjne. Wszyscy liczący się producenci, tacy jak Gorenje, Miele czy Bauknecht, wprowadzili w tym roku takie projekty na rynek. Siemens dostarcza przykładowy model z iQ700. Ten piekarnik oszczędza połowę czasu przygotowania, można go podłączyć do sieci, ma funkcję wyrzutu pary i kuchenkę mikrofalową. Funkcje takie jak „coolStart” i „varioSpeed” pozwalają zaoszczędzić do 50 procent czasu. Między innymi modelowi udaje się przygotować mrożoną pizzę bezpośrednio z zamrażarki w dwanaście minut bez wstępnego podgrzewania. Osoby znające się na technologii są szczególnie pod wrażeniem Umiejętność sieci być zachwycony. iQ700 może być obsługiwany i sterowany za pomocą urządzenia mobilnego. Jeśli cieszysz się słońcem na leżaku, nie musisz już iść do kuchni oglądać ciasta, ale możesz to zrobić z telefonu komórkowego lub tabletu dzięki aplikacji.

Łatwe przygotowywanie kawy

AGD trendy ekspres do kawy sterowane przez aplikację-Saeco-Gran-Baristo-Avanti-philips

W przyszłości kawę można również przygotowywać za pomocą urządzeń mobilnych. Maszyna Saeco GranBaristo Avanti firmy Philips jest sterowany mobilnie za pomocą aplikacji. Aby przygotować kawę, nie musisz wstawać z biurka lub sofy, po prostu nadajesz ekspresowi odpowiednią kolejność za pomocą urządzenia mobilnego. Urządzenie jest również serwisowane za pośrednictwem dostępnej aplikacji. Ponadto w ramach rozwoju powstał model, który przygotowuje kawę tylko wtedy, gdy użytkownik się uśmiecha. Używając kamery i odpowiedniej technologii, maszyna rozpoznaje, czy kąciki ust też są Uśmiechnij się są kształtowane i rozpoczyna się przygotowywanie kawy. Więcej na ten temat w filmie na końcu tego artykułu.

Systemy inteligentnego domu – sprytny sposób na pranie

AGD trendy pralko-suszarka

Można również oczekiwać, że praca ułatwi pracę, jeśli chodzi o pranie. Aktualne serie modeli łączą pralki z suszarkami i zapewniają idealne pranie gotowe do przechowywania w jednym urządzeniu. Każdy, kto korzysta z urządzeń, które mogą: Inteligentna sieć domowa można zintegrować, zarządzanie praniem jest znacznie łatwiejsze. Najnowsze udoskonalenia w suszarkach bębnowych zostały opisane na oficjalnej stronie internetowej IFA: „Nowoczesne suszarki bębnowe mogą być również używane do odświeżania i przewietrzania odzieży parą i zapachami. Modele Smart dostarczają wskazówek serwisowych za pomocą kodów błędów za pośrednictwem smartfona.”

Nowoczesna lodówka – odpowiedzialny menedżer energii

AGD trendy lodówki-energooszczędne-strefy klimatyczne

Nowoczesne lodówki mogą dostosować się do wymagań użytkownika i rozróżniać żywność. Klucz jest w Klimaty. Pozwalają na odpowiednie posortowanie żywności według jej rodzaju i osiągnięcie maksymalnego okresu przydatności do spożycia. Wrażliwe pokarmy, takie jak ryby i mięso, najlepiej przechowywać w komorach do suszenia, natomiast warzywa i owoce doskonale sprawdzają się w komorze nawilżającej. Wilgotność jest tam wyższa, co oznacza, że ​​wrażliwe składniki, takie jak sałatki czy grzyby, można przechowywać dłużej. Warzywa pozostają chrupiące i świeże przez wiele dni. Oświetlenie lodówek odbywa się sprawnie diody LED. Imitują naturalne spektrum światła słonecznego, aby wydłużyć okres przydatności do spożycia żywności.

Najnowocześniejsza technologia w przystępnej cenie

Trendy w sprzęcie AGD - wszechstronnie utalentowane-innowacyjne-technologie

Każdy, kto chce podnieść swoją sieć urządzeń w gospodarstwie domowym do najnowocześniejszego poziomu, wciąż musi stawić czoła ogromnym wydatkom. Łowcy okazji udowadniają, że nie warto odstraszać sugerowanymi przez producenta cenami detalicznymi. Szczególnie obiecujące są oferty online dla łowców okazji. Obok Portale z kuponami, Portal umożliwia skorzystanie z rabatów z kuponami na www.mein-deal.com m.in. dbałość o aktualne okazje w sektorze gospodarstw domowych. W tym tymczasowo zredukowane urządzenia elektryczne, takie jak roboty próżniowe, lodówki, pralki i tym podobne Najlepsze ceny zdobyć.

Trendy optyczne

AGD-trendy-pastelowe-kolory-nowe-materiały-półki-otwarte

Poza nowinkami technicznymi rynek AGD cechuje optyczna finezja. Kłamać z urządzeniami kuchennymi Wzory nostalgii trendy. Filigranowe detale, delikatne pastelowe tony i klasyczne kształty nadają tym produktom indywidualnego charakteru. Gospodarstwa domowe, które kładą szczególny nacisk na sprzęt AGD i nie chcą nic wiedzieć o nudnych modelach, znajdą w nowych aranżacjach urządzenia przyciągające wzrok. Repertuar sięga od jaskrawych kolorów na lodówce, przez chromowane przyciski na kuchence gazowej, po tostery w stylu autobusu VW. Ogólnie rzecz biorąc, wysokiej jakości i eleganckie materiały o doskonałym wzornictwie są coraz bardziej popularne w przypadku „sprzętu AGD”, jak detaliści lubią nazywać sprzęt AGD.

Więcej informacji na temat trendów w sprzęcie AGD można znaleźć w komunikacie prasowym na ifa-berlin.de widoczny.

W poniższym filmie IFA program ZDF WISO przedstawia kolejne trendy w sprzęcie AGD. Oprócz sieciowych urządzeń kuchennych omówione zostaną najnowocześniejsze telewizory.