Kochać rodzinę

Wymarzony dom w Szwajcarii – idealne miejsce dla całej rodziny

Dom marzeń w Szwajcarii

Wiele osób marzy o domu na wsi, w którym cała rodzina naprawdę może poczuć się jak w domu. I wielu z nich spełnia to marzenie nie w Niemczech, ale w Szwajcarii. Fantastyczne krajobrazy naturalne, lepiej płatna praca i ulgi podatkowe to tylko niektóre z powodów, dla których wiele rodzin wybiera wymarzony dom w Szwajcarii. Nie powinno jednak zabraknąć odpowiedniego finansowania.

Ciesz się wspaniałymi górskimi krajobrazami z wymarzonego domu w Szwajcarii

wymarzony dom-szwajcaria-rodzina-dwukondygnacyjny-czerwone-geranium

Ciesz się widokiem sennych górskich krajobrazów w przerwie obiadowej, ciesz się pobliską naturą po pracy z całą rodziną, a w weekend wypad w góry – brzmi kusząco i jest. Tylko w 2014 roku 19 930 Niemców oficjalnie zdecydowało się zamieszkać w Szwajcarii. Oprócz malowniczych krajobrazów naturalnych, to przede wszystkim lepiej płatne miejsca pracy przyciągają wielu emigrantów do Szwajcarii. Specjaliści zagraniczni są nadal bardzo poszukiwani, szczególnie w branży IT, gastronomii i medycznej. Koszty życia są wyższe w porównaniu z Niemcami, z drugiej strony zaoszczędzisz dużo pieniędzy dzięki niskiemu VAT 7,6 proc. Znany szwajcarski styl życia, wielka uprzejmość i przytulność ludzi sprawiają, że Szwajcaria jest doskonałym miejscem do życia dla rodzin z dziećmi.

Wymarzony dom w Szwajcarii – ważna kwestia odpowiedniego finansowania

Zbuduj, sfinansuj i zbuduj swój wymarzony dom w Szwajcarii

A co może być bardziej odpowiednie niż dom na wsi? Szwajcarski rynek nieruchomości urósł po latach cen nieruchomości w końcu osiadł z powrotem na stabilnym poziomie. A dzięki niskim stopom procentowym wymarzony dom w Szwajcarii nie jest już niemożliwy, nawet dla rodzin z niewielkim kapitałem własnym. Jedno szybkie sprawdzenie możliwości przenoszenia, na przykład za pomocą kalkulatora hipotecznego z moneypark.ch sprawdzone online, Weź pożyczkę i nic nie stoi na przeszkodzie własnemu domowi – przynajmniej w teorii brzmi to przyjemnie i łatwo. Ale sam poszukiwanie odpowiedniego finansowania nie zawsze jest takie proste. Wiele banków i firm ubezpieczeniowych oferuje tzw. rodzinne kredyty hipoteczne specjalnie dla rodzin z rzekomo szczególnie atrakcyjnymi korzyściami oprocentowania. Jednak jeśli chodzi o najtańsze finansowanie własnego domu, to nie zawsze są one najlepszym wyborem.

Hipoteka rodzinna – nie zawsze najlepsze rozwiązanie

wymarzony dom-finanse-szwajcaria-napiwki-hipoteka

Kredyty hipoteczne rodzinne są przeznaczone przede wszystkim dla rodzin z dziećmi poniżej 18 roku życia, które mieszkają w tym samym gospodarstwie domowym. Na pierwszy rzut oka szczególnie kuszące są niższe oprocentowanie, które otrzymujesz jako swego rodzaju bonus powitalny. Nie należy jednak zapominać, że są one przyznawane tylko na czas określony przez bank.

każde kolejne dziecko w rodzinie premiowane jest dodatkowymi zniżkami na odsetki

wymarzony dom-szwajcaria-rodzina-ogród-schody-siedzi

Niektóre banki nagradzają każde kolejne dziecko w rodzinie dodatkowymi zniżkami na oprocentowanie, co sprawia, że ​​kredyty hipoteczne rodzinne są jeszcze bardziej atrakcyjne. W tym miejscu należy jednak zdecydowanie wziąć pod uwagę, że obniżone odsetki są nie tylko ograniczone w czasie, ale także ograniczone do określonych maksymalnych (częściowych) składek. Rabat odsetkowy można przenieść tylko na pierwszy kredyt hipoteczny – maksymalnie do 65 procent kredytu. W przypadku kredytów hipotecznych o zmiennym lub Libor kredytobiorcy nie mogą liczyć na żadne obniżki stóp procentowych. Zwykle możesz z tego skorzystać tylko w przypadku kredytów hipotecznych o stałym oprocentowaniu. Ogólnie rzecz biorąc, rodzinne kredyty hipoteczne nie zawsze są najtańszą opcją finansowania. Istnieją kredyty hipoteczne, które są znacznie tańsze nawet bez obniżek oprocentowania i dzięki temu mogą wyraźnie odciążyć rodzinny budżet.

fantastyczne górskie krajobrazy

dom-marzeń-szwajcaria-rodzina-wysokich-tlo

Prawa do zdjęć:

Flickr Bez tytułu fcamusd CC PRZEZ 2,0 Niektóre prawa zastrzeżone

Pixabay.com: Skitterphoto, AlexanderStein, radsatz, hslergr1