Kochać rodzinę

Zaplanuj własny escape room dla dzieci w domu z ciekawymi zagadkami i zadaniami

Gry escape są obecnie bardzo popularne wśród dorosłych i zawsze są świetnym wyborem, jeśli chodzi o wyjście z przyjaciółmi, kolegami lub rodziną. Ale są też escape roomy dla dzieci. Są one dostosowane do określonego wieku, tak aby maluchy były kwestionowane, ale nie przytłoczone. Wpadłeś na pomysł, aby zagrać w Escape Room na przyjęciu urodzinowym dla dzieci i chciałbyś to zrobić w domu? A może zabrakło Ci pomysłów na gry podczas tego długiego kryzysu koronowego i chciałbyś zorganizować coś ciekawego i nowego dla swoich dzieci? Podpowiemy Ci kilka wskazówek i pomysłów na zorganizowanie escape roomu dla dzieci w domu.

Escape Room – Co to jest??

Planowanie i organizowanie samodzielnej gry ucieczki dla dzieci w każdym wieku

W grze escape, która oficjalnie nazywa się „gry escape room w prawdziwym życiu”, kilka osób zostaje zamkniętych jako zespół w specjalnie przygotowanym pokoju. Uczestnicy muszą następnie spróbować uciec z tego pokoju, rozwiązując dostarczone wskazówki i łamigłówki. Aby to zrobić, gracze mają określoną ilość czasu. Jeśli Escape Room jest przeznaczony dla dzieci, wskazówki i łamigłówki są dostosowane do ich wieku.

Taką łamigłówkę ucieczki możesz zorganizować we własnych czterech ścianach. Escape roomy dla dzieci są bardzo popularne i zachęcają do różnych umiejętności zarówno u najmłodszych, jak i dorosłych. Profesjonalny, ale także escape room dla domu i dzieci jest korzystny i korzystny pod następującymi względami:

 • Duch zespołowy i umiejętności
 • Komunikacja
 • myślenie strategiczne i kreatywne
 • Pewność siebie
 • Spójność, wzajemny szacunek i wspólne rozwiązywanie problemów
 • wydajność

Pomysły na puzzle escape dla dzieci

Pomysły na puzzle do naśladowania - zabawa w domu na urodziny lub złą pogodę

Zagadki też są zabawne! Jeśli chciałbyś sam zrobić w domu pokój zagadek dla dzieci, możesz skorzystać z szerokiej gamy narzędzi i puzzli. Powinieneś oczywiście dostosować poziom trudności do wieku swoich dzieci. Dobrze jest też łączyć zadania trudniejsze z łatwiejszymi, aby dzieci nie były przytłoczone i zbyt szybko straciły chęć do układania puzzli. Oto kilka pomysłów i wskazówek!

Stwórz Escape Room dla dzieci samodzielnie – zamek z kombinacją cyfr

Zablokuj kombinacją cyfr, aby zablokować nowe wskazówki lub wygrane

Klasykiem wśród elementów do pokoju z puzzlami lub pokoju ewakuacyjnego dla dzieci jest zamek. Może służyć zarówno jako etap pośredni (np. otwarcie skrzynki, w której można znaleźć dalsze informacje), jak i zamknięcie wyjścia lub obiektu docelowego. Używając różnych zagadek do rozwiązania, należy znaleźć odpowiednią kombinację cyfr, aby móc otworzyć zamek. Do tego nadają się:

Escape room dla dzieci - ułóż puzzle z papieru toaletowego lub alfabetu

 • Gry arytmetyczne: Niech dzieci wykonają określone zadania, aby uzyskać jeden z potrzebnych im numerów.
 • Puzzle na rolce papieru toaletowego: Potrzebujesz rolki papieru toaletowego i kawałka papieru, który zmieści się wokół rolki. Napisz numer na papierze wielkimi literami i pokrój go wzdłuż na paski, tworząc rodzaj układanki. Teraz ułóż paski luźno wokół rolki w odpowiedniej kolejności i sklej końce razem. Następnie obracaj paski, aż numer nie będzie już rozpoznawany. Następnie dzieci muszą odłożyć go z powrotem na miejsce, aby poznać numer.

Korzystaj z ćwiczeń matematycznych i łamigłówek w dziecięcym pokoju ewakuacyjnym

 • Znajdź numer z alfabetem: Zapisz „B” dla „2”, „J” dla „10” itd. Aby dzieci mogły znaleźć właściwy numer do zamka, muszą poprawnie policzyć alfabet.
 • Liczenie kształtów geometrycznych na zdjęciu: Znajdź obrazek (lub sam narysuj) złożony z wielu trójkątów, kwadratów, prostokątów lub okręgów. Dzieci muszą teraz policzyć, ile z tych kształtów można znaleźć na obrazku, aby uzyskać prawidłowy numer zamka.

Escape room dla dzieci z zamkiem z kombinacją cyfr - marmur i papier toaletowy

 • Niech marmur się potoczy: Możesz zrobić taką ścianę z rolek papieru toaletowego. Rolki skierowane są w dół, aby kulka mogła się stoczyć. Kubek z prawidłową kombinacją liczb powinien znajdować się na dole toru. Możesz również dołączyć inne “złe” tory i inne kubki z niewłaściwymi kombinacjami liczb, aby dzieci najpierw musiały pozwolić kulkom toczyć się, aby dostać się do właściwej. Ten pomysł jest również odpowiedni dla mniejszych dzieci.
 • Krótka historia z ukrytymi liczbami: „Byłem we Francji 4 razy. Ostatni raz 7 lat temu, bo teraz mam 3 dzieci. – Kombinacja liczb i rozwiązanie escape room to 473
 • Sudoku: Zagadka Sudoku, która została prawie całkowicie rozwiązana. Brakujące liczby tworzą prawidłową kombinację liczb.

Ponieważ do otwarcia zamka potrzeba kilku liczb, a co za tym idzie zagadek, możesz zostawić to zadanie, jeśli planujesz escape room dla dzieci. W przeciwnym razie maluchy mogą stracić zainteresowanie, jeśli gra będzie trwała zbyt długo. Użyj kłódki np. do zamknięcia nagrody (np. czegoś do przekąszenia w pudełku lub lodówce).

Pytania o zagadkę

Sugestie dotyczące pytań do puzzli z rozwiązaniami do przyjaznej dla dzieci gry ucieczki

Kolejnym świetnym pomysłem, który spodoba się dzieciom, jest puzzle do gry escape dla dzieci. Rozwiązaniem zagadki jest wtedy wskazówka do następnego kroku lub gdzie można znaleźć następną wskazówkę. Pytania do puzzli to świetny pomysł, ale znalezienie odpowiedzi na istniejący przedmiot może być trudne. Alternatywnie możesz też wymyślić trochę sam.

Na przykład jedną z możliwości byłoby zebranie grupy słów, które mają ze sobą coś wspólnego. Tylko jedno ze słów powinno być niezgodne z linią i nie pasować do pozostałych słów. Oto przykład:

 • samochód
 • autobus
 • motocykl
 • statek
 • ciągnik

Sam twórz escape roomy dla dzieci - pomysły na puzzle i narzędzia

Statek unosi się na wodzie, podczas gdy wszyscy pozostali są na lądzie. Takie proste łamigłówki można bardzo szybko ułożyć. Kilka innych pomysłów na pytania do Escape Roomu dla dzieci mamy tutaj:

 • Z jakim zwierzęciem musisz iść na spacer? (Odpowiedź: pies; następną wskazówką może być na przykład piesek-przytulanka)
 • Co produkuje pszczoła? (Następną wskazówkę znajdziesz w kuchni pod słoikiem miodu)
 • Co dotykasz drzwi, aby je otworzyć? (Uchwyt; pod rozwiązanie w escape roomie, czyli rączkę, przymocuj kartkę lub przedmiot do kolejnego kroku)
 • Co zaczyna się od „Pewnego razu”? (Bajka; kolejna wskazówka znajduje się w księdze bajek. Starą księgę można nawet wydrążyć, aby można było w niej ukryć większe przedmioty.)

To tylko kilka zagadek, które możesz wykorzystać lub po prostu wykorzystać jako inspirację do własnych pomysłów. Wystarczy rozejrzeć się po pokoju (lub nawet całym mieszkaniu), aby zobaczyć, jakiego rodzaju układanki możesz użyć. Jestem pewien, że szybko coś wymyślisz. To nie musi i nie powinno być skomplikowane dla dzieci.

Puzzle z pytaniem zagadkowym spisanym długopisem UV

Kreatywnie zapisuj zadania Escape Room

Możesz oczywiście napisać pytania zagadki na prostej kartce papieru, jeśli sam robisz grę w ucieczkę. Ale całość staje się jeszcze bardziej efektywna, jeśli zapiszesz to niewidocznie długopisem UV. Aby łamigłówka stała się widoczna, dzieci muszą najpierw ją oświetlić. To oczywiście bardzo ciekawe, szczególnie w ciemności.

Na przykład możesz zastosować pytanie do Tył układanki napisz, że trzeba to najpierw złożyć. Jeden z elementów układanki jest oczywiście wcześniej ukryty i należy go najpierw znaleźć. Co powiesz na przykład na pudełko z zamkiem, którego kod trzeba najpierw złamać za pomocą powyższych opcji? Połącz poszczególne kroki w sprytny sposób, gdy sam tworzysz grę ucieczki.

Albo co powiesz na jeden? lustra używać w tym samym celu w pokoju ewakuacyjnym dla dzieci? Z mydłem tekst jest pisany niewidocznie na lustrze, a napis wychodzi tylko wtedy, gdy oddychasz.

Zaprojektuj mapę (skarbów) do Escape Roomu dla dzieci

Zrób mapę skarbów z planem pokoju do escape roomu dla dzieci

Aby pomóc graczom znaleźć każdą nową wskazówkę, którą chcą, możesz również udostępnić mapę w pokoju ewakuacyjnym dla dzieci. Najlepiej naszkicować pomieszczenie na mapie z kilkoma istniejącymi przedmiotami, dekoracjami lub meblami dla lepszej orientacji, a następnie zaznaczyć na tym planie miejsce, w którym znajduje się kolejna wskazówka.

Możesz również wcześniej ukryć mapę i najpierw ją wyszukać. Aby to zrobić, można go nawet rozerwać na dwie lub cztery części, które następnie wszystkie trzeba schować w różnych miejscach, a następnie ponownie złożyć. Oszacuj tylko, jak czasochłonna i skomplikowana może być gra escape room dla dzieci w tym wieku.

Opowieść lub bajka z podpowiedziami do escape roomów z dziećmi

Bajki z ukrytymi wskazówkami - stwórz własny escape room dla dzieci

Niech dzieci przeczytają na głos krótszą historię, aby wszyscy mogli ją usłyszeć. Historię można też sformułować jak bajkę. Chodzi o to, aby w narracji ukryć różne podpowiedzi, wskazówki i zadania, którymi muszą podążać dzieci, aby dotrzeć do określonego celu lub nowej wskazówki lub obiektu pomocniczego. Jeśli chcesz sam zrobić ten pomysł na pokój zagadek dla dzieci, wymagana jest odrobina kreatywności z Twojej strony, ale pomysł bardzo dobrze nadaje się na pokój zagadek dla dzieci i zachęca do logicznego myślenia.

Dodatkowe wyzwania

Jako dodatkowe wyzwanie do gry Escape Room zwiąż razem ręce lub nogi dzieci

Cały czas zabawy można urozmaicić i urozmaicić, wiążąc razem ręce lub nóżki dzieci. Muszą więc wykonywać każdy ruch razem, co czasami może być skomplikowane, ale spowoduje mnóstwo śmiechu. Wzmacnia również umiejętność pracy w zespole i komunikacji, bo trzeba liczyć się z drugą osobą, komunikować się ze sobą i wspólnie planować ruchy.

Escape Room dla rodzin – pomysły na zysk

Pomysły na nagrody i wyróżnienia, które zmotywują dzieci do zgadywania

Oczywiście po całej ciężkiej pracy dzieci też chcą nagrody. Masz gwarancję, że nie będziesz miał problemu z myśleniem o czymś, co pójdzie dobrze. Niemniej jednak chcielibyśmy przedstawić kilka pomysłów na ceny gier Escape Room dla dzieci:

 • Słodycze
 • Bilety do kina jako nagroda za grę Escape
 • Wycieczka do krainy przygód lub inny rodzaj wycieczki
 • Piknik
 • nowa gra
 • puzzle
 • Lakiery do paznokci dla dziewczynek
 • zabawkowe samochody
 • Lalki
 • nowa płyta DVD
 • Wizyta w zoo