Kochać rodzinę

Zalety związku: wspólnota kryje w sobie potencjalne oszczędności

zalety związku miłość-razem-potencjał oszczędności

Jeśli porównać bycie singlem z partnerstwem, pary odnoszą korzyści nie tylko pod względem miłości i wspólnoty, ale także pod wieloma względami finansowymi. Statystyki pokazują, że osoby pozostające w związku muszą płacić zbiorowo mniej niż osoby indywidualne w wielu dziedzinach życia. Ilustruje to infografika z internetowej porównywarki pożyczek smava we współpracy z agencją randkową eDarling. Nacisk kładziony jest na rozwój potencjału oszczędności w stosunku do wspólnie spędzonych lat i tego, jaka kwota może zostać ostatecznie zaoszczędzona.

Szczęśliwy związek jako korzyść majątkowa

Każdy, kto już znalazł partnera na całe życie, od razu rozpozna swój potencjał oszczędnościowy. Decydującym czynnikiem jest wiek, w którym zaczyna się związek. Jeśli znajdziesz swoją wielką miłość w młodym wieku i żyjesz z nimi w partnerstwie, przez lata oszczędzasz więcej, niż gdybyś spotkał tylko jednego z partnerów na całe życie w zaawansowanym wieku. Biorąc pod uwagę średnią długość życia (80 lat), możliwa jest kwota oszczędności oparta na pięciu różnych obszarach życia. Według infografiki są to: mieszkanie, zakupy, wypoczynek, wakacje i podatki.

Korzyści ze związku — świetne okazje dla par

zalety związku potencjalne oszczędności-obszary-mieszkania-wakacje-wypoczynek

Czynsz jest istotnym czynnikiem w miesięcznych wydatkach. Pary zwykle używają razem więcej metrów kwadratowych, ale połowa z nich jest nadal wyraźnie poniżej średniej dla danej osoby. Jeśli jednak w obliczeniach uwzględni się potomstwo, strona singli zwykle odcina się jako tańsza.

Natomiast osoby samotne płacą więcej, jeśli chodzi o wakacje, ponieważ pokoje jednoosobowe często mają wysokie dopłaty. Więc jeśli dzielisz pokój, podróżujesz taniej. Ale bądź ostrożny – jedna trzecia wszystkich nowo zakochanych par rozstała się po pierwszych wspólnych wakacjach. W ten sposób partner podróży szybko staje się byłym partnerem.

korzyści-z-związku-trzymając się-za-ręce-

Według stereotypu single lubią spędzać czas w drogich barach lub klubach nocnych. Pary tymczasem lubią usiąść wygodnie na kanapie w domu podczas spokojnego wieczoru filmowego i dzięki temu zaoszczędzić sporo pieniędzy, m.in. B. z dzielonymi kosztami subskrypcji strumieniowych lub Internetu. Jeśli pary wyjdą ze swojego rodzinnego domu, możesz również zaoszczędzić na spędzaniu wolnego czasu. Są nie tylko przyjemniejsze dla dwojga, ale w wielu przypadkach kosztują mniej, ponieważ koszty można również podzielić tutaj.

W Niemczech większość ludzi wychodzi za mąż po średnio 4 latach związku i w wieku 32 lat. Każdy, kto odważy się zrobić kolejny krok w związkach, a tym samym zostanie małżeństwem, bardzo często może liczyć na odpowiednie oszczędności podatkowe, a tym samym na wyższe dochody. Pary oszczędzają nawet do 15 000 euro rocznie dzięki rozstaniu małżonków.

Minusy przy zakupach

zalety-związku-wielka-miłość-kubki-do-kawy

Pomimo wszystkich zalet dla par, jest jeden nieoczekiwany wyjątek. Każdy, kto myślał, że opakowania XXL w supermarkecie są wycenione poniżej poziomu szybkich dań gotowych, będzie lepiej nauczony. Pary często wydają więcej pieniędzy na zakupy spożywcze niż pojedyncze gospodarstwo domowe.

Wniosek

Im wcześniej znajdzie się partnera na całe życie, tym więcej można zaoszczędzić na całe życie. To, czy należy zwracać dużą uwagę na infografikę, jest kwestią otwartą, ponieważ na pewno istnieją inne obszary życia, które zostały zignorowane lub dla niektórych osób zostały błędnie przedstawione. Ponadto potencjał oszczędności znacznie spada, gdy tylko do domu wejdzie następna generacja…

zalety relacji potencjał-oszczędno-wypoczynek