Kochać rodzinę

Wskazówki dotyczące fotografowania guzka niemowlęcego w wannie jako wyjątkowego wspomnienia ciąży

Ten trend jest nie tylko uroczy, ale absolutnie oszałamiający, fantastycznie piękny i romantyczny. Jeśli chcesz zrobić zdjęcie guzka w wannie, kąpiel mleczna jest zdecydowanie świetną decyzją. Rezultatem są zachwycające obrazy, które nie mogłyby być lepiej dopasowane do okazji.

Do sesji ciążowej należy użyć prawdziwych kwiatów

I choć wszystkie pułapki podczas sesji brzuszka w wannie, takie jak mleko, kwiaty i ewentualne ubrania, stanowią ekscytującą i jednocześnie uspokajającą grę, najważniejszy element zawsze pozostaje na pierwszym planie: brzuszek. Fotografia kąpieli mlecznej pozostanie idealnym wspomnieniem tego ekscytującego i emocjonalnego czasu, pod warunkiem, że zostanie odpowiednio zaplanowana i zrealizowana.

Strzelanie w wannie jako wspomnienie dla przyszłej mamy

Aby wszystko poszło dobrze, chcielibyśmy pomóc w kilku wskazówkach dotyczących fotografowania guzka niemowlęcego w wannie. W ten sposób możesz samodzielnie zrobić wspaniałe zdjęcia brzuszków lub zaplanować i zebrać wszystko, czego potrzebujesz z wybranym fotografem. Idealny okres to między 32. a 35. tygodniem ciąży.

Strzelanie do brzuszków w wannie – Czego potrzebujesz

Strzelanie w wannie - ułóż serce na brzuchu rękoma

Mleko i alternatywy

Podczas fotografowania guzka w wannie woda nie tylko wygląda mleczno, ale zawiera prawdziwe mleko. Dokładna ilość zależy nie tylko od ilości używanej wody. Ile mleka będziesz potrzebować do kąpieli w wannie, zależy również od tego, jak bardzo lubisz wodę. Około 3 litry powinny wystarczyć.

Użyj mleka krowiego. Jeśli jednak cierpisz na nietolerancję laktozy, powinieneś unikać tego typu zdjęć brzuszków! Alternatywnie możesz użyć innych środków, aby strzelać w wannie podczas ciąży: kule do kąpieli lub inne produkty do kąpieli, które sprawiają, że woda jest mleczna, a nawet zabielacze do kawy mają ten sam efekt.

Wszelkie kwiaty nadają się do wanny do strzelania do guzków dziecięcych

Kwiaty

Sztuczne kwiaty nie pływają tak ładnie jak prawdziwe. Wynika z tego logicznie, że powinieneś dawać pierwszeństwo prawdziwym kwiatom. Pomyśl także o odrobinie zieleni, aby uzyskać większą różnorodność kolorów. Aby zdjęcia wyglądały harmonijnie i romantycznie, najlepiej jest połączyć trzy kolory. Im większa średnica kwiatów, tym dłużej pływają.

Możesz umieścić róże w jasnym oknie, abyś mógł otworzyć się na strzelanie w wannie. Jeśli używasz białych kwiatów, nie zaleca się zbyt mlecznej wody, aby kolor kwiatów nie zniknął na białym tle. Kup kwiaty dzień wcześniej, włóż je do wazonu i zachowaj świeżość z łyżką cukru i łyżką soku z cytryny, aż do kreatywnej ciąży w wannie.

Zaprojektuj wannę i zrób zdjęcia brzuszka i kobiety w ciąży

odzież

Sama decydujesz, w co chcesz się ubrać na sesję brzuszków w wannie, a także od tego, w czym czujesz się komfortowo. Prześwitujące koronkowe sukienki w kolorze białym lub kremowym to świetne pomysły. Ale oczywiście nadają się również wszystkie inne rodzaje ubrań i kolorów, które pasują do tematu.

Niektóre matki w ciąży wybierają nawet półnagi, w których intymne obszary są tylko sprytnie ukryte lub zakryte. Lub po prostu weź delikatną szmatkę. Zapraszam do wypróbowania kilku pomysłów.

Zabawny pomysł na sesję brzuszków w mlecznej kąpieli z ciasteczkami oreo zamiast kwiatów

Inne przedmioty

Nie tylko kwiaty mogą być używane do strzelania w wannie. Odpowiednie są również przedmioty, które są zwykle używane do innych strzelanin dziecięcych: buciki, skarpetki, zabawki dla dzieci, książeczka dla dzieci lub cokolwiek innego, co przychodzi do głowy. A co powiesz na kilka plasterków cytrusów dla egzotycznego stylu lub konfetti? Albo wymyśl coś zabawnego, na przykład ulubione słodycze lub jedzenie, na które marzyłaś od ciąży.

Napełnij wannę na zdjęcia ciąży

Wanna do strzelania guzków dziecięcych z sugestiami dotyczącymi perspektyw i kątów

  1. Przygotuj w wannie kwiaty do pędu niemowlęcego, skracając pędy do 3 cm. Pozostała łodyga pomaga kwiatom lepiej pływać na powierzchni wody.
  2. Jeśli najpierw wlejesz mleko do wanny, a potem wodę, pojawi się nieestetyczna piana i bąbelki. Dlatego ważne jest, aby zacząć od wody!
  3. Wlać mleko (lub substytut mleka), lekko zamieszać do rozprowadzenia i pozostawić na około 15 minut.
  4. Kwiaty pojawiają się na końcu i są starannie rozprowadzane nad wodą. Ten krok można wykonać również po tym, jak ciężarna kobieta jest już w wodzie.

Kobieta w ciąży może położyć się na chwilę w wannie przed napełnieniem, aby lepiej ocenić odpowiednią ilość wody. Brzuch nie powinien być zakryty. Ale zasada jest taka: lepiej mieć trochę za dużo wody, bo potem zawsze można ją odsączyć. Dolanie bez spieniania mleka jest trudniejsze.

Ważne środki ostrożności podczas robienia zdjęć w ciąży

Wolnostojąca wanna do kąpieli mlecznej strzelaj do dziecka w stylu vintage

Woda powinna być jednak przyjemnie ciepła w żaden sposób gorąco bo gorąca woda nie jest dobra dla dziecka! Używaj również do strzelania z guzków w wannie mleko świeże i pasteryzowane, które sprawdzasz przed nalewaniem, bo jest to dozwolone nie zepsute być.

Granatowa koronkowa sukienka w owalnej wannie

W wannie jest ślisko. Dlatego zaleca się ostrożność! Nawet jeśli używane są reflektory lub inne urządzenia elektryczne, należy zachować ostrożność podczas obchodzenia się z wodą, aby nie doszło do wypadku! Ponadto kobiety w ciąży nie powinny zbyt długo leżeć na plecach. Następnie ciężar brzucha naciska na żyłę, która przenosi krew z dolnej części ciała z powrotem do serca. Nawet jeśli woda nieco zmniejszy grawitację, strzelanie nie powinno trwać zbyt długo.

Strzelanie w wannie – więcej wskazówek

Wieniec z liści i kwiatów pasujący do dekoracji strzeleckiej

Z góry, z boku, zewsząd

Lepiej zrobić za dużo zdjęć niż za mało zdjęć brzuszków, zwłaszcza jeśli nie jesteś fotografem i sam robisz zdjęcia w ciąży. W dobie fotografii cyfrowej nie musisz się martwić o film. Skorzystaj z tego i wypróbuj różne perspektywy. Użyj krzesła do robienia zdjęć z góry, ukośnie, dalej w dół, bezpośrednio w kierunku twarzy lub z tyłu głowy w kierunku guzka niemowlęcego. Tutaj wymagana jest wyobraźnia!

Udekoruj włosy kwiatami podczas sesji dziecięcego guza

Pobaw się z ustawieniami

Skoncentruj całą scenę lub skup się na określonym punkcie i dodaj efekty bokeh. Ustaw wyższą lub niższą czułość ISO, poeksperymentuj z przysłoną i czasem naświetlania. To najlepszy sposób na znalezienie i wykorzystanie idealnych ustawień dla każdego zdjęcia ciążowego. Pierwsze ustawienia należy wykonać przed wejściem kobiety do wody, aby nie musiała niepotrzebnie długo przebywać w wannie.

Romantyczna sesja w kąpieli mlecznej z kwiatami i wąsami podczas ciąży

Światło

Jednym z największych wyzwań jest światło, które może być trudne, zwłaszcza w pomieszczeniach, w których naturalne światło słoneczne jest raczej ograniczone. Światło nie powinno świecić od dołu na twarz, ponieważ wtedy nos jest podkreślony i powstają nieestetyczne cienie. Idealnie światło powinno pochodzić z góry. Reflektory mogą tu pomóc, a także schlebiać makijażowi podczas sesji dziecięcego guza.

Kreatywne zdjęcia guzka dziecka w mlecznej wodzie

Efekty

Ładne efekty można również dodać później. Szczególnie piękna jest tak zwana podwójna ekspozycja, która jest bardzo popularna w przypadku zdjęć ślubnych, ale może być również wykorzystana do obróbki zdjęć z wanny. Porozmawiaj ze swoim fotografem lub sam jesteś fotografem, zaproponuj pomysł swojemu klientowi.

Do dekoracji wody użyj konfetti zamiast kwiatów

Pomysł na zdjęcie z kwiatem jako akcentem

Wanna do strzelania do guzków dziecięcych z koronkową sukienką

Sukienka Gatsby jako strój w stylu retro

Wanna retro i beżowa sukienka Gatsby na sesję ciążową

Romantyczne kolory sukienki i kwiatów

Sukienka z motywami kwiatowymi pasująca do pływających kwiatów w barze mlecznym