Kochać rodzinę

Zajęcia na świeżym powietrzu dla dzieci wiosną i latem – 5 pomysłów z instrukcją

zajęcia na świeżym powietrzu dzieci wiosna lato kolor kolorowe pomysły

Szczególnie ważne jest, aby dzieci codziennie spędzały co najmniej jedną lub dwie godziny na świeżym powietrzu. Chociaż dzieci uwielbiają przebywać na dworze i wskakiwać do kałuży nawet w deszczową pogodę, wolą przytulny dom. Wiosną, gdy temperatury powoli rosną, ogrody i parki rozrywki zapraszają na kreatywne i zabawne zajęcia na świeżym powietrzu. W zależności od tego, ile czasu zaplanowano, zawsze powinieneś być przygotowany z odpowiednim pomysłem. Przede wszystkim wymagane są zajęcia, których dzieci nie mogą robić w domu, a jednocześnie mogą nauczyć je czegoś nowego podczas zabawy.

Letnie zajęcia na świeżym powietrzu dla dzieci: malowanie ulic

zajęcia na świeżym powietrzu dzieci wiosna lato malarstwo uliczne

Malowanie ulic to świetna zabawa dla dzieci. Może się to jednak odbywać tylko pod opieką dorosłych, bo malowanie na ulicy jest prawnie nieszkodliwe. Jeśli chodzi o drogi prywatne, na przykład wjazd do garażu lub we własnym ogrodzie, możesz zaoferować niezbędną przestrzeń do cichego malowania. W tym celu dzieci zwykle używają kredy ulicznej, która znika bez śladu po kolejnym deszczu. Aby malowanie uliczne było jeszcze przyjemniejsze, możesz samodzielnie wykonać kolory.

Zajęcia na świeżym powietrzu dla dzieci: samodzielnie wykonuj farby uliczne

zajęcia na świeżym powietrzu dzieci wiosna lato malowanie ulicy kolory ziemi

Domowe kolory do malowania to wyjątkowa zabawka, która od razu wzbudza ciekawość. Zarówno podczas majsterkowania kolorami, jak i późniejszego malowania nimi, pobudzana jest chęć eksperymentowania. Najmłodsi w szczególności uwielbiają zacząć od razu zamiast pędzli i innych pomocy i pozwolić swojej kreatywności uwolnić się z kolorami lub własnymi rękami.

zajęcia na świeżym powietrzu dzieci wiosna lato malowanie uliczne wykonuj farby samodzielnie!

Aby samemu zrobić kolory dla dzieci, potrzebujesz kilku prostych składników kuchennych. Nawet jeśli dziecko wkłada farbę do buzi, nie stanowi to problemu, bo przecież wszystkie składniki są jadalne. Nie są również szkodliwe dla środowiska, a samodzielne wykonanie farb palcowych kosztuje niewiele. Niezbędne składniki są zdecydowanie dostępne w każdym gospodarstwie domowym. Tutaj przedstawiamy prosty przepis na farby dla dzieci:

 • 1/2 szklanki mąki kukurydzianej lub ewentualnie drobnej mąki
 • Barwnik spożywczy
 • 1-2 łyżki soli
 • woda

zajęcia na świeżym powietrzu dzieci wiosna lato malarstwo uliczne farby przepis

Do barwienia można również użyć żywności lub przypraw itp. Możesz użyć kurkumy dla żółtego, soku z buraków dla czerwonego, świeżego szpinaku dla zielonego itp. Jeśli dziecko woli nie smakować kolorów, można dodać więcej soli lub ewentualnie gorzkich substancji. Aby kolory były bardziej intensywne, dodaj kilka kropel oleju roślinnego. Domowe kolory najlepiej przechowywać w lodówce do dwóch tygodni.

Zajęcia na świeżym powietrzu dla dzieci: malowanie ulic z torbami do malowania

zajęcia na świeżym powietrzu dzieci wiosna lato malarstwo uliczne torby z farbą farba

Własnoręcznie wykonane kolory można napełniać małymi butelkami ze spryskiwaczem z PVC, które są również łatwe w transporcie. Alternatywnie można zamiast tego użyć zamykanych torebek. W zależności od tego, ile koloru chcesz przygotować, ilości koloru i skrobi kukurydzianej różnią się. Jak intensywny jest kolor, widać po wyschnięciu płynu. Skrobia kukurydziana powinna być całkowicie rozpuszczona w wodzie. Na koniec i po malowaniu ulic farbę na chodniku można łatwo usunąć wężem ogrodowym lub kolejnym deszczem bez pozostawiania śladów.

Zrób sobie torby do malowania: przepis

zajęcia na świeżym powietrzu dzieci wiosna lato malowanie torby malowanie uliczne przepis

Na pewno będzie fajniej, jeśli zrobisz kolorową płynną piankę. Efekt można łatwo osiągnąć dodając odrobinę octu i sody oczyszczonej (sody oczyszczonej) lub ewentualnie proszku do pieczenia do mieszanki skrobiowo-wodnej. Jeśli zmieszasz wszystko w zamykanych torebkach, możesz zobaczyć proces.

zajęcia na świeżym powietrzu dzieci wiosna lato samodzielnie maluj szyszki!

Na zewnątrz, gdy świeci słońce, pienienie staje się jeszcze bardziej aktywne i zdecydowanie bardziej ekscytujące dla dzieci. Stożkami malarskimi można pięknie pomalować duże obszary ulicy lub ogrodu. Domowe farby do palców nie są szkodliwe ani dla dzieci, ani dla natury i są idealne do kreatywnych zajęć na świeżym powietrzu nawet z najmłodszymi.

zajęcia na świeżym powietrzu dzieci wiosna lato torby z farbą samemu malują!

Aby malowanie w wannie stało się zabawą, kreatywne farby palcowe można wykonać samodzielnie za pomocą dwóch prostych składników. Barwiący krem ​​do golenia z barwnikiem spożywczym sprawia, że ​​pomysłowe kolory bardzo łatwo zetrzeć po grze.

zajęcia na świeżym powietrzu dzieci wiosna lato ulica ziemia asfalt malowanie

Zajęcia na świeżym powietrzu dla dzieci wiosną i latem: szlamowy piasek

zajęcia na świeżym powietrzu dzieci wiosna lato piasek zabawa

Zazwyczaj dzieciom nie wolno bawić się w błocie ani w błocie. Być może od czasu do czasu, kiedy wyjdą na zewnątrz po deszczu i zaopatrzą się w gumowe buty i błotne spodnie, mogą skakać w kałużach. Wolą jednak nie bawić się tym właściwie. Teraz możesz sam wytworzyć lepką masę i odpowiednio się nią bawić. Niewielką ilość piasku można wykorzystać do aktywności na świeżym powietrzu. Mąka jest po prostu idealna do spędzania wolnego czasu w domu.

Zrób sam szlam z piasku: przepis

zajęcia na świeżym powietrzu dla dzieci wiosna lato piasek przepis na śluz

Przygotowanie szlamu do zabawy jest bardzo łatwe i potrzebujesz tylko kilku składników:

 • Klej do drewna
 • Płynny detergent
 • piasek
 • woda

Najpierw mieszasz wszystkie składniki oprócz detergentu w płynie, aż uzyskasz równomierną mieszankę, następnie dodajesz kilka kropel detergentu i w misce tworzy się lepka grudka. W razie potrzeby szlam z piasku można również zabarwić.

zajęcia na świeżym powietrzu dla dzieci wiosna lato szlamowy piasek przepis

Po przygotowaniu masy należy naprawdę dobrze zagnieść szlam. Jeśli chcesz, możesz dodać inne większe części, takie jak muszle lub perły. Nie musisz jednak zostawiać dziecka bez opieki, ponieważ tego śluzu nie wolno wkładać do ust. Umyj ręce po zabawie.

Zajęcia na świeżym powietrzu dla dzieci w piasku: wulkan

zajęcia na świeżym powietrzu dzieci wiosna lato piasek wulkan

Jako ekscytująca gra dla dzieci w piasku, możesz wywołać erupcję wulkanu. W tym celu z piasku buduje się wulkan, a pośrodku umieszcza się szklankę. Następnie wlej do szklanki: 1 łyżeczkę sody w proszku, 2 łyżeczki kwasu cytrynowego w proszku, 1 kroplę płynu do mycia naczyń i, jeśli chcesz, trochę barwnika spożywczego. Aby lawa wydostała się z wulkanu, do szklanki należy wlać tylko trochę wody.

Zajęcia na świeżym powietrzu dla dzieci wiosną i latem: samodzielnie zrób gigantyczne bańki mydlane

zajęcia na świeżym powietrzu dzieci wiosna lato bańki mydlane duże

Ogromne bańki mydlane to atrakcja, która cieszy się dużą popularnością wśród dzieci w każdym wieku. Możesz to łatwo zrobić sam. Przede wszystkim potrzebujesz gigantycznej konstrukcji bąbelkowej i przepisu, który działa poprawnie. Wypróbowaliśmy kilka przepisów na bąbelki, które nie działały, więc oto dwa bardzo proste, które dały dobre wyniki.

 • 60 ml płynu do mycia naczyń
 • 900 ml zimnej wody o niskiej zawartości limonki
 • 1 łyżeczka pasty (proszek)

 • 1 litr wody
 • 50 ml płynu do mycia naczyń
 • 1 g gumy guar
 • 2 g proszku do pieczenia
 • 0,5 pasty (proszek)

Wszystkie składniki należy najpierw bardzo dobrze wymieszać trzepaczką, a następnie pozostawić do odpoczynku i zużyć dopiero po kilku godzinach, najlepiej jednym dniu lub 24 godzinach. Gdy piana zniknie, mieszanina powinna być gotowa. Do budowy gigantycznej bańki potrzebne są dwa patyczki, 2 nitki, najlepiej z przędzy wełnianej, oraz niewielka waga, np. ślizgacz w kształcie litery U, który jest przymocowany w środku jednej nitki.

zajęcia na świeżym powietrzu dzieci wiosna lato samemu rób duże bańki mydlane

Olbrzymie bańki mydlane to świetny pomysł na zajęcia na świeżym powietrzu, w których uczestniczy kilkoro dzieci, na przykład na imprezy dla dzieci. Dzieci mogą również samodzielnie wymieszać płyn z mydłem i z niewielką pomocą wykonać konstrukcję z pałeczek i sznurka.