Kochać rodzinę

Jeśli chcesz wybrać się na spacer z dziećmi, możesz urozmaicić wycieczkę za pomocą tych gier

Ogólnie rzecz biorąc, dzieci są bardzo aktywne i uwielbiają bawić się, biegać i skakać. Na spacerach może wyglądać inaczej. Nierzadko jest to nudne dla najmłodszych. Ale ponieważ chodzenie na spacer jest zdrowe i jest świetną zabawą dla całej rodziny, w tym babci i dziadka, powinieneś postarać się, aby spacer był trochę przyjemniejszy, aby Twoje dzieci czerpały więcej przyjemności z chodzenia. Chętnie pomożemy Ci z kilkoma pomysłami na zabawy, które zmotywują Twoje dzieci do spacerów.

Idź na spacer i zagraj w stroke play

Idź na spacer i graj w gry liczące - licz przedmioty i zwierzęta, które widziałeś

Jeśli dzieci mają coś do roboty podczas biegania, wycieczka staje się o wiele bardziej interesująca. Gra udarowa jest do tego idealna. Po prostu zrób na kartce listę rzeczy, które możesz zobaczyć podczas spaceru – motyle, kwiaty, ptaki, wiewiórki, kamienie, drzewa, domy, ławki, kałuże itp. Podczas wycieczki dzieci będą musiały policzyć rzeczy wymienione i zrób notatkę.

Jeśli podoba Ci się projekt ze zdjęcia, szablon do wydrukowania znajdziesz na końcu tego artykułu. Ale oczywiście możesz też sporządzić indywidualną listę.

polowanie na padlinożerców

Spacery z dziećmi i zabawy w polowanie na padlinożerców – szukanie rzeczy z natury

Podobną grą jest polowanie na padlinożerców. To się jednak nie liczy, ale rzeczy spisane trzeba znaleźć (lub nawet zebrać) i odhaczyć. Drobne naturalne materiały, takie jak patyki, kamienie, żołędzie, kasztany, liście niektórych gatunków drzew nadają się do tej gry tak samo jak owady (pszczoły, biedronki, mrówki, koniki polne itp.) lub inne zwierzęta. Pierwszy, który odkryje wszystkie przedmioty, wygrywa.

Spacer z dziećmi – słuchanie odgłosów

Słuchanie dźwięków jako zabawy podczas spacerów i innych wycieczek

Każdy, kto bierze udział w spacerze biegnie jeden za drugim w kolejce. Następnie wydawany jest dźwięk, który można usłyszeć w tym obszarze. W mieście może to być trąbienie samochodu, w lesie lub parku świergot ptaków itp. Jak tylko usłyszysz ustalony dźwięk, ktokolwiek prowadzi linię, musi wrócić na jej koniec. Graj dalej, aż nadejdzie twoja kolej.

Zmień sposób biegania podczas spaceru z dziećmi

Idź na spacer z dziećmi i baw się biegając lub skacząc

Po prostu iść na normalny spacer? Zbyt nudne dla małych łobuzów! Dlatego dobrym pomysłem jest poproszenie dzieci o zmianę chodu od czasu do czasu, gdy wychodzą na spacer. Na przykład możesz czasem skakać, czasem stawiać większe kroki, czasem stukać, biegać, rzucać się, skakać na jednej nodze i cokolwiek jeszcze przyjdzie Ci do głowy. Ramiona można również wykorzystać do nowych ruchów. Zamiast po prostu zmieniać chód, nowe można po prostu dodać do starych.

A może naśladujesz niektóre zwierzęta? Jak chodzi kaczka, jak chodzi słoń, jak pełza kot? To wygląda super zabawnie i jest naprawdę zabawne! Idealny na nudę!

Zgadnij przedmioty

Zgadywanie przedmiotów podczas chodzenia - odgadywanie naturalnych materiałów za pomocą pytań

Ukryj coś w dłoni i pozwól dzieciom zgadnąć, co to jest. Możesz zabrać przedmiot z domu i wyjąć go z plecaka lub poszukać go na łonie natury. Aby zgadywanie nie trwało zbyt długo, dzieci muszą zadawać pytania typu „Czy obiekt jest okrągły / kwadratowy / owalny?” Itd. Gra jest trudniejsza, jeśli ograniczysz liczbę pytań do 20, na przykład.

Ćwicz pisownię dla dzieci w wieku szkolnym

Przeliteruj przedmioty, które widzisz – ucz się, bawiąc się z dziećmi

Podczas spaceru z dziećmi zobaczysz liczne obiekty. Idealny na zaimprowizowany konkurs ortografii. Czy chodzisz po chodniku? Niech przeliteruje słowo „chodnik”! A może widziałeś wieżę ciśnień, kruka lub wiewiórkę? W zależności od wieku wybierz krótsze i łatwiejsze lub trudniejsze słowa.

Graj piłką podczas biegu

Idź na spacer i rzuć piłkę tak, aby nie spadła na ziemię

Zabierz ze sobą piłkę, gdy idziesz na spacer z dziećmi. Nie musi być duży. Idealna jest również piłka ręczna lub piłka tenisowa. Rzuć piłkę do siebie, gdy ty i dzieci idziecie na spacer. Możesz także wywołać imię osoby, która ma złapać piłkę. Gra staje się jeszcze ciekawsza, gdy policzysz, ile rzutów możesz wykonać, aby piłka nie spadła na ziemię. W każdej rundzie możesz spróbować pobić rekord.

Połącz (nie) słowa razem

Połącz słowa dla starszych dzieci - fajna gra dla dorosłych i dzieci

Starsze dzieci i dorośli mogą dobrze się bawić w tej grze: wszyscy na zmianę wymieniają litery. Są one ustawione w głowie jak słowo. Każdy następny gracz musi spróbować dodać literę do słowa, która jest logiczna, ale nie kończy słowa. Na przykład, gdy nadejdzie Twoja kolej, aby powiedzieć „Natu”, nie masz innego wyjścia, jak dodać „r”. Przegrywasz rundę i zdobywasz jeden punkt. Kto zdobędzie 5 punktów, zostaje wyeliminowany z gry.

Idź na spacer i szukaj obiektów w kolejności alfabetycznej

Znajdowanie przedmiotów w porządku alfabetycznym sprzyja koncentracji u dzieci

Chodzenie na spacer może też edukować. Ten pomysł jest świetny nie tylko, jeśli ćwiczysz alfabet z dziećmi, ale także dla profesjonalistów z alfabetu. Idąc na spacer, po prostu spróbuj znaleźć jeden po drugim przedmioty, które zaczynają się na odpowiednią literę, najpierw na A, potem na B i tak dalej. Możesz oczywiście pominąć niektóre litery, dla których nie ma obiektów, ale nadal możesz je nazwać we właściwej kolejności. Ta gra jest szczególnie łatwa do wdrożenia w dynamicznym mieście.

Szablon do gry uderzeniem tutaj.