Kuchnia

10 pomysłów na okradanie z tej nowoczesnej kuchni z dużą ilością miejsca do przechowywania

nowoczesna kuchnia z dużą ilością miejsca do przechowywania drewniany blat czarne fronty biała tylna ściana

Meblościanki, szafki dolne, półki i jeszcze kilka szuflad na wyspie – prawie zawsze jest za mało miejsca na wszystkie garnki, patelnie, sprzęty kuchenne, przybory kuchenne i materiały eksploatacyjne. Przestrzeń do przechowywania w kuchni jest niezbędna, ponieważ pomaga utrzymać porządek i porządek. Dzięki sprytnemu planowaniu przestrzeni do przechowywania możesz optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń, a tym samym uzyskać uporządkowaną kuchnię. Dziś przedstawiamy Wam nowoczesną kuchnię z dużą ilością miejsca do przechowywania, która daje wiele pomysłów na sprytne rozwiązania do przechowywania. Od pomysłowego wykorzystania trudnych zakamarków po praktyczną wyspę kuchenną – projektantka wnętrz Sarah Trotter z Hearth Studio pokazuje, jak można wyposażyć kuchnię w jak najwięcej miejsca do przechowywania. Oto kilka najważniejszych informacji.

Przykłady sprytnego planowania przestrzeni magazynowej

nowoczesna kuchnia z dużą ilością miejsca do przechowywania czarno-białe drewno

Celem tego projektu było stworzenie bardzo funkcjonalnej kuchni dla młodej rodziny, która uwielbia gotować. Projekt kuchni oparty jest na upodobaniach kulinarnych klientów i gwarantuje optymalne dostosowanie do ich potrzeb. Dotyczy to nie tylko aranżacji szafek kuchennych i rozplanowania chodników, ale także indywidualnych dodatków, takich jak osobny kącik do robienia herbaty i tostów. Klientami są dwaj pracownicy naukowi, którzy często piszą w domu i lubią przygotowywać herbatę w kuchni. W dzisiejszym artykule skupimy się jednak na pomysłach na przestrzeń do przechowywania, które można wdrożyć we własnej kuchni.

Pomysł ukraść: odwiesić przybory kuchenne

Wskazówki miejsce do przechowywania naczynia kuchenne pręt okno wiszące białe płytki geometryczne z tyłu ściany

Zamiast schować je do szuflady, przybory kuchenne zawieszono na metalowym pręcie za pomocą haczyków w kształcie litery S. Posiadanie okna za zlewem kuchennym jest zawsze miłe, ale jeśli widok nie jest najlepszy, jest kilka alternatyw do rozważenia. W tym przypadku właściciele domów patrzą na zwietrzałą ceglaną elewację sąsiedniego budynku. Więc to sprytne rozwiązanie do przechowywania nie przeszkadzało im w niezbyt ładnym widoku. Wręcz przeciwnie: na barze jest też miejsce na świeże zioła.

Dzięki sprytnym półkom możesz stworzyć więcej miejsca do przechowywania w kuchni

Przestrzeń do przechowywania organizacja kuchnia pasek magnetyczny nóż nisza ścienna z drewna

Otwarte półki też mają swoje zalety: miski, przyprawy i książki kucharskie są łatwo dostępne – wszystko jest dobrze widoczne i oszczędza nam kłopotów z szukaniem za zamkniętymi drzwiami. Właściciele domów mogą postawić na półkach ładne naczynia kuchenne i ceramikę. Bardzo praktyczny jest również pasek magnetyczny na noże. Zajmuje mało miejsca i jest łatwy do zamocowania.

Optymalnie wykorzystaj trudne zakręty!

miejsce do przechowywania w kuchni półki lodówki

Większość ludzi pomyślałaby, że przestrzeń między lodówką a ścianą jest bezużyteczna, ale ten przykład przekonuje nas, że jest inaczej. Tutaj możesz wygodnie przechowywać deski do krojenia, tace i blachy do pieczenia! Jeśli jesteś miłośnikiem wina, otwarte stojaki na wino to świetny sposób na maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Wąskie szuflady i szafki apteczne to także prawdziwe cuda miejsca do przechowywania. Upewnij się, że można je również w pełni rozszerzyć, abyś mógł wykorzystać swoją przestrzeń do ostatniego centymetra.

Drzwi przesuwne to również rozwiązanie oszczędzające miejsce w kuchni!

schowek szafka narożna kuchnia naczynia przesuwne

Szafki o wysokości sufitu na jednej długiej ścianie w kuchni mogą pomieścić wiele nieporęcznych przyborów kuchennych. Drzwi przesuwne mają jeszcze jedną zaletę, ponieważ zajmują niewiele miejsca i są łatwe do przenoszenia. Daje to właścicielowi domu wystarczającą swobodę ruchu między szafką a wyspą kuchenną.

Stanowisko herbaciane wzbogaca każdą kuchnię

miejsce do przechowywania kącik kuchenny kawa herbata tost

Klienci często pracują w domu, dlatego architekt zaprojektował tę piękną stację do parzenia herbaty i tostów na małe przerwy na przekąski. Gniazda są wygodnie umieszczone w rogu i łatwo dostępne. Tylna ściana jest wyłożona tymi samymi płytkami, ale tym razem ozdobiona odrobiną niebieskiego.

Wyspa kuchenna optymalizuje przestrzeń do przechowywania w kuchni

pomysły na więcej miejsca do przechowywania w półkach wyspy kuchennej

Wyspy kuchenne nie tylko tworzą osobną powierzchnię roboczą, ale oferują również dodatkową przestrzeń do przechowywania. W tym przypadku półki i szafki są zintegrowane ze wszystkich trzech stron wyspy. Po przeciwnej stronie zlewu jest nawet wnęka na kuchenkę mikrofalową. W kilku otwartych przegrodach można przechowywać różne przedmioty dekoracyjne.

Półki wyspy kuchennej tworzą miejsce do przechowywania w kuchni

Aby kuchnia wyglądała jeszcze bardziej schludnie, projektant celowo ominął irytujące klamki drzwi szafy. Zamiast tego w drewnie wycięto okrągłe otwory. Do wyspy kuchennej i szuflad wybrała cienkie, czarne listwy uchwytów, które są ledwo widoczne.

Przestrzeń do przechowywania w kuchni korzysta z wysuwanych wysp

Marmurowy blat idealnie nadaje się do wałkowania ciasta

otwarta kuchnia półka do przechowywania półek z drewna blat

Wiedząc, że jej klienci są zapalonymi piekarzami, projektantka wnętrz dodała kawałek marmurowego blatu na jednym końcu wyspy. Można tam przygotować chleb, makarony i wszelkiego rodzaju wypieki. Marmur ma bardzo gładką powierzchnię, do której ciasto się nie przykleja. Dzięki temu marmurowe bułki z ciasta są szczególnie popularne wśród piekarzy hobbystów.

Blat kuchenny wyspa kuchenna marmur drewno interfejs czarne fronty

miejsce do przechowywania w kuchni pod blatem kuchennym blatem z drewna